Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MADE BY J

Technos utknął

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Pierwsze kłopoty to i pierwszy post.

 

Słowem wstępu, od dłuższego czasu sam serwisuję swoje, co tańsze, zegarki. Jeżeli nie znajdę czegoś na tym forum to w internecie najczęściej będzie.
Piszę ponieważ właśnie skończyły mi się opcje.

 

Wpadł mi w łapy Technos:

 

post-79423-0-33728000-1475867037_thumb.jpg

post-79423-0-54603000-1475867025_thumb.jpg

 

Wziąłem tego Pana na warsztat i bardzo szybko ,,zabił mi ćwieka".

Otóż nie mogę wyciągnąć mechanizmu. Spokojnie obraca się w kopercie, ale nie wykazuje chęci wyjścia z niej. Brak pierścienia, a śrubki wykręcone. W akcie desperacji wyciągnąłem mu ciśnieniowo szkiełko, ale ten Pan na pewno wychodzi tyłem... Męczę się już zdecydowanie za długo, gotów jestem go ,,lekko" stuknąć młoteczkiem. Chłopak nie ma woli współpracy, a ja nie umiem go przekonać.

Czy macię Państwo jakieś pomysły co mogę robić nie tak?

 

Nie wiem również co to za mechanizm.

Nie wydaje mi się, żeby to była ETA 1130/15, a czytałem, że Technos takie wsadzał w okolicach '70 (a na te lata mi wygląda).

Pomocy! Mechanizm sprawny, muszę go wyczyścić, zrobić renowację koperty, zamówić szkiełko i będzie ładny.

Ale on nie chce...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. Nie ma żadnych znaczków nigdzie na widoku, a nie będe go rozbierał jak siedzi w kopercie. Chociaż śrubki trzymające kopertę wykręciłem, bo dało się je wyciągnąć przez dziurkę od wałka. Też nie pomogło.


Lepsze foto.

post-79423-0-52512800-1475917480_thumb.jpg

Ktoś już go na pewno próbował wyciągnąć, bo śrubka od wałka jest ,,przeorana" oraz byl wielki paluch na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio się przyznać, ale cóż...
Ten zegarek miał na przedzie pierścień. A że takiego nie rozbierałem jeszcze to nie wiedziałem, że trzeba go metodą delikatno - siłową zdjąć.

 

post-79423-0-61711200-1475954395_thumb.jpg

 

Co to za mechanizm? Question stands still.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.