Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

To będzie powtórne otwarcie :)

 

post-41483-0-59064100-1485870580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie powtórne otwarcie :)

 Złośliwy Kolega, oj złośliwy ;)

 

Niewykluczone, że jednak nazwa airportu się zmieni, gdyby weszły w życie zmiany dot. samorządowców..... 

 

Wałęsa na pewno ma zasługi dla Polski, ale to nie może blokować rzetelnej i  uczciwej oceny całokształtu jego działań, opartej na potwierdzonych i zweryfikowanych faktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kiedy moderator znów zamknie ten temat.

Powody i rozmowy te same...

Ile mozna ? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Uzależnianie instytucji, które powinny być niezależne, to w dalszej perspektywie strzał w kolano.

 

No słusznie . Chociaż co to jest ta dalsza perspektywa w przypadku polityka w wieku 60,65 lat na przykład .

A generalnie , będzie ciekawie jak się to wahadło zacznie  "odwijać" w drugą stronę .

Klasyczny przykład niestabilności krytycznej ( dwa , trzy przeregulowania i lądujemy w "rowie" ) . Cholera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy my dokładnie wiemy, jaka to była rola?... Nie można nikomu zabronić stawiania pytań i weryfikacji ustaleń historycznych.

 

co do PKB, to chyba nie jest tak źle: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkb-polski-mateusz-morawiecki-gospodarka,35,0,2248995.html

 

poza tym, PKB niekoniecznie przekłada się na zamożność obywateli.

jesli ktos nie wiedzial to wlasnie sie dowiedzial tylko co mu po tym? stawiania pytan i ich weryfikacji nie powinno sie zabraniac, pod warunkiem ze dociekania beda dotyczyc kazdego zjawiska, osoby, tematu bo tymczasem jedna opcja polityczna wykorzystuje 'aparat' panstwa do gry z opozycja (nie idealizuje poprzednich 'demokratycznych' rzadow, bo swoje tez maja 'za uszami)

 

co do PKB wlasnie jest zle i zapewnienie ze 'szklanka jest do polowy pelna' nie zmieni faktu, chyba ze stwierdzenie 'nie jest zle' odnosi sie do podtekstu 'moglo byc znacznie gorzej'

PKB a zamoznos obywateli to kolejna neverending story ale mi sie nie chce


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki z Prezydenta Wałęsy współpracownik SB jak np. z Króla Jagiełły pedofil !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To była mocna karta. Dzisiaj to karta bita ! 

 

post-41483-0-12328800-1485872094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla rozprężenia :-) taki niewinny żarcik :   Zapiski oficera prowadzącego TW Balbina. "Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Spotkanie miało miejsce w kawiarni. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny (Balbina to krótkonogi, szpetny gnom), lecz o jego zachowanie i charakter. Cały czas mlaskał i oblizywał wargi. Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Błagał, aby go nie aresztować. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. za kratki! Niewiarygodne. Jaką szują musi być ktoś, kto zasłania się bratem bliźniakiem? Pod koniec rozmowy poprosił, abym zapłacił za wypitą kawę, bo jego pieniądze trzyma mama. Wnioskuje się - zostawić Balbinę na wolności. Jego praca dla Solidarności przysłuży się bardzo komunistycznej władzy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare chińskie przysłowie mówi: jeśli uderzysz głową w dzban i usłyszysz dudniący dźwięk, nie sądź pochopnie, że to dzban jest pusty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam sympatycznie kolegów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, opinię w sprawie autentyczności dokumentów, podpisów ws. TW "Bolek" przygotował IES im. Prof. dr J. Sehna w Krakowie. To znana i ceniona jednostka badawcza. Panu Wałęsie będzie baaaardzo ciężko podważyć wykonaną ekspertyzę. Ale niech próbuje, jeśli ma potrzebę. Jest demokracja i swoboda praw obywatelskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo prawa w kolejnej radosnej odsłonie. Były prezes Komisji Nadzoru Finansowego (czyli instytucji m.in. nadzorującej działalność banków) otrzymał właśnie ciepłą posadkę od mBanku. Co więcej, jest to zgodne z prawem.

 

Dla porównania, tłumaczę właśnie, na zlecenie pewnej kancelarii prawnej, tekst poprawek do ustawy podmiotach bankowych obowiązującej w jednym z krajów tzw. starej UE. I szok! ;) Jest tam artykuł mówiący, że były prezes czegoś w rodzaju tamtejszego KNF ma DOŻYWOTNI zakaz pracy w jakimkolwiek podmiocie wcześniej nadzorowanym. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tylko tyle , że jesli ktoś go do tego namówił czy zmusił to było b.dawno temu i był młody SB miało metody szantażu miał dzieci mogli pozbawić go środków dożycia itp po prostu zwykły szantaż ,nic znaczącego nie przekazał i szybko zakończyli z nim wspólpracę po za tym jesli sie nim zainteresowali to nie był tylko zwykłym robotnikiem - działał nielegalnie przeciw tamtej władzy .

Dobrze pamietam tamte czasy, latałem sportowo ale nikt mnie nie namawiał i nie zmuszał do podpisania lojalki a mogli mnie przecież "uziemić" na lotnisku mielismy kabla z SB ale on nie wiedział ,że my wiemy kim jest wiec gówno od nas wyciągnął 

Roznosilismy ulotki i tez nigdy nas nie namierzyli bardziej traktowałem to jak zabawe w kotka i myszke niż prawdziwą walkę z komuną

byłem moze jeszcze za młody , najbardziej mnie boli to ,że Wałęse opluwają własnie młodzi ludzie którzy nawet nie mają prawa sie wypowiadać o tamtych czasach bo ich na świecie nie było albo mieli roczek lub dwa

Oraz tzw patrioci /aktualni/  którzy wtedy nic nie robili albo pracowali dla tamtej władzy a teraz najbardziej zieją nienawiścią obnoszą się z krzyżem lub klęczą w Toruniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

I nawet niektórzy nie wiedzieli że jest stan wojenny, bo zaspali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe czy uznają go za kłamce lustracyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tylko tyle , że jesli ktoś go do tego namówił czy zmusił to było b.dawno temu i był młody SB miało metody szantażu miał dzieci mogli pozbawić go środków dożycia itp po prostu zwykły szantaż ,nic znaczącego nie przekazał i szybko zakończyli z nim wspólpracę po za tym jesli sie nim zainteresowali to nie był tylko zwykłym robotnikiem - działał nielegalnie przeciw tamtej władzy .

Dobrze pamietam tamte czasy, latałem sportowo ale nikt mnie nie namawiał i nie zmuszał do podpisania lojalki a mogli mnie przecież "uziemić" na lotnisku mielismy kabla z SB ale on nie wiedział ,że my wiemy kim jest wiec gówno od nas wyciągnął 

Roznosilismy ulotki i tez nigdy nas nie namierzyli bardziej traktowałem to jak zabawe w kotka i myszke niż prawdziwą walkę z komuną

byłem moze jeszcze za młody , najbardziej mnie boli to ,że Wałęse opluwają własnie młodzi ludzie którzy nawet nie mają prawa sie wypowiadać o tamtych czasach bo ich na świecie nie było albo mieli roczek lub dwa

Oraz tzw patrioci /aktualni/  którzy wtedy nic nie robili albo pracowali dla tamtej władzy a teraz najbardziej zieją nienawiścią obnoszą się z krzyżem lub klęczą w Toruniu

 

Tu nie chodzi o zniszczenie człowieka, lecz o prawdę. Ktoś, kto pełni funkcję prezydenta, a są na niego haki i on temu przeczy jest niebezpieczny. Wiele decyzji Wałęsy jako prezydenta zyskuje nowy wymiar, jeśli uwzględnimy haki, jakie na niego miała postkomuna. Na Zachodzie, każdy polityk jest prześwietlany, pod kątem ew. działalności przeciw państwu. To normalne i logiczne działanie. W Polsce, lustrację nazywano polowaniem na czarownice i zemstą.

 

edit: W TVP 1 prof. Cenckiewicz stwierdził, że Lech Wałęsa nie był agentem w momencie objęcia przywództwa w Solidarności. Dodam, że teczki były z lat 1971-74. Nikt nie chce odbierać Wałęsie jego niewątpliwych zasług, ale fakt zatajenia przez niego tej współpracy w latach 70-tych i późniejsze niejasne wypowiedzi, stawiają wiele znaków zapytania, co do możliwości jego szantażowania. Aktualnie sprawa ma znaczenie ze względu na uczciwość i prawdę.

Oglądałem filmy z Magdalenki, te dwuznaczne wypowiedzi komunistów, te sugestie.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które to decyzje zyskują nowy wymiar ? Zatrudnienie w kancelarii bliźniaków ? Sądzisz że Kiszczak na nim to wymusił ?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zniszczenie człowieka, lecz o prawdę. Ktoś, kto pełni funkcję prezydenta, a są na niego haki i on temu przeczy jest niebezpieczny. Wiele decyzji Wałęsy jako prezydenta zyskuje nowy wymiar, jeśli uwzględnimy haki, jakie na niego miała postkomuna. Na Zachodzie, każdy polityk jest prześwietlany, pod kątem ew. działalności przeciw państwu. To normalne i logiczne działanie. W Polsce, lustrację nazywano polowaniem na czarownice i zemstą.

Tomek, co oznacza według ciebie działanie przeciw państwu w tym przypadku i jak to się ma do tego, że państwo to tak właściwie aparat nacisku i przymusu, w "demokracji" mające bronić interesów większości(?) która wybrała rządzących przed działaniem mniejszości, która z powodu tego, że jest mniejszością nie ma nic do gadania?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło TW Bolkowi razem z TW Lechem czyli Moczulskim (aktualnie popierającym KOD) obalenie  rządu Olszewskiego. Oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zniszczenie człowieka, lecz o prawdę. Ktoś, kto pełni funkcję prezydenta, a są na niego haki i on temu przeczy jest niebezpieczny. Wiele decyzji Wałęsy jako prezydenta zyskuje nowy wymiar, jeśli uwzględnimy haki, jakie na niego miała postkomuna. Na Zachodzie, każdy polityk jest prześwietlany, pod kątem ew. działalności przeciw państwu. To normalne i logiczne działanie. W Polsce, lustrację nazywano polowaniem na czarownice i zemstą.

A jakie haki ma Toruń na naczelnika Kaczyńskiego ? Wiele decyzji Jarosława zyskuje nowy wymiar jeśli uwzględnimy haki jakie na niego ma Ojczym Dyktator.,Na 100% jest dewiantem, gdyż przez 67 lat nie zamoczył.,Pytanie tylko jaka to jest dewiacja i jakie wstydliwe sekrety z przeszłości naczelnika są w posiadaniu toruńskiej rozgłośni ,że Kaczyński zachowuje się jak marionetka Rydzyka.,    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ,Wy sami nie jesteście OK !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie haki ma Toruń na naczelnika Kaczyńskiego ? Wiele decyzji Jarosława zyskuje nowy wymiar jeśli uwzględnimy haki jakie na niego ma Ojczym Dyktator.,Na 100% jest dewiantem, gdyż przez 67 lat nie zamoczył.,Pytanie tylko jaka to jest dewiacja i jakie wstydliwe sekrety z przeszłości naczelnika są w posiadaniu toruńskiej rozgłośni ,że Kaczyński zachowuje się jak marionetka Rydzyka.,    

 

Brzydkie rzeczy piszesz, oskarżasz,obrażasz ludzi. Chyba najlepiej zakończyć dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumentum ad personam  

 

jeżeli ktoś tego używa sam sobie wystawia opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.