Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andm

Fotel biurowy do pracy przed komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem w Ysku czy Castorama i w zasadzie to może i jest to wygodne, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia...

 

Trzy nurty które rzucają się w oczy:

1) Tanie krzesło biurowe, sto kilkadziesiąt złotych, model IKEA, Lidl czy inszy Kaufland.

2) Droższe krzesło biurowe - ale jak wybrać? Wszystkie są "ergonomiczne", "profilowane", co tam jeszcze.

3) Jakiś fotel, za ok. 300 - 500 złotych (znaczy się - pełne oparcie, raczej nie regulowane nachylenie, takietam), ale z kolei może się okazać, że kupiłem chińszczyznę, która po okresie gwarancji zmieni się w proch i pył - bo niby produkcja polska, ale np. skóra może być już importowana.

 

Może ktoś z forumowiczów już to wcześniej przerabiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do Ikei albo jak znajdziesz [nie wiem czy na polskim rynku są Febru]

Kup coś co ma IMO przede wszystkim dziurkowane plecy.

 

I do tego posiedź w nim trochę.

Potem patrz na cenę.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie coś i sobie bardzo chwalę - tanio i wygodnie

są też bardziej wypasione wersje

 

baa-fotel-kej-do-laptopa-9-baa-fotel-kej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma certyfikat do dlugiej pracy :D? Bo moj ma ;)

 

A tak serio, to ten co podalem w cenie do 600zl nie mial konkurencji pare lat temu, teraz rynku nie weryfikowalem ale nie spodziewal bym sie luksusow/wygody/wytrzymalosci w fotelu za 200/300zl. 

 

@goman mozesz podac model? Ciekawa koncepcja, choc raczej pod lapki nie stacjonarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel kej cena 390

 

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, jakbym mial laptopa to chyba bardzo fajne rozwiazanie i faktycznie tanie :)

 

@andm

 

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=120480&page=54

 

Jestem tez przed wyborem fotela bo starego Markusa dalem bratu, tutaj dosc obszerny temat i duzo ciekawych opinii. Jak narazie sklaniam sie do zakupu kolejnego Markusa...jakby na to nie patrzec jest mega wygodny i ma 10 lat gwarancji, ciezko znalezc cos lepszego w tej cenie, ale jak ktos ma propozycje to tez chetnie zobacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytać fizjoterapeuty który by zalecił.

W końcu problemy z kręgosłupem to często zły dobór fotela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jyskowy fotelik jest nawet solidny, fakt że wykonanie na pewno nie jest na poziomie fotela droższego ale jak za taką cenę to serio nie jest źle. Ja przed kupnem usiadłem w tym fotelu i przeglądałem stronki na tel przez jakieś 5-10 minut, dla mnie wydał się wygodny i kupiłem ale miałam tylko 200 na to przeznaczone. Ilear ma rację(jego propozycja fotela), że z tak długą gwarancją, aż 10 lat to lepszego w tej cenie ciężko będzie znaleźć. Wygoda i gwarancja to chyba najważniejsze bo w fotelu jak by nie patrzeć spędzamy bardzo dużo czasu, a kręgosłup jest tylko jeden :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od juskowych foteli uciekajcie jak najdalej. Ja nie kupiłem ale zajmuję się serwisem komputerowym i często widzę je wręcz połamane. Mam jedną klientkę, która ma do juska daleko ale wpadam do niej co 2-3 miesiące to chyba ze 3 razy jej fotele na gwarancję odwoziłem tam. A pękały w nieciekawych miejscach np ta pięcioramienna podstawa z kółkami na pół. A w biurze pracują chude dziewczyny.

 

Ja mam coś takiego tylko z masażem

http://allegro.pl/fotel-szefa-krzeslo-biurowe-czarne-obrotowe-skora-i6281175786.html

Masaż kiepski i głośny, nie polecam. Reszta całkiem ok. Skóra sztuczna ale trwała a ma już kilka lat. Jak ktoś chce rzadziej czyścić to bierzcie czarny bo żonie leginsy się na nim kiedyś odbarwiły na zielono. Kółka mogłyby być cichsze ale to można wymienić i standardowo w fotelach za tą kasę są głośne.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Goman- za***isty.

Ja kupuję takie niskie co by mieć ekran na linii oczu. Tyle że ja raz na laptopie, raz na stacjonarnym.

Taki bym chętnie kupił...

Ergonomia super...

 

Józek? Dla mnie to mistrzowie świata w obniżaniu kosztów. Widziałem od nich szafę trzydrzwiową- płyty grubości telefonu komórkowego.

Tylko do patrzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zastanawiałem się nad takim fotelem z podpórką na laptopa i miejscem na myszkę. Ale z drugiej strony, taka praca leżąca - czy to nie byłoby za wygodnie :) ?

 

Poszedłbym w pkt nr 2, czyli jakieś droższe, ale lepsze wygodniejsze krzesło. Łóżko czy materac do spania który kupujesz a na którym spędzasz porównywalną ilość czasu też swoje kosztował i nie zastanawiałeś się że drogo. Zważywszy, że fotel możesz jeszcze dodatkowo wrzucić w koszta. Tutaj mają dobrej jakości sprzęt: http://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf Jeżeli stać cię to sprawdź sobie to tutaj: http://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/krzeslo-biurowe-cardiff/6205400-57844.wf?productId=30816

 

A jeżeli jeszcze bardziej cię stać to ten http://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/krzeslo-biurowe-24-godzinne-manchester/6205400-18332041.wf?productId=8392849 będzie super. U nas szef ma bardzo podobny, testowałem i super wygodny.

 

 

A tutaj kolejny. Swoje niestety kosztuje, ale komfort siedzenia 8h+ jest całkiem przyjemny: http://www.sitag.pl/pl/produkty/serie/reality/krzeslo_reality_rs209052.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzesło do komputera połączone z rowerem stacjonarnym.

Widziałem w fitness clubie taki rower z wygodnym siedziskiem i pedałami z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat jakieś 2-3 lata temu.

Za dzieciaka trochę sobie popsułem kręgosłup i mam regularne bóle w części lędźwiowej.

Siedzący tryb też nie pomaga - po 6-12 godzin przy biurku.

 

Kiedy połamałem swój "prezesowski" skórzany fotel kupiłem najtańsze krzesło "firmowe" z zakładki "ergonomiczne".

Był to model Punkt firmy Nowy Styl, kosztował niespełna 300zł.

I muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę - bóle kręgosłupa znacznie się zmniejszyły.

Podejrzewam, że główną przyczyną jest wyprofilowanie przodu siedziska, a dokładnie górka tuż przed przyrodzeniem, która uwiera jeżeli chce się usiąść inaczej niż prosto.

Wpierw to strasznie wkurzało, bo nie można było zmienić pozycji d*pska na krześle.

Teraz wiem, że dzięki temu nie cierpię jak wcześniej.

 

Obiecałem sobie, że jak tylko ogarnę się finansowo po budowie, to będę szedł półkę wyżej z ergonomią.

Na celowniku mam krzesło Kulik System Classic Pro.

Trochę inne pieniądze, ale kręgosłup ma się tylko jeden. :/

 

PS.

Gdybyś się decydował na ten (lub podobny) model NS, dołóż 20zł na inny materiał niż podstawowy.

Kupowałem w ciemno, przez internet, wziąłem podstawowy czarny.

Działać działa, ale strasznie się brudzi i nie idzie tego doprać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.