Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maciekges

Polerowanie szkiełka pastą

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem, że szkiełko mojego Worldmastera wymaga wizyty w SPA. Lubię majsterkować, więc postanowiłem, że spróbuję go wypolerować w domowym zaciszu. Przekopałem forum, zaopatrzyłem się w papiery ścierne o gradacji 500, 1000, 1500, 2000, pastę lekkościerną TEMPO i ściereczkę alcantara (pasta do zębów w pogotowiu). Przed przystąpieniem do pracy postanowiłem spróbować najpierw na tanim zegarku LCD z plastikową szybką. (skład zegarka 100% POLIURETAN 100% ABS).
Wszystko szło gładko, kolejne ryski znikały, szybka matowiała, przyszedł czas na pastę - "matowość" zniknęła, ale na szybce pod światło widoczne są setki rysek. Są na na 100% ryski wywołane pastą, bo po ponownej polerce prostopadłej do rysek, powstają nowe w kierunku polerowania. 

I tu pytanie. Co mogę robić źle? Czy jest to wina ściereczki? Pasty? A może plastikowej szybki nie da się spolerować i przy normalnym szkiełku nie będzie takich problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Weź drobną pastę do zębów. Taką na nadwrażliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź drobną pastę do zębów. Taką na nadwrażliwe :)

Mam taką, na której jest napisane "z granulkami". I teraz nie wiem, czy to dobrze, czy źle  :mellow: Bo te "granulki" będą chyba zbyt duże? 

edit:

I jeszcze jedno pytanie, na które nie doszukałem się jednoznacznej odpowiedzi - lepiej robić ruchy okrężne czy lecieć w jednym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam filcu i małego drilla i obroty ustawiane na około 2000.

 

ASUS wytapa...coś...tam!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś próbował polerowania szkiełka szafirowego z pomocą pasty (tlenek ceru) oraz filcu? Jest to realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest zbliżone do roboty togimonoshi. Skoro można stal polerować sproszkowanym rogiem. Wszystko to kwestia czasu. Trochę szybciej pójdzie pastą diamentową. Pytanie, czy to się opłaca?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca, nie wiem ale wartość sentymentalna zegarka, plus fakt, że to zegarek mechaniczny sprawia, że próbuję go najpierw naprawić, zamiast wymieniać na nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polerowałem Monstera tlenkiem ceru, maszyna rotacyjną, talerz Flexipads, pad z mikrofibry. Z tlenku ceru robimy papkę i staramy się polerować środkiem padu. Jedna uwaga-dbamy o chłodzenie i pracujemy na 2-3 biegu, tlenek strasznie chlapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałczyłem z rysą na swoim zegarku ze szkłem szafirowym za pomocą pasty diamentowej. Pasta nie była wysokiej jakości ( allegro pasta używana przez fryzjerów i golibrody do ostrzenia brzytwy). Rysa była niewielka i po 30 minutach ze szmatką bawełnianą i pastą rysy nie było.  Wskazówka - nanieść niewielką ilość pasty na tkaninę z dosłownie kropla wody i poczekać aż zaschnie. Zrób sobie w przód ze dwie takie szmatki z pastą. Do polerowania również dodać odrobinę wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.