Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. Hezio, Twoje depresyjne myśli to nic innego jak tylko kara Boska która Ciebie spotyka za bezpodstawną krytykę KK PiS-u i ojca Rydzyka. :P  :D

 

Jako dziadek życzliwie Ci radzę, myśl pozytywnie i postrzegaj otaczający Ciebie świat życzliwie, bo Twoje myśli kształtują Twoje życie.

Hodowanie w sobie nienawiści do innego człowieka i otaczającego Ciebie świata to najgorsza rzecz jaka może przytrafić się człowiekowi.

Naukowcy (świeccy  :)) udowodnili, że stres i stany depresyjne są główną przyczyną większości chorób i przedwczesnych zgonów. 

A moim zdaniem, Polska to piękny kraj zamieszkały przez wspaniałych ludzi.

Polska, to miejsce które bezapelacyjnie można nazwać, rajem na Ziemi. :)  

Dziadek a ja dziś czytałem ,że uzależnienie od religii /jaka by nie była/ to tak jak uzależnienie od twardych narkotyków

i ponoć to się leczy :lol: czyli to tez może prowadzić do przedwczesnych zgonów :)

ale z tym rajem to już tak nie przesadzaj :P raczej kraj płynący winem /mszalnym ?/ ale ja raczej w piwie gustuję :lol:

Tomku z wrocka nie wiem czy ja ślepy jestem czy Ty zaślepiony

ale jak widzę te niekształtną masę ministra SZ i jego działania to raczej mam wrażenie ,że powoli na nas goły tyłek świat wypina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian-ale czy na parafialny czy komunalny ksiadz przyjsć musi...

No i nie pójdę pochować dziecka jak piszesz 'jakimkolwiek cmentarzu', mam grobowiec rodzinny, chcialem katolickiego pogrzebu a klecha mi łaskę robi ze przyjdzie na cmentarz...

 

 

Robisz co chcesz....jeszcze, i o to chodzi bys robić mógł zawsze.

 

Irek, oczywiście, sam znam kilku wspanialych ludzi pracujacych w tej firmie, ale też jak w innych, narzekają na pracodawców.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Irek, oczywiście, sam znam kilku wspanialych ludzi pracujacych w tej firmie, ale też jak w innych, narzekają na pracodawców.

A co mało płacą ? mobbing czy inne formy nacisku wywierają ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nasz ksiadz nie ma samochodu I jak musi gdzieś dalej sie dostac to zawsze ktoś jest pytany czy nie moglby go podwiezc.  

 

 

Szczęściarz i tak mu się dobrze powodzi .,Mój proboszcz nie tylko nie ma samochodu,ale nawet nie ma zegarka.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, sa też w porzadku ksieza ale duzo niestety jest takich przypadkow jak właśnie opisales.  Polska niestety w tej dziedzinie zatrzymala sie w sredniowieczu, gdzie ksiadz to Pan a reszta slugusy.  

 

Ale juz pisalem ze trzeba umiec oddzielic KK od PKK,  ostatnio czytalem ze Rydzyk nie rozumie o co chodzi z jego Maybachem, OT taki samochod jak każdy inny. Az mnie kreci żeby sia zapytac czy nie chce sie zamienic :) na inny zwykly samochod.  

Nasz ksiadz nie ma samochodu I jak musi gdzieś dalej sie dostac to zawsze ktoś jest pytany czy nie moglby go podwiezc.  

Nie wiem czy akurat nam tak sie fajnie sklada ale mamy zajebi...ych ksiezy, ale jak jade do Polski I ide tam do kosciola to nie moge sie pozniej nadziwic jak roznie moze byc.... 

Aha moje dzieci chodza do katolickich szkol, gdzie maja religie dwa razy w tygodniu i gdzie ksiadz np. opowiada I przeprasza za krzywdy I wszystkie szkody spowodowane przez kler.  

 

Ostatnio moja corka przyszla I zadala mi pytanie na ktore nie byłem w stanie odpowiedziec,  chodzilo o kare smierci I tym podobne problemy w tym moment poczecia iaborcji " skoro Pan Bog decyduje o zyciu I smierci I Człowiek nie powinien mu w tym pomagac to czy ratowanie zycia  za wszelka cene ( na ER),podtrzymywanie zycia za pomoca sprzetu   nie jest ingerencja w wole Boza? " 

 

Moja mina była mniej wiecej taka  :blink:  :wacko:  :unsure:  :rolleyes:

 

To jest właśnie powielanie bajek Irku. Ja jestem na łonie KK dokładnie na drugim biegunie wobec kościoła z radiostacją toruńską i tego zadufanego pana jakim jest zakonnik Rydzyk. Jednak sprawa Maybach to wierutna bzdura, wyjaśniona z 15 lat temu. Nie ma, nie miał i pewnie mieć nie będzie takiego auta.

To jak sprawa sponsorowania demonstracji antytrumpowych przez polityków demokratów. Ktoś coś piernął. Stacja telewizyjna powieliła, Tweeta z którego się to wzięo przeczytały miliony. Sprostowani i przeprosiny  - 40 (czerdzieści) osób - dla "tłuszczy" już tak zostanie - tak że nie warto powielać bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. [...] skoro Pan Bog decyduje o zyciu I smierci I Człowiek nie powinien mu w tym pomagac to czy ratowanie zycia  za wszelka cene ( na ER),podtrzymywanie zycia za pomoca sprzetu   nie jest ingerencja w wole Boza? "

A odpowiedź jest prosta, zgodnie z założeniem, nic się nie dzieje bez woli Bożej, czyli ci co się obawiają ingerencji w wole Bożą, powinni się położyć na plecach i czeka aż się spełni, po co się wysilać jak nie ma się na wpływu na cokolwiek. :D

 

Przecież jak Wam się ludzie kościoła nie podobają lub nie grają na tej samej fali co Wy, to omijajcie ich szerokim łukiem, przecież sami do Was nie przyjdą i nie będą Was nękać. :)

I tu się mylisz bardzo.

Dzwonek u drzwi moich, dwóch ministrantów się pyta czy przyjmę kolędę, dałem po pięć  złotych, bo chłopaki po odpowiedź musieli wejść na wysokie 4 piętro i odpowiadam, że nie przyjmę, Po jakiejś 1/2 godziny znowu dzwonek u drzwi moich, otwieram stoi taki na czarno ubrany z białymi falbanami, grzecznie mówię, że przecież powiedziałem, że ksiedza nie przyjmę, ale szybko żal mi się księżulka zrobiło zrobiło wiec mówię, no jak już ksiądz jest to zapraszam. Mina zakonnego bezcenna, aż żałuje, że zdjęcia nie zrobiłem, ale na takie zaproszenie, nie wypadało mu odmówić więc wszedł. Powiem tylko, że po rozmowie, ksiądz opuścił moje mieszkanie purpurowy, a w odwecie moja córka nie dostała zezwolenia na bycie matką chrzestną, pomimo, że mieszka ode mnie kilka parafii dalej. :)

edit.

literówki


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam , do czego jest ten ksiądz potrzebny na pogrzebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy odsetek popapranców na forum odbiega od sredniej krajowej, czy może jest wyższy?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując otoczenie można dojść do wniosku, że ludzie którzy w pewnym momencie swego życia odeszli od Kościoła z różnych przyczyn, najczęściej z przerostu własnego ego, lub po prostu z lenistwa, mają tak, że w sytuacjach dużego kryzysu żądają księdza. Tak właśnie zachowują się ludzie którzy odeszli od Kościoła a nie do końca odeszli od wiary w Boga. Takich zachowań nie spotyka się u ludzi u których ateizm jest wielopokoleniowy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy odsetek popapranców na forum odbiega od sredniej krajowej, czy może jest wyższy?

 

Sądzę , że znowu nie zdążyłeś się zastanowić przed napisaniem postu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę , że znowu nie zdążyłeś się zastanowić przed napisaniem postu .

Zastanowilem.

Zmieniłem temat po prostu, ciekawi mnie ta kwestia, taki wątek...

 

P.S Od dwoch tygodni ten temat łamie kilka punktow regulaminu tego forum, to chyba mogę zapytać, jak sądzisz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę . Ale nie przeszkadza mi to . Najważniejsze to zachowanie dystansu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Od dwoch tygodni ten temat łamie kilka punktow regulaminu tego forum, to chyba mogę zapytać, jak sądzisz?

Ale również zwiększa ilość wejść, co w rezultacie zwiększa koszty reklam reklamujących się tu firm zegarkowych, a to powoduje zwiększenie dochodu z reklam, a to powoduje to, że my wszyscy możemy korzystać z coraz to lepszych i szybszych serwerów, uczestniczyć w różnych warsztatach i innych spotkaniach klubowych i między innymi mogliśmy odtworzyć pomnik Antona Hardera w Ręszowie.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę . Ale nie przeszkadza mi to . Najważniejsze to zachowanie dystansu .

No własnie :)

 

  

Ale również zwiększa ilość wejść, co w rezultacie zwiększa koszty reklam reklamujących się tu firm zegarkowych, a to powoduje zwiększenie dochodu z reklam, a to powoduje to że my wszyscy możemy korzystać z coraz to lepszych i szybszych serwerów, uczestniczyć w różnych warsztatach i innych spotkaniach klubowych.  :)

Nie sądzę by ten temat w obocnej formie przynosił jakokolwiek korzysć forum, wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że najgorzej wychodzą Ci , którzy traktują temat " śmiertelnie poważnie " .

Nie jest to również skuteczna platforma ewangelizacji , sądzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze ze Ci z kolegów którzy są 'zawodowo' zwiazani z Kościołem nie zabrali głosu tym temacie :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ministranci?

To nie Twoi rówiesnicy, tu są też starsi :)

 

Biskup pomocniczy i księza-tych miałem na mysli.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian-ale czy na parafialny czy komunalny ksiadz przyjsć musi...

No i nie pójdę pochować dziecka jak piszesz 'jakimkolwiek cmentarzu', mam grobowiec rodzinny, chcialem katolickiego pogrzebu a klecha mi łaskę robi ze przyjdzie na cmentarz...

 

 

Tak tylko w kwestii wyjaśnienia. :)

Każdy proboszcz ma dużą autonomię i sam ocenia, czy może być pochówek z ceremoniałem kościelnym czy świeckim. Wiec przyjść nie musi.  W przypadku gdy rodzina posiada opłacony grobowiec z wolnymi miejscami na cmentarzu administrowanym przez Kościół, to miejscowy proboszcz bez większego problemu wyraża zgodę na pochówek świecki. Oczywiście za taki pochówek też jest pobierana opłata administracyjna i koszty z tym związane. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, wiesz że Cię bardzo szanuję i lubię?

 

Koncząc ten drazliwy dla mnie temat-pogrzeb mial być katolicki, a ksiedza obowiazują prawa koscielne, nie własne 'widzi mi się", wczesniej zasiegnalem języka w kurii biskupiej, stad moja chęć przylozenia w pysk chamowi w sutannie.

Jako ze to moja parafia, znam ksiedza, bzykał lata całe matkę mojej kolezanki, pomieszkiwał nawet bydlak w ich domu, a tu -'nie wyrażam zgody"....

Przyszedł ksiadz z innej parafii.

Mysle ze jasno to przedstawiłem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA ksiądz nie ma prawa odmówić katolickiego pogrzebu,.Jedynie biskup może wydać taką decyzje,.Kilka razy taka sytuacja miała miejsce,. Znane osoby,którym biskup odmówił to przywódcy La Cosa Nostry  John Gotti,"Big" Paul Castelano,Carmine "Cigar" Galante,.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy ustawę o zgromadzeniach. Teraz PRAWDZIWI POLACY będą mogli organizować manifestacje zatwierdzane przez PRAWDZIWYCH POLAKÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA ksiądz nie ma prawa odmówić katolickiego pogrzebu,.Jedynie biskup może wydać taką decyzje,.Kilka razy taka sytuacja miała miejsce,. Znane osoby,którym biskup odmówił to przywódcy La Cosa Nostry  John Gotti,"Big" Paul Castelano,Carmine "Cigar" Galante,.

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.archpoznan.org.pl/serwis/artykuly/2002/1/pogrzeb.html&ved=0ahUKEwiIkfWXyeLQAhVDFywKHTDeBq4QFggpMAI&usg=AFQjCNHOdZpcByzEwLtrMnr7_8r1_TqYaw

W Polsce jak pisałem powyzej też księzy obowiazują prawa, ale dla części hien to sposob na zarobek, większy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 księdza po kolędzie i konsekwentnie na koniec życia idziesz np. do spalarni odpadów. .

 

Dobrze , że nie do  wytwórni paszy ,  sacrebleu  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ok bo u nas jest zimno a są miejsca gdzie wciąż mozna jeździć:

 

 

ale jest ok, bo można wsiąść w samolot i jeździć w takich warunkach :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.