Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna polityczna wrzutka kolegi z Wrocławia (a potem kolejne).

Kolega konsekwentnie i z premedytacją infekuje forum zegarkowe tematami politycznymi i religijnymi .

Robi to jak myślę , z poczuciem misji .Działania te są niezgodna z regulaminem .

Moim zdaniem należy w końcu kolegę wyrzucić "na zbity pysk"  ( z forum) - obrazowo mówiąc .

To apel do administracji .

 

Jeden temat to całe forum zegarkowe? Czyżby to było forum tylko dla fajnopolaków? Nie można prezentować innych poglądów niż uprzedzenia do prawicy, PiS i o. Rydzyka? Bo jak zauważyłem, takie szpileczki co rusz w nich wbijane, są traktowane jako żarty....  To przypomina mi nieco atmosferę na uniwerkach, gdy istniała UW - inteligent i człowiek światły oraz wykształcony popiera jedynie UW, bo reszta to oszołomy. Idącym tokiem rozumowania, przyjęło się, że światły i nowoczesny inteligent nie wyznaje zabobonów, nacjonalizmów. Po 1989 r. powstała jedyne słuszna wersja interpretacji dziejów, polityki i wszelkich innych kwestii - kto nie kracze tak jak my, ten oszołom i ciemnogród. Na szczęście ostało się wielu samodzielnie myślących publicystów. 

Logicznie rzecz biorąc, nie może być tak, że obie strony mają rację, bo interpretacja zdarzeń w zależności od ośrodka jest całkowicie odmienna, a prawda jest przecież obiektywna. Możliwość dyskusji na argumenty widzę jedynie po stronie tzw. konserwatystów (szeroko rozumianych, bo np. trudno uznać Piotra Gabryela czy Rafała Ziemkiewicza za konserwatystów), obóz tzw. liberałów, stosuje manipulacje, uogólnienia i jest zamknięty na uczciwy dyskurs. 

Dobrze, że istnieją takie grupy jak np. Żelazna Logika. Bo w gruncie rzeczy manipulacje stosowane przez układ są prymitywne, tylko w czasach braku niezależnych mediów, prawda nie mogła się przebić.

 

Ależ rozwiń, mafia to zorganizowana grupa przestępcza. W ciągu roku nie udało się prokuratorowi ,,0" i jego pieskom nikogo wsadzić?

 

Widzę, że stosujesz ulubioną taktykę swojego guru Jarka, który rzuca na prawo i lewo insynuacje, których w żaden sposób nie jest w stanie potwierdzić.

 

Pamiętasz Tomku ,,audyt" poprzednich rządów, który wykazał sekstylion strat w każdym resorcie i nie zakończył się żadnym wnioskiem do prokuratury?

 

Ciemny lud wszystko kupuje, prawda?

 

Żaden polityk nie jest moim guru, a jeśli mówimy o sympatiach politycznych, to dla mnie wzorem polityka jest Marek Jurek. Jarosław Kaczyński zbyt politycznie podchodzi do wielu spraw, co de facto ujawniło się w ostatnich kilkunastu miesiącach. A takie myślenie może prowadzić do tego, że nie dba się o dobro wspólne (res publica). Uważam, że w Polsce jest zbyt dużo partyjniactwa, niemniej z list PiS startowało wielu ludzi spoza tej partii, to był konglomerat, a nie monolit. Dużo mądrze myślących ludzi widzę po stronie Kukiz i KorWin (Z wyłączeniem jednak liderów obu ugrupowań, którzy "lekko odjechali"). 

 

A jak wygląda polityka w wykonaniu PO i im podobnych jasno pokazuje przykład Warszawy - to jest taka soczewka, w której widać wszystkie te patologie: kumoterstwo, kolesiostwo, powiązania polityczno-biznesowe, etc. Podobnie Amber Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie Amber Gold.

podobnie SKOKi a z Maybachem to kojarzyl sie ks. Jankowski

jesli ktokolwiek wierzy ze obecna partia sprawujaca wladze w imieniu suwerena ; ) nie prowadzi solidarnosciowej polityki 'TKM" albo PSL-owskiej 'rodzina na swoim' jest naiwny jak dziecko


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czyżby to było forum tylko dla fajnopolaków?

 

Wesołe . Rozumiem , że epitet ten ma pejoratywny wydźwięk ?

To forum zegarkowe , więc nieśmiało zakładałem , że mogłoby być wolne od politycznych bluzgów .

No ale , to przecież nie mój cyrk . Niech się dzieje wola boska .

Naprawianie Polski z perspektywy forum zegarkowego , to niewątpliwie robota dla ambitnych .

Taka praca organiczna rzekłbym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek ma określony światopogląd, od czasu do czasu go ujawnia, również na forum zegarkowym i również w tematach około zegarkowych. Fajnopolacy to określenie czerpiące z argumentacji m.in. GW tego, jak powinien wyglądać nowoczesny Polak. "Orzeł może" etc.

Ja zaś zaliczam siebie do ciemnogrodu w takim znaczeniu, jakie przyjął  W. Cejrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przez dłuższy czas byłem z Was dumny. Bo pomimo znacznych różnic w poglądach powstrzymywaliście się od osobistych wycieczek. Wiem, że to trudna sztuka i sam nieraz to naruszałem. Zaś co do samej tematyki. Rozumiem obronę religii. Ale nie mogę pojąć takiego uporu w obronie jakiejkolwiek partii politycznej. Dystansujcie się, wstyd za jakiś czas będzie mniejszy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrutnie nie cierpię kolegi  Taranta , od czasu gdy był moderatorem jeszcze .

Ale rada przednia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to był fake http://www.obalamyglupote.pl/2016/12/uwaga-na-manipulacje-w-internecie.html

 

 

Fajnopolak to nie jest inwektywa, oznacza osobę, która podziela poglądy pewnej części polityków na temat patriotyzmu i tak się składa, że zazwyczaj idzie to w parze z podobieństwem poglądów na inne sprawy . Podobnie jak obecnie Moher czy Ciemnogrodzianin. Coś jak Szczur Tobruku. Oczywiście tak się składa, że również Mohery mają zbieżne poglądy na wiele spraw.... Najgorsze tylko, że mimo różnic, nie można się dogadać. Świadczy choćby o tym regulamin forum: normalnie powinno być napisane, że zabrania się obrażania innych. A tu przyjęto, że co do zasady rozmowy o religii i polityce prowadzą do obrażania innych (innego powodu ich zakazu nie widzę). Jeśli takie tematy prowadzą do obrażania się, to świadczy to o silnych emocjach, a te nie pojawiają się same, bez przyczyny, mają jakieś głębsze podłoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Fajnopolak to taki gorszy Polak w sensie patriotyzmu na przykład , ale to nie jest inwektywa .

Zdrówka życzę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

religia i polityka ... od wieków skutecznie potrafią podzielić naród co widać na naszym forum ;)

 

O ile religię można jeszcze olać, nie interesować się, nie łazić po kościołach i procesjach to niestety polityka i politycy kreują poprzez swoje działania rzeczywistość w której żyjemy.

Nie da się od polityki uciec... można oczywiście nie interesować się, mieć to na końcu przewodu pokarmowego...ale potem budzimy się w jakiejś dziwnej rzeczywistości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 niestety polityka i politycy kreują poprzez swoje działania rzeczywistość w której żyjemy.

 

Niestety. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że intencją dobrej zmiany, jest pozostawienie takiej rozpierduchy, żeby następcy nie byli sobie w stanie poradzić z zapaścią państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zaprzestaniecie już się nuzać w tym gównie?-mam na mysli politykę, ile mozna te androny opowiadać?

Każdy polityk mowi jedno, robi drugie, co chcecie udowodnić oceniajac to szambo?

Koń,jaki jest, kazdy widzi.

 

Wszyscy sie robią uczciwi po....przegranych wyborach, pozniej abarot-kasa, kolesie rodzina do koryta-ktos jeszcze tego nie rozgryzł?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest rozmowa o polityce i politykach. To rozmowa o Polakach, a raczej oi tym, skąd czerpią wiedzę n.t. otaczającej rzeczywistości i jak ją weryfikują... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Może powinniście się pogodzić, zrobiłem to dawno temu, że każda koalicja leje swoją wazelinę duchową przez TV i radio. Dzieje się tak od czasów popularyzacji tych mediów i będzie musiało wymrzeć pokolenie używające tych mediów by nikczemny proceder prania muzgów zanikł. 

Podział na My i Oni jest jedynie po to by nie było czasu ani miejsca pod czaszką na zrozumienie interesu własnego.

Debata może się nieco nawet poprawiła. Jest więcej "pluralizmu" bez względu co to znaczy i jak go mierzyć :D . Jeszcze 1.5 roku temu program publicystyczny wyglądał tak, 3 wściekłe baby z PO+SLD i stłamszona sierotka płuci męskiej z PiS :) . Nie, żeby było mi sierotki szkoda, skoro sama przyszła i nieskładnie starała się przebić przez jazgot :) .

 

O zapaść państwa także bym się nie martwił. Sprawne zarządzanie kryzysem, jak i strachem jest domeną skutecznej polityki na świecie od dobrych 80. lat. Nie radzą sobie z tym jedynie wycofane umysłowo pierdoły. Dlatego powątpiewanie w możliwości intelektualne herosów opozycji, którzy zamierzają przejąć stery rządów na drodze demokratycznego przewrotu, wydają się uwłaczać ich godności   :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''To nie władza korumpuje.Korumpuje lęk przed utratą władzy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest rozmowa o polityce i politykach. To rozmowa o Polakach, a raczej oi tym, skąd czerpią wiedzę n.t. otaczającej rzeczywistości i jak ją weryfikują...

 

Wystarczy ze ci co zajmują się polityka przestaną łzeć jak psy, to społeczenstwo nie bedzie musialo zrodel szukać...wystarczy prawda.

 

Szach, mat.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nicon, proszę, nie pisz o nas "polaczki". Nie wiem, skąd pochodzisz i może tego nie wiesz, ale jest to określenie pejoratywne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczki rusza widzę . A  polactwo , fajnopolacy słuszne zapewne  .

Czy może też z d*py wzięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czereśniactwo zwykłe . Cwaniacy wymyślają , głupi powtarzają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę osób ma tu rację:

przestańmy się zajmować tymi wszystkimi złodziejami- tylko sobie nerwy psujemy. 

 

my nikogo nie zreformujemy a nas nikt też do tego nie namówi- szkoda czasu.

ja ze swojej strony kończę: jeżeli kogoś uraziłem- to przepraszam ale to było świadome :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.