Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agn31

Koszt naprawy Omega GMT oraz Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie bardzo się orientuję, uprzejmie proszę o podpowiedź ile mniej więcej (chodzi o przedział cenowy) kosztować będzie wymiana tourbillon'u i koronki w Omedze GMT (model z bodajże 2009 roku)?

 

Proszę także o podanie orientacyjnej kwoty za przegląd zegarka FORTIS 620.10.46. Podobno ciężko chodzi koronka, zegarmistrz orzekł że jest 'suchy' (nie mam pojęcia co to oznacza?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega strzelam- jakieś 30tys zł

Fortis jakieś 250zl u zegarmistrza


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega strzelam- jakieś 30tys zł

Fortis jakieś 250zl u zegarmistrza

 

Czyli naprawa kilkukrotnie przekroczy wartość zegarka? Myślałam, że to niemożliwe :) Albooo pomyliłam nazwę i chodzi o inną część  :wacko:

 

A do Fortisa szukać jakiegoś polecanego speca czy może być to pierwszy napotkany zegarmistrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do omegi to chyba pomyliłeś nazwy elementów

Chyba chodziło o koronkę i tubus.

To może kosztować różnie w zależności od modelu od 200zl do około 700zł.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomylilam nazwy. Poczytalam w necie i ten model nie ma tourbillonu.

Niemniej zegarmistrz z Warszawy wycenil naprawe na ponad 2 tys. Zakladajac ze zegarek jest wart okolo +/- 8 tys to jest to bardzo duza kwota. Usterka jest jakas nieszczelnosc przy koronce? Jakas nazwa na t.... W kazdym razie zrezygnuje z uslugi i jutro odbiore zegarek. Mam nadzieje ze nie bedzie problemu.

Zrobienie Fortisa wycenil na prawie 700 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy teraz da rade zmienic. Zegarek zostawilam w piatek, przewidziany odbior mial byc w polowie listopada. Watpie by juz przystapil do pracy, ale wiem czy Pan bedzie chcial oddac zegarek bo przeciez na usluge sie zgodzilam :(

Zegarek ma dla mnie wartosc sentymentalna, jest to pamiatka i poki co nikt go nie bedzie nosil.

 

Bylam u znanego zegarmistrza w Warszawie. Nie chce podawac nazwisk, jednak nie znalazlam tego pana w watku polecanych zegarmistrzow w Warszawie (niestety za pozno do niego zajrzalam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofać sie zawsze mozesz, a teraz jest tak mało zegarmistrzów ze kazdy jest "znany"....jedni z fachowosci, inni z zawyzania cen malo zorientowanym ludziom.

 

Napisz na pw gdzie byłaś.:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby moge probowac, ale co jeśli Pan nie zgodzi się na anulowanie usługi i będzie trzeba zapłacić żeby w ogóle zegarek odzyskać? Coz jak sie czlowiek nie zna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzięki pomocy Master Yoda  zegarek udało się wycofać z tamtego salonu. Sporo nerwów to kosztowało, ale jest. Dziękuję za wsparcie i poświęcony czas  :)

Z zegarkami wylądowałam u pana Zbyszka na Pięknej. Od ręki wymieniona została koronka, za ułamek kwoty którą chciał tamten mistrz. Tubus okazało się jeszcze trochę pociągnie i nie wymaga wymiany. Serwisu też nie robiłam, bo zegarek jest na chodzie, a najbliższe lata spędzi w pudełku nieużywany, zegarmistrz doradził więc by na pełen serwis przynieść go gdy ktoś już będzie miał go regularnie nosić.

 

Fortisa pan przeserwisuje, kwota też niższa niż w salonie nr 1. Tutaj też jest jakiś problem z koronką, ale póki co działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony się nie dziwie ceną, bo zawód coraz bardziej powiedziałbym "ekskluzywny" i zaraz egzotyczny. (nie licząc tych co wymienią baterie i przy okazji dorobią klucz).

Z czegoś ci ludzie też muszą żyć, przykra rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony się nie dziwie ceną, bo zawód coraz bardziej powiedziałbym "ekskluzywny" i zaraz egzotyczny. (nie licząc tych co wymienią baterie i przy okazji dorobią klucz).

Z czegoś ci ludzie też muszą żyć, przykra rzeczywistość.

Rozumiem ze z powodu iż zegarmistrz to ginacy zawód, kierujac się altruizmem powinnismy bez zmruzenia powieki placić 400% wiecej niż jest na rynku warta ( i mozliwa do wykonania) usluga?

 

Musisz uwiezyc na slowo, ze Ci co dobrze wykonuja swoją robotę mają z czego żyć....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Yoda  musisz Mi uwierzyć na słowo bardzo duzo pracy Mamy po tych robiących taniej .

 

Przywykłem już do czkawek i spazmów zapowietrzenia się klientów po usłyszeniu kwoty za częsci plus niejednokrotnie ułamkowa kwota za usługe .

 

Jesteśmy zawaleni robotą a poczta pantoflowa niesie ze jestesmy jedna z najdroższych pracowni w Trójmieście 

 

Dziwne rzeczy wbrew logice prawda ?

 

attachicon.gifDSC_0003.JPG

 

Master Yoda  musisz Mi uwierzyć na słowo bardzo duzo pracy Mamy po tych robiących taniej .

 

Przywykłem już do czkawek i spazmów zapowietrzenia się klientów po usłyszeniu kwoty za częsci plus niejednokrotnie ułamkowa kwota za usługe .

 

Jesteśmy zawaleni robotą a poczta pantoflowa niesie ze jestesmy jedna z najdroższych pracowni w Trójmieście 

 

Dziwne rzeczy wbrew logice prawda ?

 

post-22241-0-05980600-1477153697_thumb.jpg

 

A moze wycenisz koszt  naprawy  tej Omegi z zachowaniem standartów WR i satyny ? 

 

post-22241-0-50744300-1477154333_thumb.jpg


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz ktorego polecilem jest jednym z najlepszych ( jeśli nie najlepszym) rzemieslnikiem w Warszawie, i wcale 'nie jest tani".

Mylisz rzetelnego fachowca ktory pobiera za swoją uslugę należne mu pieniedze, z kimś kto 'przecenia" uslugę-z powodow mi nieznanych.

 

P.S Nie rozumiem co chcesz udowodnić?, bo chyba nie to, ze jak przyjdzie starsza kobieta do zakladu zegarmistrzowskiego, majaca nikle pojecie to trzeba ją 'ogolić do kości" .....

 

Nie interesuje mnie Twoja Omega, ani koszt jej serwisu, to po pierwsze, po drugie nie masz do czynienia z laikiem, a po trzecie, jak dokonac wyceny jak nie wiadomo co trzeba naprawić? ( mylisz serwis z naprawą)-no chyba ze część zegarmistrzow ocenia po marce na ile wydymać klienta, jak w przypadku powyzej.

 

( i daruj sobie ten lekceważacy ton))

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje tobie za odpowiedz , ciesze się ze Kolega z Warszawy którego poleciłeś jest rzemieślnikiem  których jest bardzo mało .

 

Wracajac do mojej Omegowej prowokacji spodziewałbym się od osoby nie bedącej  laikiem i posiadającym  prawie 13 tysiecy postów bardziej sensownej i owocnej odpowiedzi .

Skoro mając pojęcie powinieneś wiedzieć ze pewne marki np.z postu powyżej generują przy pewnych naprawach koszt częsci  patrz cennik SG czy Fortis .

Możesz zaoszczędzić na koszcie naprawy na częsciach już nie , Ja mniej zarobie ale będe pewien swojej usługi .

 

Pozdrawiam Ciebie również.


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego szukasz?, temat tego watku jest inny....

Przeczytaj raz jeszcze, tym razem uważnie czego dotyczy, a mianowicie przeszacowanej naprawy i częsciowo 'wymuszonych' wymian sprawnych części.

 

P.S Zegaramistrz ktorego polecilem naprawia zegarki czlonkom stowarzyszenia KMZiZ, i jesli dobrze pamietam Prezes tez korzysta z uslug tego zakladu....

 

 

I zdecyduj się czy tą Omege chcesz naprawiać i serwisowac, czy tylko serwisować,wtedy otrzymasz bardziej owocną odpowiedz...bo na razie niewiadomo co chcesz zrobic, a żądasz odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między solidnie wykonaną i godziwie opłaconą usługą, a tak zwanym dojeniem łosia (w pewnych kręgach nazywanym waleniem w ch..) jest cienka, czerwona linia.

Niektórzy ewidentnie ją przekraczają.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest taka  linia w zaleznosci czy kasujesz 20 , 200 czy 2000 pln zawsze  gdzieś być może  zrobi taniej ,  zawsze będzie ktoś uważał ze za duzo zapłacił albo po zasiegnieciu opini uzważał że go wydymali   .

Cóz ja mogę rzec zegarmistrzów w PL  jest dużo jest kilka autoryzowanych serwisów jest kilka monopoli serwisowych , nikt nie protestuje i biznes sie kręci .

 

Miłego Dnia . 


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.