Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kadiusz

Citizen Eco Drive Calibre E650 Radio Controlled

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy i możliwe, że temat ten został już poruszony, ale proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Córka przywiozła mi z U.S.A. zegarek marki Citizen Eco Drive Calibre E650 Radio Controlled.

Problem jest w tym, iż zegarek ma amerykańskie strefy czasowe i jedną europejską - Londyn.

Kiedy ustawię go manualnie na aktualną godzinę, zegarek około godziny pierwszej w nocy sam cofa o jedną godzinę do czasu angielskiego.

Moje pytanie - czy jest możliwość przestawienia w zegarku strefy czasowej londyńskiej o jedną godzinę do przodu tak, aby po północy zegarek tylko ustawił sekundy, a nie zmieniał mi godziny?

Posiadam instrukcję w języku angielskim, ale niestety osobiście nie władam nim.

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

Z góry serdecznie dziękuję.

Kadiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy następuje synchronizacja z nadajnikiem w Londynie i dlatego zegarek przestawia czas.

Nie mam pojęcia czy da się ustawić czas na +1, ale powinno się dać wyłączyć synchronizację.

Wtedy nie będzie się przestawiał


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek umozliwia zdefiniowanie alternatywnej strefy czasowej. W tym celu trzeba wejsc w tryb wyboru strefy i wybrac strefe A-TM a nastepnie ustawic dla niej godzine. Na YT jest film instruktarzowy co prawda po angielsku ale wszystko na nim jest jasne nawet bez znajomosci jezyka. Wpisz Citizen e650 i poczekaj na rozdzial " alternate time zone"

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był o tym długi temat, musisz poszperać w wyszukiwarce albo przejrzeć dział citizena.

zdaje się trzeba wyzerować i przesunąć godzinę do przodu.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy ustawię w A-TM czas alternatywny zgodny z naszym czasem, zegarek w dalszym ciągu będzie się raz na dobę aktualizował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy ustawię w A-TM czas alternatywny zgodny z naszym czasem, zegarek w dalszym ciągu będzie się raz na dobę aktualizował ?

 

nie

 

tu jest temat, sam się zarzekałem, że się nie da ale polak potrafi :).

Generalnie nie ma w zegarku naszej strefy, ale można to obejść, poczytaj poniższy temat, powinno gdzieś tam być.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/111936-czy-b%C4%99dzie-dzia%C5%82a%C5%82a-u-nas-funkcja-radio-controlled/?hl=at4008


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam zmierzyłem się z tym problemem ustawiając AT4000-02E przybliżę temat, może komuś oszczędzę czasu na próby.
Najważniejsze - zaczynamy od resetu i ustawienia pozycji zero. Jedyną różnicą w stosunku do filmu instruktażowego jest ustawienie pozycji zero na godzinie 1:00 a nie 0:00, wykonujemy czynności od 8m15s do końca filmu. Następnie puszczamy film od początku i wykonujemy wszystkie czynności aż do 4m4s ustawiając strefę czasową na Londyn i czas letni na ON. I to by było na tyle - mamy ustawiony wieczny kalendarz, czas letni i synchronizację radiową.
 

Prosta sprawa. Trzeba ustawic punkt wzorcowy zamiast na 12 w nocy to na 1 rano, co oznacza , że zegarek będzie się synchronizował w ustawieniu na Londyn , będzie nam podawał prawidłowy czas także lato/zima a jedyny problem to to , że zamiast mieć zmianę daty o 12 w nocy będziemy mieli o 1 rano ale to chyba nie jest istotne bo o tej porze się śpi lub jest się kompletnie pijanym na imprezie.
Mój był taki:
attachicon.gifIMG_5310.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za jasną odp jak go ustawic, potwierdzam że wszystko śmiga wg powyższej instrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem ten temat i obejrzałem Film z instrukcją jak ustalić ten czas zerowy ale jak się ustawia ten czas z godziny 0:00 na godzinę 1:00?

Którymi przyciskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się sam na te godzinę 12:00 ale jak to zmienić any była 1:00?

Jak manipulować też datownikiem? Jakimi przyciskami?

Jego trudna też ustawić na zero czy na dzisiejszy dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Udało miś ie ustawić ten zerowy czas.

Co dalej. Czy zegarek sam się teraz ustawi na właściwą strefę czasowa jak zrobię na LON I poczekam do 2 w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już temat rozwiązałem. Pozdrawiam

W jaki sposób to rozwiązałeś? Czy teraz zegarek sam synchronizuje się czy za każdym razem musisz robić to ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem zegarka citizen AT4000-02E. Potrzebuję pomocy jak go ustawić żeby pokazywał prawidłową godzinę. Będę zobowiązany za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem zegarka citizen AT4000-02E. Potrzebuję pomocy jak go ustawić żeby pokazywał prawidłową godzinę. Będę zobowiązany za wszelką pomoc

http://www.citizen.pl/serwis/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem zegarka citizen AT4000-02E. Potrzebuję pomocy jak go ustawić żeby pokazywał prawidłową godzinę. Będę zobowiązany za wszelką pomoc

musisz wykonać zerowanie wskazówek zegara, tzn, musisz przestawić zegar na godzinę 1 zamiast 12 i wtedy zegar będzie wskazywał prawidłową godzinę.

1. Wyciągnij koronkę na pozycję 1

2. Przestaw dolną wskazówkę na CHR

3. Wyciągnij koronkę na pozycję 2

4. Wskazówki zaczną krążyć

5. Jak już się zatrzymają wciśnij dolny przycisk żeby wybrać co ustawić(odpowiednie wskazówki zaczną się poruszać),

6. jak już zobaczysz że tańczy wskazówka godzinowa, przestaw ją na godz 1

7 Wciśnij koronkę na pozycję 1

 

Masz już poprawną godzinę, jedyny mankament że data zmieni się chyba nie o północy tylko o 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny ale sama ta zabawa w przesuwanie psuje nieco efekt finalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.