Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Niech biorą, przynajmniej zrobią z tego interes a nie organizację charytatywną na prezesów i górników :D.

Myślę, że z tego żartować nie wypada, pieprzenie o dopłacaniu itp bzdety to właśnie totalna lemingoza. Specjalnie dla Ciebie dam tego linka jeszcze raz:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10088


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos "lemingoza", wielkie zainteresowanie wypadkiem drogowym, co dziwo nawet bez krwawej jatki, a to że w tym czasie Niemcy próbują przejąć nasz węgiel kamienny... Taa... Tak się tańczy jak grają. :)

 

Racja, panem et circenses, a reszta się nie liczy. A media zamiast działać w interesie publicznym, podgrzewają ten kotlet. Róbmy boiska, nie politykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miejscowa ludność to niewiarygodny motłoch, bardzo dużo Żydów i mieszańców. Wokół czuje się nadzwyczajną nędzę. Jest to naród, który, aby dobrze się czuć, najwyraźniej potrzebuje batoga. Tysiące jeńców przyczynią się na pewno do rozwoju naszego rolnictwa. Niemcy mogą wyciągnąć z tego korzyści, bo Polacy i Żydzi są pilni, pracowici i niewymagający."

 

 

Widzę, że Claus von Stauffenberg ma na forum kilku "duchowych kuzynów."  :P  :D  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Władza jedzie. Powoli i bezpiecznie zmierza w sobie wiadomym kierunku :)

 

No właśnie, choćby sama semantyka. Czy jakby Władza pomyślała, że jest Służbą, to by tak jechała? Ludzie zapominają, czym jest funkcja publiczna i po co są te przywileje. Przywileje? Bardzo chętnie. A gdzie obowiązek wobec narodu i ojczyzny? Słów brak....... 

"Miejscowa ludność to niewiarygodny motłoch, bardzo dużo Żydów i mieszańców. Wokół czuje się nadzwyczajną nędzę. Jest to naród, który, aby dobrze się czuć, najwyraźniej potrzebuje batoga. Tysiące jeńców przyczynią się na pewno do rozwoju naszego rolnictwa. Niemcy mogą wyciągnąć z tego korzyści, bo Polacy i Żydzi są pilni, pracowici i niewymagający."

 

 

Widzę, że Claus von Stauffenberg ma na forum kilku "duchowych kuzynów."  :P  :D  :lol:

 

Dawaj ich, powiesim za poślednie ziobro ;) Przy okazji zdemaskowałeś "opozycję" w III Rzeszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos "lemingoza", wielkie zainteresowanie wypadkiem drogowym, co dziwo nawet bez krwawej jatki, a to że w tym czasie Niemcy próbują przejąć nasz węgiel kamienny... Taa... Tak się tańczy jak grają. :)

Jak to mówią, "punkt widzenia zależy od punku siedzenia". Dla rządzących naród jest niewiele znaczącą masą którą obecnie można dowolnie sterować przy pomocy zwykłego i najprostszego smartfona. A zwykły obywatel mniej więcej od 7 roku życia do samej śmierci jest całkowicie ubezwłasnowolniony, można z nim zrobić wszystko, nawet sprawdzić gdzie stawia klocka i o czym rozmawia z własną żoną. :)

Takie czasy, sami tego chcieliśmy. :)

Przy pełniej integracji w UE Niemcy będą traktowali Śląsk jako swój teren.

Od wielu już lat większość (a właściwie to prawie wszystkie) niemieckich inwestycji lokowana jest na Śląsku.  

 

Edit. I to nie jest OK. 

 

Edit. A od 2017 roku NATO będzie pilnowało całej wschodniej granicy Niemiec stacjonując w kilku bazach po jej polskiej stronie.

To jest prawdziwy majstersztyk zrobiony przez Niemcy.

Niemcy zabezpieczone, Polacy szczęśliwi że mają na swoim terenie kilka tysięcy Amerykanów na pełnym utrzymaniu, Rosjanie oczywiście też zadowoleni że wojska NATO daleko od ich granicy co sprawia, że prawie całe terytorium Polski jest bezbronne. No może nie całkowicie bezbronne, bo Polacy tworzą dość specyficzne i nowatorskie oddziały OTK oczywiście bez możliwości trzymania broni w domu. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, sami tego chcieliśmy. :)

Niby kto chciał? :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi  rafi87 wyjaśnić sens obrazka, który zamieściłeś?

 

Przeczytaj wcześniejsze posty, a zrozumiesz kontekst.

 

On nie ukradł, on chciał tylko sprawdzić czy w nowej rzeczywistości immunitet sędziowski jeszcze działa i jak mocno go chroni. :P  

 

Edit. Nie dość że ZUS-u nie płacą to jeszcze kradną i kombinują. Cała ta kasta powinna być wywalona już dawno na zbity pysk.  

 

Kasta sama sie pogrąża. Cóż za zbieg okoliczności, że także w platformerskim Trojmiescie : telefoniczny Milewski http://www.se.pl/wiadomosci/polska/sedzia-na-telefon-ukarany_376307.html i protegowana  Brandtke 37 latka w stanie spoczynku http://niezalezna.pl/92918-taka-pozyje-byla-sedzia-kosi-niezla-emeryture-i-ma-37-lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wcześniejsze posty, a zrozumiesz kontekst.

 

 

Kasta sama sie pogrąża. Cóż za zbieg okoliczności, że także w platformerskim Trojmiescie : telefoniczny Milewski http://www.se.pl/wiadomosci/polska/sedzia-na-telefon-ukarany_376307.html i protegowana  Brandtke 37 latka w stanie spoczynku http://niezalezna.pl/92918-taka-pozyje-byla-sedzia-kosi-niezla-emeryture-i-ma-37-lat

Ze niby w PiS - owskich miastach jest lepiej? Żałosne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby kto chciał? :)

Władza na którą z własnej i nieprzymuszonej woli głosowałeś. Czyli masz w tym swój współudział.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władza na którą z własnej i nieprzymuszonej woli głosowałeś. Czyli masz w tym swój współudział.  :)

Mylisz się totalnie z własnej nieprzymuszonej woli głosowałem tylko raz na poczatku transformacji, a potem się już zorientowałem... Nie przyznaje się do żadnego działania w grupie przestępczej. :D

 

Acha, czyli dane o tym że spółki węglowe są w wiecznych kłopotach finansowych i obecnie opóźniają wypłacanie czternastek to informacje nieprawdziwe. Ja wiem że to nie wina tego że się wydobycie nie opłaca, tylko wokół kopalni wyrósł taki wielki pasożyt który drenuje kasę, do tego bardzo silne związki zawodowe uniemożliwiające jakąkolwiek restrukturyzację, że żaden rząd do tej pory nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Skoro tak to może lepiej to wszystko zamknąć i sprzedać, wtedy już nie będzie protestów pod sejmem i nagle węgiel stanie się opłacalny, widocznie sami się nie potrafimy rządzić to przyjdzie Niemiec albo Czech i zrobi porządek :D.

Czytałeś to co podałem i nie dociera, czy nie czytałeś? Wole myśleć, że to drugie. Dla ułatwienia w skrócie:

Audytor górnictwa Krzysztof Tytko oraz inż. Marek Adamczyk w oparciu o dokonane analizy i wgląd do dokumentów niejawnych ustalili, że polskie górnictwo jest świadomie demontowane, poprzez sztuczne generowanie kosztów i niegospodarności

 

Edit

podkreśliłem najistotniejsze na czerwono.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby w PiS - owskich miastach jest lepiej? Żałosne.

 

Żałosne jest odwracanie uwagi od sedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałosne jest odwracanie uwagi od sedna.

A sedno jest takie, że PiS już rządził i jako PiS i jako Porozumienie Centrum, również nic z tym nie robiąc, Trąd w sprawiedliwość, zdrowiu, szkolnictwie i wielu innych dziedzinach to nie wynalazek jednej partii. Więc tekst o "zbiegu okoliczności w platformerskim mieście", jest żałosny jak wszelkie temu podobne klapy na oczach.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli węgla (w głównej mierze):

post-6402-0-85263200-1487163250_thumb.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sedno jest takie, że PiS już rządził i jako PiS i jako Porozumienie Centrum, również nic z tym nie robiąc, Trąd w sprawiedliwość, zdrowiu, szkolnictwie i wielu innych dziedzinach to nie wynalazek jednej partii. Więc tekst o "zbiegu okoliczności w platformerskim mieście", jest żałosny jak wszelkie temu podobne klapy na oczach.

Żałosne tym bardziej, ze linki  konkretnie zwracają uwagę gdzie, kiedy i o  co chodzi wiec jest zasadne stwierdzenie, ze platformerskie.

 

Podobne odwracanie uwagi od sedna  ma miejsce z  Misiewiczem w przypadku tytułowania go  przez żołnierzy ministrem. Rzecznik ministra, nie tylko w MON, miał  stanowisko podsekretarza stanu czyli wiceministra i  w ten sposób rzecznicy byli przez lata tytułowani. Powszechnie wiadomo, że do wiceministra, wicedyrektora,  zwracają się ministrze, dyrektorze. Analogicznie z podpułkownikiem, podkomisarzem itd., do którego zwraca się pułkowniku, komisarzu. Oczywiście, są też osoby chcące się podlizać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli węgla (w głównej mierze):

attachicon.gifScreenshot_2017-02-15-13-47-53.png

Dla człowieka, który żył w czasach gdy przemysł ciężki pracował na wysokich obrotach bez filtrów na kominach, samochody napędzano benzyną ołowiowa, a rzekami płynął fenol z niewielkim dodatkiem wody, to jest zabawne raczej. Ludzie w maskach na twarzy (takie protesty) tez mnie śmieszą, bo widzę, ze im trudniej się oddycha niż mnie bez maski. Nie twierdze, że jest dobrze z naszym powietrzem, ale mam wrażenie że ktoś zainteresowany zupełnie czym innym niż nasze zdrowie, buduje negatywny pr,, a cel, no jak nie wiadomo o co chodzi... No a ja mam dane o podobnej pewności co powyższe, że największym trucicielem europy są Niemcy, tylko że wiatry u nas wieja zazwyczaj z zachodu. Dla mnie jest dziwne tyko to nagłe przebudzenie się ludzi akurat teraz, pomimo, że wcześniej było o wiele gorzej (i nie chodzi mi wcale o czasy tzw. komuny), akurat teraz kiedy łunia koniecznie chce nas zmusić do zrezygnowania z węglą (bo Francja nie ma już komu wcisnąć swoich elektrowni atomowych), a Niemcy maja apetyt na nasz węgiel.Żyję od zawsze w najbardziej zapylonej dzielnicy Poznania, która kiedyś była dzielnica przemysłową, obecnie przemysł na dzielnicy zaorano, powietrze w porównaniu do kilkunastu lat wcześniej jest w tej chwili luksusowe, aż tu nagle, dowiaduje się, ze mamy śmiertelnie trujący smog w Poznaniu, wychodzę na ulice i... i nic nadal luksus.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjesz...i wkrótce już nie zobaczysz. Niczego.

To nie przemysł ani motoryzacja generują te zanieczyszczenia.

Innym czynnikiem jest zmiana klimatu, z tendencją do zastoju wielkich mroźnych mas powietrza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To dziwne że z drugiej strony francuzi jakoś nie mogą nam tej technologii atomowej wcisnąć bo próbujemy wybudować jedną elektrownię od 25 lat i na razie jest goła ziemia

 

Na razie w tej sprawie jest więcej niż goła ziemia :D:

 

http://wpolityce.pl/polityka/260400-koledzy-z-platformy-dobrze-sie-bawia-budowa-elektrowni-atomowej-w-polsce

 

http://www.newsweek.pl/biznes/elektrownia-atomowa-spolka-ej1-kosztuje-miliony-,artykuly,371777,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój sposób postrzegania rzeczywistości jest na poziomie takiego chłopka roztropka. Wychodzisz i nic nie czujesz to jest git :D. Ciekawe ilu ludzi umarło przedwcześnie na zawały, udary, nowotwory dlatego że oddychali syfnym powietrzem. To że kiedyś przymykało się na to oko bo wszyscy mieli gdzieś ekologię to nie znaczy że teraz ma być tak samo, szczególnie że aspirujemy jednak do bycia cywilizowanym krajem.

A twój to sposób myślenia profesora, który tytuł zrobił na artykułach z mainstreamowych gazet. Nie ma żadnej metody, która by stwierdziła z jakiej przyczyny człowiek ma raka, a statystyka rozlicza to prosto, palił, to wina papierosów, jadł to wina jedzenia oddychał, to wina powietrza, i to tyle.  A jak tu stwierdzić, że człowiek umarł przedwcześnie? Ma ktoś jakieś zapisane daty kiedy to każdy człowiek powinien umrzeć?

Cywilizowany niewątpliwie kraj jakim są Niemcy, spala 180 mln ton węgla brunatnego, brudna Polska 64 mln ton tegoż węgla, ale to na nas się wiesza psy. Problem nie leży tu w węglu, tylko w spalanych zamiast niego śmieciach, a państwo nasze nie robi z tym nic, zamiast oddawać węgiel Niemcowi, powinien spowodować, żeby Polacy mieli dostępny tani relatywnie do średnich dochodów ekologiczny opał. Na perwno nie wyeliminowałoby to wszystkich cwaniaczków, ale myślę że radykalna poprawa by była.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie ukradł, on chciał tylko sprawdzić czy w nowej rzeczywistości immunitet sędziowski jeszcze działa i jak mocno go chroni.

 

Edit. Nie dość że ZUS-u nie płacą to jeszcze kradną i kombinują. Cała ta kasta powinna być wywalona już dawno na zbity pysk.

Doskonały przykład jak działa propaganda......

A wracając do ad remu to dziś smog w Częstochowie że aż strach

11bfab43ab1c5c5e6aa474856ee392ce.jpg

A to tendencja spadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Co do wypadku i perypetii "zwykłego obywatela" to w czasach "złej zmiany" młody Wałęsowicz wsiadł na "motór" i tak się spieszył zgodnie z przepisami, że aż mu Pani z Kosą kask zarysowała. A później z nieboraka, który nieopatrzne znalazł się na drodze Wałęsowicza, darto łacha w sądzie. Powołani "Eksperten" zapewne mieli pałę z fizyki gdyż podali ostro zaniżoną prędkość "motóra". 

Wtedy jednak nieszczęśnika nie broniły sławy polskiej palestry? Ciekawe dlaczego?

 

Węgiel, sumienie narodu ;) . Po co przejmować zdyzelowane elektrownie i sieci przesyłowe skoro można przejąć złoża zasilające te elektrownie. Rosjanie położyli łapę na gazie a jak widać Niemcy nie chcą być gorsi w odniesieniu do węgla. Aby było ciekawiej w gazowy kanał Polacy zostali wpuszczeni przez nie kogo innego jak MFW i Bank Światowy, które to zachęcały do przejścia na czyste paliwo przy akompaniamencie tubylczych błaznów z profesurami nie wyłączając. Obecnie w Polsce i tak wydobywa się 1/3 zużywanego gazu i aby było taniej miesza się go z drogim gazem ze Wschodu.

Na temat wydobycia węgla i całej otoczki z tym zwiazanej nawet mi się nie chce pisać. To taki przekręt jak na gazie tylko do kwadratu. Jedyne rozwiązanie jakie pozostaje to strzelba i szpadel. Bo tego tłumaczeniem już się nie da wyprostować.

 

Jak ktoś ma wątpliwości co do rzetelności francuskiego przemysłu jądrowego to niech lepiej wróci do czasów awarii w Czarnobylu i sprawdzi gdzie według Francuzów zatrzymał się obłok radioaktywny? Takim zrządzeniem losu na granicy niemiecko francuskiej i ani metra dalej na zachód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa elektrowni jądrowej w Żarnowcu rozpoczęła się w 1982 roku i budowlańcy doszli już do takiego oto etapu budowy.

 

post-28411-0-20576400-1487167734_thumb.jpg

 

Na załączonym obrazku widać że piwnice są już gotowe i żeby beton dobrze wiązał to chwilowo zalali go wodą.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały przykład jak działa propaganda......

A wracając do ad remu to dziś smog w Częstochowie że aż strach

 

A to tendencja spadkowa.

O mój Panie. :blink:  Kol. Mandaryn, przy tak mocno zatrutym powietrzu życzę Ci żeby Matka Boska Częstochowska miała Ciebie w opiece.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jak spojrzeć na mapkę elektrowni jądrowych w Europie aż po Ural to jest tylko jedna biała plama - Polska.  Jeżeli ktoś myśli, że da się ten problem załatać za pomocą eko to znaczy, że ma g...ne wykształcenie. Taki mały teścik. Ciekawe z czego zrobi sztywną sieć szkieletową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też edytowałem. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.