Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rabat13

Doliński i serwis Rolexa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Czy ktoś może serwisował Rolexa u Dolińskiego we Wrocławiu? Jeżeli tak, to jak wygląda podejście i finalny efekt serwisu? Mam tutaj na myśli pełny przegląd, smarowanie, ewentualne uszczelki itp. Jak mniej więcej może się kształtować cena takiej usługi?

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi! :-) Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W Sobótce jest zegarmistrz (mogę poszukać wizytówki), który pracował w Rolexie. Z rozmowy wydawał się kompetentny. Jak byś chciał poszukam i namiar dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny! Tak na marginesie to do Warszawy mam troche daleko, a z Dolińskim rozmawiałem wstępnie, bez konkretów i ciekaw jestem jakie jest jego podejście do tematu.

 

PS. W Internecie znalazłem dane zegarmistrza z Sobótki, a dokładnie p. Zdzisław Bartosz. To o niego Ci chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doliński ogarnie bez problemu Rolexa. Ja robiłem już parę razy (w tym Daytonę) i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo wypada taki rutynowy serwis Rolexa u Dolińskiego (w przybliżeniu)?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Bartek ile płaciłeś? Co składało się na zakres usług, które Ci Doliński świadczył? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich już trochę zegarów robiłem i cena może nie być adekwatna do 1-wszego serwisu ale za przesmarowanie werku w Daytonie (bez wymiany uszczelek bo nie było takiej potrzeby) na El Primero zapłaciłem 500zl i na usługę dostałem 2 lata gwarancji. Nigdy natomiast nie robiłem kompleksowego serwisu bo żaden zegar najzwyczajniej takiego nie potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Karola Dolińskiego po prostu uwielbiam za jego osobowość i pasję, która wręcz z niego promieniuje jak słońce. A zaufanie które jest pochodną ww. odczuć - sprawia, że jeśli po gwarancji któryś Rolex będzie potrzebował serwisu - na pewno trafi do Dolińskich.

Tym bardziej, że Karol w rozmowie deklarował dostęp do części na wypadek takiej potrzeby. Oraz posiadanie urządzeń do regulacji chodu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś Rolka regulowali jak kupiłem używkę i wyszło perfekt. Generalnie muszę powiedzieć, że nigdy się na nich nie zawiodłem. Fajni ludzie, szkoda, że Mariusza już nie ma z nimi, jego wiedza o werkach i serwisie była ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po Mariuszu pamiątkę - pomalowana jego rękami wskazówkę sekundnika w Tissotcie le Locle. I ten zegarek ma dużą szansę na prawdziwe dożywocie :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z nimi, ale to były Omegi, a nie Rolex.

3 zegarki i 3 razy wtopa. Możliwe, że mam pecha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie kiedyś, czy zrobiliby serwis 8R28. Odpowiedz była, że nie serwisują Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z nimi, ale to były Omegi, a nie Rolex.

3 zegarki i 3 razy wtopa. Możliwe, że mam pecha ;)

Nie masz. Ja często polecam ich w pracy klientom, którym nie mogę pomóc w naszym serwisie i często to co słyszę od nich nie jest przyjemne, w sensie że polecam im partaczy. Nie wiem z czego to wynika, że tu mają dobrą prasę, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy się na nich nie zawiodłem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Będę bardzo wdzięczny! Tak na marginesie to do Warszawy mam troche daleko, a z Dolińskim rozmawiałem wstępnie, bez konkretów i ciekaw jestem jakie jest jego podejście do tematu.

 

PS. W Internecie znalazłem dane zegarmistrza z Sobótki, a dokładnie p. Zdzisław Bartosz. To o niego Ci chodziło?

Tak to Pan Zdzisław Bartosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z nimi, ale to były Omegi, a nie Rolex.

3 zegarki i 3 razy wtopa. Możliwe, że mam pecha ;)

Krystian a co Ci sknocili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy 300m słabo wyregulowana po serwisie oraz nie zachowali zgodności przy polerce)

2. Przy Railmaster paproch na tarczy

3. Przy Geneve stwierdzili, że trzeba wymienić koło datownika (zgodziłem się mimo, iż koszt przewyższał wartość zegarka bo ta Geneve ma u mnie status nietykalnego). Efekt taki, że dni tygodnia są krzywo, a nie w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz. Ja często polecam ich w pracy klientom, którym nie mogę pomóc w naszym serwisie i często to co słyszę od nich nie jest przyjemne, w sensie że polecam im partaczy. Nie wiem z czego to wynika, że tu mają dobrą prasę, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Zależy czyjej rzeczywistości - To co chłopaki robili dla mnie i dla osób, którym ich poleciłem było wszystko w należytym porządku. Czasem nawet zachwyt po usunięciu np. śladów po "wypadku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Feymozim
      Naprawa Tag Heuer'a  Fotki poniżej 

    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.