Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gustaw6666

Explorer 2 tudzież Ingenieur GMT. Który do pary do Batmana?

Explorer 2 czy Ingenieur GMT?   

32 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek IWC już jakiś czas temu nie ma dostępu do ety i używa selity.Miałem portofino chrono i tam też selita 500.. Selita nie jest gorsza od ety bo to praktycznie ten sam werk,jedynie odpowiednik 2824 ma jeden kamień więcej.Przekopałem swego czasu net i poza zdobieniami żadnych modyfikacji nie ma.Co do samego inge zegarek jest super i wręcz klei się do nadgarstka,bransoleta i koperta tworzy piękną całość ,jakby monolit.Wykonanie też super.Niestety wszystkie nowe werki IWC są duże i grube,co odbija się na gabarytach zegarka.Sam kupiłem nowego spitfiera chrono,który ma 15 mm grubości,zresztą spójrz na 7 dnowce ,jak szczelnie werk wypełnia te duże koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 2 Inge i mam drugi raz Etę. Być może od jakiegoś czasu są Selity, nie neguję. Ten obecny wyprodukowany został na początku 2015 roku. Info o modyfikacji mam od zegarmistrza który serwisował mi werki, mogę dopytać co dokładnie zmieniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe ,że wkładają oba werki bo to jest praktycznie to samo..Zresztą omega do tej pory do Bonda wrzuca 2892 z coaxialem i świetnie się ten werk spisuje.Dzięki temu ten zegarek jest taki zgrabny i płaski,na 8500 nie ma w nim miejsca.Nie neguję wysokiej jakości werków ety tylko nieuzasadńione wysokie ceny w przypadku np IWC.Taki Portugalczyk na VJ 7750 czy selicie 500 kosztuje chyba z 34tys..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To prawda. Ja gdyby nie rabat (43%) w życiu bym Inge za 24tys nie kupił...

 

Ja kilka razy robiłem podejście do tego Inge i pomimo tego, że leżał idealnie nie byłem w stanie przełknąć stosunku werk/cena…no ale rabat na poziomie 43% zdecydowanie zmienia perspektywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 42-43%. Wyprzedażowy rabat był ok 32% i nabili mi jeszcze 10% na kartę. Z tą kartą okazało się, że chyba zrobili błąd bo Gustaw przy kupnie swojego też walczył o to ale powiedzieli, że przy wyprzedaży nie nabijają punktów na kartę. Ja je na pewno mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję! Miałeś szczęście bo przy promocjach karty pod uwagę nie biorą,też próbowałem.Kupiłeś wersję 40mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze zegarek wygodniejszy od rolka No i serwis zrobisz za grosze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję! Miałeś szczęście bo przy promocjach karty pod uwagę nie biorą,też próbowałem.Kupiłeś wersję 40mm?

Ja też walczyłem, ale karty pod uwagę nie wzięli. Tak długo jednak marudziłem, że - chyba mieli mnie dość - i w końcu dorzucili extra kilka oczek :-).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłosiłem się do kolegi z forum i kupiłem zegar z upustem 50 proc ceny sklepowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A ja zgłosiłem się do kolegi z forum i kupiłem zegar z upustem 50 proc ceny sklepowej :)

 

Brawo Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nawet go nie noszę,czekam na ogniwo bo bransoleta za krótka.Jeszcze nie miałem IWC gdzie nie dokupowałbym ogniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wytłumaczcie mi bo nie już sam nie wiem. Klonem ety 2892 jest sellita sw300. IWC korzysta chyba z obydwu mechanizmów bo mają różne referencje na stronie IWC. Kaliber 30110 jest modyfikowaną etą a 35111 modyfikowaną sellitą. Zauważcie, że w nowych pilotach mark xviii w wersji 40mm jest 30110 czyli eta a w wersji 36mm jest 35111 czyli sellita. Takie też opinie spotkałem czytając forum IWC. W Inge 40mm jest 21 kamieni co by wskazywało na etę. Takie tam moje obserwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma 43mm ,nie jest wielkoludem..Dla mnie optymalny rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłosiłem się do kolegi z forum i kupiłem zegar z upustem 50 proc ceny sklepowej :)

Taki argument przekonuje zakupu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.