Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kobas

Kiwaki od Junghansa

Rekomendowane odpowiedzi

czołem.

Jest na jednym z portali.

oryginał czy chińczyk?

mam tylko te zdjęcia.

post-86093-0-34254300-1586504785_thumb.jpg

post-86093-0-99288300-1586504815_thumb.jpg

post-86093-0-39929200-1586504833_thumb.jpg

pozdrawiam wosiu24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale gdzie katalog ? (a kiedyś go widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary kominkowe, a w szczególności kiwaki wymagają płaskich powierzchni wystawienniczych takich jak kominki, kredensy, szafki, komody czy wreszcie półki. Zbieractwo kiwaków może doprowadzić do wyczerpania takich powierzchni. Wtedy jest problem. Albo trzeba ograniczyć zbieractwo albo wejść na wyższy poziom i pozyskać nowe terytoria.

Ja zaangażowałem swoje pomysły w zakresie strugania w drewnie i systematycznie powiększam obszar horyzontalny.

 

 

post-57457-0-60753200-1586680781_thumb.jpg

post-57457-0-97700500-1586680797_thumb.jpg

post-57457-0-27887000-1586680814_thumb.jpg

post-57457-0-43905300-1586680837_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś poleciał...blink.png


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórczość ludowo domowa ... to co Krzysiek lubi najbardziej ! 

:ph34r:  :D  :D  :P


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem ten zegar w katalogu, ale teraz nie mogę znaleźć. Może ktoś kojarzy katalog ?

W austriackim katalogu z 1910 r.

To przecież jest Hermes.

post-57457-0-45904300-1586972539_thumb.jpg

post-57457-0-08497300-1586972554_thumb.jpg

post-57457-0-33795700-1586972573_thumb.jpg

post-57457-0-79551400-1586972842.jpg

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja powiększyła się o Il Mondo.

Zegar powstał w 1913 roku w Wenecji. Ma 51 cm wzrostu.

Jest to alegoria całego wszechświata. Postać kobiety klęczy na półksiężycu opartym na kuli ziemskiej osnutej gwiazdozbiorem , która z kolei jest oparta na słupie wody.

 

 

Pozwoliłem sobie nakręcić filmik na cześć tego zegara i jego twórcy.

 

post-57457-0-22439100-1587583297_thumb.jpg

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Gloire" - chwała, zwycięstwo - skrzydlata bogini z mieczem i wieńcem laurowym. Istnieją wizerunki, na których niesie poległych żołnierzy do nieba. Gloryfikacja chwały wojennej zarówno w okresie Napoleona I jak i podczas wojny francusko - pruskiej 1870/71.
 
Rzeźbiarz -  Émile Bruchon był kwintesencją francuskiego artysty dekoracyjnego Belle Époque, znanego z lamp, zegarów i brązowych statuetek. W swoich pracach często przedstawiał postacie historyczne lub mitologiczne, takie jak tytułowy bohater powieści Salammbô z 1862 r. Faluberta. Twórczość Bruchona charakteryzuje się drobnymi szczegółami motywów dekoracyjnych osadzonych w obiektach użytkowych. Niewiele wiadomo o jego życiu, poza tym, że wystawiał w salonach paryskich w latach 80. XIX wieku i że urodził się w 1806 r., A zmarł w 1895 r.
 
Na oryginalnej rzeźbie zamiast zegara widoczny liść
 
Numer katalogowy 918. Wyprodukowany tylko w 1910 r.
Ciekawe i zarazem wyjątkowe jest to, że zegar występował z dużym wahadłem (wysokość 50 cm) albo z małym wahadłem(wysokość 47 cm) - pod tym samym numerem katalogowym. Zazwyczaj w przypadku różnych wahadeł były też różne numery katalogowe.
 
I jeszcze kilka złośliwości na temat książki "Die Junghans Mysterieusen".
Autor pokazuje zegar na bazie rzeźby Geo Maxima i twierdzi, że to oryginalny zegar Junghansa. Jednak w katalogu jest pokazany zegar z rzeźbą Bruchona i taki zegar jest oryginalny. Geo Maxim produkował wiele rzeźb o nazwie Gloire, ale żadna z nich nie znalazła się w kręgu zainteresowań Junghansa.
 
Zegar przybył do mnie bardzo uszkodzony - bez części skrzydeł. Pół roku zajęła mi jego rekonwalescencja.

IMG_1071.JPG

IMG_0742.JPG

IMG_1061.JPG

IMG_1002.JPG

IMG_1080.JPG

IMG_1031.JPG

IMG_1001.JPG

77d00100-5a77-4f50-bd3d-a2226d215566.jpg

IMG_1084.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko GRATULOWAĆ pięknego zegara ... ?


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, bardzo mi miło.

Naszły mnie refleksje na temat wieńców i liści laurowych. Na pewno wszyscy wiedzą, że w Kanadzie płynie rzeka Świętego Wawrzyńca. Podczas moich wizyt w Montrealu (bywam tam w celu doskonalenia u mojego wnuka sztuki posługiwania się językiem polskim i jeszcze kiklu innych rzeczy) mieszkam w pobliżu ulicy Saint Laurent - czyli Świętego Wawrzyńca. Tak więc geneza nazwy wieniec" laurowy" inaczej "wawrzynowy" pochodzi od Wawrzyńca ale po francusku. Wawrzyniec - Laurent

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

św. Wawrzyniec... pierwszy święty zgrillowany...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałem pierwszy etap mojej przygody z kiwakami i zrobiłem taki filmik.           

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Gratulacje! Musiałeś się napracować, ale efekt SUPER. A kolekcja wspaniała.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegary, świetna tematyczna kolekcja i mnóstwo kiwaczego sprzętu w jednym miejscu. Pewnie napracowałeś się robiąc film, dziękuję bardzo, bo mam wszystko w jednym miejscu i pokazane bez wygibasów, za to z każdej strony. Znaczy wygibasy robią zegary ?. Zawsze sobie myślałem, że kupię kiedyś kiwaka jak się trafi, celowałem w  Dianę. Jednak po tej szalonej damie Art- Deco już nie chcę innego. Więc... trzeba się obejść smakiem. 

Gratuluję kolekcji i filmu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś cieszę się, że moja prezentacja zyskała uznanie. Nie rezygnuj z Art Deco i szalonych panienek. Trochę cierpliwości i niepohamowana dama Art Deco stanie w pobliżu Twoich statecznych roczniaków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dopiero dziś miałem okazję pooglądać tak naprawdę w całości i w jednym ciągu TWOJĄ prezentację. No ogromny szacunek dla Ciebie jako kolekcjonera i gratuluje kolekcji!!! Piękne zegary. 

Ciągle jestem przed decyzją zakupu pierwszego kiwaka (ale chcę na pewno ?? , podobnie jak i roczniaka) ale teraz mocniej chcę ?  . Pozostaje szukać ... Piękne zegary i kolekcja !

Pozdrawiam serdecznie 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowaqlem  film  o  roczniakach  na przestrzeni  lat  ale  ten  powala,wspanialy  pomysl,gratulacje  Leszku !!!


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miód na moje uszy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Leszek, że fajne podsumowanie kolekcji... Podkład dźwiękowy mnie się podoba również... :)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna kolekcja, szczere gratulacje.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIRICHINO numer katalogowy 89/14. Produkowany w latach 1913 - 1914 we włoskiej filii Junghansa (Wenecja).

Wysokość 42 cm.

Rzeźbiarz Oswald Schimmelpfenning (1872 - 1939)  z Berlina.

Istnieje hipoteza, że pierwowzorem "Ulicznika" był "Neapolitański chłopiec - fletnik"

Schimmelpfenning miał sentyment do ulicznych rozrabiaków, bo można znaleźć kilka innych rzeźb z postaciami takich chłopaków.

 

 

IMG-3032.JPG

s_IGu5OBmIEX52lkBnaSM1AGId6_ZtOXFTjSfRiU-oR5kLBIyNBF0HkvL0qwbrM9ZSLOv8TMVeGxZfO_UZ5eywNqYoYgyZlv6o8gDq1NDhx5IjORp7vcKrWSmCAcJCxd9g0AAIaObqFe7hukiLPREULeLkij7VFa2BA9-AmzuFTv-Tvdv0sh4mS9zJSBbo9AT5n3luUGaAWqxpsti3O.jpg

IMG-3019.JPG

IMG-3024.JPG

IMG-3018.JPG

IMG-3017.JPG

IMG-3026.JPG

IMG-2921.PNG

IMG-2919.PNG

IMG-2922.PNG

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście popularny motyw, bo ja mam dwóch takich chłopaków: jeden z wędką i trzyma rybę a drugi to "nieruchomy kiwak" tzn chłopak trzymający "Kugeluhr".

IMG_6148.JPG

IMG_6149.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.