Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Pan prezydent Andrzej Duda poinformował, że podejmie działania, abyśmy w roku 2018 wspólnie obchodzili Święto Niepodległości. Piękna to data i inicjatywa, ale jak on ma zamiar tego dokonać, to ja nie wiem. Jak pogodzić patriotyczne środowiska Narodowców z KOD'em? Ja odbieram KOD jako zlepek ludzi starego układu i widzę w nich zwykłych prowokatorów. Miałbym z flagą Polski stanąć obok nich? Myślę, że podziały są tak głębokie, że to się nie uda. Ale życzę prezydentowi jak najlepiej. Niech próbuje, może przekona obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego dopiero za 2 lata, przecież dzisiaj można było skierować wszystkie marsze w jedno końcowe miejsce, a nie każdy marsz sobie idzie w przeciwne strony, zupełnie bez sensu.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo za dwa lata juz ich nie biedzie przy władzy i wtedy powiedzą ze " ofiara pękniętej gumy" to by wszystkich pojednał a tak.....inni nie potrafią. Ach ten nasz kochany pan prezydent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za dwa lata "ich" nie będzie, to Twoim zdaniem kto będzie? :)

Napisz bardziej konkretnie. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inaczej, skoro "zdrowy" mózg podporządkowuje nasze zachowanie w przypadku miłości jednemu celowi, to co tu dobrego dla organizmu z tego ma wynikać?

Wszystkie związki chemiczne są wytwarzane wg. decyzji naszego moxgu, jeśli ta sytuacja byłaby dobra dla organizmu to te substancje zostałyby wyprodukowane bez bodźców zewnętrznych. Zmierzam do tego że rządzi nami do pewnego stopnia instynkt zapisany w genach a nie nasz mózg, który jest jedynie wykonawcą bezdecyzyjnym i podporządkowany, który ma zapisane schematy działania. W pewnym stopniu człowiekowi brak wolnej woli.

No przeciecz nie chodzi tu o to, że mózg robi to co chce, oczywiście, że ma on zapisane algorytmy (geny) według których działa, nazwij to sobie instynkt ,czy jak chcesz, ale to nie zmienia faktu, że nasza świadomość jest podwykonawcą, a mózg główny wykonawca, działa tak jak zresztą napisałem wcześniej według tego co ma zapisane w genach, ale również według tego co zmodyfikował zbierając doświadczenie przy wcześniejszych działaniach. Czyli inaczej, można powiedzieć, że człowiek działa "instynktownie" w znacznej mierze, ale mózg również się uczy i modyfikuje ten "instynkt".


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za dwa lata "ich" nie będzie, to Twoim zdaniem kto będzie? :)

(...)

A to akurat proste - będą "Oni". :ph34r:

"Ci" staną się "Tamtymi", a w kolejce do stołków staną "Przyszli", którzy zepchną "Ich" do rangi "Tamtych" i tak w kółko.

Jedyna stała to "My" - stale niezadowoleni, zniesmaczeni i z lepszymi pomysłami od "Nich" na "Tu i teraz". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek inny...nie wiem dokladnie kto ale na pewno to nie będą prawdziwi Polacy patrioci itd.

Przez obecna władzę nie chce mi się mieszkać w tym fajnym kraju. Indoktrynacja na każdym kroku i podejrzliwość.Dorwali sie do władzy ludzie z kompleksami i zaburzeniami psychicznymi.

A na dodatek i tak kradną jak ich porzednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz musiał się pomęczyć w tym kraju jeszcze  przynajmniej z 7 lat.  :)

A za 7 lat to na 100% polubisz i pokochasz wielu ludzi z prawicy.  :P


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z takiej prawicy jak jest obecnie. Nie ma takiej opcji!

Oszołomstwo to stan umysłu a nie opcji politycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan prezydent Andrzej Duda poinformował, że podejmie działania, abyśmy w roku 2018 wspólnie obchodzili Święto Niepodległości. Piękna to data i inicjatywa, ale jak on ma zamiar tego dokonać, to ja nie wiem. Jak pogodzić patriotyczne środowiska Narodowców z KOD'em? Ja odbieram KOD jako zlepek ludzi starego układu i widzę w nich zwykłych prowokatorów. Miałbym z flagą Polski stanąć obok nich? Myślę, że podziały są tak głębokie, że to się nie uda. Ale życzę prezydentowi jak najlepiej. Niech próbuje, może przekona obie strony.

Wolę stanąć z Kodem niż z tymi łysymi pałami z ONR których tak szumnie nazywasz "patriotami" 

nie byłem nigdy w żadnej partii itp słowo układ mnie śmieszy w tym kontekście

bo najwiecej takich jest teraz w partii rządzącej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr no i super o to chodziło, nasze życie w pewnej mierze (jakiej to rzecz do dyskusji) nie jest zależne od nas samych od naszego rozumu itd. Jesteśmy pionkami na planszy a rozgrywajacym jest czy to natura czy inna siła przez którą jesteśmy zaprogramowani. Mamy co prawda w wielu kwestiach wolną rękę, jednak co do kluczowych to wszystko jest ustalone odgórnie i nie chodzi tu o Boga w żadnym wypadku a miłość jest takim malutkim dowodem na to.

Proszę zgódź się, bo to już staje się męczące :D

Ale rozumiesz, że zgadzają się z tym, zgadzasz się równocześnie z tezą że Ty również w życiu nie kierujesz się tylko rozumem/swiadomoscią co zawsze podkreslales?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek inny...nie wiem dokladnie kto ale na pewno to nie będą prawdziwi Polacy patrioci itd.

Przez obecna władzę nie chce mi się mieszkać w tym fajnym kraju. Indoktrynacja na każdym kroku i podejrzliwość.Dorwali sie do władzy ludzie z kompleksami i zaburzeniami psychicznymi.

A na dodatek i tak kradną jak ich porzednicy.

Wolę stanąć z Kodem niż z tymi łysymi pałami z ONR których tak szumnie nazywasz "patriotami"

nie byłem nigdy w żadnej partii itp słowo układ mnie śmieszy w tym kontekście

bo najwiecej takich jest teraz w partii rządzącej

Macie plusa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, a kto to jest Ten Prawdziwy Polak Patriota? Bo żona mi też o tym w kółko prawi a ja się pytam, pytam się kto to jest?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, a kto to jest Ten Prawdziwy Polak Patriota? Bo żona mi też o tym w kółko prawi a ja się pytam, pytam się kto to jest?

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pl.wikipedia.org/wiki/J%25C3%25B3zef_Pi%25C5%2582sudski&ved=0ahUKEwiS0ICvkqHQAhXEkywKHbrODEUQFgiKATAV&usg=AFQjCNEqm_Gv5S4qpIRJmV9-FGNv4v5LZw

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Piłsudski nie żyję od prawie wieku i co to ma do rzeczy i dzisiejszych czasów?

Może źle zadałem pytanie - "dzisiaj" powinienem zapytać kto to jest


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriota to teraz taki wymierający lub wymarły gatunek - jak mamuty

słowo to  miało kiedyś duże znaczenie teraz to bardzo nadużywane słowo , często przez polityków którzy słowo patriotyzm

sponiewierali strasznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Staruszek o to chodzi ze obecni widza tylko SIEBIE jako patriotów i sobie podobnym- reszta ludzi ich nie interesuje i nie widzą w nich Polaków. Nie jesteś z nimi to na pewno jesteś przeciwko nim. Przeciez to jest tak chore ze brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Piłsudski nie żyję od prawie wieku i co to ma do rzeczy i dzisiejszych czasów?

Może źle zadałem pytanie - "dzisiaj" powinienem zapytać kto to jest

Ktoś, dla kogo umiłowanie i dobro ojczyzny jest dobrem najwyższym.

Trudno ocenić dziś kto, wojna by pokazała prawdę....zresztą nie tylko kto jest patriotą....

Dzis to tylko słowa, bez potwierdzenia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę trochę inaczej, ale o to mi chodziło w poprzednim poście.
Patriota to ten, pod którego pomnikiem są składane kwiaty;

w zależności od ustroju, kwiaty mogą być składane pod tym, lub tamtym pomnikiem. 

 

A tak naprawdę to osoba o której tak mówią zwykli ludzie tacy jak np. sklepikarz, szeregowy żołnierz, mechanik, piekarz czy rolnik; nie telewizja i partia polityczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za odpowiedzi, czyli rozumiem, ze to ktoś taki, kto jest względnie określony tym mianem w zależności od wielu kwestii dotyczących danego czasu.

Czyli to mit jak o jednorożcu? Ja pamietam jak skladałem kwiaty pod pomnikiem żołnierzy radzieckich i to byli patrioci wtedy tak?( wiem że tak :) )

Poświęcenie,Miłość do ojczyzny to też dobry temat (dopiero co była mowa o miłosci), tylko dopytam czy Polsce trzeba dać to czego chce czy to czego potrzebuje? Z tego co widzę to są dwie przeciwne kwestie chyba - ale taki kawałek słyszałem w jednym filmie i bardzo mi się podobał :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów zle postawione pytanie :)

Dać trzeba to co dobre dla Polaków, wtedy Polska bedzie 'miala' to co chce, i czego potrzebuje....

Polska to Polacy, nie tylko w Polsce.

 

Wspominalem o marszalku-On dał to co dobre dla Polski, dał wolnosć Polakom.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy to sobie sami te wolność wywalczyli

A teraz jakaś banda oszołomów te wolność nam chce zdeptać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, Polacy, sami?, my sami to umiemy nachlać się i ukraść, bez takiego bicza jak marszalek to do dzis w Lublinie bym po rusku mówił....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.