Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Patriae

Zegarek z USA za ok. 1000 $

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patriae

Witam, obecnie mój kolega przebywa w USA i pomyślałem o tym, aby może z tej wycieczki przywiózł mi zegarek. Czy w tej cenie, na polskie ok. 4000 zł (maksymalnie 5000 zł) istnieje możliwość kupna zegarka, który będzie spełniać następujące wymagania:

1. własny werk - czy istnieją firmy w takim budżecie oprócz japońskich, które wkładają własne mechanizmy? Obojętnie czy kwarc (ale jedynie wysokozaawansowany - strasznie podobają mi się Casio OCEANUS), automat, czy manual

2. prosty styl - raczej nie diver (styl marine odpada definitywnie), ale o min. wodoszczelności 50m - tak żeby nie bać się myć rąk :) musi być data w okienku, oraz wskazówka sekundowa - obojętnie czy normalna czy small second.

3. wolę ciemne tarcze niż jasne (na zdjęciach jedynie wyjątkowo bardziej podobają mi się grand seiko sbgh001 albo zenith el primero striking, ale to nie ta półka cenowa)

4. indeksy obojętne czy zwykłe, arabskie, rzymskie, byle nie kalifornia

5. średnica min. 40 mm oraz niezbyt wysoki - raczej ma być to zegarek do koszul, bardziej eleganckiego stylu - miałem omegę planet ocean na 8500 i po pewnym czasie zaczynałem czuć jej wielkość i grubość

6. w miarę młody model, niedawno wypuszczony na rynek, może być reedecyja

6. ekonomiczna opłacalność takiego zakupu, tzn. zegarek o wiele tańszy niż analogicznie oferowane te same modele w Polsce.

7. na jakich stronach można przeglądać sprawdzone oferty zegarków z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda diver, ale moim zdaniem warto. Tak jak kolega u gory napisal na joma, Oris 65 diver. Swietny wygodny zegarek, bez wlasnego werku, ale za 1000$, a w Polsce sporo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez mrugnięcia okiem zaproponowałbym Oris 65 diver. zobaczyłem że pablo miał taki sam pomysł :)

sam rozważałem taką opcję z USA. w sumie nadal rozważam

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patriae

Kiedyś byłem zafascynowany Longinesem Legend Diver, a ten Oris wpada również w klimat vintage i przypomina mi jego, trzeba będzie nad nim w takim razie pomyśleć. Dziękuję za propozycje i za linki do stron internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legend Diver fajny, ale zauroczenie przechodzi dość szybko uwierz mi.

zwróć też uwagę na to że jomashop daje tylko swoją gwarancję, to nie jest gwarancja producenta.

jak byłem w tym roku w NYC to dobrą cenę na tego Orisa dostałem od kenjo watches.

fajny sklep z wieloma markami i to bardzo ciekawymi (Ball, Corum, GP i inne).

jeżeli chcesz dopłacić 150 USD za gwarancję producenta to to jest opcja.

 

Inna bardzo ciekawa to używany w świetnym stanie ze sprawdzonego źródła. nawet poniżej 1 k USD dostaniesz. jest kilka takich ofert

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat - jakie koszty dokładnie ponosimy przy zakupie na JomaShop oprócz VAT-u ?  Pytam, bo oferta na Orisa 65 w dalszym ciągu kusi ;) Bez opłat 1219USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-/+ 1500 papiera wyjdzie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500zł to już całe koszty z przewoźnikiem i UC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500$ całkowity koszt. Licz + 25% od ceny zegarka razem z wysyłką.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wyszło z wysyłką 1524 USD czyli 1000zł taniej niż w PL. To już gra warta rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w przypadku indywidualnego importu płacisz tylko cenę zegarka. Przy droższych zegarkach lub tanich biletach warto się wybrać na kilkudniowa wycieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.