Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

A.....dla chrześcijan tak! A czy wszyscy Polacy to chrześcjianie- nie! O to właśnie chodzi- kto mi króla wprowadza w moją świeckość! Ktos sie pytał? Ktoś ich prosił?

Pawle ,ale tu jest haczyk!

Mamy króla,czyli jesteśmy monarchią.

Król musi byc na wizerunkach wszędzie,szkole,przedszkolu,szpitalu........

Obraza króla=kryminał.

To początek do totalnego katolicyzmu w tym kraju.

 

A Franciszek kazał dzisiaj księżom, nawet tym zwykłym odpuszczac grzech aborcji.

Ciekawe co polski KK na to ,choc wiadomo,że ma on Watykan od dawna w ''głębokim poważaniu''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dumali ponad 30 dni ,zrobic tego Chrystusa świętym czy nie.

Czy uważasz, że kłamstwo powtórzone wiele razy stanie się prawdą? Sobór Nicejski zwołano przede wszystkim w celach politycznych. Konstantyn chciał wykorzystać nową religię do zjednoczenia rozpadającego się Cesarstwa Rzymskiego. I jako człowiek ściśle przywiązany do zorganizowanego działania, postanowił dokonać właśnie ujednolicenia i zorganizowania chrześcijaństwa tworzonego wówczas przez liczne odłamy o różnych poglądach i posługujących się różnymi pismami świętymi. Stąd właśnie wziął się Sobór Nicejski. A jak już wchodzimy w szczegóły, to powinieneś wiedzieć, że oficjalnie Sobór Nicejski nie określił treści Nowego Testamentu. Jeszcze raz zachęcam do sięgnięcia do poważnej literatury opisującej to wydarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy obecnej naszej władzy takie posunięcia są niebezpieczne. Najpierw Wielki Wódz i Wielki Prezydent Kaczyński, którego obchodzone są tygodnice, miesięcznice,rocznice i godzinnice bycia prezydentem stolicy i kraju a teraz takie szopki.

Za jakis czas będzie jak mówił Goebels-" Kłamstwo powtarzane tysiac razy staje sie potem prawdą."

 

p.s. Oczywiście nie porównuje tutaj nikogo ani niczego do Goebelsa.

 

IIp.s. Słowo "niczego" równie nie nawiązuje do nazwiska protoplasty szowinizmu, faszyzmu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że kłamstwo powtórzone wiele razy stanie się prawdą? Sobór Nicejski zwołano przede wszystkim w celach politycznych. Konstantyn chciał wykorzystać nową religię do zjednoczenia rozpadającego się Cesarstwa Rzymskiego. I jako człowiek ściśle przywiązany do zorganizowanego działania, postanowił dokonać właśnie ujednolicenia i zorganizowania chrześcijaństwa tworzonego wówczas przez liczne odłamy o różnych poglądach i posługujących się różnymi pismami świętymi. Stąd właśnie wziął się Sobór Nicejski. A jak już wchodzimy w szczegóły, to powinieneś wiedzieć, że oficjalnie Sobór Nicejski nie określił treści Nowego Testamentu. Jeszcze raz zachęcam do sięgnięcia do poważnej literatury opisującej to wydarzenie.

NO i dumał,dumał i co wybrał?

Najmniejszą ,ale najbardziej zorganizowaną grupę,i obiecującą najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle ,ale tu jest haczyk!

Mamy króla,czyli jesteśmy monarchią.

Król musi byc na wizerunkach wszędzie,szkole,przedszkolu,szpitalu........

Obraza króla=kryminał.

To początek do totalnego katolicyzmu w tym kraju.

 

A Franciszek kazał dzisiaj księżom, nawet tym zwykłym odpuszczac grzech aborcji.

Ciekawe co polski KK na to ,choc wiadomo,że ma on Watykan od dawna w ''głębokim poważaniu''.

 

Dużo w tym prawdy i choć chcę i staram się przyjaciół, znajomych, zachęcać do KK, pokazywać miejsca gdzie naprawdę można spotkać się z księżmi oddanymi Bogu i drugiemu człowiekowi, to takie ruchy obawiam się mogą coraz więcej wątpiących, niezdecydowanych, zniechęcić do KK jak i samej wiary w Boga. Z słuchaniem słów Papieża też u nas licho...

 

Zmieniając, ale tylko trochę trochę ;) , temat, fajny artykuł o przyszłości sztucznej inteligencji 

http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,20870967,sztuczna-inteligencja-bog-juz-istnieje.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szanuje Pana Prezydenta Dudę,a najbardziej lubię go za to ,że wbrew całej nagonce na palaczy pali fajki ., Mimo tego dla mnie jest groteskowe kiedy przedstawiciel świeckiej władzy, w kraju neutralnym światopoglądowo bierze udział w tego typu szopce.,Takim postępowaniem legitymizuje instytucje,która czynnie przyczyniła się do utraty niepodległości Polski na niemal półtorej wieku,a dodatkowo gorliwie potępiała każde powstanie przeciwko zaborcom., 

To już jest temat uboczny od tego, do którego się odniosłem. Obecność PAD nie oznacza, że 19 listopada b.r. ogłoszono, to o czym wokół się trąbi. I tylko to chciałem zaakcentować. Obecność PAD na tym wydarzeniu, to już jest inna bajka. Nie zamierzam tutaj wchodzić w temat roli jaką odegrał KK na rozwój i niepodległość Polski. Szczególnie było to widoczne od XVII w. Kiedy to Polska dała się wkręcić w wojnę z Turcją (po trwającym ponad 100 lat pokoju), Szwedami. Sam potop szwedzki przyniósł Polsce straty większe niż I i II wojna światowa. W zależności od regionu - zginęło od 40 do 70 proc. ludności. Nie wspominając o stratach materialnych. Pozornie trudno w to uwierzyć, ale do dziś Polska odczuwa tego rezultat. Poprzez np. nieuczestniczenie w rewolucji przemysłowej, która spowodowała proces zmian gospodarczych, społecznych technologicznych, politycznych, itp. Ale jak wspominałem - nie podejmuje się tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

NO i dumał,dumał i co wybrał?

Najmniejszą ,ale najbardziej zorganizowaną grupę,i obiecującą najwięcej.

Konstantyn wybrał te ewangelie, które uznał za najbardziej wartościowe i odpowiednie dla polityki państwa. Są to rzecz jasna ewangelie znane z Nowego Testamentu czyli Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Ich wybór był podyktowany między innymi chęcią ujednolicenia struktury i hierarchizacji Kościoła. Na stole bowiem leżały też ewangelie gnostyczne, które także uznawały boskość Jezusa, ale jednocześnie odrzucały sposób organizacji Kościoła jakiego chciał Konstantyn, ukierunkowując wiernych na zupełnie inny sposób postrzegania wiary. Dla gnostyków zbawienie kryło się w wiedzy tajemnej i tylko ktoś kto ją pojął mógł być prawdziwym wyznawcą Jezusa. Problem jednak tkwił w innym miejscu. Gnostycy uważali, że zrozumienie nauk Jezusa i prawdę o Bogu mogą osiągnąć sami i nie potrzebują do tego kapłanów, biskupów, w ogóle całej hierarchii Kościoła. Powoływali się na przykład na ewangelię Tomasza. Tu przebiegała główna oś sporu. Nikt nie musiał uznawać boskości Jezusa jak błędnie twierdzisz, bo boskości Jezusa nikt nie kwestionował. Szło dokładnie o to, co wyżej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im naród głupszy i mniej wiedzący tym bardziej podległy i dający się"prowadzić" na manowce.Zdecydowanie łatwiej kierować takimi ludźmi....ale ludzie na szczęście mają swój rozum i widza co się dzieje na świecie.

Czarnym się nie długo urwie ta ekspansja i dominacja na rynku.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem- ale takie mam zdanie i narazie nie zapowiada sie abym je zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im naród głupszy i mniej wiedzący tym bardziej podległy i dający się"prowadzić" na manowce.Zdecydowanie łatwiej kierować takimi ludźmi....ale ludzie na szczęście mają swój rozum i widza co się dzieje na świecie.

Niestety ale znakomita wiekszosc ludzi na tym swiecie nie ma wlasnego

rozumu, a wszystko co wie to to, co uslysala w mass mediach.

Albo czerpie wiedze z facebooka.

Czarnym się nie długo urwie ta ekspansja i dominacja na rynku.

Niestety ale "czarni" dopiero rozpoczeli ekspansje I obawiam sie ze jeszcze

co niektorzy zatesknia za tymi "czarnymi" na ktorych teraz tak narzekaja.

Nawet pomimo ich licznych wad.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest temat uboczny od tego, do którego się odniosłem. Obecność PAD nie oznacza, że 19 listopada b.r. ogłoszono, to o czym wokół się trąbi. I tylko to chciałem zaakcentować. Obecność PAD na tym wydarzeniu, to już jest inna bajka. Nie zamierzam tutaj wchodzić w temat roli jaką odegrał KK na rozwój i niepodległość Polski. Szczególnie było to widoczne od XVII w. Kiedy to Polska dała się wkręcić w wojnę z Turcją (po trwającym ponad 100 lat pokoju), Szwedami. Sam potop szwedzki przyniósł Polsce straty większe niż I i II wojna światowa. W zależności od regionu - zginęło od 40 do 70 proc. ludności. Nie wspominając o stratach materialnych. Pozornie trudno w to uwierzyć, ale do dziś Polska odczuwa tego rezultat. Poprzez np. nieuczestniczenie w rewolucji przemysłowej, która spowodowała proces zmian gospodarczych, społecznych technologicznych, politycznych, itp. Ale jak wspominałem - nie podejmuje się tematu.

Nie miałem na myśli wojny z Turcją,ani potopu szwedzkiego tylko działanie katolickich biskupów które doprowadziło do rozbiorów Polski.,Kwiat polskiego kleru katolickiego: prymas Skarszewski,biskup-karciarz Sierakowski,biskup na etacie ambasady rosyjskiej Kossakowski, biskup wileński Massalski zapisali się na zawsze w historii Polski nie tylko w przenośni,ale nawet dosłownie ,gdyż osobiście podpisali się na traktatach cedujących tereny Polski na rzecz zaborców.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości do czego ma służyć Obrona Terytorialna, podpowiadam że nie ma być to formacja na tyłach zajmująca się zaopatrzeniem.

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-macierewicz-obrona-terytorialna-musi-byc-w-stanie-stawic-czo,nId,2309358

 

Członkowie grup rekonstrukcyjnych i miłośnicy militariów z grup ASG mają stawić czoła Specnazowi, no jebłem :D.

 

no , madrego ministra obrony mamy :) , zawsze uwazalem ze powinno sie zatrudniac najlepszych fachowcow  na tak wazne stanowiska 

\


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pogoni tych zza biurek, bo to 3\4 stanu dzisiejszego stanu armii, mamy wiecej generalow niz cala unia europejska do kupy wzięta...( wiecej niz w USA, Chiny 190, Polska 119)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek

 

Ja tam w wojsku nie bylem wiec sie raczej na ten temat nie wypowiadam ,ale mam znajomych co sluzyli w wojskach  specjalnych ( afganistan ,irak ) i jezeli ktos ma w planie 'harcerzy "wystawic przeciwko takim wojskom to chyba jest na zlym stanowisku 

-

\


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ukaranie zdrajców Watykan nałożył ekskomunikę na Insurekcje Kościuszkowską.,

Kruk krukowi oka nie wykole, z tego powodu ciagle sa przy korycie..

 

Marek

 

Ja tam w wojsku nie bylem wiec sie raczej na ten temat nie wypowiadam ,ale mam znajomych co sluzyli w wojskach specjalnych ( afganistan ,irak ) i jezeli ktos ma w planie 'harcerzy "wystawic przeciwko takim wojskom to chyba jest na zlym stanowisku

-

\

Problem dosc zlozony.

Nikt ich do walki nie wysyla..mowa jest o szkoleniu.

Kazdy był kiedyś rekrutem....nawet ci ze spencnazu czy delta force :)

Żart:

P.S Nawet 'Szakal' strzelał do zony prezydenta USA ze sprzetu z radomskiej fabryki broni ;)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiEz_XVnrvQAhVFBiwKHSB3B6IQtwIIGjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DiOrNL3v9VHw&usg=AFQjCNGhNnW2vV8Z-g_qoWMnd26RIOPYrA&bvm=bv.139250283,d.bGg

 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zglabic troche temat ,bo ja ta  nowa formacje skojarzylem od razu z National Guard ,a tu wynika ze  maja tam byc sami komandosi . 

Przeczytalem wypowiedz Macierewicza w ktorym mowi ze " musza sobie byc w stanie poradzic ze Secnazem " .

Minister stawia tej formacji dosyc duze wymagania , mysle ze tam za wschodnia granica maja niezly ubaw sluchajac niektorych wypowiedzi Antoniego 

\


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstantyn wybrał te ewangelie, które uznał za najbardziej wartościowe i odpowiednie dla polityki państwa. Są to rzecz jasna ewangelie znane z Nowego Testamentu czyli Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Ich wybór był podyktowany między innymi chęcią ujednolicenia struktury i hierarchizacji Kościoła. Na stole bowiem leżały też ewangelie gnostyczne, które także uznawały boskość Jezusa, ale jednocześnie odrzucały sposób organizacji Kościoła jakiego chciał Konstantyn, ukierunkowując wiernych na zupełnie inny sposób postrzegania wiary. Dla gnostyków zbawienie kryło się w wiedzy tajemnej i tylko ktoś kto ją pojął mógł być prawdziwym wyznawcą Jezusa. Problem jednak tkwił w innym miejscu. Gnostycy uważali, że zrozumienie nauk Jezusa i prawdę o Bogu mogą osiągnąć sami i nie potrzebują do tego kapłanów, biskupów, w ogóle całej hierarchii Kościoła. Powoływali się na przykład na ewangelię Tomasza. Tu przebiegała główna oś sporu. Nikt nie musiał uznawać boskości Jezusa jak błędnie twierdzisz, bo boskości Jezusa nikt nie kwestionował. Szło dokładnie o to, co wyżej napisałem.

Czyli to całe Pismo Święte jest tak samo ,święte jak cała reszta starożytnych książek i to Konstantyn zadecydował co Bóg miał nam powiedzieć, a co nie miał nam powiedzieć.

A z tym uznaniem boskości Jezusa to nie jest tak do końca, że nikt jej nie kwestionował, do dzisiaj są religie które to kwestionują.

Chciałbym Tobie Piotrek i kolegom wypowiadającym się w temacie przypomnieć, że Jezus został już wcześniej ogłoszony Królem Wszechświata. Miało to miejsce 11 grudnia 1925 roku, a uroczystość tę do liturgii encykliką Quas Primas wprowadził papież Pius XI.

Jak na Boga to i tak kiepsko, dlaczego nie ogłoszono go chociażby cesarzem wszystkich Wszechświatów?

 

PS

Proponuje dać już spokój Jezusowi, dla jednych to bajka, dla drugich podstawa światopoglądu, więc siłą rzeczy to co jednych w tym śmieszy to drugim "obraża uczucia" i robi niepotrzebny kwas. Koronacja w tym wypadku to tylko symboliczny obrzęd, oddający cześć bóstwu, szkoda tylko, że dołączono do tego politykę wplatając w to nazwę naszego kraju, ale dyskusja na ten temat niczego nie rozstrzygnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czyli to całe Pismo Święte jest tak samo ,święte jak cała reszta starożytnych książek i to Konstantyn zadecydował co Bóg miał nam powiedzieć, a co nie miał nam powiedzieć.

To zbyt duże uproszczenie. Przecież Konstantyn nie pisał na nowo ewangelii tylko spośród kilkudziesięciu istniejących wybrał kilka zawierając je w Nowym Testamencie.

 

A z tym uznaniem boskości Jezusa to nie jest tak do końca, że nikt jej nie kwestionował, do dzisiaj są religie które to kwestionują.

Nikt spośród chrześcijan. Pisałem w kontekście Soboru nicejskiego I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbyt duże uproszczenie. Przecież Konstantyn nie pisał na nowo ewangelii tylko spośród kilkudziesięciu istniejących wybrał kilka zawierając je w Nowym Testamencie.

Przecież nie napisałem, że pisał ewangelie, tylko zadecydował co Bóg miał  nam powiedzieć, a czego nie miał, inaczej to on zadecydował co jest święte, a co nie, wybierając z ewangelii. Podkreślam, była to wtedy jego decyzja, na dodatek polityczna jak piszesz.

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wpadł tutaj na chwilę kolega Iceberg. Niestety, przez ten czas kiedy go nie było, nie był w stanie wymyślić nic nowego. Zdarza się.

W każdym razie, shalom aleichem :)

 

palant

 

Pozdrawiają także pozostali :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechaim!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wpadł tutaj na chwilę kolega Iceberg. Niestety, przez ten czas kiedy go nie było, nie był w stanie wymyślić nic nowego. Zdarza się.

W każdym razie, shalom aleichem :)

 

palant

 

Pozdrawiają także pozostali :)

Jako członek trzody i palant, również pozdrawiam

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.