Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnych czasach daje się zaobserwować zwłaszcza wśród ludności cywilnej, że ogólnie pojęty patriotyzm, przywiązanie do ojczyzny swoich przodków i do wartości przez nich wyznawanych maleje wraz ze wzrostem wykształcenia.   

 

Edit. Jestem przekonany, że w momencie dużego zagrożenia ludzie z małych miasteczek i wsi będą stali w kolejce po karabiny żeby się bronić, a ludzie w garniturach i krawatach też będą toczyć walkę ale w kolejce do samolotu żeby uciec stąd jak najszybciej. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ubezpieczenia...

OC w Allianz podskoczyło od marca...trzykrotnie. I nie tylko u nich.

Jeśli tak, to jest to bardzo nie ok, bo mając w rodzinie dwa samochody, z dotychczasowej opłaty rocznej ~2.000 zł wpadam w kwotę 6.000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to jest to bardzo nie ok, bo mając w rodzinie dwa samochody, z dotychczasowej opłaty rocznej ~2.000 zł wpadam w kwotę 6.000 zł.

Ja ostatnio płaciłem za jeden samochód OC i sprawdziłem wszystkie firmy ubezpieczeniowe i się okazało, że Warta jest najtańsza i przeniosłem się do Warty. Ubezpieczenie po przeniesieniu do Warty w stosunku do roku ubiegłego wzrosło mi tylko o około 30% 

 

Edit. Jeżeli podwyżki mnie dotyczące będą w przyszłym roku jeszcze większe, to przerejestruje obydwa samochody do gminy na Mazurach w której mam działkę i tam zapłacę uwzględniając tylko kwotę bazową o ponad 30% mniej. Nie ma dla mnie żadnego znaczenia czy będę miał na tablicy rejestracyjnej napisane WPI czy NDZ.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wynka ta podwyzka ? Nie podejrzewam, zeby bylo to kolejne zlosliwe dzialanie "ukladu" , czyms to przeciez musza motywowac.

 

W obecnych czasach daje się zaobserwować zwłaszcza wśród ludności cywilnej, że ogólnie pojęty patriotyzm, przywiązanie do ojczyzny swoich przodków i do wartości przez nich wyznawanych maleje wraz ze wzrostem wykształcenia.   

 

Edit. Jestem przekonany, że w momencie dużego zagrożenia ludzie z małych miasteczek i wsi będą stali w kolejce po karabiny żeby się bronić, a ludzie w garniturach i krawatach też będą toczyć walkę ale w kolejce do samolotu żeby uciec stąd jak najszybciej. :)  

Wydawalo mi sie to troche niespojne. Nie ma mnie w Polsce juz okolo 10 lat ale nie wydawalo mi sie, zeby az tak bardzo zmienila sie w tym okresie zaleznosc wyksztalcenia od miejsca zamieszkania. Jeszcze 5 lat temu wygladalo to mniej wiecej tak

post-60090-0-53266900-1479896813_thumb.jpg

No chyba, ze rzeczywiscie teraz jest odwrotnie lub nie powinienem laczyc pojecia patriotyzm z roznymi zachowaniami w obliczu zagrozenia :) 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że we wrześniu '39 wygraliśmy, ewentualnie wyzwoliły nas działania partyzanckie komandosów z AK. Nigdy nie byliśmy pod butem lepszej rasy która eksploatowała nasze zasoby i zmuszała do niewolniczej pracy. Mam dziwne wrażenie że dokładnie to miało miejsce pomimo największej i najlepiej zorganizowanej armii podziemnej.

Czyli nic nie rozumiesz, my II wojny nie wygraliśmy, ale zrobiliśmy to co należało zrobić i nikt nie może powiedzieć, że inni zrobili coś za nas. Jest zupełnie nie do przewidzenia jak potoczyły by się losy wojny i nasze po wojnie, gdybyśmy się we wrześniu zachowali inaczej i ulegle oddali Niemcom to co chcieli, a po zajęciu walczyli u boku Niemców, bo to by się do tego sprowadzało. Czy mogliśmy zrobić coś lepiej, pewnie tak, ale na pewno nie było to bezwolne poddanie się faszystom. Czy Polacy gineli niepotrzebnie? To byś musiał spytać się tych co zginęli. Dlaczego ludzie, bo to cecha większości ludzi, nie tylko Polaków, walczyli i nadal walczą z silniejszymi od siebie? Dlaczego nie wystarczy, że USA się napnie i pokaże w TV swoje rakiety, które trafiają z dokładnością do jednego biurka, do tego, żeby cały świat leżał u ich stóp? Przecież wystarczy tylko policzyć żołnierzy.

Pewnie to przez to chore umiłowanie wolności, nikt nie chce mieć wybitnych zębów, pracując za darmo na to żeby jakieś bydle moglo się pławić w luksusie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ich trzeba pytać właśnie, tylko dowódców którzy ich na tę beznadziejną śmierć wysłali. Poczytaj co gen. Anders mówił na temat powstania w Warszawie i co powinno się zrobić z tymi którzy wydali rozkaz o jego rozpoczęciu.

 

Właśnie wystarczy, bo taka sytuacja jest teraz, cały świat leży u ich stóp właśnie dlatego że się napinają i mają ku temu możliwości. Wszystkie najważniejsze szlaki handlowe (morskie, bo te się liczą) i światowy system walutowy jest podporządkowany USA, to jest równoznaczne ze światową hegemonią. Panowanie nie polega na tym że okupujemy militarnie każdy kraj na świecie, tylko że mamy profit od praktycznie każdego transportu, a nasza waluta jest używana przy każdej większej transakcji.

Akurat Powstanie Warszawskie to przykład jak interesy polityczne potrafią przesłonić rozsądek, ale jak już wybuchło, to walczyli w nim nawet ci co byli mu przeciwni, a to, że oprócz symbolu nie miało ono żadnej wagi, ani militarnej, ani politycznej, to wtedy nie miało dla nich żadnego znaczenia.

 

USA nie podziela Twojego zdania wtykając swoje paluchy wszędzie tam gdzie jest jeszcze coś do złupienia, chociaż ich nikt ich tam nie chce. Pewnie wydaje się Tobie, że amerykańskie chłopaki to giną w walkach w różnych częściach świata dlatego, że im to się opłaca ginąć, bo mają przewagę?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny, tam zerknij...na armie, i ile usa im 'wisi" kasy ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą się angażować żeby tej przewagi nie stracić i ją poszerzać, ale na obecną chwilę są światowym hegemonem. Chyba że światowy układ sił wygląda inaczej to możesz mnie uświadomić bo mnie ta tematyka b. interesuje.

Mnie ogólnie interesuje kiedy USA przecholuje i ze stopnia mocarstwa spadnie z takim hukiem, że nawet na księżycu będzie to widać. Już teraz potrzebują od groma kasy na "bieżącą" działalność armii, a do modernizacji coraz więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa administracja w USA ma inną wizje świata .,Ameryka już nie będzie stała na straży światowego pokoju.,Obecnie połowa wpływów z podatków idzie na wydatki wojskowe,.Trump zapowiadał powrót do polityki izolacjonizmu.,Zresztą przy założonych wydatkach federalnych na infrastrukturę i obniżeniu podatków budżet nie udźwignie dalej wydawania ponad 600 mld na wojsko,.Ameryce nikt z sąsiadów nie zagraża,dlatego nie musi utrzymywać takich wydatków na obronę.,       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imigranci zagrażają. Mur swoje też będzie kosztował. Biorąc pod uwagę że większość z nic przybywa droga lotnicza, bedzie on musiał być pewnie odpowiednio wysoki :)

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imigranci nie zagrażają USA przynajmniej ci z Meksyku,z krajów islamskich nie mają szans na dopłyniecie do Ameryki.,Obecność militarna w Europie nie jest w interesie USA ,zresztą Trump nie uznaje Unii Europejskiej ,dla niego Brexit jest największym sukcesem USA i każdy kraj który zdecyduje się na opuszczenie Unii będzie najlepszym przyjacielem USA.,Moze nie naj naj lepszym ,gdyż na pierwszym miejscu jest Rosja Putina.,USA w Europie nie ma aż takich interesów.,Europa nie posiada żadnych strategicznych dla USA surowców,nie jest także dla US jakimś kluczowym rynkiem zbytu-wystarczy iść u Was do sklepu i policzyć ile znajdziecie w tym sklepie towarów Made in USA  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przegapiłem wczorajszą dyskusję. Chciałem tylko sprostować pewien błąd co do znaczenia aktu:

 

http://www.pch24.pl/biskupi-zatwierdzili-jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana--bez-slowa-intronizacja,42824,i.html

 

To nie był akt polityczny, tylko osobisty akt każdego, kto chciał to uczynić. KK nikomu niczego nie narzuca. Często najwięcej o Kościele mają do powiedzenia Ci, którzy w ogóle go nie znają, nie chcą poznać i nie rozumieją. Stąd tak powierzchowne i nierzeczywiste opinie. Przepraszam, że tak to ujmuję, ale chcę tylko uświadomić Kolegom, że ich wyobrażenie o katolicyzmie bardzo dobiega od tego, czym katolicyzm jest.... 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przegapiłem wczorajszą dyskusję.

 

pozdrawiam

Na szczescie

 

Polecam

www.radiomaryja.fora.pl


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie

 

A ja Tomka bardzo lubię, lubię również czytać Jego posty i najbardziej podoba mi się Jego entuzjazm.

Lubię młodych ludzi zwłaszcza tych którzy jak coś robią to robią z pasją i pełnym zaangażowaniem i przekonaniem. 

Lubię również takich którzy potrafią artykułować własne poglądy i nie boją się ostracyzmu ze strony otaczającego ich środowiska.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Apple to słaby przykład,większość sprzętu jest produkowana w Chinach,.Miałem na myśli towary wyprodukowane w USA  ,które są  Was na półkach sklepowych,albo przedmioty codziennego użytku Made in USA,wielkie amerykańskie inwestycje itp.,Jeżeli Ameryka by miała aż tak ważne interesy w Polsce to powinno być to widać.,Amerykańskie samochody i motocykle na ulicach,amerykański gaz w kuchenkach lodówki klimatyzatory hotele Trump Plaza pola golfowe ,huty US Steel,wielkie fabryki amerykańskich koncernów.,Ile tego w Polsce jest ?,Jeżeli dużo to USA rzeczywiście ma interes tego pilnować.,Jak niewiele to jaki ma interes? Z drugie strony w Stanach nie widzę wielkich polskich inwestycji.,Polskie firmy nie mają w US fabryk tak jak Mercedes,BMW,Toyota,Honda, rafinerii jak BP czy holenderski Shell dużych zakładów przetwórstwa jak Nestle,Delhaize i Royal Ahold ,nie ma polskich instytucji finansowych jak HSBC UBS.,Nie widzę żadnych powodów poza sentymentalnymi, dla których obrona Polski by była w interesie USA .,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to moim zdaniem jest prawda. Amerykanie nie mają żadnego interesu żeby nas bronić, a Rosjanie nie mają żadnego interesu żeby z nami prowadzić wojnę, bo nie jesteśmy dla nich stroną.

Jedyną przeszkodą dla Rosji jest zapowiedż rozmieszczenia na naszym terenie amerykańskich pocisków tarczy antyrakietowej których to Rosjanie się bardzo boją, bo amerykańskie pociski są instalowane coraz bliżej Moskwy. W razie wojny, skraca się czas w jakim amerykańskie pociski mogą zaatakować rosyjskie centra dowodzenie ulokowane w centralnej Rosji. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lubię młodych ludzi zwłaszcza tych którzy jak coś robią to robią z pasją i pełnym zaangażowaniem i przekonaniem. 

Lubię również takich którzy potrafią artykułować własne poglądy i nie boją się ostracyzmu ze strony otaczającego ich środowiska.  :)

 

tu to trzeba raczej bardzo delikatnie sie poruszac : )


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Akurat Apple to słaby przykład,większość sprzętu jest produkowana w Chinach''

 

To był żart,ale przecież o to wckieka /?/ się Trump,że przemysł amerykański uciekł do Chin,Meksyku a w kraju coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew obiegowym opiniom gospodarka USA jest w dobrej kondycji.Jednak ten sukces nie dotyczy wszystkich Stanów., Dobra kondycja jest na wybrzeżach, a środkowe Stany zostały z tyłu ,Trump dobrze to wykorzystał w kampanii i tam wygrał.,Zakłady przemysłowe może bardzo szybko przenieść do USA i to jest najłatwiejsza obietnica wyborcza do spełnienia,wystarczy jak wprowadzi zaporowe cła i Exit Tax dla firm ,które przeniosły produkcje.,Dodatkowo jak zacznie masową odbudowę infrastruktury to zamiast bezrobocia,które i tak jest bardzo niskie może w USA brakować rak do pracy.,Trump nie widzi groźby ze strony Rosji.,Putin na pewno nie zaatakuje USA on będzie dążył do restauracji wpływów dawnego USSR.,Dla Ameryki silna Rosja nie jest zagrożeniem,.Przeciwnie im silniejszy Putin i większe obawy państw europejskich tym lepiej dla USA ,gdyż jest szansa na sprzedanie rekordowych ilości uzbrojenia.,Ameryka Trumpa nie musi być "światowym policjantem pilnującym demokracji" ,za to będzie "arsenałem demokracji". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadku - dziękuję, tyle miłych słów :) a czy jestem młody? W przyszłym roku 40 zim stuknie ;) 

Xeno - to forum, o którym pisałeś, to jakiś fake, to jest klub szyderców, a nie sympatyków. Zresztą temat radia to odrębny wątek samo w sobie ogromnie pojemny. Zwłaszcza jeśli chodzi o bezinteresowną złość i często nienawiść do tego radia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadku - dziękuję, tyle miłych słów :) a czy jestem młody? W przyszłym roku 40 zim stuknie ;)

 

Gdybym za pierwszym razem strzelił "gola" to miałbym syna w Twoim wieku, a że strzeliłem "gola" nieco póżniej, to mam dwa lata młodszego od Ciebie. :P  :D


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mayor konsekwentnie stawia na interes ekonomiczny jako dominującą determinantę polityki państw. Nie podzielam tego poglądu, sojuszy nie zawiązuje się w celach gospodarczych. Wojny nie wybuchają zaś z powodów ekonomicznych. Takie błędne myślenie gospodarczo-centrycznie dominowało  w II p. XX w. Gdyby tak było np. w XVIII i XIX w., to nie byłoby w ogóle Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. I Wojna o Niepodległość miała jakieś tam przyczyny gospodarcze (herbatka bostońska), niemniej Amerykanie walczyli o wolność, a nie o gospodarkę. Europejczycy przybyli im na pomoc nie z wyrachowania ekonomicznego, lecz po prostu idealizmu. Myślę, że w Amerykanach, jak w żadnym innym narodzie, pozostał ten idealizm, choćby poprzez szacunek dla służby wojskowej. W każdym razie cyniczny stosunek do świata przypisałbym raczej demokratom niż republikanom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.