Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Feataur

Zegarek kieszonkowy LIP

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu udało mi się nabyć za grosze przedwojenny zegarek kieszonkowy LIP w srebrnej kopercie. Szukam teraz dobrego zegarmistrza, który podjąłby się wyczyszczenia mechanizmu i wstawienia szkiełka. Zależy mi na jak największej oryginalności zegarka, więc poszukuję również szkła z tamtego okresu. Kogo polecacie i gdzie można dostać szkiełka do takiego zegarka?

Pozdrawiam

post-93591-0-14698200-1476437712_thumb.jpg

Edited by Feataur

Z szkiełkami z epoki do krytych zegarków jest krucho.

Jeśli chcesz w Gdańsku mogę spróbować coś dorobić.

Przegląd, czyszczenie, regulację też można zrobić.

Pozdrawiam

Roman

Jeśli widziałbym jakie szkło potrzebuję, mógłbym wylicytować coś na eBay. Ma Pan może jakieś informacje, ew.jak zmierzyć rozmiar szkła i jego kształt?

Pozdrawiam

Ale srebrnej w kolorze (to widać) czy ze srebra?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Zmierzyć  można suwmiarką a kształt musi być Low Dome,gdyż koperta jest typu hunter.,Ale odradzam licytowanie na eBay lepiej zlecić wymianę zegarmistrzowi.,Oryginału i tak nie kupisz,a szkła do kieszonek są generic i z reguły  wymagają doszlifowania do wymiaru.,   

Tak po naszemu, szkło musi być niskie, tzw. sawonetka, która jest cieniutka i łatwo pęka... 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

@mayor W takim razie zostawię to zegarmistrzowi do zrobienia.

@kiniol Srebro. Sprawdziłem u jubilera. Solid silver jak mi powiedział.

Jeśli widziałbym jakie szkło potrzebuję, mógłbym wylicytować coś na eBay. Ma Pan może jakieś informacje, ew.jak zmierzyć rozmiar szkła i jego kształt?

Pozdrawiam

Zmierzyć  można suwmiarką a kształt musi być Low Dome,gdyż koperta jest typu hunter.,Ale odradzam licytowanie na eBay lepiej zlecić wymianę zegarmistrzowi.,Oryginału i tak nie kupisz,a szkła do kieszonek są generic i z reguły  wymagają doszlifowania do wymiaru.,   

jak wcześniej napisałem w Gdańsku jestem w stanie dorobić,

wygiąć, dociąć, doszlifować i wstawić prawie każde szkło do zegarka.

Pozdrawiam

Roman

Edited by Kieszonkowe

Zaraz, zaraz mówimy o szkle czy o plexi?

Zaraz, zaraz mówimy o szkle czy o plexi?

Szkle mineralnym,

Jedyny problem że coraz mniej jest szkła cienkiego  :(

ale kilka "sawonietek" udało się oszklić.

Jedyne czego nie mogę obiecać to że wszystkie i że będzie tanio.

Edited by Kieszonkowe

@Kieszonkowe

A dałoby radę przesłac zegarek pocztą z jakimś potwierdzeniem zlecenia na naprawę? Wysyłałbym z UK więc trochę by to zajęło. Co do ceny to na priv myślę, że trzeba by przenieść się.

@Kieszonkowe

A dałoby radę przesłac zegarek pocztą z jakimś potwierdzeniem zlecenia na naprawę? Wysyłałbym z UK więc trochę by to zajęło. Co do ceny to na priv myślę, że trzeba by przenieść się.

Tak pisz na PW

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By vwrafi
      Witam.

Posiadam zegarek CASIO EDIFICE EFB-504D-7AVEF. Na lewym małym kółku chronografa odpadła wskazówka i lata sobie po tarczy. Czy ktoś z Bydgoszczy podjąłby się zamontowania jej? Jaki to koszt? Wskazówka posiada jeszcze coś jakby trzpień ( może gwintowany, nie wiem, jest bardzo mała i aż tak nie widać tego a nie mam lupy ). Jeśli potrzeba mogę umieścić zdjęcie.
    • By Tuniutheone
      Witam serdecznie!
      Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z zegarkami, dodaję zdjęcia mojego nowego nabytku, wszystko jest super, gdyby nie to, ze zegarek zwalnia albo zatrzymuje się zazwyczaj w nocy, ale bez konkretnej reguły, czasami potrafi do rana wytrzymać z dobrym czasem:)
      Jako ze nigdy nie miałem do czynienia z "porządnymi" zegarkami i nawet nie wiem do jakiego zegarmistrza udać się po pomoc BardO proszę o Wasze sugestie, dodam ze zegarek kupiłem używany i od około 2 lat leżał nie używany w ogóle. Zazwyczaj po krótkim nakręceniu rano chodzi do 4-5 rana dnia następnego i albo staje całkowicie albo chodzi z pomylonym czasem.
      Bardzo proszę o sugestie co to może być i co z rym zadziałać
      Z góry dIekuje za wszelkie podpowiedzi!

• By destiny
      Na wstępie nie polecam serwisu Elka na Krowoderskiej w Krakowie, dziękuję ślicznie ze porysowanie całej koperty, a szkiełka prócz porysowania to również ukruszenia. A tylko wymiana baterii i naprawa teleskopu. Wasze szczęście że nie odbierałem osobiście, bo bym chyba w twarz nim cisnął Wam w podzięce.

Prawie 5 letni zegarek Casio Edifice Tough Solar WaveCeptor ECW-M300E. Chciałbym się zapytać o możliwość wymiany szkiełka (jeżeli jest zamiennik szafirowy, to na taki najlepiej), sprawdzeniu zegarka po partaczach (koperta w 2 miejscach od spodu to nie ma już rys, a wręcz dwa wgłębienia lekkie, profesjonalny demontaż, jeszcze upierdzielona w miejscu łączenia i uszczelniania). Serwis sprawdzony, byle w Polsce, miasto obojętnie, mogę nawet pojechać osobiście...zna ktoś taki ?

Prezent na 21-sze urodziny, ''trochę'' mi na nim zależy...

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    • By 4palce
      Cześć.
      Nieomal dokładnie pół roku temu (połowa września 2016) dostałem w prezencie FOSSILA FS4929, o takiego:

Zegarek normalnie użytkowany, noszony na zmianę z innymi, na normalnym jak dla kwarca chodzie, ani nie śpieszył ani nie późnił.
      Ostatnio go nosiłem w poniedziałek, 13.03 i około 17:00 odłożyłem do pudełka, dzisiaj się zorientowałem że tego 13go przed 18:00 się zatrzymał. Ustawiłem właściwy czas, ruszył ale po około minucie znowu stoi, jedynie wskazówka sekundowa lekko drga.  

Pytanie No 1 (do wróźbitów  ) : co mogło się stać?
      Pytanie No 2: jak postępować? Zegarek kupiony w sieci SWISS, w butiku w CH Bonarka, jest na niego dwuletnia gwarancja. Zegarek lubię, podoba mi się jego industrialny styl i gruby, mięsisty, przyjemny w noszeniu pasek... z drugiej strony naczytałem się o słabej jakości tej marki i jeśli to ma być początek serii problemów to wolałbym tego uniknąć i zegarka się pozbyć. Proszę o poradę jak postępować.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.