Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bromborek

Jaki telewizor kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś zna się na telewizorach doradźcie w co warto iść.

Telewizor około 50 cali, żeby się na tym dało oglądać co nieco telewizji i netflixa, wyświetlać zdjęcia itp.

Chciałbym, żeby służył dobre kilka lat i jak już kupować to tak jakoś z głową a nie to, co sprzedawca poleci.

Budżet do 3tys. a najlepiej ok 2tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie i budżet też w moich okolicach.

Szwagier ma plazmę Sony i wygląda świetnie. Są opinie, że plazma lepsza od LEDa ale ja tego nie umiem jednoznacznie stwierdzić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO plazmy jeszcze robią, wychodziły z obiegu jeszcze jak ja sprzedawałem taki sprzęt (1999-2007), wtedy wypierały je lcd, teraz led-y.

Zawsze powtarzałem, żeby podłączyć sygnał z anteny, wziąć pilota i zerknąć czy obraz, kolorystyka, jasność, odpowiada oczekiwaniom.

Bajery bajerami ale jakość obrazu najważniejsza.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - temat o telewizorach jest - po co nowy.

po drugie - kup jaki Ci się podoba - na tym poziomie cenowym telewizory praktycznie rzecz biorąc nie maja istotnych różnic. Wszystkie najnowsze i najlepsze technologie TV wychodząood Samsunga I LG. możesz wybrać inną markę - ale nie dostaniesz nic więcej poza bełkotem marketingowym i wyższą ceną (Sony, Panasonic)

W tej chwili w tej cenie istnieje tylko LCD. Samsungi LG rządzą w tej działce. Wybrał bym cokolwiek od nich. 

Jeżeli ma być 4K - to i tak będzie wyświetlacz LG, Samsung lub Innolux. Nie sądzę, by twórcy dawali do matrycy kiepska elektronikę. 

 

Astelix. Sony wyprodukowało 1 może 2 modele plasmy 10-12 lat temu. Nie były chyba nawet oferowane u nas. Mało prawdopodobne, że Twój szwagier ma. Ogólnie panuje pogląd, że Sony plasm nie produkował - i to nawet prawda, bo matryca była chyba Nec lub Sharp. Sony przespało plasmy, i nie osioągnęło nic w LCD. Ale tradycyjnie życzy sobie za swoje produkty więcej niż konkurencja,

 

MAm LCD LG od 2004 roku. Bez problemu do dziś. W nowym domu kupiłem LG 47cali (2009) - średnio-wysoki model - do dziś bez żadnych problemów. Od 3 lat 60 cali Sharp - dość wysoki model - kolory niemal jak w plaźmie - działa super. Tyle że chyba nie oferują Quattronów - a to ta technologia dawała super kolor. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - temat o telewizorach jest - po co nowy.

po drugie - kup jaki Ci się podoba - na tym poziomie cenowym telewizory praktycznie rzecz biorąc nie maja istotnych różnic. Wszystkie najnowsze i najlepsze technologie TV wychodząood Samsunga I LG. możesz wybrać inną markę - ale nie dostaniesz nic więcej poza bełkotem marketingowym i wyższą ceną (Sony, Panasonic)

W tej chwili w tej cenie istnieje tylko LCD. Samsungi LG rządzą w tej działce. Wybrał bym cokolwiek od nich. 

Jeżeli ma być 4K - to i tak będzie wyświetlacz LG, Samsung lub Innolux. Nie sądzę, by twórcy dawali do matrycy kiepska elektronikę.

Dziękuję za rzetelną odpowiedź - na takie właśnie liczyłem.

Tematu o telewizorach szukałem - ale widocznie za słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 50" Pioneera Kuro, niestety uszkodzeniu uległa matryca. Naprawiać, czy kupić za 2-3k coś współczesnego?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spokojności sumienia zapytaj o cenę naprawy ale prawdopodobnie taniej będzie kupić nowy sprzęt.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, odkopię temat. Mamy lockdown i ogólnie sezon jesienno-telewizorowy.

 

1. Jaki telewizor 55" kupić?

2. QLED Samsunga, czy OLED LG?

3. kupować teraz, czy czekać na black friday?

 

Telewizor ma służyć do oglądania, nie do grania.

Proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED dowolnego producenta. QLED to taki lepszy LED, ale nie OLED.

Co do cen się nie wypowiem, tu już trzeba się samemu rozeznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, norbie napisał:

Panowie, odkopię temat. Mamy lockdown i ogólnie sezon jesienno-telewizorowy.

 

1. Jaki telewizor 55" kupić?

2. QLED Samsunga, czy OLED LG?

3. kupować teraz, czy czekać na black friday?

 

Telewizor ma służyć do oglądania, nie do grania.

Proszę o pomoc:)

Są porównywalne. Ja osobiście wybrałbym LG - ma najlepsze parametry.

https://najlepszerankingi.pl/rtv/video/telewizory-55-cali-ranking/

https://najlepszerankingi.pl/rtv/video/telewizory-55-cali-ranking/

https://www.doradcaproduktu.com/telewizor-55-cali/

 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, odkopię temat. Mamy lockdown i ogólnie sezon jesienno-telewizorowy.
 
1. Jaki telewizor 55" kupić?
2. QLED Samsunga, czy OLED LG?
3. kupować teraz, czy czekać na black friday?
 
Telewizor ma służyć do oglądania, nie do grania.
Proszę o pomoc

A jaki budżet?
OLED można już kupić za ok 4,7-5k. Będą to raczej podstawowe modele, ale z naprawdę fajnym obrazem. Różnicę vs. QLED robi zwłaszcza odwzorowanie czerni.

LED/QLED - ok. 3k kupisz spokojnie, tu imo warto zwrócić uwagę czy matryca ma 100Hz (chociaż tez najlepiej porówna dwa telewizory obok siebie, czy różnica dla Ciebie będzie warta ok. 1k dopłaty), reszta parametrów jest raczej wtórna i powinna uwzględniać osobiste preferencje np. dot. wyglądu itp.
Ja z budżetowych tv wybralem ostatnio LED Philipsa, ze względu na ich system Ambilight i muszę powiedzieć ze teraz jak oglądam coś na swojej starej plazmie Panasonica trochę mi tego systemu brakuje - fajna sprawa. I nie wiem, czy jak będę wymieniał plazmy na OLED, to nie wybiorę właśnie Philipsa.
Polecam zabrać ulubiony program/film na pendrive i poproszenie o puszczenie go na tv w sklepie. Zobaczysz jak tv gra i zdecydujesz.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że telewizor kupujemy z myślą o użytkowaniu go przez okres ok 5-10 lat to uważam, że powinniśmy się decydować na zakup sprzętu najbardziej zaawansowanego na dzień dzisiejsze po to by za kilka lat wciąż cieszył.

Obecnie za takie uznawane są TV z technologią OLED i jeśli budżet pozwala to chyba jest to najlepszy wybór.

Osobiście uwielbiam ambilight  więc dla mnie wyłącznie Philips.

QLED od Samsunga to IMHO niepotrzebne podbijanie ceny gdyż różnica w jakości obrazu w stosunku do  TV LED jest właściwie teoretyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam OLED od LG, a model w zależności od budżetu. Żaden LED nie da Ci takiej czerni. Mam 65" i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, dziękuję za Wasze dotychczasowe sugestie:)

Od dłuższego czasu niekorzystam z telewizora, nie znam się i trochę na czuja wytypowałem dwa modele: 

 

Samsung QLED QE55Q77TAT 

LG OLED55B9SLA

 

Czy jako  laik dostrzegę różnicę w obrazie na tych telewizorach, która będzie warta dopłaty ok. 1000 zł do droższego OLED od LG?

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z nas ma inaczej ustawione wzrokowe preferencje, poza tym sporo zależy tez od warunków, w jakich będzie użytkowany tv - polecam po prostu zobaczyć oba tv (tylko nie na materiałach reklamowych, tylko własnym filmie/teledysku) w sklepie.
Ja 1k bym dopłacił do OLED.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED zmiażdży LEDa w ciemności na czarnej planszy, OLED w ogóle nie świeci.

Tym samym w sklepie nie zobaczysz różnicy.

Ja również wybrałem jak niektórzy przedpiścy Phila z powodu Ambilighta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam LG SM8050 - mam takiego w domu i poleceń tylko pierwsze co wyłącz to podświetlenie strefowe bo to syf straszny.

 

BTW - jak jest kwit na OLEDa to nawet się nie zastanawiać - OLEDy miażdżą konkurencję.

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed tym dylematem wiosną tego roku i dość gruntownie przemieliłem temat zanim podjąłem decyzję, więc chyba wciąż jestem na bieżąco. Rozważałem QLED od Samsunga oraz OLED od LG lub od Sony.

Po wahaniach stanęło na OLED od LG. Po pół roku użytkowania uważam, że był to bardzo dobry wybór i zdecydowanie warto wybrać OLED od LG z następujących powodów:

1. Nieprawdopodobna jakość kolorów, w szczególności czerni. Przesiadłem się z 10-letniego telewizora LED Sony (10 lat wcześniej jeden z topowych modeli) i nie mogłem uwierzyć, że różnica może być aż tak ogromna.

2. LG ma genialny system operacyjny i w lepszych modelach pilot działający jak wskaźnik laserowy do prezentacji. To jest genialne rozwiązanie ułatwiające nawigowanie po aplikacjach i po menu. Nikt inny tego nie oferuje,  ja zakochałem sięw tym rozwiązaniu.

 

Nigdy nie byłem wcześniej fanem LG i jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny, to starałem się raczej wybierać pewniaki typu Sony. Tutaj po raz pierwszy zaryzykowałem z LG i mogę powiedzieć, że nie żałuję.

 

Jeżeli chodzi o Samsunga, to QLED jest niestety tylko rozwiniętą wersją LED. W tej chwili, osobiście jestem przekonany, że jest to raczej ślepa uliczka w rozwoju telewizorów. Coś jak te cholerne żarówki energooszczędne, które i tak muszą ustąpić przed oświetleniem LED. Ta technologia, choćby nie wiem jak wyżyłowana nie może się równać z OLED i powoli dochodzi do granic swoich możliwości. Tutaj nigdy czerń nie będzie kompletnie czarna. Nawet dzielenie ekranu na sektory i ich selektywne podświetlanie lub wygaszanie nie rozwiąże tego problemu. W sklepie, w jasnym oświetleniu tego nie będzie widać, ale w ciemnym pomieszczeniu to się da odczuć. Telewizor QLED będzie miał przewagę jedynie w bardzo jasnym, nasłonecznionym  pomieszczeniu. Trochę się właśnie tego obawiałem, ale zupełnie niepotrzebnie. U siebie w domu widzę, że jasność dobrego panelu OLED jest tak duża, że spokojnie radzi on sobie też w jasnym wnętrzu. Tutaj tylko w sytuacjach ekstremalnych QLED będzie lepszy. Natomiast w stosunku do mojego starego LED od Sony, to w tym względzie przewaga LG OLED jest ogromna. Nawet sobie tego nie wyobrażałem, dopóki nie włączyłem nowego telewizora stojącego w miejscu starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, że telewizor kupujemy z myślą o użytkowaniu go przez okres ok 5-10 lat to uważam, że powinniśmy się decydować na zakup sprzętu najbardziej zaawansowanego na dzień dzisiejsze po to by za kilka lat wciąż cieszył.
Obecnie za takie uznawane są TV z technologią OLED i jeśli budżet pozwala to chyba jest to najlepszy wybór.
Osobiście uwielbiam ambilight  więc dla mnie wyłącznie Philips.
QLED od Samsunga to IMHO niepotrzebne podbijanie ceny gdyż różnica w jakości obrazu w stosunku do  TV LED jest właściwie teoretyczna.
10 lat temu kupilem plazme od Panasonica. Raczej srednia/nizsza cena. Chodzi jak zyleta od lat, nic sie nie wypalilo a porownanie z jakims wypasionym led sasiada nadsl na plus dla Panasa. Szkoda ze juz ich nie robia. Robi ktos jeszcze plazmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy to telewizory ze świetną jakością obrazu i czernią. Poległy chyba z kilku powodów łącznie. Wejście na rynek technologii 4K, pojawienie się na horyzoncie technologii OLED i bardzo wysokie zużycie energii w plazmach. Ciężko było inwestować w panele plazmowe 4K, kiedy sprzedaż plazm FHD spadała. Sporo kupujących obawiało się też chyba wypalania się matryc w miejscach gdzie wyświetla się logo stacji itp... Nawet jeżeli to były obawy na wyrost. Plazmy z telewizorami LED mogły spokojnie walczyć, ale przy OLED i tak by w końcu poległy. Jakość obrazu byłaby pewnie podobna, ale zużycie energii w plazmach kilkukrotnie wyższe. No i waga oraz rozmiar - tutaj plazma też by poległa. Ale to była bardzo dobra technologia i dawała dużo lepszą jakość obrazu niż LED. Gdybym 10 lat temu kupił plazmę a nie LED, to być może nadal bym ją miał i nie wymieniał telewizora. Prędzej z powodu 4K i Netflixa, HBO itp w telewizorze podłączonym do internetu niż z powodu jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, przekonaliście mnie do technologii OLED:)

Ten model LG, który wyżej wymieniłem, to jeden z najtańszych OLEDów 55". Brać, czy szukać innego OLEDa? Nie musi być ambilight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów zapytam o budżet.
Imo ten OLED podstawowy i tak będzie lepszy od każdego QLED.
Ale jak masz jakieś specjalne wymagania (np. system operacyjny albo serwisy) to łatwo pomożemy przekroczyć budżet, zgodnie z niepisaną zasadą naszego forum
Swoją drogą, ja w salonie tez mam jeszcze plazmę Panasonica i wcale nie myśle na razie o zmianie ;-)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, norbie napisał:

Panowie, przekonaliście mnie do technologii OLED:)

Ten model LG, który wyżej wymieniłem, to jeden z najtańszych OLEDów 55". Brać, czy szukać innego OLEDa? Nie musi być ambilight.

 

Jeżeli będziesz używał telewizora w niezbyt jasnym pomieszczeniu i głównie wieczorami, po zmroku itp... to będzie absolutnie OK. Natomiast jeżeli będzie to jasne pomieszczenie i dużo oglądania w trakcie dnia, to przemyślałbym przeskok z B9 na C9. Panel OLED jest ten sam, ale luminancja dla treści HDR (a tych jest coraz więcej)  jest dużo wyższa w modelu C9. To może robić różnicę w jasnym pomieszczeniu. Ja z tego właśnie powodu dopłaciłem i kupiłem C9. Model C9 ma też trochę nowszy i szybszy procesor, ale to w codziennym użytkowaniu nie powinno być jakoś odczuwalne. Poza tym, że luminancja mogłaby być lepsza, to bardzo dobry telewizor. Ma żyroskopowego pilota LG Magic (bardzo fajna rzecz) i ma doskonały, szybki oraz wygodny system operacyjny.

 

3 minuty temu, lukebor napisał:

Imo ten OLED podstawowy i tak będzie lepszy od każdego QLED.

 

Też tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.