Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lort

Nietuzinkowy zegarek do 6 k EUR (25-26 k PLN)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mariusz. Dziękuję za włączenie się do dyskusji.

Możesz opisać mi więcej szczegółów dotyczących 2225. Baza JLC889 robiony wyłącznie dla AP to co pamiętam. Szczegóły mogą być tu w dyskusji lub na pw.

Dzięki Wacor za Twoje typy.

Te clerc za bardzo odjechane.

Musi być to klasyka bo inaczej takie zegarki szybko się nudzą.

 

Natomiast ten pierwszy Carl F. Jest świetny bez dwóch zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cześć Mariusz. Dziękuję za włączenie się do dyskusji.

Możesz opisać mi więcej szczegółów dotyczących 2225. Baza JLC889 robiony wyłącznie dla AP to co pamiętam. Szczegóły mogą być tu w dyskusji lub na pw.

Informacja o bazie JLC 889 dość często powielana jest na różnych forach, ale nie jest precyzyjna. Warto pamiętać, że kaliber AP 2225 miał 28800 wahnięć na godzinę natomiast werk JLC 889 - 21600 wahnięć na godzinę. Dlatego chcąc być precyzyjnym jako bazę dla mechanizmu Audemars Piguet należałoby wskazać późniejsze wcielenia 889, a mianowicie 889/1, 889/2. Daleki też jestem od twierdzenia, że werk został specjalnie wykonany dla AP. Kaliber 889/2 znajdziemy w historycznych zegarkach Jaeger-LeCoultre, IWC, a także w modelach Vacheron Constantin takich jak na przykład Metiers D’Art dedykowanych wielkim odkrywcom czy historyczny Overseas (nie mylić z wersją zawierającą mechanizm Girard-Perregaux). Pracujący w poprzedniej wersji Overseas kaliber 1126/1 jest właściwie bliźniaczą konstrukcją mechanizmu AP 2225. Podstawowe cechy werku AP to: średnica 26,6 mm, grubość 3,25 mm, 28800 wahnięć na godzinę, 36 kamieni, około 40 godzin rezerwy chodu, ochrona przeciwwstrząsowa KIF Elastor, stop sekunda. Werk charakteryzuje naciąg dwustronny z wahnikiem ułożyskowanym na kulkowym łożysku ceramicznym, co odbieram jednoznacznie pozytywnie. Kolejny pozytyw w moim odczuciu stanowi użycie wyłącznika naciągu automatycznego w postaci koła z dziewięcioma symetrycznie umieszczonymi otworami i trójramienną sprężynką zabezpieczającą przekładnię naciągu automatycznego przed przyspieszonym zużyciem lub uszkodzeniem, gdy koronka idzie w ruch. Warto pamiętać, że podczas manualnego nakręcania mechanizmu z automatycznym naciągiem, przekładnia ta staje się przyspieszająca w rezultacie czego ostatnie koła i zębniki obracają się bardzo szybko, co nie jest pożądane. Pozytywnie oceniam estetykę wykonaniu kalibru 2225. Po stronie minusów wskazałbym mocowanie koła balansowego na półmostku (preferuję mostek) i brak mikroregulacji Gyromax w regulatorze. Przydałaby się też dłuższa rezerwa chodu, powyżej 48 godzin. Za optymalną w kontekście komfortu użytkowania oraz precyzji pomiaru czasu uważam autonomię chodu rzędu około 60-70 godzin. Niezależnie od moich mocno subiektywnych zastrzeżeń, kaliber AP 2225, a właściwie JLC 889/2, odbieram jako przemyślany, dobrze zaprojektowany i ładnie wykonany mechanizm.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i o taką rzeczową, merytoryczną opinię mi chodziło.

Dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

....i o taką rzeczową, merytoryczną opinię mi chodziło.

Dzięki!!

Nie ma za co. Skoro już jesteśmy w temacie Audemars Piguet, to przy okazji chciałbym wspomnieć, że producent w tym roku mocno promuje Royal Oak Concept Supersonnerie. I słusznie, bo jest się czym chwalić. Właśnie pojawił się nowy materiał video dotyczący rzeczonego zegarmistrzowskiego dzieła sztuki. Jak zawsze zapraszam na AP Club  :). Materiał już zamieściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

znowu zaczynasz? :). To tak jakby powiedzieć, że gitara zdewaluowała się dla jazzu, bo jest nieodłączną częścią mocno komercyjnych gatunków muzycznych, czasem niskich lotów. Kontynuując tę myśl, może Pat Metheny powinien wziąć się za fortepian (w końcu też instrument strunowy) albo nauczyć grać na trąbce. Dobrze zaprojektowany i finezyjnie wykonany "in-house" zawsze będzie wartościowym mechanizmem.

 

Mariusz,

nic nie zaczynam. To in-house ulega relatywizacji (w szczególności jego znaczenie) z powodu takich a nie innych działań producentów i głębokiej globalizacji rynku. 

 

 

Skoro już jesteśmy w temacie Audemars Piguet, to przy okazji chciałbym wspomnieć, że producent w tym roku mocno promuje Royal Oak Concept Supersonnerie.

 

To rekomendacja nietuzinkowego ? (budżet przemilczmy) :D  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rekomendacja nietuzinkowego ? (budżet przemilczmy) :D  

podobno wszyscy przekraczają budżet. pytanie czy o tyle :)

 

dziękuję wszystkim za zabranie głosu w dyskusji i podpowiedzi.

wybór dokonany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, pochwalisz się jaki to?

Czytałem Twój wątek z zaciekawieniem, bo sam się zastanawiam nad następnym zakupem.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do końca tygodnia dam znać.

przyznam że zegarki Cartier Santos i Bvlgari zrobiły mi największe zamieszanie w głowie :)

 

wybór jednak dokonany spośród przez mnie wyselekcjonowanych i tutaj zaprezentowanych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cichu stawiam na AP :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz,

nic nie zaczynam. To in-house ulega relatywizacji (w szczególności jego znaczenie) z powodu takich a nie innych działań producentów i głębokiej globalizacji rynku.

Tomek,

producenci robią swoje, a my mamy własny rozum i umiejętność oddzielania prawdy od fałszu :).

 

To rekomendacja nietuzinkowego ? (budżet przemilczmy) :D

Supersonnerie to zdecydowanie nietuzinkowy zegarek. Cena? Około 2400000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Za ok EUR 6.900 byłby GO Seventies....rzadko spotykany a prezencje ma śliczną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrze Andreas napisałeś :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na coś takiego:

 

b8325d65.jpg

 

stan praktycznie nieskazitelny.

 

e863af29.jpg

 

szara tarcza jest po prostu przepiękna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zegarka, na zywo jeszcze AP bikolora nie widzialem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór dokonany :D


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja muszę przyznać, że się troszkę zawiodłem. O ile sam sikor jest przedni, nietuzinkowy no i super wykonany, o tyle bicolor do mnie wcale nie przemawia...

 

Ale ważne, że ty jesteś zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja muszę przyznać, że się troszkę zawiodłem. O ile sam sikor jest przedni, nietuzinkowy no i super wykonany, o tyle bicolor do mnie wcale nie przemawia...

 

Ale ważne, że ty jesteś zadowolony :)

 

a widziałeś modele Royal Oak w stali?

ja widziałem wielokrotnie modele 36 mm, 39 mm i 41 mm....tak żeby mieć porównanie.

pamiętam etap gdzie Royal Oak był dla mnie obojętny, żeby nie powiedzieć brzydki :)

minęło wiele, wiele lat i stał się moim numerem jeden.

 

jeszcze nie tak dawno nie dopuszczałem do siebie myśli że mogę nosić zegarek bicolor.

ale musiałem spojrzeć całościowo, projekt, kolor złota i jego wpasowanie w cały design.

 

po prostu w tym zegarku mnie to urzekło i tak jak w stalowym czegoś mi brakowało tak w tym modelu dopełniło to całości.

 

właściwie w tym zegarku na żywo widać tylko złoty bezel, w bransolecie przez szlify i różne kąty odbijania światła złote elementy nie są widoczne a potęgują efekt świetnego wykonania bransolety.

ale bezel też nie "wali" po oczach dzięki połączeniu wykończenia szczotkowanie+polerowanie.

 

natomiast jak widziałem najnowszy model Royal Oak w słocie i stali z białą tarczę to nie był już ten sam odbiór.

 

w tym vintage, antracytowa tarcza i nawet kolor tła datownika jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

jeszcze nie tak dawno nie dopuszczałem do siebie myśli że mogę nosić zegarek bicolor.

ale musiałem spojrzeć całościowo, projekt, kolor złota i jego wpasowanie w cały design.

 

...

 

No ja chyba jeszcze do bicoloru nie dorosłem...ciągle kojarzy mi się z królem cyganów...mógłbyś cyknąć jeszcze parę fotek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

gratuluje! Klasyczny AP - chwała tym co mogą nosić Bi-Color.....jak ty lub Irek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najfajniejszy z tych co brałeś pod uwagę, gratulacje.

 

Awi, a to niektórzy mają jakiś zakaz noszenia bicoloru? Chyba każdy kupuje dla siebie i nosi to co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.