Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bromborek

Jaki telewizor kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

 nagrody EISA 2020-2021 w kategorii RTV: 

  • Najlepszy telewizor: Philips 65OLED935
  • Najbardziej opłacalny telewizor OLED: Philips 55OLED805
  • Najlepszy telewizor OLED klasy premium: LG OLED65GX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzebuję temat. Zastanawiam się nad zakupem telewizora waham się między dwoma modelami jeden w technologii nanocell LG 55NANO863NA drugi w technologii OLED LG OLED55B13LA cenowo są zbliżone. Porównywał ktoś te dwie technologie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGNANO863 kupiłem dla syna - do Playstation 5 (ma Hdmi 2.1 i dosyć dobrze działający HDR, a także odświeżanie ekranu 100/120 Hz). Obraz jest naprawdę niezły, a sam tv dosyć intuicyjny w obsłudze.

Ale jeśli szukasz tv do oglądania filmów, OLED moim zdaniem będzie lepszy.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oled, zobaczymy jak się sprawdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem różne modele z pendrivem. Baja jakaś kolorowa i przebudzenie mocy. Kazałem sobie podpinać i puszczać. Kupiłem OLED lg. Nic nie było się w stanie nawet zblizyc. Chodzi już 5 lat. Był najdroższy z wszystkich ale jakość obrazu a przede wszystkim czerń jest powalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu a ten wydaje mi się właściwy, czy w LG LB5800 po wgraniu nowego softa będzie możliwość oglądania HBO GO? Czy pozostaje jakaś przystawka typu Xiaomi stick?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adamex napisał(-a):

Nie chciałem zakładać nowego tematu a ten wydaje mi się właściwy, czy w LG LB5800 po wgraniu nowego softa będzie możliwość oglądania HBO GO? Czy pozostaje jakaś przystawka typu Xiaomi stick?

Można spróbować - soft jest z 2018 roku.  Samsung smart z 2013 HBOGO i NETFLIX śmiga, ale  Canal+ już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś podpowie - 50-55'', generalnie netfilx (po wifi), czasami (może 1h tygodniowo) PS, max 30kg (taki mam wieszak i nie chce mi się zmieniać), budżet do 5k. 

Edit - może być taniej, ale chcę mieć spokój na kilka lat i żeby netflix chodził :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ja bym szukał oleda np. powinno starczyć na Sony 55A80J, dokładając trochę LG 55C21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam o XR55A80JAEP, ale przyznam, że nie za bardzo to rozumiem, a nie chciałbym podejść do sprzedawcy i jak zwykle zapytać "a Pan który by kupił" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Właśnie czytam o XR55A80JAEP, ale przyznam, że nie za bardzo to rozumiem, a nie chciałbym podejść do sprzedawcy i jak zwykle zapytać "a Pan który by kupił" :)

Pytaj, pomożemy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie koledzy znaja się na każdym aspekcie tv ale ja bedąc laikiem wybrałem jakiś czas temu philipsa na androidzie z ambilight i jestem bardzo zadowolony z obrazu i wygody użytkowania 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, TRobert napisał(-a):

Pytaj, pomożemy 🙂

Nie będzie dużo działał - pewnie przeciętnie 1-2h dziennie. Nie planują podłączać wzmacniacza ani głośników czy innych soundbarów. Nie mam C+, HBO ani innych - czasami teściowa (jak nas odwiedza) ogląda "na współnej" i jakieś podobne, ale to leci z anteny przymocowanej do balkonu. Jak pisałem, zasadniczo ma obsługiwać netflixa. Prosta obsługa wskazana - wybajerzone piloty z milionem funkcji nie są dla mnie 😉 Rozmiar pewnie wolałbym 50'', ale nie ma chyba OLED 50'', wiec może byc 55''.

Rozsądny jest OLED, czy QLED? Czy jeszcze coś innego? Czy różnica w urządzeniu za 2-3k i 5k jest widoczna i słyszalna dla kompletnego laika? Teraz od chyba 10 lat mam jakieś Sony 46'' i byłby OK, gdyby netflix działał - próbowałem podłączyć jakąś przystawkę (nawet dwie kupiłem), ale nie szło mi z konfiguracją, więc łatwiej mi wymienić TV 🙂 

 

 

24 minuty temu, Jan napisał(-a):

pewnie koledzy znaja się na każdym aspekcie tv ale ja bedąc laikiem wybrałem jakiś czas temu philipsa na androidzie z ambilight i jestem bardzo zadowolony z obrazu i wygody użytkowania 

ja też jestem prosty w obsłudze, ale nie wiem, czy oled czy qled, i czy urządzenie dwa razy droższe jest dwa razy lepsze 😉 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi moj byl za jakieś 2/3 Twojego budżetu o ile dobrze pamiętam. Roznice najbardziej widac jak masz 2 tv obok siebie. Jak nie ma porównania, to jeden pies   😂 i to że czerń w oledowym tv kolegi jest głębsza mnie nie boli 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem 2 lata temu, wybierałem między LG 65 OLED i Samsung 85 QLED (były w tej samej cenie), zdecydowałem się na OLED i nie żałuję, spełnił moje oczekiwania w całości. Oczywiście większy byłby lepszy ale to nie w tych pieniądzach 6k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oledzie będziesz miał najlepszą jakość (szczególnie czerń), co do rozmiaru to 50'' nie robią, są 48" ale mało modeli i często nieopłacalne. Tak naprawdę wymagania które opisałeś spełni każdy TV, również taki za 2k, ale jeśli możesz mieć najlepszą jakość w zakładanym budżecie, to dla mnie wybór jest prosty, chociaż pewnie jestem spaczony na tym punkcie bo sprzedaję TV . Co do różnic między np.  tym Sony a LG to głównie system bo w jakości obrazu nie zauważysz różnicy, osobiście wolę system w LG, no i bardzo fajne mają piloty. A czy Ty zauważysz różnicę, myślę że tak, najlepiej idź do sklepu poproś o włączenie tego samego na OLED i QLED/LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Jan napisał(-a):

@szuwi moj byl za jakieś 2/3 Twojego budżetu o ile dobrze pamiętam. Roznice najbardziej widac jak masz 2 tv obok siebie. Jak nie ma porównania, to jeden pies   😂 i to że czerń w oledowym tv kolegi jest głębsza mnie nie boli 

nie będzie dwóch obok siebie... 😉 

28 minut temu, Christo napisał(-a):

Ja kupowałem 2 lata temu, wybierałem między LG 65 OLED i Samsung 85 QLED (były w tej samej cenie), zdecydowałem się na OLED i nie żałuję, spełnił moje oczekiwania w całości. Oczywiście większy byłby lepszy ale to nie w tych pieniądzach 6k).

w miejscu gdzie ma dyndać nie zmieści się nic większego, żeby nie było "tłoku". Dzięki za opinię co do oled

17 minut temu, TRobert napisał(-a):

, osobiście wolę system w LG, no i bardzo fajne mają piloty. 

Dlaczego wolisz system LG? 

 

18 minut temu, TRobert napisał(-a):

najlepiej idź do sklepu poproś o włączenie tego samego na OLED i QLED/LED.

 

pewnie tak się skończy...

 

Jak pisałem - chcę mieć z głowy na kilka lat, a na szczęście zakup tv w supermarkecie z nielicznymi wyjątkami nie rozwala budżetu domowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał(-a):

 

Dlaczego wolisz system LG? 

 

Wg. mnie jest prostszy, bardziej intuicyjny, lepiej działają funkcje głosowe, no i piloty mają najlepsze na rynku TV. W Sony jest android/google TV. Ale to że wolę system w LG, to tylko moja subiektywna opinia 😛 ,bo są również zwolennicy androida i to już gadanie o gustach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED vs. QLED to jest chyba jeszcze ta różnica, czy będziesz oglądać głównie po ciemku (wtedy ważna ta czerń) czy w jasnym pokoju. Ja mam dużo okien sufit-podłoga centralnie na południe i "oglądam" głównie bajki w dzień (ostatnio Harry Potter naprzemiennie z Wednesday) więc mamy QE55QN85A SMART TV UHD 4K SAMS. Nawet był dziwnie tani, nastawiony byłem na wyższe pieniądze 😁.

Edytowane przez mroova
Kupiony rok temu, cztery z haczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mroova napisał(-a):

OLED vs. QLED to jest chyba jeszcze ta różnica, czy będziesz oglądać głównie po ciemku (wtedy ważna ta czerń) czy w jasnym pokoju. Ja mam dużo okien sufit-podłoga centralnie na południe i "oglądam" głównie bajki w dzień (ostatnio Harry Potter naprzemiennie z Wednesday) więc mamy QE55QN85A SMART TV UHD 4K SAMS. Nawet był dziwnie tani, nastawiony byłem na wyższe pieniądze 😁.

Dokładnie tak, OLED pokaże swoją wyższość właśnie wieczorem na dobrej jakości np z NETFLIXA. Przy Twoich założeniach czyli bajki z nasłonecznionym pokoju w dzień taki miniled jak wybrałeś to dobry wybór 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczytałem się po internetach i posłuchałem mądrzejszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy lata temu też wymieniłem dziesięcioletni telewizor Sony na OLED od LG. Marka LG nigdy mi specjalnie nie podchodziła i nie miałem do nich wielkiego zaufania, ale bardzo dobre recenzje mnie przekonały.

Rzeczywiście jakość obrazu jest niesamowita. W stosunku do poprzedniego LCD od Sony (też w swoim czasie był to bardzo dobry model) to niebo a ziemia.

W pełni potwierdzam, jako użytkownik, że system jest bardzo intuicyjny, szybki i niezawodny. W dużej mierze dzięki współpracy ze świetnym pilotem. Kupując telewizor LG z tym lepszym pilotem sterowanie jest bardzo wygodne. Nie trzeba poruszać się po menu strzałkami. Wystarczy nakierować kursor jak myszką w komputerze we właściwe miejsce i "kliknąć". Świetne rozwiązanie.

Z tego co piszesz, zrozumiałem, że nie zamierzasz podłączać telewizora do żadnego systemu kina domowego itp. W takim razie zachęcałbym mocno przynajmniej do soundbara. Płaskie telewizory z powodów konstrukcyjnych oferują bardzo słabą jakość dźwięku. Oglądanie jakiegokolwiek filmu z dźwiękiem z wbudowanych głośników to ogromna strata. Jak bardzo dobry dźwięk w pływa na odbiór filmu czuje się dopiero przy przełączeniu z zestawu głośnikowego na wbudowane głośniki. Soundbar przynajmniej częściowo rozwiązuje ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TRobert napisał(-a):

Wg. mnie jest prostszy, bardziej intuicyjny, lepiej działają funkcje głosowe, no i piloty mają najlepsze na rynku TV. W Sony jest android/google TV. Ale to że wolę system w LG, to tylko moja subiektywna opinia 😛 ,bo są również zwolennicy androida i to już gadanie o gustach.

Dziękuję - sprawdzę LG. 

1 godzinę temu, mroova napisał(-a):

OLED vs. QLED to jest chyba jeszcze ta różnica, czy będziesz oglądać głównie po ciemku (wtedy ważna ta czerń) czy w jasnym pokoju. Ja mam dużo okien sufit-podłoga centralnie na południe i "oglądam" głównie bajki w dzień (ostatnio Harry Potter naprzemiennie z Wednesday) więc mamy QE55QN85A SMART TV UHD 4K SAMS. Nawet był dziwnie tani, nastawiony byłem na wyższe pieniądze 😁.

Netflix wieczorem, ale syn PS odpala rano na 30 min w sobotę i w niedzielę. 

Godzinę temu, mroova napisał(-a):

Obczytałem się po internetach i posłuchałem mądrzejszych. 

Właśnie też to robię 🙂

27 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jakieś trzy lata temu też wymieniłem dziesięcioletni telewizor Sony na OLED od LG. Marka LG nigdy mi specjalnie nie podchodziła i nie miałem do nich wielkiego zaufania, ale bardzo dobre recenzje mnie przekonały.

Rzeczywiście jakość obrazu jest niesamowita. W stosunku do poprzedniego LCD od Sony (też w swoim czasie był to bardzo dobry model) to niebo a ziemia.

W pełni potwierdzam, jako użytkownik, że system jest bardzo intuicyjny, szybki i niezawodny. W dużej mierze dzięki współpracy ze świetnym pilotem. Kupując telewizor LG z tym lepszym pilotem sterowanie jest bardzo wygodne. Nie trzeba poruszać się po menu strzałkami. Wystarczy nakierować kursor jak myszką w komputerze we właściwe miejsce i "kliknąć". Świetne rozwiązanie.

Z tego co piszesz, zrozumiałem, że nie zamierzasz podłączać telewizora do żadnego systemu kina domowego itp. W takim razie zachęcałbym mocno przynajmniej do soundbara. Płaskie telewizory z powodów konstrukcyjnych oferują bardzo słabą jakość dźwięku. Oglądanie jakiegokolwiek filmu z dźwiękiem z wbudowanych głośników to ogromna strata. Jak bardzo dobry dźwięk w pływa na odbiór filmu czuje się dopiero przy przełączeniu z zestawu głośnikowego na wbudowane głośniki. Soundbar przynajmniej częściowo rozwiązuje ten problem.

Od LG zacznę- dzięki. Niestety soundbara nie będzie...

czytałem, że głośniki w tym sony są całkiem ok, o LG jeszcze nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.