Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szeregowiecsosnowiec

Lorus - sekundnik nie trafia w indeksy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W subforum zajmującym się zegarkami amerykańskimi parę dni temu zadałem pytanie odnośnie tego, czy warto kupić dziewczynie Timexa originals. No generalnie nie było jakichś głosów przeciwko, lecz parę osób zaproponowało kupno Lorusa, i dzisiaj właśnie nabyłem taki o to zegarek:
zegarek-meski-lorus-rh881bx9.jpg

Ładny, dobrze wykonany, mieszczący się w budżecie no i przede wszystkim spodbałby się mojej lubej, ale niestety tak jak w temacie przyjrzałem się i zauważyłem, że sekundnik idąc prawą połową tarczy nie trafia w indeksy i to dość wyraźnie (często celuje równo pomiędzy 2). To normalne? Wiem że to żadna ekstra klasa no ale takie coś miał mój chinol za 50 zł, po Lorusie bym się tego nie spodziewał wcześniej. Może to być efekt jakiejś naprawy? Sam pracuję w handlu i wiem, że niektórzy sprzedawcy chociaż mają obowiązek o tym informować nie koniecznie się do informowania o tym poczuwają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zegarek budżetowy, więc wskazówka może nie trafiać w indeksy. Zupełnie normalne.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda zdarzają się też w zegarkach sporo droższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce z kraju sera (nawet setki razy droższe) często trafiają w dziury między indeksami ;) japońcom też się to czasem zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a mojemu ( taniemu) Timexowi się nie zdarza ... :o  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a mojemu ( taniemu) Timexowi się nie zdarza ... :o  :D  :D

no widzisz. mojemu timexowi, przez pół minuty też. a potem trafia idealnie w środek między indeksy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz. mojemu timexowi, przez pół minuty też. a potem trafia idealnie w środek między indeksy :P

 

bo mój pewnie zrobiony był w Ameryce :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie zegarki kupuje się w tandemie, kup jej do czasomierza to a sekundnik będzie trafiał jak ta lala ;) 

 

 

119428738989843580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce z kraju sera (nawet setki razy droższe) często trafiają w dziury między indeksami ;) japońcom też się to czasem zdarza.

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za odkop ale w moim starym chińskim zegarku chińczyk to przewidział i na tarczy jest jakby ring z indeksami który jest tak krzywo przyklejony aby sekudnik idealnie trafiał. Niestety ale wyrzuciłem go bo padł a baterii już takiej nie dostane w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SzukajacyPorady
      Zgłaszam potrzebę natychmiastowej pomocy, nie radzę sobie i słabo znam się w temacie zegarków, łatwo również ulegam sloganom marketingowym. Szukam aktualnie budżetowego zegarka automatycznego, a ogólnie mam poważny problem z zakupem czasomierza, z którego byłbym w pełni zadowolony. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy nabyłem dwa nowe zegarki kwarcowe, pierwszy, Festina Chrono Bike, zostałem zwiedziony rzekomym "Dziedzictwem sławnego wyścigu Tour de France". Udało mi się go zwrócić. Drugi zegarek, Grovana, ładny, zwiedziony szafirowym szkiełkiem, ale brak efektu wow. Udało mi się go odsprzedać, ze stratą. Postanowiłem że jednak zaryzykuję automat, raz kozie śmierć 🫣, obojętnie z jakim lub czyim dziedzictwem. Cena max. 1000 zł, z przeszklonym deklem ma być. W oko wpadły mi LORUS RL419BX9 oraz Pierre Ricaud Sapphire Automatic P60029.5115A. oba w cenie około 700 złotych. Który jest lepszym wyborem? Lorus ma mineralne szkiełko, a Pierre Ricaud szafirowe, PR jest 50 metrów WR a Lorus 100 metrów WR. Gdzieś czytałem że Pierre Ricaud to chinol opakowany marketingiem, marka niezbyt pewna. Ale może nie jest tak źle? Najgorsze że nigdzie tego Ricauda nie da się przymierzyć. Proszę osobę rozeznaną lepiej niż ja o jakąś sugestię, lub polecenie zupełnie innego modelu w tym przedziale cenowym w stylu raczej podobnym do tych dwóch modeli które podałem- stal nierdzewna, bransoleta, tarcza niebieska. Zastanawiam się również czy szkiełko szafirowe to absolutny must have czy mineralne dla zwykłego śmiertelnika też wystarczy. Mam 31 lat, zwykła polska łysawa chłopaczyna, hetero, karnacja jasna,bez zacięcia biznesowego, styl sportowo-casualowy, niezamożny, singiel bez nałogów. Pozdrawiam. 

    • Przez Nandez15
      Witam, 
      Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych ludzi w zakresie wyboru zegarków.
      Budzet: około 1000 złotych na dwa zegarki (więc może być do 500 na jeden, 700/300, itp.)
       
      Cel: jeden zegarek miałby być bardziej elegancki, drugi bardziej na co dzień (miejski / sportowy )
       
      Pasek: zdecydowanie preferuję zegarki z paskiem od zegarków z bransoletą
      Kolor paska: czarny lub brązowy 
       
      Priorytety: najważniejsze, żeby zegarek mi się podobał (dlatego później przedstawię swoje typy). Równie ważna jest niska awaryjnosc i nierysowanie się szkła (na ile to możliwe w takich cenach) i ostatecznie jakas reputacja (w tej cenie głównie chodzi o wykluczenie marek krzak / podróbek).
       
      W odniesieniu do bardziej eleganckich zegarków rozważałem (skórzany pasek, bez zbyt skomplikowanych tarcz zegara i brak przesadnie dużej koperty):
      1) https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_bd0041-03f.html?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdsH4b9hj8v4vSREbg_TNxNWM4uUNFwnHh6BAqQTnZf4BVOWH-ZG9pIaAu_2EALw_wcB

      2) https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-aw1211-12a

      3) (trochę mniej elegancki, może być też wybrany jako miejski) 
      https://www.zegarek.net/zegarki-festina/zegarek-f20358-1?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdvfb8Ykk_Uq97Wff5fhCbhJ1CO7sx0-8pfphDS2E15Mup1fgE0GAXIaArSSEALw_wcB

       
      Jeśli natomiast chodzi o model miejski to a moim kręgu zainteresowań sa:
      1) (korzystniej wygląda moim zdaniem na pozostałych zdjęciach) https://www.zegarek.net/zegarki-lorus/zegarek-r3a43ax9
      2) https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_f20330-6.html

       
      Proszę o Wasze zdanie na temat powyższych modeli / marek, ewentualnie inne propozycje, rady czy inna pomoc. Jest to mój pierwszy wybór zegarka (ów), więc nie mam do końca pojęcia czym się kierować. Z wyglądu jak dla mnie najładniejsze sa: 
      Eleganckie: 1>3>2
      Sportowe; 2>1
       
      Z góry dziękuję za jakiekolwiek wsparcie,
       
       
    • Przez beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  


       
       
    • Przez Lenkaemka
      Hej wszystkim, zbliżają się urodziny narzeczonego i mam mały problem odnośnie wyboru zegarka. Wiem, że ma być na skórzanym, brązowym pasku i fajnie byłoby, gdyby miał chronograf. Znalazłam 3 interesujące mnie modele, które są podobne cenowo, trochę różnią się parametrami i wykonaniem. Niekoniecznie pytam, który najlepszy, a który według Was - Panów, przypadłby najbardziej do gustu? Zaznaczę, że narzeczony na co dzień ma raczej 'luźny' styl, lubi klasyczne koszulki polo i jeansy 
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-timex-men-s-chronograph-t2p905 - ten mi się najbardziej podoba
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-chrono-an3620-01h
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-sport-chronograph-rm393ex9
    • Przez Anetan
      Cześć, jestem od niedawna na forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Zakupiłam niedawno zegarek dla chłopaka z firmy zegarek.net. Nie mam pojęcia odnośnie autentyczności danego towaru ale interesuje mnie kilka rzeczy. Przede wszystkim napisy na tarczy. Na stronie lorus-a na tarczy jest napis, który prawdopodobnie wskazuję miejsce produkcji danego modelu, w kupionym przeze mnie zegarku niestety tego brakuje. Dodatkowo karta gwarancyjna jest na wydrukowanej kartce sprzedawcy. Zerknijcie proszę swoim fachowym okiem czy tak to właśnie powinno wszystko wyglądać. Wiadomo, że są różni importerzy i mają własne dokumenty, ale myślałam, że będzie to trochę "ekskluzywniej" wyglądać. Poniżej zdjęcia i z góry dziękuję za odpowiedzi







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.