Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 5 / 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Demontaż i montaż mechanizmu budzika Slava okazał się wyjątkowo dobrym przykładem na ogólne poznanie budowy zegarów. Nasze ostatnie zajęcia i spotkanie z Damianem Roncoszkiem, zegarmistrzem z ogromną wiedzą i praktyką z uwagi na ograniczenia lokalowe nie mogły być dla wszystkich chętnych. Część klubowiczów w nich nie uczestniczyła. Ale, tak jak wcześniej zapowiedziałem istnieje możliwość zorganizowania powtórki tych zajęć dla wszystkich pozostałych chętnych. Na bazie doświadczeń z ostatniej soboty niestety muszą być wprowadzone ograniczenia ilości uczestników do maksymalnie 12 osób. Taka ilość gwarantuje komfort pracy uczestnikom i wykładowcy. Jeśli nadal są chętni, zapraszam do wpisywania się na listę. Pierwszeństwo mają wszyscy Ci którzy nie byli na  ostatnich zajęciach. Jeśli ktoś chciałby jeszcze raz "popsuć" budzik, to tylko w przypadku jeśli będzie wolne miejsce. Przewidywany termin to sobota 22-10-2016r. - chyba mało realny bo trochę mało czasu na organizację,  29-10-2016r. - to tuż przed wyjazdami na cmentarze  lub chyba najbardziej odpowiedni 05-11-2016r. Proszę wpisujcie swoje propozycje co do terminu. Brak wpisu będzie oznaczał - każdy termin dobry. 

 

1. pk_kamil

2. wost3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż i montaż mechanizmu budzika Slava okazał się wyjątkowo dobrym przykładem na ogólne poznanie budowy zegarów. Nasze ostatnie zajęcia i spotkanie z Damianem Rancoszkiem, zegarmistrzem z ogromną wiedzą i praktyką z uwagi na ograniczenia lokalowe nie mogły być dla wszystkich chętnych. Część klubowiczów w nich nie uczestniczyła. Ale, tak jak wcześniej zapowiedziałem istnieje możliwość zorganizowania powtórki tych zajęć dla wszystkich pozostałych chętnych. Na bazie doświadczeń z ostatniej soboty niestety muszą być wprowadzone ograniczenia ilości uczestników do maksymalnie 12 osób. Taka ilość gwarantuje komfort pracy uczestnikom i wykładowcy. Jeśli nadal są chętni, zapraszam do wpisywania się na listę. Pierwszeństwo mają wszyscy Ci którzy nie byli na ostatnich zajęciach. Jeśli ktoś chciałby jeszcze raz "popsuć" budzik, to tylko w przypadku jeśli będzie wolne miejsce. Przewidywany termin to sobota 22-10-2016r. - chyba mało realny bo trochę mało czasu na organizację, 29-10-2016r. - to tuż przed wyjazdami na cmentarze lub chyba najbardziej odpowiedni 05-11-2016r. Proszę wpisujcie swoje propozycje co do terminu. Brak wpisu będzie oznaczał - każdy termin dobry.

 

1. pk_kamil

2. wost3

Saanczo

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista na powtórkę warsztatów - " Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "

 

 

1.  pk_kamil

2.  wost3

3.  saanczo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualna lista na powtórkę warsztatów - " Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "

 

1. pk_kamil

2. wost3

3. saanczo

4.Justyna R. plus staruszek jako osoba towarzysząca... (mechanizm mamy, mam nadzieje ze nie nadwyrężam uprzejmości?)

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista na powtórkę warsztatów - " Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "


tak jak poprzednio wykładowcą byłby Damian Roncoszek


 


optymalny, realny organizacyjnie termin, to jednak raczej sobota 5-11-2016r.


/ może jeszcze ulec zmianie /


 


 


1.   pk_kamil


2.   wost3


3.   saanczo 


4.  Justyna R  :)

5.   batermistrz

6.   Piotr A.Stasiak

7.   Pawel2499

8.   zasadas

9.   eye_lip

10. Wahnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

batermistrz

Jakby się dało, to mnie najbardziej pasowałby 29.10, ale rozumiem, że wtedy może być to niedogodny termin dla innych ze względu na święta.

 

Ale jeśli będzie inny termin, to tak czy siak proszę o dopisanie do listy, tylko chciałabym wiedzieć z możliwie największym wyprzedzeniem, bo będę się turlać z Krakowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę "popsuć" budzik jeszcze raz, proszę o dopisanie mnie na listę dodatkową.

 

Piotr A.Stasiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także bym chętnie spróbował swoich sił z budzikiem jeszcze raz, jako że ostatnio mi się naprawić nie udało :(  (ale to na pewno z powodu braku lupy! ;) 

mechanizm mi został, choć w stanie słabym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

bardzo chętnie wpadłbym, bez dopisywania do listy i zajmowania miejsca przy stole. Mam kilka pytań do mistrza Damiana i Jana, wiec nie przeszkadzając kolegom pogadałbym w przerwach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też o tym myślę.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja pozwolę sobie przyjść na chwilkę ; zamienię dwa słowa z Janem i zmykam  :ph34r:


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy, optymalny, realny organizacyjnie termin, to jednak raczej sobota 5-11-2016r.

 

Gdy wszystko zostanie dopięte, podam termin ostateczny. Proszę Was, rozejrzyjcie się wśród znajomych czy nie mają zbędnych budzików. Może nawet w formie delikatnie odpłatnej.  

 

 

Aktualna lista na powtórkę warsztatów - " Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "

osoby na czerwono, powtarzają klasę  :)

 

1.   pk_kamil

2.   wost3

3.   saanczo 

4.  Justyna R   :)
5.   batermistrz
6.   Piotr A.Stasiak
7.   Pawel2499
8.   zasadas
9.   eye_lip
10. Wahnik
11. RTK-WGM
12. damiance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja bym się pojawił, bo temat smarowania mi uciekł na warsztatach nr 4. Nie będę zajmował miejsca a tylko bym chwilę dopytał.

 

 

 

----------------------------------------------------------

 

 

Śmiało ! :)


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę niekompletnych sławek, jeśli na warsztatach byłaby opcja działań typu wymiana łożysk, zakładanie balansu do mostka itd., to może się nawet do czegoś nadadzą :)

 

 

--------------------------------------------------------

 

Z całą pewnością będą doskonałe na nasze zajęcia ! Przyjedź na warsztaty i własnoręcznie zrób z niekompletnych budzików , kompletne i na chodzie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na dzień dzisiejszy, optymalny, realny organizacyjnie termin, to jednak raczej sobota 5-11-2016r.

 

Gdy wszystko zostanie dopięte, podam termin ostateczny. Proszę Was, rozejrzyjcie się wśród znajomych czy nie mają zbędnych budzików. Może nawet w formie delikatnie odpłatnej.  

 

 

Aktualna lista na powtórkę warsztatów - " Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "

osoby na czerwono, powtarzają klasę  :)

 

1.   pk_kamil

2.   wost3

3.   saanczo 

4.  Justyna R   :)
5.   batermistrz
6.   Piotr A.Stasiak
7.   Pawel2499
8.   zasadas
9.   eye_lip
10. Wahnik
11. RTK-WGM
12. damiance

 

Niesłusznie pojawiłam się dwukrotnie - pod nr 5 i 12, nie chciałabym komuś blokować miejsca. Mój własny klon albo umiejętność bilokacji czasem by się przydały, ale niestety (jeszcze?) nie posiadam ;).

 

--------------------------------------------------------------------

 

Już poprawiłem. Dziękuję za czujność  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla formalności: potwierdzam uczestnictwo w zajęciach. doczekać się już nie mogę, zwłaszcza jak mam JEDYNKĘ :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy potwierdzam na 98%  organizowanie warsztatów w sobotę 5 listopada o godz 11:00 w siedzibie firmy Victorinox. Mam nadzieję, że ta informacja jest dla Was więcej niż satysfakcjonująca. Wykładowcą i przewodnikiem po mechanizmie budzików będzie tak jak poprzednio - Damian Roncoszek.

 

Dziękuję za kilka budzików które dotarły do Damiana. Jeśli jeszcze ktoś ma gdzieś w pudełku ze skarbami czy szufladzie budzik Slava i może go poświęcić na pomoc naukową, proszę wysłać go do Damiana lub dostarczyć na zajęcia.

 

Dwie, trzy osoby jeszcze się zmieszczą - zapraszam   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem czekamy cierpliwie :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy mógłbym się jeszcze zapisać? Mam nawet swój budzik do naprawy

Przepraszam nie doczytałem że to dla klubowiczów, a nie forumowiczów oczywiście można do kosza.

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla forumowiczów, jeśli masz coś wspólnego ze swoim nickiem to zapewne płeć piękna się ucieszy :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mam, jestem Piotr i jestem bratem , mojego rodzeństwa. Chętnie przyjdę.

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota 5 listopada 2016r. godz 11:00


 


siedziba Victorinox, Warszawa ul. 17 stycznia 62


 


 


Wykładowca - Damian Roncoszek


 


Aktualna lista uczestników - " Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "


osoby na czerwono, powtarzają klasę   :)


 


1.   pk_kamil


2.   wost3


3.   saanczo 


4.  Justyna R    :)

5.   batermistrz

6.   Piotr A.Stasiak + 1

7.   Pawel2499

8.   zasadas

9.   eye_lip

10. Wahnik

11. RTK-WGM

12. damiance + 1

13. Brat Pit

14. _Kwiatek_

15.  STARUSZEK

16.  jansando69

 

Będą z nami również Karol Roman i Jarosław Durski  - goście specjalni !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jeśli można powtarzać klasę, to ja również chcę! ;)
Jeśli jest taka możliwość to chętnie przyjadę i spotkam się z Wami.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dopisałem Cię do listy jako powtarzającego klasę. Widzimy się w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzutem na taśmę przed zamknięciem listy można zgłosić osobę towarzyszącą, która ew. też by  chciała zobaczyć co w budziku piszczy?

 

 

-------------------------------------------------------------

 

Piotr, co za pytanie ???  Spójrz  wyżej  na listę, przecież już tak jest  :)


Bardzo dziękuję. :) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.