Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

K006

ATLANTIC SEAHUNTER 330 czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem nabyć zegarek do około 1000zł w oko wpadł mi ATLANTIC SEAHUNTER 330. Planuję go używać jako zegarek codzienny, byłbym wdzięczny za wszelkie opinie oraz uwagi dotyczące tego zegarka (np jakości bransolety) bądź jego mechanizmu. Fotka;

atlantic-713654161-produkt-z-kat-zegarki

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie warto.

Możesz za tyle kupić automat jeśli odpowiwda ( orient curator, jakieś seiko) albo kwarcowergo citizena z mechanizmem solarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ofertę seiko (kientyk+szafirowe szkło) nie znajduję zbyt wielu zegarków do 1000-1200zł, orient raczej odpada nie podoba mi się ich "styl". Dlaczego uważasz że nie warto kupować seahuntera? Słaba jakoś wykonania/mechanizmu? czy może coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym japońskie zegarki oferują więcej (np zasilanie solarne). W przypadku Atlantica spora część ceny to napis "SWISS MADE".

Większość moich zegarów to szwajcary, ale gdybym miał kupować kwarca za 1-1,2k, to zdecydowanie był by to zegarek japoński. SEIKO albo Citizen z solarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten Seiko (Seiko Chronograph SNDG69P1) co o nim myślicie? Jak wygląda trwałość zegarków citizena? Czytałem różne opinie na temat trwałości ich ogniw.

SNDG69P1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko bardzo faje.

Citizen z solarem, jest świetnym wyborem. Nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten Seiko (Seiko Chronograph SNDG69P1) co o nim myślicie? Jak wygląda trwałość zegarków citizena? Czytałem różne opinie na temat trwałości ich ogniw.

 

To poczytaj jeszcze o trwałości werków kwarcowych Ronda. Taki właśnie jest najprawdopodobniej w pokazanym przez Ciebie Atlanticu.

SEIKO jest ok, ale czy potrzebne Ci jest chrono? Citek też w porządku. Ogniwa Citizena są IMO lepsze od tych w Kineticach SEIKO.

 

Jeśli już byś chciał szwajcarski, to popatrz na Couturiera Tissota. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie od Seahuntera. Bransoleta Tissota dużo lepsza od tej w Atlanticu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie znalazłem jeszcze taki zegarek-citizen.jpg

zegarek ma dobre opinie, czy dobrze rozumiem, że nie trzeba go ustawiać ani zmieniać w nim baterii? (ECO-DRIVE CB0010-02E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz.

Kondensator raz na 10 lat zmieniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Ten Citek jest całkiem fajny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, podsumowywujac będzie dobrym wyborem do 1200zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jak najbardziej dobry. Za około 1000 zł.

Za granicą pewnie do dostania taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o Atlantika , a dostałeś mały zastrzyk teorii ,, po japońsku" ... i dobrze, teoria zawsze się przyda! Teraz czas na praktykę - obejrzyj sobie Atlantiki, czyli jak wyglądają, jak są wykonane, zobacz czy sekundnik trafia w indeksy, poprzymierzaj ... To akurat łatwe, bo są dostępne w naszych sklepach. To samo zrób z Citizenem, Seiko itp., choć w tym przypadku dostępność chyba jest mniejsza, niemniej jednak jakiś pogląd sobie wyrobisz ... Polegaj przede wszystkim na własnej opinii, bo to ty będziesz zegarek nosił, nie kto inny ...

PS.Mam Atlantic Seacrest, mam też zegarki japońskie ... Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi , kupiłem tego citizena, i bardzo mi się podoba, ale po dokładniejszych oględzinach zastanawia mnie jedna rzecz w moim egzemplarzu jest troszkę przesunięty dekiel od koperty czy to normalne?(patrząc na wprost grawer jest "obrócony" o parę stopni względem lini zegarka.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co?

Pokaż fotkę. Nie rozumiem. Grawer krzywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę mogę wstawić za parę godzin, chodzi o to że dekiel jest "przekręcony". Patrząc na zegarek z tyłu jest wrażenie jakby cały dekiel był  "obrócony" o parę stopni względem lini zegarka. Jeżeli ten dekiel jest nakręcany na kopertę to było by zrozumiałe dlaczego nie jest idealnie równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niesymetrycznie dokręcony dekiel też się zdarzył ze dwa razy po przeglądzie u zegarmistrza, ale nie robię z tego problemu. Szybko się uwinąłeś - gratuluję, niech ci dobrze służy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości modeli jest tak ze masz dekiel który niewspółgra z linia zegarka (równolegle do paska) ale w tym wypadku to jest szczegół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się z tym żyć. Ja w Eternie mam dekiel niemalże do góry nogami.

6366041_GMG_0012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.