Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jonus

Problem z nowym xemex avenue Q-Chrono 2300.05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tutaj nowy, a piszę dlatego, że mam problem. Kilka lat temu dostałem dość drogi zegarek z USA, a mianowicie Xemex Avenue Q-Chrono 2300.05. Zegarka nigdy nie używałem, leżał w szkatułce. Byłem u zegarmistrza, wymienił baterię na nową ale zegarek nie działa. Czemu to ani ja ani zegarmistrz nie wie. Oboje byliśmy bardzo zdziwieni bo tak jak już wspomniałem zegarek jest nowy i nigdy nie był noszony.

 

Nie pamiętam czy "chodził" jak go dostałem bo to było dawno temu. Nie mam do niego instrukcji, ani nie mogę znaleźć żadnej w Google. Wiem, że w niektórych zegarkach po wymianie baterii trzeba wykonać pewien "rytuał", jakąś kombinację aby go uruchomić. Nie wiem jak jest w tym przypadku ale mam nadzieję, że tak samo. W instrukcji pewnie by było to opisane. Może ktoś z was coś wie na ten temat?

 

Zegarek widoczny na zdjęciu, ma 2 przyciski z tej samej strony co rolka. Rolkę można dwustopniowo odciągać. Po pierwszym odciągnięciu nic się nie dzieje podczas kręcenia. Po drugim oczywiście ustawia się czas. Z drugiej strony koperty znajduję się przycisk, który trzeba wciskać igłą.

Proszę o pomoc!

reloj-xemex-avenue-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wiadomość do kolegi ptrk. On posiada xemexa więc może coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może padł mechanizm.

Co jest w środku?

W środku mechanizm kwarcowy. Tak sam z siebie mógł paść? Bateria nigdy nie była wcześniej wymieniana. Ciągle siedziała fabryczna, aż się wyczerpała, a zegarek był dobrze przechowywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam identycznego. Chodzi jak złoto. Nic mi nie wiadomo o żadnych "rytuałach". Nie mam pojęcia, dlaczego Twój nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam identycznego. Chodzi jak złoto. Nic mi nie wiadomo o żadnych "rytuałach". Nie mam pojęcia, dlaczego Twój nie działa.

Rozumiem, dzięki no to temat do zamknięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje znaleźć dobrego zegarmistrza, elektronika. Nie każdy bateryjkarz podejmie temat i tak zrobił twój przy wymianie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rytual nazywa sie konserwacja.

Jeslu w srodku jest eta 256 to nie ma problemu.

Jesli g10 to wymiana mechanizmu na nowy.

Bardzo prawdopodobne ze smary sie zastaly.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rytual nazywa sie konserwacja.

Jeslu w srodku jest eta 256 to nie ma problemu.

Jesli g10 to wymiana mechanizmu na nowy.

Bardzo prawdopodobne ze smary sie zastaly.

Tylko te 2 możliwości mechanizmu są?

 

Jestem z podlaskiego. Polecacie jakiegoś zegarmistrza z tych stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś styki zaśniedziały i nie przewodzą prądu? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukiluki
      Cześć,
       
      Na sprzedaż Rolex Submariner Date Kermit 126610 LV
       
      41 mm
       
      Zegarek nowy nigdy nie był noszony full set.
       
      Zakupiony  22.06.2021 w Polsce - 1 właściciel
       
      Cena 109.999 zł
       
       
       









    • Przez LukaszLBN
      Witam
       
      Poszukuję nowego zegarka męskiego do 500-700zł. koloru srebrnego na bransolecie.
      Niestety popsuł się obecny , jest to Timex Chronograph Expedition ( zdjęcie w załączniku ) , a jest to zegarek "nienaprawialny" .Szkoda bo miałem go już od ponad 10 lat i bardzo mi odpowiadał.
      Poszukuję zegarka w podobnym stylu, nie koniecznie marki Timex.
      Pomożecie?
       
      pozdrawiam
      Łukasz

    • Przez Wildbrook
      Zaprasżam do kontaktu zainteresowanyvpch
      [email protected]
    • Przez Mesje
      Witam wszystkich serdecznie!
       
      Chciałbym kupić zegarek automatyczny do 3000 pln. Chodzi mi o sprawdzony model znany wśród towarzystwa zegarkowego (innymi słowy szpanerski).
       
      Coś w stylu : "Najlepsza makra zegarków automatycznych too... ......." (tylko żeby pamiętać, że do 3 tyś ). Wiecie o co mi chodzi, taka szanowana marka, w której zmieściłbym się w tej kwocie.
       
      Taki zegarek, na którego widok, ktoś kto się zna powie : "ooo nieźle, dobry wybór". Najlepiej jakby ktoś mi podał np. trzy nazwy marek jakie mu przychodzą do głowy. 
       
      A jeśli chodzi o model, jego kształt i styl to ja uwielbiam zegarki minimalistyczne ALE było by super gdyby na tarczy lub z tyłu widać było mechanizm. Z zegarków nieautomatycznych to bardzo lubię Daniel Wellington oraz Skagen. Podoba mi się jak zegarek ma dużą tarczę i jest slim (wiem że z automatem zawsze będą trochę grubsze).
       
      Proszę o pomoc!
       
       
    • Przez monial_wa
      Witam   Czy ktoś wie, gdzie można kupić nowy/używany BEZEL do CASIO AQF-102W ?????????????????????? nie mogę namierzyć.... :unsure: Pozdrawiam  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.