Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Feataur

Zegarek kieszonkowy LIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu udało mi się nabyć za grosze przedwojenny zegarek kieszonkowy LIP w srebrnej kopercie. Szukam teraz dobrego zegarmistrza, który podjąłby się wyczyszczenia mechanizmu i wstawienia szkiełka. Zależy mi na jak największej oryginalności zegarka, więc poszukuję również szkła z tamtego okresu. Kogo polecacie i gdzie można dostać szkiełka do takiego zegarka?

Pozdrawiam

post-93591-0-14698200-1476437712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szkiełkami z epoki do krytych zegarków jest krucho.

Jeśli chcesz w Gdańsku mogę spróbować coś dorobić.

Przegląd, czyszczenie, regulację też można zrobić.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widziałbym jakie szkło potrzebuję, mógłbym wylicytować coś na eBay. Ma Pan może jakieś informacje, ew.jak zmierzyć rozmiar szkła i jego kształt?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale srebrnej w kolorze (to widać) czy ze srebra?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć  można suwmiarką a kształt musi być Low Dome,gdyż koperta jest typu hunter.,Ale odradzam licytowanie na eBay lepiej zlecić wymianę zegarmistrzowi.,Oryginału i tak nie kupisz,a szkła do kieszonek są generic i z reguły  wymagają doszlifowania do wymiaru.,   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po naszemu, szkło musi być niskie, tzw. sawonetka, która jest cieniutka i łatwo pęka... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mayor W takim razie zostawię to zegarmistrzowi do zrobienia.

@kiniol Srebro. Sprawdziłem u jubilera. Solid silver jak mi powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widziałbym jakie szkło potrzebuję, mógłbym wylicytować coś na eBay. Ma Pan może jakieś informacje, ew.jak zmierzyć rozmiar szkła i jego kształt?

Pozdrawiam

 

 

Zmierzyć  można suwmiarką a kształt musi być Low Dome,gdyż koperta jest typu hunter.,Ale odradzam licytowanie na eBay lepiej zlecić wymianę zegarmistrzowi.,Oryginału i tak nie kupisz,a szkła do kieszonek są generic i z reguły  wymagają doszlifowania do wymiaru.,   

 

jak wcześniej napisałem w Gdańsku jestem w stanie dorobić,

wygiąć, dociąć, doszlifować i wstawić prawie każde szkło do zegarka.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz mówimy o szkle czy o plexi?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz mówimy o szkle czy o plexi?

 

Szkle mineralnym,

Jedyny problem że coraz mniej jest szkła cienkiego  :(

ale kilka "sawonietek" udało się oszklić.

Jedyne czego nie mogę obiecać to że wszystkie i że będzie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kieszonkowe

A dałoby radę przesłac zegarek pocztą z jakimś potwierdzeniem zlecenia na naprawę? Wysyłałbym z UK więc trochę by to zajęło. Co do ceny to na priv myślę, że trzeba by przenieść się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kieszonkowe

A dałoby radę przesłac zegarek pocztą z jakimś potwierdzeniem zlecenia na naprawę? Wysyłałbym z UK więc trochę by to zajęło. Co do ceny to na priv myślę, że trzeba by przenieść się.

 

Tak pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa Tag Heuer'a  Fotki poniżej 

    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

    • Przez tanhakkhaya
      Witam serdecznie! 
       
      Wygrzebałem z szafy białe Seiko helmet, które kupiłem dobre parę lat temu na aukcji i tak mi się życie potoczyło, że zwyczajnie trafił do szuflady i leżał. Po latach trafiłem na niego w tej nieszczesnej szufladzie i zrobiło mi sie go szkoda żeby tak leżał całe życie, więc poszukuję zegarmistrza, któremu bez stresu w oczach można takiego vintage oddać do serwisu. Zegarek chodzi, chrono resetuje choć nie zawsze ląduje na 12. Wiem, że jest tu na forum niemałe grono osób które mają całkiem sporo róznych seiko chrono z lat 70. W idealnym świecie chciałbym ogarnąć to lokalnie czyli w Bydgoszczy i okolicach, ale wiem też że nie można mieć wszystkiego dlatego jestem skory wysłuchać innych opcji.
       
      Z góry dziękuję za pomoc.    
    • Przez Bonthyc
      Mam świadomość, że temat wraca jak bumerang i wiele o nim zostało już napisane. W teorii nasze kochane zegarki mechaniczne powinno się serwisować co 5 lat. Rozumiem, takie podejście w czasach gdy mieliśmy jeden/dwa zegarki które nosiliśmy non stop. Tylko, że w przypadku naszego hobby jestem przekonany, że dużo osób tak jak i ja ma kilka lub nawet kilkanaście zegarków produkcji PRC w kolekcji. Sama kolekcja zresztą z roku na rok też się powiększa.  Jeśli zegarki w kolekcji są rotowane i w ciągu roku niektóre są zakładane naprawdę okazjonalnie to czy te zegarki też należałoby przeserwisować? Równie dobrze można kupić w sklepie nowy zegarek który jest już nieprodukowanym modelem (np. stara wersja Orienta Bambino) i przeleżakował na półce kilka lat. Czy z takim zegarkiem też pierwsze co byście zrobili to poszli do zegarmistrza? Tak zdroworozsądkowo podchodząc to jak nic złego się nie dzieje to chyba nie ma sensu? Druga sprawa to opłacalność takiego serwisu... np. za serwis zegarka na NH36 zapłacimy pewnie 250-300zł. Nowy mechanizm można kupić na ali w tym momencie w okolicach 150zł a za 300zł często można dostać już cały zegarek. Jestem bardzo ciekawy Waszego zdania i podejścia w tej sprawie. Zwłaszcza liczę na opinię kilku kolegów z tego podforum którzy mogą się pochwalić bardzo ładną kolekcją "chińczyków".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.