Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bazant

Klub Miłośników Zegarków Baume & Mercier

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bazant

Pozwoliłem sobie założyć temat o tej mało popularnej marce której korzenie sięgają 1830 roku.

 

Wahałem się jakiś czas nad zakupem zegarka tej firmy, jednak po obejrzeniu na żywo nie było odwrotu.

 

Koniec końców stałem się posiadaczem modelu z serii Clifton - 10054

 

Mam nadzieję że posiadacze zegarków Baume &  Mercier ujawnią się w tym wątku.

post-65162-0-22235000-1472735371_thumb.jpg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Doskonały zakup 

post-65162-0-29153400-1473870184_thumb.jpg

post-65162-0-74319000-1473870194_thumb.jpg

post-65162-0-97898600-1473870360_thumb.jpg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie założyć temat to tej mało popularnej marce której korzenie sięgają 1830 roku.

 

Korzenie marki to sięgają dużo bardziej wstecz bo aż do roku 1542, w którym to rodzina Baume (jak podają źródła) założyła w miejscowości Les Bois pierwszy warsztat. Już wtenczas parała się rzemiosłem określanym wtenczas mianem watch-manufacturing work.

Rok 1830 to już historia napisana przez potomków rodu Baume, braci Louisa Victora i Pierre-Josepha-Célestina, fundatorów przedsiębiorstwa Braci Baume, protoplastę Baume & Mercier.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę. Osobiście uważam że zegarki B&M są dopracowane i świetnie wykonane. Oczywiście w kwestii cen i mechanizmów mogliby się lepiej postarać, lecz to nie jest tylko problem Baume and Mercier :)

 

 

post-3989-0-68464200-1474234172.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ktoś wie gdzie jest certyfikowany serwis (poza Apartem) Baume&Mercier? Pytam na prośbę kolegi,który twierdzi,że w Aparcie powiedzieli mu za przegląd zegarka 2.200, gdyż muszą wysyłać do Szwajcarii. Trochę dużo, jak na zwykłą Etę, wprawdzie Valjou 7750, ale jednak Etę. I żeby aż do Szwajcarii ? Dzięki za wszystkie sugestie.Pozdr. Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, to Richemont group.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ktoś wie gdzie jest certyfikowany serwis (poza Apartem) Baume&Mercier? Pytam na prośbę kolegi,który twierdzi,że w Aparcie powiedzieli mu za przegląd zegarka 2.200, gdyż muszą wysyłać do Szwajcarii. Trochę dużo, jak na zwykłą Etę, wprawdzie Valjou 7750, ale jednak Etę. I żeby aż do Szwajcarii ? Dzięki za wszystkie sugestie.Pozdr. Paweł.

 

Przegląd to już pewnie po gwarancji - więc każdy przyzwoity zegarmistrz da sobie doskonale radę. Będzie to do 1/3 tej ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Selitta SW260-1 działa cały czas bez zarzutów.

post-65162-0-84835700-1486552068_thumb.jpg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników B&M!

Zegarki bardzo mi sie spodobały.

Zacząłem rozważac zakup któregoś z tych:

http://allegro.pl/baume-mercier-capeland-chrono-lombard4u-krk-i6699880975.html#thumb/8

 

lub

http://allegro.pl/baume-mercier-capeland-automatic-stal-box-i6730132370.html

 

Doradźcie proszę, czy warto (mówię głównie o jakości do ceny oraz o późniejszych ewentualnych kosztach przeglądów)

Jeśli ktoś posiada którys z tych modeli czy moze się podzielic wrażeniami/doświadczeniami?  Zgóry dzięki!

No i jeszcze jedno wazne pytanie - jak właściwe B&M ma się d takich marek jak Tah Heuer (mówię oczywiście o zbliżonej półce cenowej)?


L4.720.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jakiś czas temu stałem się posiadaczem zegarka B&M to pozwolę sobie "wykopać" ten temat zdjęciami Clifton Club. Część z nich to moje eksperymenty ze zdjęciami przez lupę.

 

I1Lf5OJ.jpg

hXKdUyU.jpg

Bsp9Llh.jpg

jB5vwGe.jpg

f94okq8.jpg

b19B3AY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale dyskusja w temacie praktycznie nie istnieje  :( Przeglądając instagram natknąłem się na konto Baume & Mercier i zobaczyłem, co ciekawego zostało zaprezentowane na SIHH 2018 przez rzeczoną firmę. Chodzi o model zegarka z rodziny Clifton z nowym mechanizmem in-house BaumaticTM BM12-1975A z pięciodniową rezerwą chodu, certyfikatem chronometru (wg firmy stopień dokładności jest utrzymywany przez mechanizm w ciągu całej 120-godzinnej rezerwy chodu) wykorzystujący technologię krzemową. Więcej na ten temat można przeczytać m.in. na stronie: https://monochrome-watches.com/baume-and-mercier-clifton-baumatic-5-days-chronometer-new-proprietary-movement-sihh-2018-price/

Poniżej zajawka w postaci kilku zdjęć zegarka:

PB094297.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto=form

PB094307.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto=form

PB094320.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto=form

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie, dawno żaden zegarek tak mi nie przypadł do gustu jak własnie ten model BM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Baume & Mercier Clifton Club Indian

post-65162-0-96848100-1516563237_thumb.jpg

post-65162-0-72733900-1516563464_thumb.jpg

post-65162-0-09608500-1516563475_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

W ofercie można trafić kilka fajnych sportowych zegarków m.in. Shelby

 

 

post-65162-0-49235200-1516648518_thumb.jpeg

 

post-65162-0-90837300-1516648532_thumb.jpg

 

Jeszcze jedno ujęcie Indianina

 

post-65162-0-98860100-1516648585_thumb.jpg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie można trafić kilka fajnych sportowych zegarków m.in. Shelby

 

 

attachicon.gifshelby1.jpeg

 

attachicon.gifshelby.jpg

 

Jeszcze jedno ujęcie Indianina

 

attachicon.gifba3.jpg

Całkiem fajne zegarki. Ciekawe kiedy będzie dostępny Clifton z mechanizmem Baumatic i czy jego cena będzie rozsądna? Edytowane przez Manio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne zegarki. Ciekawe kiedy będzie dostępny Clifton z mechanizmem Baumatic i czy jego cena będzie rozsądna?

 

Wg strony oficjalnej B&M Baumatic dostępny od kwietnia. Co do ceny to cytując https://ch24.pl/baume-mercier-clifton-baumatic-sihh-2018/:

 

Objęty dwuletnią gwarancją zegarek w wersji regularnej wyceniono na 2.350CHF (~8.335PLN). Limitowany wielkością produkcji model z COSC jest o 150CHF droższy

 

Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę Apartu, który niestety jako jedyny dystrybuuje B&M w Polsce, model podstawowy będzie kosztować około 10 tysięcy, a chronometr około 11 tysięcy. Trzeba będzie poczekać do czarnego piątku na promocję -15% ;)

Edytowane przez the_stickman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

:-)

 

Zdjęcie się obróciło

post-65162-0-60957800-1517235851_thumb.jpg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez OmegaDeVille
      Cześć,
      Bardzo Was proszę o ocenę oryginalności tego egzemplarza. Będę także wdzięczny za informację, czy według Was jest odnawiany.
      http://www.ebay.com/itm/Vintage-Baume-Mercier-Chronograph-18kt-Solid-Gold-Case-/181493057589?pt=Wristwatches&hash=item2a41d44835
       
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    • Przez Jan M. Krawczyk
      Zastanawiam się nad prestiżem/opinią na temat marki Baume & Mercier.
       
      Przeglądnąłem większość postów na jej temat i zauważyłem, że raczej należy do grupy mniej lubianych. I zastanawiam się dlaczego tak jest oraz czy są jakieś konkretne powody dla których tak się dzieje? Bo szczerze mówiąc ich kolekcja w przedziale cenowym 5 - 10 tys. zł wygląda ładnie. Elegancie tarcze, ładne niebieskie wskazówki, delikatne i przemyślane detale.
      Moja wiedza na temat mechanizmów jest na razie dość słaba, ale chyba inne marki z tego poziomu (Maurice Lacroix, Longines, Epos, Oris itp.) również mechanizmy mają głównie kupowane i ewentualnie modyfikowane? Nawet ubóstwiana Stowa to przecież głównie ETA, a z postu na post tylko widać, że obsługa klienta jest coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Więc dlaczego to Baume & Mercier jest uważany za markę o słabym stosunku jakości do ceny?
       
      Chciałbym to zrozumieć, ponieważ na razie ich Hampton Small Seconds jest na liście do kupienia, ale może błądzę i powinienem być naprostowany przez dużo lepiej znających się na temacie? Czyli Was.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.