Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Marianie ależ to naturalne... od zarania dziejów ludzkości wszelki postęp powodowała walka, czy to z wrogiem czy z przeciwnościami losu. Walka o kobiety, o pożywienie, walka z chorobami itd.

To wszystko czyni nas silniejszymi i generuje postępy. W świecie gdzie walka nie będzie już potrzebna i wszystko będzie na tacy dopiero zacznie się prawdziwa degeneracja naszego gatunku.

Nie wykluczone że już się zaczęła w wielu kręgach.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinie ( bo nie argumenty) przez palaczy, byłych palaczy i "zawodowych" retoryków w tej krótkiej dyskusji pokazują dlaczego dotychczasowe strategie antynikotynowe są mało skuteczne. O akcyzie już pisałem - jej poziom w PL w 2004 roku nie pokrywał nawet połowy kosztów medycznych i niemedycznych ( utraconej produktywności ) z tytułu skutków palenia. Dziś nic się nie zmieniło. Dla Australii te koszty dziś np to ponad 40 mld usd. To tylko z perspektywy budżetu bo nikt nie policzył bilionów dolarów wydawanych przez prywatne i państwowe instytutu naukowe szukające skutecznych leków na raka, choroby układu oddechowego czy czy miażdżycę i jej skutki. 

Opinie ( bo nie argumenty) pisane przez niepalących, zawodowych mądrzejszych i poprawnych, pokazują dlaczego wtrącają się do nie swoich spraw, a szczególnie do mojej produktywności, mojego zdrowia itd. pomimo, że pracuje dla siebie, a do lekarza chodzę za swoje pieniądze. Otóż przez 40 lat palenia naraziłem ich na straty, a szczególnie narażona na straty była tu oczywiście Australia, biedny kraj ledwie wiażący koniec z końcem, jakże mi wstyd, że beszczelnie paliłem przez tyle lat za nic majac dobro aborygenów. A juz najwięcej to mi szkoda wszystkich instytutów naukowych muszacych zatrudniać tysiace specjalistów i wydawać dolary, zamiast je gromadzić na swoim koncie. Zaiste troska o porazajace straty jakie ponosi państwo z powodu chorych ludzi jest godna podziwu, a przeciez mozna by je wydac pozyteczniej, np. na jakis odwiert w Toruniu. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie straty ?? Walka z rakiem to lukratywny biznes.,Najlepszym przykładem jest nasz rodak z Lublina Dr Burzyński,który dzięki tym zmaganiom zgromadził majątek o wartości $250 mln    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie rzucić palenie i zacząć walczyć z rakiem ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotr jak zwykle myśli tylko o sobie...pępek świata normalnie. Już Ci napisałem - piszę nie aby Cię przekonać bo przekonywać można kogoś kto jest otwarty na argumenty , umie je znajdowač, selekcjonować, rozumieć, kwestionować rozsądnymi pytaniami, nie boi się pytać kogoś innego niż siebie i nie zadowala się wymyślonymi na poczekaniu figurami stylistycznymi im bardziej absurdalnymi tym fajniejszymi - jak to było ...bierne palenie porównane do pierdnięcia , szacowanie to niewiarygodna metoda.

Piszę aby ktoś postronny nie pomyślał jak Ty ,że może masz rację. I z Toruniem to błędny trop ale kto by tam zadał sobie trud czytania ze zrozumieniem i do końca. Przecież tyle fajnej nieodkrytej treści jest jeszcze w internecie , a życie takie krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołobitność zaczyna osiągać swoje apogeum. :)

A co te anioły (tfu, policjanci przebrani za anioły) siedzące na koniach miały symbolizować? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej szkodliwe od papierosów jest radio z Torunia.,Z głośników sączy się jad,który powoduje trwałe  uszkodzenia  mózgu i zaburzenia postrzegania rzeczywistości., 

 

Mayor, a słuchasz tego radia? Jeżeli nie, to skąd wiesz, co nadaje, a jeśli tak, to wedle własnych słów masz (cytuję): "trwałe  uszkodzenia  mózgu i zaburzenia postrzegania rzeczywistości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

 

A co te anioły (tfu, policjanci przebrani za anioły) siedzące na koniach miały symbolizować? 

 

 

Może jeźdźców apokalipsy?

 

Nie, no masakra... Dlaczego ja to w ogóle zobaczyłem... nie tak miało być...

 

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołobitność zaczyna osiągać swoje apogeum. :)

A co te anioły (tfu, policjanci przebrani za anioły) siedzące na koniach miały symbolizować? 

 reprezentacja ta może mieć egzemplifikacje czy realizacje w postaci przedmiotów czasowych i przestrzennych. Można oczywiście powiedzieć, że ten postulowany byt jest idealizacją rzeczywistych sądów w znaczeniu psychologicznym, które pojawiają się w momencie doświadczenia zmysłowego, w sytuacji, którą jednakże można uważać za typową lub normalną, albo które powinny się pojawić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 reprezentacja ta może mieć egzemplifikacje czy realizacje w postaci przedmiotów czasowych i przestrzennych. Można oczywiście powiedzieć, że ten postulowany byt jest idealizacją rzeczywistych sądów w znaczeniu psychologicznym, które pojawiają się w momencie doświadczenia zmysłowego, w sytuacji, którą jednakże można uważać za typową lub normalną, albo które powinny się pojawić .

Jeśli już kogoś cytujesz to napisz ,że to cytat a nie udajesz ,że sam te "wypociny" napisałes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołobitność zaczyna osiągać swoje apogeum. :)

A co te anioły (tfu, policjanci przebrani za anioły) siedzące na koniach miały symbolizować?

 

Coś w tv mówili ze to był błąd i 'wiele stracili na wizerunku"....cóż kazdemu się zdarza, byle tylko nie powielać tych samych bledów.

 

Pośmialismy się i mozemy zapomnieć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skrzydła to symbol wolności, nieskrępowania.

Biel skrzydeł symbolizuje niewinność, czystość cielesną i dobro."

 

"Skrzydła są symbolem szybkości, z jaką anioły są w stanie się poruszać, zdolności do przemian, związku z Ziemią, siły rozkwitu i rozszerzonej świadomości."

 

Nooo, nareszcie Policjanci są ponad nami wszystkimi i to się mocno chwali :)

Nie wiem czy skrzydlate anioły(sorry- policjanci) nie powinni jednak zachowywać czystości cielesnej?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kogoś cytujesz to napisz ,że to cytat a nie udajesz ,że sam te "wypociny" napisałeś

Chyba nie chcesz powiedzieć, że nie przekonał Cię ten nawał - jakże merytorycznych, sensownych i adekwatnych - argumentów, ubranych przez kolegę Tomka (?) w ciężko zrozumiałego "tasiemca" (notabene - ubogiego, jeśli chodzi o głębszą treść)? :)

Mayor, a słuchasz tego radia? Jeżeli nie, to skąd wiesz, co nadaje

Kiedyś posłuchałem...z nudów, nie z ciekawości - rzecz jasna. Jedynym adekwatnym komentarzem jest ten artykuł:

http://hartman.blog.polityka.pl/2016/12/04/zyczenia-dla-rydzyka-na-25-lat-rm/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno anioły z natury są bezpłciowe. :) 

 

Edit. Więc chyba są i "czyste". 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno anioły z natury są bezpłciowe. :)

To uproszczenie raczej, pierwsze istoty w tym również anioły były ponoć hermafrodytami. Oby się nie okazało że to upadle anioły...

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hartman - kolejny autorytet? Tak jak Petru?

Według mnie to wybitny człowiek, dla mnie autorytet. Zdecydowanie wyższy, niż Petru (lider Nowoczesnej nie jest dla mnie autorytetem). Nowoczesną uważam za formację najbardziej kompetentną do podjęcia rządów, lecz - co oczywiste - podchodzę do ich działalności krytycznie i nie wszystkie poczynania pochwalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz powiedzieć, że nie przekonał Cię ten nawał - jakże merytorycznych, sensownych i adekwatnych - argumentów, ubranych przez kolegę Tomka (?) w ciężko zrozumiałego "tasiemca" (notabene - ubogiego, jeśli chodzi o głębszą treść)? :)

Kiedyś posłuchałem...z nudów, nie z ciekawości - rzecz jasna. Jedynym adekwatnym komentarzem jest ten artykuł:

http://hartman.blog.polityka.pl/2016/12/04/zyczenia-dla-rydzyka-na-25-lat-rm/

Nie przekonał  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poddać przestepczą metodę 'na wnuczka" modyfikacji- "na babcię i dziadka" i już mozna.....słuchać radia :)

 

Cytują Popka :)- 'z nieba leci hajs, leci hajs, lecą dolary, jak z drzewa kasztany....."


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotr jak zwykle myśli tylko o sobie...pępek świata normalnie. Już Ci napisałem - piszę nie aby Cię przekonać bo przekonywać można kogoś kto jest otwarty na argumenty , umie je znajdowač, selekcjonować, rozumieć, kwestionować rozsądnymi pytaniami, nie boi się pytać kogoś innego niż siebie i nie zadowala się wymyślonymi na poczekaniu figurami stylistycznymi im bardziej absurdalnymi tym fajniejszymi - jak to było ...bierne palenie porównane do pierdnięcia , szacowanie to niewiarygodna metoda.

Piszę aby ktoś postronny nie pomyślał jak Ty ,że może masz rację. I z Toruniem to błędny trop ale kto by tam zadał sobie trud czytania ze zrozumieniem i do końca. Przecież tyle fajnej nieodkrytej treści jest jeszcze w internecie , a życie takie krótkie.

Przekonać to możecie jedynie tych co wystraszą się obrazka na papierosach, czyli palących przedszkolaków, bo żaden niepalący ich nie ogląda, no chyba że ktoś kupuje papierosy tylko po to, żeby sobie te obrazki obejrzeć. :P

Natomiast to ile traci(?) Australia na leczenie ludzi... taa... no to już jest zdecydowanie poważny powód, żeby rzucić palenie. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, a słuchasz tego radia? Jeżeli nie, to skąd wiesz, co nadaje, a jeśli tak, to wedle własnych słów masz (cytuję): "trwałe  uszkodzenia  mózgu i zaburzenia postrzegania rzeczywistości"

Jeżeli słucham radia to oczywiście tylko katolickiego,.Najlepsze na świecie jest radio katolickie WSOU 89.5 FM z Seton Hall University.Polecam można słuchać na całym świecie https://www.iheart.com/live/WSOU-895-FM-5252/ Program świetny najlepsza metalowa radiostacja.,  Jedynie w niedziele od 7 rano jest kiepski program,mocno  zamszony plus bredzenie o tych wszystkich zabobonach.,Ale to tylko w niedziele.,Podoba mi się także działalność niektórych  księży katolickich z Seton Hall.,Przykładem dla  większości katolickich księży powinien być Ojciec Dyrektor Kampusu Seton Hall  Ks.Warren Hall ,który odprawiał msze dla par homoseksualnych i miał odwagę  oficjalnie ogłosić ,że jest gejem,Gdyby tak każdy homoseksualny kapłan szczerze wyznał swoje preferencje seksualne Kościół Katolicki byłby najbardziej wiarygodną instytucją na świecie.,   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

comment_mNKzZO8edUofOHRs0Rbj32T4cxkDjS7H

Być policjantem jak to dumnie brzmi :) Na koniu ze skrzydłami i w białym prześcieradle. No ale wiadomo kto teraz pracuje w policji. Przynajmniej można się z nich pośmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonać to możecie jedynie tych co wystraszą się obrazka na papierosach, czyli palących przedszkolaków, bo żaden niepalący ich nie ogląda, no chyba że ktoś kupuje papierosy tylko po to, żeby sobie te obrazki obejrzeć. :P

Natomiast to ile traci(?) Australia na leczenie ludzi... taa... no to już jest zdecydowanie poważny powód, żeby rzucić palenie. :D

"Jestem niepokonanym mistrzem świata wszechwag, nikt, nigdy nie przekona mnie do niczego, nawet do mnie samego. Ave Ja," mruknął z głęboką satysfakcją Piotr przekręcając się na drugi bok... A kot ( no bo chyba jest w pobliżu jakiś kot ) ze zrozumieniem pokiwał głową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Jestem niepokonanym mistrzem świata wszechwag, nikt, nigdy nie przekona mnie do niczego, nawet do mnie samego. Ave Ja," mruknął z głęboką satysfakcją Piotr przekręcając się na drugi bok... A kot ( no bo chyba jest w pobliżu jakiś kot ) ze zrozumieniem pokiwał głową...

i zapalił fajkę... jak to kot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz i kota zobacz jaki zamyslony  :)

post-3361-0-65210100-1484074497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.