Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafix

Odwieczne pytanie o rozmiar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako posiadacz małego nadgarstaka (17 cm.) nosiłem do tej pory zegarki w zakresie 38 - 40 mm. Zakupiłem nowy zegarek o rozmiarach 38 x 42 i nie przewidziałem że zegarek prostokątny przy podobnych wymiarach z okrągłym jednak wyglądają na sporo większy dodatkowo zegarek zakupiony jest na werku VJ więc ma grubość 14 mm. Chciałem zapytać was o opinie jak wygląda on na moim nadgarstku ok czy za duży ? Nosiłbym go do strojów tzw. casual.post-31122-0-94187000-1475401880_thumb.jpgpost-31122-0-08307200-1475401885_thumb.jpgpost-31122-0-33160500-1475401889_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak dopasowany do twojej ręki :)

Jak jest wygodny to noś


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przekłamują z reguły na niekorzyść. Zegarek wygląda na duży, ale broni się :) Ja bym się przede wszystkim obawiał grubości, bo koperta nie ma żadnego podcięcia niwelującego grubość.

Ja swego czasu chorowałem na TH Monaco, ale rozmiar mnie wystudził, mam nadgarstek 17cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba największym problemem dla mnie (natury psychicznej) jest to, że do tej pory żaden mój zegarek nie rzucał się tak w oczy i także to że przez jego grubość będzie zawsze raczej na wierzchu pod ściągacz bluzy czy koszuli lub swetra będzie go ciężko zmieścić a nie chcę jego użytkowania ograniczyć tylko do miesiąców letnich i krótkich rękawków bo jest za ładny żeby leżał w pudełku zapomniany. No nic dziękuję za odpowiedzi dam mu tydzień bo wykonanie i sam zegarek podoba mi się bardzo na bazarek zawsze zdąży trafić jeśli moja psychika nie zaakceptuje jego rozmiaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem pierwszy raz kiedy kupiłem casio Bem 501l i grubość 11 mm. Mam 16,5 w nadgarstku i wiem że 14 to dla mnie moment graniczny. Ale ostatnio się zdziwiłem bo mierzyłem w sklepie big mako o którym zawsze mówiłem, że jest nie dla mnie ze względu na wielkość i sam się zdziwiłem bo nawet dobrze leżał na ręce. Nie wiem czy to powolne oswojenie się z grubością (wolę dalej jednak mniejszy mako) to jednak najważniejsze jak Ty się z tym czujesz. Patrz na l2l bo u Ciebie grubość zegarka broni się jego długością. Ale wszystko tak naprawdę to samopoczucie. Jak nie daje frajdy zegarek to szkoda się denerwować tylko daj mu szansę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda ok - leży idealnie. A że wygląda niczym sztaba platyny - taka już jego natura.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

    Moim zdaniem najważniejsze jest, aby z zegarkiem dobrze się czuć, czyli innymi słowy aby nie sprawiał noszącemu jakiegokolwiek dyskomfortu. Przede wszystkim opierałbym się na własnym odczuciu, bo opinie innych mogą być skrajnie różne. Ja na przykład miałbym wątpliwości... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście decydujące będzie to jak się będę z nim czuł po kilu dniach noszenia, ale warto poznać opinię innych którzy obiektywnie ocenią po zdjęciu -  bo ja np. ze względu na to że mi się zaegarek podoba mogę być nieobiektywny i wmawiać sobie np. że za duży nie jest mimo że w opini osób trzecich może być odwrotnie :)  

Na szczęście ogólnie widzę że opinie raczej są na tak więc szanse dostanie na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na spory, ale w granicach rozsądku.... raczej po prostu daje się zauważyć. Jeśli jest wygodny i dobrze się z nim czujesz to tylko nosić. Jest ok B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Oczywiście decydujące będzie to jak się będę z nim czuł po kilu dniach noszenia, ale warto poznać opinię innych którzy obiektywnie ocenią po zdjęciu -  bo ja np. ze względu na to że mi się zaegarek podoba mogę być nieobiektywny i wmawiać sobie np. że za duży nie jest mimo że w opini osób trzecich może być odwrotnie :)

Na szczęście ogólnie widzę że opinie raczej są na tak więc szanse dostanie na pewno :)

 

Sęk w tym, że obiektywny jest tylko jego rozmiar :). A każda opinia będzie w jakiś sposób subiektywna, przez pryzmat  preferencji opiniujących. Jeżeli się podoba, nawet jak masz wątpliwosci, zrób jak napisałeś - daj mu szansę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć kobiety mówią, że im większy tym lepszy. Teraz tak się zastanawiam, czy aby na pewno chodzi im o zegarki?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to zegarek musi przyciągać spojrzenie i uwagę, ale na pewno nie dominować na nadgarstku, bo zaczyna to wyglądać niespecjalnie. Zdjęcia rzeczywiście przeinaczają i wyolbrzymiają nieco, więc tym bym się nie martwił - jak leży Ci dobrze, to noś śmiało  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie , zegarek musi być widać :) Nje znam się aż tak , ale chyba tylko projektanci Diesel trochę poszaleli . No ale na kompleks małego ..,... Niema lekarstwa ;) Zegarek z Tmatu imho wyglada spoko .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i  zadam jeszcze jedno pytanie czy i ewentualnie jaka bransoleta by do niego pasowała ?

Myślałem o czymś takim jak poniżej tylko ona jest chyba na wysoki połysk i nie wiem czy by pasowała, czy może lepiej mesh czy zostać przy pasku skórzanym ?

post-31122-0-84781500-1475854096_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Pasek dodaje mu optycznie nieco "lekkości". Jeżeli ma być bransoleta, to raczej masywna, np. jak ta powyżej.

Ale nie wiem, czy to dobry kierunek.

Pozostałbym raczej przy pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO na bransolecie będzie wyglądał równie dobrze o ile nie lepiej.

Rozmiar jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za duży jest. I za gruby przede wszystkim. 

Też myślałem że 42mm to rozmiar optymalny na mój nadgarstek. Dopóki nie trafił mi się obiekt marzeń ale w rozmiarze 38mm. Wydawał mi się za mały i myślałem że nie uda mi się do niego przyzwyczaić. Dopóki nie zacząłem go nosić. Okazało się że to rozmiar optymalny, leżący idealnie. Teraz szukając zegarka skłaniam się właśnie ku mniejszym rozmiarom, max co w moim odczuciu na moim nadgarstku dobrze wygląda to 40mm, a jeszcze lepiej 36-38mm. W nagdarstku mam 16,5cm, płaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się w zegarku dobrze czuć. Rozmiar ma znaczenie drugorzędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobny problem, rozmiar nadgarstka ok.17 cm. nosiłem czasomierze o wymiarach 42 mm, dopóki nie kupiłem kolejnych o rozmiarach 40 mm i 39,5 mm. rozmiar idealny.  divera 42 mm sprzedałem, bo był zbyt przytłaczający.

 

Twój ML jest piękny - sam choruję na niego, ale w moim odczuciu po prostu rozmiarowo za duży i wiem że jest nie dla mnie.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym meshu, który wrzuciłem w linku wygląda obłędnie i chyba zaczynam przekonywać się do tego rodzaju kajdan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.