Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bazant

Klub Miłośników Zegarków Baume & Mercier

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mi się akurat nie podoba, ale faktycznie dopytam się czy można dokupić bransoltę.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

post-65162-0-31211500-1552933898_thumb.jpg

Dyskretna elegancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek. Te wskazówki to świecą w ciemnościach?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Zegarek jest bez lumy, jedynie wskazówki i indeksy się mienią gdy jest trochę światła. Według mnie brak lumy w tego typu zegarkach to zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Pewnie masz rację, ja się jednak do świecących indeksów jakoś przyzwyczaiłem :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czyt ktoś ze znawców i miłośników tej marki jest w stanie wypowiedzieć się o mechanizmie BM 10-30 stosowanym w np w linii Hampton? To od podstaw manufakturowy werk czy jakaś modyfikacja np. ETY? Warto się "pchać"w czasomierz z takim mechanizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zwrócić się o małą pomoc.

 

Jestem dumny posiadaczem Baume&Mercier Capeland M0A10003. Po około 5 latach użytkowania, zegarek stanął. Oddałem go do serwisu Apart, który następnie przesłał zegarek do serwisu zagranicznego w Niemczech. W zeszłym tygodniu dostałem wycenę serwisu: (i) gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części: 1850 zł; (ii) gruntowna wymiana wskazówek: 290 zł; (iii) wymiana przycisku 200 zł; oraz (iv) koszt transportu i ubezpieczenia: 350 zł. Łącznie: 2710 zł. Kwota niestety nie jest mała, jeżeli weźmiemy pod uwagę wartość zegarka. Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenie z zegarkami Baume&Mercier i jest w stanie polecić zegarmistrza/serwis w którym mógłbym naprawić zegarek za rozsądniejszą kwotę?

 

Dzwoniłem do serwisu Pieśkiewicz w Warszawie, jednak narazie nie mają autoryzacji na naprawę Baume&Mercier (będą mieli lipiec/sierpień) i niestety nie byłem w stanie uzyskać informacji o ewentualnych kosztach naprawy (po przekazaniu jaki jest jej zakres).

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)

Spróbuj się skontaktować bezpośrednio z Baume&Mercier i zapytać o możliwość zakupienia części zamiennych. Na stronie jest formularz kontaktowy.

 

https://www.baume-et-mercier.com/en/customer-service/contact-us.html

 

Napisałem przed momentem do Nich mejla czy jest możliwość zakupienia części do mojego Cliftona (szkło, tarcza, wskazówki, uszczelki oraz koperty).

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Daj znać jak dostaniesz jakąś odpowiedź.

 

Pytanie tylko kto podjąłby się w wykonania gruntownego serwisu mechanizmu za mniej niż 1850 zł, które chce serwis w Niemczech.

 

Szukałem w internecie jakiegoś serwisu/zegarmistrza w Warszawie ale narazie nie znalazłem nic wartego uwagi.

Spróbuj się skontaktować bezpośrednio z Baume&Mercier i zapytać o możliwość zakupienia części zamiennych. Na stronie jest formularz kontaktowy.

 

https://www.baume-et-mercier.com/en/customer-service/contact-us.html

 

Napisałem przed momentem do Nich mejla czy jest możliwość zakupienia części do mojego Cliftona (szkło, tarcza, wskazówki, uszczelki oraz koperty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Dostałem odpowiedź od Baume&Mercier i nie sprzedadzą mi nawet jednej wskazówki a co dopiero mówić o szkiełku czy kopercie. 

Wszystko idzie przez autoryzowane serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa polityka warta odnotowania


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Baume&Mercier i nie sprzedadzą mi nawet jednej wskazówki a co dopiero mówić o szkiełku czy kopercie. 

Wszystko idzie przez autoryzowane serwisy.

 

 

Czyli wygląda na to, że jestem skazany na serwis via Apart:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników B&M. zastanawiam się nad tym modelem. moze ktoś doradzi czy warto :)

Baume & Mercier Capeland Chronograph Ref. M0A10083

 

pozdrawiam

post-110267-0-27690800-1565856033_thumb.jpg

Edytowane przez nawrocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto jak się podoba:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Miłośników B&M

 

jestem początkującym kolekcjonerem zegarków typy vintage i o marce B&M nie miałem pojęcia. 

Przypadkowo na allegro znalazłem jeden egzemplarz tej marki i zacząłem licytować. Licytacja mnie poniosła i tak zostałem posiadaczem B&M Chronograph w stanie średnim wizualnym i technicznym. Tarcza jest ok, jak na tego staruszka, ale zająłbym się kopertą, która ma liczne przytarcia. Mechanizm natomiast wymaga naprawy chronographu, poniważ nie da się go ani włączy ani stopować. We Wrocławiu byłem u kilku zegarmistrzów i rozkładają ręce. Podejdę jeszcze do p. Pawła Wojnara w Krakowie, ale może ktoś tutaj miał podobne przejści z tego typu zegarkiem i mółby udzelić kilku rad młodemu koledze w kolekcjonerskim fachu. Będę wdzięczny za pomoc.

post-110697-0-59317300-1569934942.jpg

post-110697-0-49166700-1569934949_thumb.jpg

post-110697-0-08954000-1569934965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko, że zacnie się prezentuje. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał po wszelkich renowacji:) Gratuluję nabytku!!!

Nie pomogę niestety w kwestii do kogo z naprawą , zwłaszcza w Krakowie, bo nie wiem:(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko, że zacnie się prezentuje. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał po wszelkich renowacji:) Gratuluję nabytku!!!

Nie pomogę niestety w kwestii do kogo z naprawą , zwłaszcza w Krakowie, bo nie wiem:(

Dziękuję za miłe słowa. Też mi się podoba ten zegarek, Fajnie się prezentuje na ręce, choć bardzo duży nie jest. Muszę powiedzieć, ze w innym wątku przeczytałem o zegarmistrzu z Galerii Dominikańskiej (Wrocław) i potwierdzam. Był to jedyny fachowiec, który nie przestraszył się naprawy tego B&M i spokojnie mógłbym mu go oddać do serwisu mechanizmu i odnowy wizualnej. Musze się jedznek z tym przespać, bo naprawa chronographu z serwisem mechanizmu wyszłaby ok. 1000 zł i myślę, ze kolejny tysiak za renowację koperty z tarczą, choć nad tarczą się waham, bo w sumie jest  czytalna i zawsze to lepiej, jak nie jest malowana. Sprawdzę jeszcze co powie zegarmistrz w Krakowie na tę usterkę mechanizmu, może cos taniej będzie. 

Są w ogóle jakieś części do tych egzemplarzy? 

Edytowane przez Versipald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zastanawiam się nad zakupem tego zegarka jest to model Baume & Mercier Clifton Moon Phase Automatic Watch MOA 10055, Co o nim sądzicie czy warto go kupić, może się ktoś wypowiedzieć na jego temat

post-111520-0-18289700-1580207243_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Też mi się podoba ten zegarek, Fajnie się prezentuje na ręce, choć bardzo duży nie jest. Muszę powiedzieć, ze w innym wątku przeczytałem o zegarmistrzu z Galerii Dominikańskiej (Wrocław) i potwierdzam. Był to jedyny fachowiec, który nie przestraszył się naprawy tego B&M i spokojnie mógłbym mu go oddać do serwisu mechanizmu i odnowy wizualnej. Musze się jedznek z tym przespać, bo naprawa chronographu z serwisem mechanizmu wyszłaby ok. 1000 zł i myślę, ze kolejny tysiak za renowację koperty z tarczą, choć nad tarczą się waham, bo w sumie jest  czytalna i zawsze to lepiej, jak nie jest malowana. Sprawdzę jeszcze co powie zegarmistrz w Krakowie na tę usterkę mechanizmu, może cos taniej będzie. 

Są w ogóle jakieś części do tych egzemplarzy? 

Leszek  Szumilas  sprobuj  a koperta Andrzej  Wojenka


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek  Szumilas  sprobuj  a koperta Andrzej  Wojenka

Dziękuję za podpowiedź.  A Pan Leszek Szumilas gdzie działa? Bo nie mogę ustalić. Na naprawę mechaniczną zostawiłem na razie u Pawła Wojnara w Krakowie, bo on naprawdę sie zna na starych zegarkach i umie je naprawić, ale problem jest z mechanizmem dawcą części. Trudno jest trafić w rozsądnej cenie taki werk do mojego B&M, a mianowicie Landeron 148. Jednak chętnie poznam szczegóły dot. P. Leszka Szumilasa, gdzie działa i jak się można skontakotwać? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.  A Pan Leszek Szumilas gdzie działa? Bo nie mogę ustalić. Na naprawę mechaniczną zostawiłem na razie u Pawła Wojnara w Krakowie, bo on naprawdę sie zna na starych zegarkach i umie je naprawić, ale problem jest z mechanizmem dawcą części. Trudno jest trafić w rozsądnej cenie taki werk do mojego B&M, a mianowicie Landeron 148. Jednak chętnie poznam szczegóły dot. P. Leszka Szumilasa, gdzie działa i jak się można skontakotwać? Pozdrawiam.

Twoj jest  sprzed  1968  roku sadzac  po  logo  moj tez podobny  wiek,Szumlas  chyba  Krakow sprawdz  na  fb

post-27388-0-23981100-1580216442_thumb.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj jest  sprzed  1968  roku sadzac  po  logo  moj tez podobny  wiek,Szumlas  chyba  Krakow sprawdz  na  fb

Ooo też fajny i na pełnym chodzie? Chronograf działa? Juz znalałzłem tego Szumilasa, to jest Kwestia Czasu Zegarmistrz. Napisze tam i sprawdzę co sa się zrobić. Dziekuję i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten zegarek, chcę go zobaczyć na żywo, specyfikacja mnie przekonuje. Jak wam się podoba?

 

2020-Baume-Mercier-Baumatic-moonphase-date-1.jpg

2020-Baume-Mercier-Baumatic-moonphase-date-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez OmegaDeVille
      Cześć,
      Bardzo Was proszę o ocenę oryginalności tego egzemplarza. Będę także wdzięczny za informację, czy według Was jest odnawiany.
      http://www.ebay.com/itm/Vintage-Baume-Mercier-Chronograph-18kt-Solid-Gold-Case-/181493057589?pt=Wristwatches&hash=item2a41d44835
       
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    • Przez Jan M. Krawczyk
      Zastanawiam się nad prestiżem/opinią na temat marki Baume & Mercier.
       
      Przeglądnąłem większość postów na jej temat i zauważyłem, że raczej należy do grupy mniej lubianych. I zastanawiam się dlaczego tak jest oraz czy są jakieś konkretne powody dla których tak się dzieje? Bo szczerze mówiąc ich kolekcja w przedziale cenowym 5 - 10 tys. zł wygląda ładnie. Elegancie tarcze, ładne niebieskie wskazówki, delikatne i przemyślane detale.
      Moja wiedza na temat mechanizmów jest na razie dość słaba, ale chyba inne marki z tego poziomu (Maurice Lacroix, Longines, Epos, Oris itp.) również mechanizmy mają głównie kupowane i ewentualnie modyfikowane? Nawet ubóstwiana Stowa to przecież głównie ETA, a z postu na post tylko widać, że obsługa klienta jest coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Więc dlaczego to Baume & Mercier jest uważany za markę o słabym stosunku jakości do ceny?
       
      Chciałbym to zrozumieć, ponieważ na razie ich Hampton Small Seconds jest na liście do kupienia, ale może błądzę i powinienem być naprostowany przez dużo lepiej znających się na temacie? Czyli Was.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.