Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rradek

SEIKO PADI TURTLE

Rekomendowane odpowiedzi

Tu na pewno bym nie dał 530 eurosi za zegarek, gdzie nawet "chapter ring" nie trzyma centrowania względem indeksów na tarczy.

I to jeszcze dowalili takiego babola w materiałach reklamowych..:unsure:

 

Jakiego babola? :D Zdjęcie przedstawia faktyczny wygląd tych zegarków - już gdzieś wspominałem, że na Amazonie w opisie SRP777 widnieje taka adnotacja: Possible manufacturer's bezel and chapter ring misalignment within the normal margin of error - czyli, że już nawet kupując masz się pogodzić z takimi "babolami". Teraz wystarczy w katalogu dać zdjęcie z lekko zwichrowanym bezelem/chapterem i po krzyku. Widziały gały co brały!

 

W moim PADI też jest mikro-przesunięcie w lewo.

 

@Burns

 

Racja - to se ne vrati


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwuję od miesiąca i cały czas jest out of stock. Nie wiem jak wcześniej...

Tym bardziej żałuje ze nie kupiłem jak był.

Nie spadnie, niektóre zegarki mają nieprzekraczalne granice. Podobnie jak to, że era tanich i super odwzorowanych Seiko to już powoli legenda[/quote

Cena spadnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy czy będzie LimitedEdition czy SpecjalEdition - ale nawet nie chce mi się sprawdzać, mam w nosie te wypusty Seiko, niech od innych wyciągają kasę z portfela.

 

@MasterMind - pamiętaj, że nie wszyscy tutaj znają się na żartach - musisz więcej buziek wstawiać, bo później nie nadążysz odpisywać na reklamacje  :P  B)  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W moim PADI też jest mikro-przesunięcie w lewo.

 

 

No ale naprawdę czy to dla niech taki wielki problem utrzymać dobrą jakość spasowania przynajmniej w limitach?

Zwłaszcza, że na dzień dobry wołają za nie spore pieniądze.

Zresztą "podstawowy" żółw też na początku tani nie był...

Co oni, młotkami w garażu te części klepią używając powyciąganych miarek z sąsiedniego zakładu krawieckiego, który kleci chińskie koszulki na wagę do marketów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Chinach pod presją czasu bardzo trudno utrzymać - czyli jak się trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział może ktoś żółwia Padi wersje J poniżej 390$? :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie na żywo zieloną limitkę SRPB001- to nie jest laguna SRPB009:

 

6C6F57C2-422C-4636-AC01-2425E1AEEB55_zps


@pawelb29 twoje życzenia MOGĄ NIE SPEŁNIĆ SIĘ się ponieważ  001 jest to LE 3500 sztuk w przeciwieństwie do PADI SE bez ograniczenia

 

http://forums.watchuseek.com/f29/srpb01k1-seiko-green-turtle-limited-edition-bnib-3833946.html

 

kto nie kupi teraz raczej będzie musiał później zapłacić więcej - chyba, że nastąpi przesycenie rynku żółwiami jako tako ;) czyli ;po japońsku ;)

 

zobaczymy co zrobi 009

 

dla mnie to i tak już przesyt, gdyby te limitki wychodziły jesze na sterydach z szafirem i 6r15 a tak to tylko kolorki...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 6R15 ma podwójną datę

Bo nie kojarzę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitka nie musiałaby mieć podwójnej. Wiele osób (ja na pewno) by z podwójnej daty zrezygnowało na rzecz 6r15.

 

Wysłane z Tapatalka przez OP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym, żeby dołożyli do 6R15 podwójna datę. :D Wówczas mogliby dawać go do żółwia.

Żółw z pojedynczą wyglądałby jak jakiś "domowy" mod podobnie jak SKX. :( IMO oczywiście.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz na 4r36 robi +5 sekund dziennie, więc źle nie jest.

 

gallery_65341_3044_1118919.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znudził się już komuś Padi? :)

chętnie przygarnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam. Nic nie ma ani na bazarku ani na e-bayu. :)

Trzeba będzie nówkę sztukę brać przed wakacjami.

Używki będą jesienią zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat bo tez nie chce przeginac z kolekcja seiko, turtle  padi vs skx 009

nie patrzac na budzet bo wiadomo że skx tańszy, po prostu nie chce kupowac 2 szt. zeby pozniej 1 sprzedawac... raczej chetnie poslucham opinii osoby ktora miala oba zegarki i doradzi :)

ten film strasznie mi namieszał w głowie bo skx wygląda tu bardzo dobrze

 

Edytowane przez PiTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta tarcza w PADI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w jakości wykonania i poczuciu estetyki tych zegarków jest dokładnie taka jak odzwierciedla je cena bez wnikania czy LE czy nie

czyli jest SKX >>>Żółw>>>Sumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku zwykłego żółwia z podstawowym SKX007, byłbym za SKX, to w tym wypadku, o ile budżet pozwala, PADI zdecydowanie wygrywa.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

różnica w jakości wykonania i poczuciu estetyki tych zegarków jest dokładnie taka jak odzwierciedla je cena bez wnikania czy LE czy nie

czyli jest SKX >>>Żółw>>>Sumo

Jeśli chodzi o jakość i smaczki to Sumo, potem Żółw, potem SKX.

Natomiast gorzej jest już z jakością wykonania/spasowania. prywatnie miałem dwie sztuki SKX007 i jedną SKX013. W sklepie sprzedałem SKX007 z 5-6 sztuk. Wszystko co miałem w rękach było równo spasowane, indeksy na tarczy, chapter ring oraz bezel.

Niestety nie mogę tym powiedzieć w stosunku do Żółwia i Sumo. Na temat tego pierwszego się rozpisywał nie będę, jak jest każdy wie. 9/10 jest spieprzonych. Z resztą wystarczy rzucić okiem na film powyżej jak wygląda ring w Padi Turtle. Do tego niedochodząca wskazówka godzinowa o pełnych godzinach też się zdarza. Sumo miałem jedno prywatnie i jedno mam w sklepie i widzę, że cierpi na to co moje. Więc wszystko praktycznie jest idealnie, ale jest mały myk. Indeksy minuty 29 i 31 na chapter ringu nie są symetrycznie względem indeksu godziny "6" na tarczy. Reszta zgrywa się OK, dla mnie zagadka. Oczywiście w ogólnym rozrachunku zgadzam się z tym co Marcin napisał, ale ten co w tym rozrachunku ogólnym jest najsłabszy dla mnie jako detalisty wygrywa. Najchętniej z ten trójki widziałbym SKX007 ale żeby w środku siedział 4R36 zamiast 7S26 i do tego nowa bransoleta jubilee od Strapcode :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to trafiłem jakiegoś dziwnego żółwia bo spasowanie jest idealne i centruje tak jak powinien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bo są takie, ja na przykład jak zamawiałem chłopakom z forum to zawsze zamiast 1 zamawiałem 3-4 żeby wybrać idealnego i zawsze się udawało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest szansa że pojawi się u Ciebie Padi? :)

tak na marginesie, rozumiem, że masz sklep - możesz podrzucić info to chętnie odwiedzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Padi na tę chwilę mam tylko Kinetica, tego...

 

Seiko-Prospex-PADI-Special-Edition-Watch

 

Czy będę inne nie wiem i tego nie wie raczej nikt w PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że Sumo i Żółw są większe wiec jeśli ktoś ma nadgarstek w okolicach 17cm to te modele mogą dominować na ręku i lepiej wtedy skupić się na modelu SKX no chyba że ktoś lubi taki styl że zegarek jest wielkości nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18,5 i preferuje raczej zegarki 42+

moze uda sie zamowic padiego, mam miec info na poczatku tyg.

jak sie nie uda to domowie sobie skx'a 009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o info w sprawie PADI to ja Ci mogę już dziś odpisać :D Koleżanka jest niewtajemniczona w SEIKO zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.