Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jebudu

Diver do 7-8k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przyszedł czas, że w końcu chcę zamienić swoją certinę ds action na coś lepszego.

Nie jest to takie proste jak się okazuje. Mam swoich kilka typów ale chcę się zapoznać z waszymi.

 

Czego szukam:

- do 42mm

- bransoleta

- dobra jakość wykonania/spasowania

- nie tytanowy

 

Zegarek może być zarówno nowy jak i używany

W używkach nie wiem czego szukać w tym budżecie...oprócz omegi  :rolleyes:

 

Póki co zostały mi w głowie te dwa z przewagą tourby

 

1. Tourby Lawless Vintage

http://www.tourbywatches.com/collection/lawless-diver-42-vintage/

 

2. Oris divers 65 42mm

http://lux.zegarki.pl/produkty/12938/oris-73377204055mb.html

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sinn U1 jest o 2mm większy ale bardzo dobrze leży.mam w nadgarstku17,5cm a mi  leżał jak w pysk strzelił. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ktoś nie za bardzo jest diverem bo ma tylko 100m wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz budżet do 9k to na bazarku masz Tudora Black Bay wiec warto sie zastanowić nad taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet to mogę podnieść nawet do 15tys, ale będę musial dluzej poczekać z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już Twój wybór - z osiągalnych rzeczy do max. 10k jest ten Tudor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Hydroconquest 41mm? Jestem bardzo zadowolony z tego zegarka i nie zamienilbym go na Orisa czy na Doxe - do tego cena w okolicach 4k


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dla mnie ds action > hydroconquest :(

 

Najrozsadniejszym wyborem póki co w tym budżecie (powiedzmy do 10k) zostaje tudor bb na sprawdzonej ecie :D

Taka sztampa zegarkowa. Ciekawy jestem co oferuje sobą tourby w cennie 7k, jak by wypadł w starciu z tudorem  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ds Action to także fajny zegarek, ale IMO ma trochę za bardzo wtórny design względem dziesiątek innych diverów. Hydroconquest oferuje coś oryginalnego. Ale to tylko moje zdanie :)W najbliższej przyszłości byłbym go w stanie zamienić tylko na to cacko:

 

4a4c2198300e5c7589a2b3a03e515b38.png

 

No i oczywiście na niebieskiego Suba lub PO, ale o tym to mogę na razie pomarzyć... :(


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jako propozycja ale też przy okazji chciałbym żeby ktoś coś więcej dobrego lub złego napisał na jego temat jeśli miał do czynienia. Z plusów - cosc i 120 godzin rezerwy na in housowym SH21.

Na ile in house to już nie powiem. Bezel ceramiczny też uważam za plus.

 

https://www.christopherward.co.uk/watches/dive/c60-trident-chronometer-600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na ile in house to już nie powiem.

 

 

Wygląda że całkiem in-house-owy :)

 

http://wornandwound.com/introducing-christopher-ward-sh21-game-changer/


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego od Omegi nie kupisz. Wizualnie Tudory mogą się lepiej prezentować, ich głóną zaletą jest wykonanie na poziomie Rolexa, jednak mechanizm to zwykła Eta oczywiście  jest tania w serwisie, ale dostępna w zegarkach za 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze roznice pomiedzy standard, a top czy chronometer i roznice w zastosowanych materialach. W tych tanich zegarkach na pewno zawsze znajdziemy ten pierwszy mechanizm. Oczywiscie roznica w cenie tych mechanizmow nie jest tak duza jak roznica cen tych zegarkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.