Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości zapytam. Ile się teraz zarabia w korporacji pracując na stanowisku np. specjalisty?

(Nie wiem jak w korporacjach nazywają się stanowiska pracy, w każdym razie chodzi mi o stanowiska poniżej kierowniczych) 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nazwami stanowisk to jest ubaw. Taki nowy "od wszystkiego" w Amazonie zwie się "Fulfillment Associate". Miałeś kiedykolwiek tak dostojnie brzmiący tytuł :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak za***iście to dlaczego wczoraj czytałem artykuł, że powyżej 85 tys. brutto PLN rocznie zarabia tylko milion Polaków, czyli minimum niespełna 20 tys. euro rocznie i więcej, tu wg. artykułu zaczynają się zamożni polacy.

 

A co z resztą? 34 miliony? (zakładam, że z cztery wyjechały...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 7 tysięcy miesięcznie, ale brutto, netto?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Admof a od kiedy to w PL pracuje 35 mln Polaków?

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, tak czynnych zawodowo to z tych 34 mln jest zdaje się połowa, reszta to niepracujący, emeryci i dzieci, ale oni też muszą jeść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nazwami stanowisk to jest ubaw. Taki nowy "od wszystkiego" w Amazonie zwie się "Fulfillment Associate". Miałeś kiedykolwiek tak dostojnie brzmiący tytuł :P

Malo mi kawa nosem nie poszła :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak za***iście to dlaczego wczoraj czytałem artykuł, że powyżej 85 tys. brutto PLN rocznie zarabia tylko milion Polaków, czyli minimum niespełna 20 tys. euro rocznie i więcej, tu wg. artykułu zaczynają się zamożni polacy.

 

A co z resztą? 34 miliony? (zakładam, że z cztery wyjechały...)

 

Odejmij ileś - nie wiem ile ale liczone w milionach - NIE CHCĄCYCH pracować wcale, lub wybierających świadomie życie z zasiłków - można dodatków/datków i dopłat zebrać sporo więcej niż najniższe wynagrodzenie. Całą masę małych przedsiębiorców którzy finansowo zjadają tych "zamożnych" co zarabiają 85 czy 127 tysięcy rocznie ale w urzędzie skarbowym są w I progu. Setki tysięcy w wolnych zawodach - którzy zarabiają krotności pierwszych i drugich także jakimś cudem rozliczają się w I progu. Oprócz tego bardzo wielu, którzy nie łapią się na II próg - ale biedy nie "klepią". No i rolnicy. Przejedź się przez dolnośląską wioskę. Maszyny to narzędzia pracy - są potrzebne. Ale uświadom sobie że średni nowoczesny traktor to 300 - 400 tys zł. I to dobrze, że mają. Ale .... są zwykle w I progu.

I oczywiście niech ludzie zarabiają jak najwięcej - życzę każdemu - ale podpisując listę płac - pracodawca przelewając Ci na konto 3000 zł wydaje 6000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie koszty pracodawcy są za wysokie. Dlatego w mojej branży zazwyczaj kończy się najniższą krajową na papierze, a wielokrotność tego pod stołem. Taka jest rzeczywistość :-(

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - dlatego nowe pomysły komunisty Morawieckiego dotkną tej niewielkiej grupy zarabiającej niby dużo na ETACIE. A całe masy zarabiających wiele więcej nadal nie nabije na kasę, nie będzie miało kasy, albo cała rodzina będzie jeździła leasingowanymi autami, z całym sprzętem i połową garderoby "na firmę" by koszty pozwoliły zostać w I progu. Iu każdy z nas ma znajomych co mają życie na B. wysokim poziomie, a płacą najniższe podatki? A bekną tylko ci co nie kombinują. Bo nawet jakby chcieli to na etacie nie maja jak.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Tak z ciekawości zapytam. Ile się teraz zarabia w korporacji pracując na stanowisku np. specjalisty?

(Nie wiem jak w korporacjach nazywają się stanowiska pracy, w każdym razie chodzi mi o stanowiska poniżej kierowniczych) 

 

Z tymi nazwami stanowisk to jest ubaw. Taki nowy "od wszystkiego" w Amazonie zwie się "Fulfillment Associate". Miałeś kiedykolwiek tak dostojnie brzmiący tytuł :P

 

To jeszcze nic taki woźny w szkole to teraz nazywa się "Key Manager"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można było dać "Lord of the Bells"


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi 100% racji. W tym kraju lewizna to 60%. Na pocieszenie w Grecji to pewnie 80% :P

Praktycznie cała branża wykończeniowa to lewizna...wszystko to rączki, mechanicy samochodowi nie lepiej. Ale do narzekania pierwsi...

Statystyki nijak się mają do rzeczywistości. No ale wracamy do punktu wyjścia, podnoszenie podatków nie jest tutaj wyjściem, bo tylko zwiększa ilość osób którym opłaci się kombinować. Im bardziej opresyjne Państwo tym mniej zbiera kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później płacz, że emerytura 800 PLN i trzeba darmozjadom podnieść co najmniej do tysiaka...ech...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcin - Tylko ta właśnie grupa ludzi, którzy są zatrudnieni, po ludzku i uczciwie oberwie. Zatrudnieni na wysokich stanowiskach w urzędach, służbach, bankach, i po prostu dobrych wszelakich firmach dostają oficjalna pensję - od której "odciąga" się wszystko co się da - i zabierze się więcej. A tych, którzy mniej lub bardziej kręcą - NIC NIE RUSZY. A w tej grupie są tak zwykli złodziej po prostu oszukujący - przez "cfaniaczków" co naciągaja pod siebie wszelkie przepisy, po korzystających z kulawego prawa. Ale łączy ich to, że próg osiemdziesiąt parę tysięcy dochodu brutto wzbudza tylko ich uśmiech politowania. Chyba, że jest akcja koszty - by przypadkiem nie przekroczyć oficjalnie - to trochę emocji.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te komunikaty, to naprawdę jest oficjalne stanowisko MON, które to przedstawił rzecznik MON. Chyba, że ktoś im stronę zhakował. Nie dokonując oceny zasadności publikowania takich spraw, to forma, składnia zdań tego komunikatu pozostawia wiele do życzenia.

 

W pierwszej chwili myślałem, że to jest jakaś wrzutka, którą jakiś gimnazjalista przygotował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Misiewicz wyższego chyba nie ma.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można było dać "Lord of the Bells"

Ac(c(o)unt) manager –alfons, po polsku menager zasobow żeńskich.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Za chwile Eldorado oparte na pracy Ukraińców może się skończyć i podejrzewam, że tak będzie. W Niemczech chciano zasypać czarną dziurę demograficzną "Syryjczykami" lecz jakoś nie garną się do roboty. Dlatego zostanie zniesiony obowiązek wizowy dla Ukraińców no i nie sądzę by chcieli zostać w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś było powiedzenie-"nie matura, a chęc szczera zrobi z ciebie oficera"....dzisiej wiele się nie zmieniło, tylko wymagania bez matury wyższe :)

Kto by chciał być oficerem? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Martwiły mnie wyczyny poprzedników choćby psychiatry - pacyfisty na stanowisku szefa MON. Jak i obecnych "geniuszy" od armii. Nie żebym miał coś przeciwko "bece" z nich bo sobie jak najbardziej na to zasługują ale Polska nie graniczy z Kanadą albo Australią. Wykształcenie lub jego brak to drobiazg. Żaden z tych kolesi nie trzymał karabinu. Już prędzej tableciarkę, prasę do robienia piguł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... to forma, składnia zdań tego komunikatu pozostawia wiele do życzenia.

I to jest najlepszy dowod na to, ze strona jest jak najbardziej autentyczna :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I Ty to porównujesz do lat 80tych ? Ja co prawda nie pamiętam lat 80tych ale pamiętam 90te doskonale gdy mieszkałem z rodzicami w hotelu robotniczym i jak zapalaliśmy światło w kuchni to karaluchy uciekały pod szafki. W Hotelu mieszkali ruscy którzy handlowali na pobliskim bazarze po zsrrowymi rupieciami. Wspólne łaźnie i kuchnie....syf syf i syf. Dawali łapówę woźnemu na dole włazili i wycierali swe spocone cielska w nasze ręczniki.

Musiałeś być w latach 80tych nieźle ustawiony skoro tak je wychwalasz.

Zejdź z łódki na ląd i się trochę rozejrzyj...

No  qr** no nie.. ja po prostu byłem w latach 80 milionerem :lol:  :lol:  :lol:   skończyłem studia w 1987 r studiując mieszkałem w akademiku na który sam musiałem zarobić , 2 lata tyrałem we Francji na zbieraniu winogrona.....

nic nie poradzę ,że miałeś nieudaczników za rodziców /ja w latach 90 miałem już swoje mieszkanie i samochód/ /teraz mam trzy/

6 letnie dziecko i żonę

widać jednak ,że niezłą nauczkę i wiedzę w tym hotelu mając wokoło setki  karaluchów i ruskich zdobyłeś i już wiesz  jak się "lody" kreci

np z Chinolami  :P  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.