Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kobas

Kiwaki od Junghansa

Rekomendowane odpowiedzi

Chińczyk, że Chińczyk...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest podróbką moim zdaniem.  


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zegar jest klasycznym wyrobem azjatyckim. Jest produkowany współcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobas jest ekspertem i jego werdykty są bezdyskusyjne.🤐

Rozszerzę jego wypowiedź, żebyś wiedział na przyszłość:

-oryginalny werk musi mieć pokrętło wskazówek centralnie (chińczyk ma z boku)

-oryginalna figura "Eleganze" ma obok stopy napis "F.Iffland" (chińczyk nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDMILLA - nr kat. 89/33 rok 1924

Pochodzi z fabryki w Wenecji. Wysokość 47 cm. Podstawa drewniana. Wyposażony w zegar typu nr 4 (najrzadszy z czterech występujących)

To staropolskie imię żeńskie, używane też na pozostałym obszarze słowiańskim, złożone z członów ludo- ("ludzie, ludziom") i -miła ("miła"). Znaczenie: "miła ludziom". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to: Ludomiła, Ludzimiła, Ludźmiła.

Kojarzy się z wschodem Europy. Mam nadzieję, że pochodzi z Ukrainy a nie z terenów położonych jeszcze dalej na wschód.

IMG-9857.PNG

unnamed.jpg

IMG-0274.JPG

IMG-0272.JPG

IMG-0273.JPG

IMG-0284.JPG

IMG-0279.JPG

IMG-0271.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loy Schan - nr kat. 4/140

Produkowany w latach 1922-1925 na rynek niemiecki, francuski i brytyjski. wysokość 29 cm.

Japońska gejsza.

W rankingu zegarów kiwających Junghansa zalicza się do ścisłej elity. Wśród kolekcjonerów jest kreowana swoista moda. Jest ona uzależniona niewątpliwie od dostępności, ale też od innych warunków, które są wynikiem opinii, publikacji i chyba też wszystkim tajemniczych zabiegów podejmowanych przez tzw. znawców tematu. W jednej z branżowych książek podana jest informacja, że znany jest tylko jeden egzemplarz tego zegara i do tego znajduje się w USA. Tak więc nieskromnie skwituję - to jest RARYTAS.

 

 

unnamed.jpg

IMG-0370.JPG

IMG-0371.JPG

IMG-0372.JPG

IMG-0382.JPG

IMG-0383.JPG

IMG-0377.JPG

IMG-0378.JPG

IMG-0374.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kobas napisał(-a):

Loy Schan - nr kat. 4/140

Produkowany w latach 1922-1925 na rynek niemiecki, francuski i brytyjski. wysokość 29 cm.

Japońska gejsza.

W rankingu zegarów kiwających Junghansa zalicza się do ścisłej elity. Wśród kolekcjonerów jest kreowana swoista moda. Jest ona uzależniona niewątpliwie od dostępności, ale też od innych warunków, które są wynikiem opinii, publikacji i chyba też wszystkim tajemniczych zabiegów podejmowanych przez tzw. znawców tematu. W jednej z branżowych książek podana jest informacja, że znany jest tylko jeden egzemplarz tego zegara i do tego znajduje się w USA. Tak więc nieskromnie skwituję - to jest RARYTAS.

 

 

unnamed.jpg

IMG-0370.JPG

IMG-0371.JPG

IMG-0372.JPG

IMG-0382.JPG

IMG-0383.JPG

IMG-0377.JPG

IMG-0378.JPG

IMG-0374.JPG

Jesli to Twoj to gratulacje,podziwiam Twoj  upor  z  tymi  kiwakami.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja pochwalę się moim "kiwakiem"... Jest (wg mnie) oryginalny, choć figura jest wielka. Wymiary:

wys. całk. - 62 cm
wys. figury do głowy - 50 cm
śred. podst. - 16 cm
waga - 6 kg (chyba brąz)

Szukałem w katalogach i mnie się nie udało, może ktoś z Was ma jakieś informacje

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegar. Nie widziałem takiej figury w dostępnych katalogach. Najciekawszy jednak jest sam zegar - tarcza i tylna osłona mechanizmu. Pierwszy raz widzę taką tarczę. Być może tarczę modyfikował sprzedawca. Czy na oryginalnej tarczy nadrukował swoją nazwę i jeszcze 8 dni ? Wskazówki są oryginalne. Tylny dekiel jest nietypowy. Nie mam pomysłu dlaczego tak wygląda. Chyba, że w trakcie długotrwałego żywota jest to efekt jakiejś naprawy lub uzupełnienia. Bardzo dziękuję za udział i prezentację kolejnych kiwaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa firma.  jak widać, wszystkie sprzedawane zegarki i zegary były bardzo wyraźnie oznaczane opisem sprzedającego.

 

https://watch-wiki.org/index.php?title=G._WELSCH_y_CIA.

 

http://www.revistas.uni.edu.pe/index.php/devenir/article/download/598/735/

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1406221696061341

 

reloj.jpg.50e23b50174e24b58dbb9b6427d3785d.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeglądając posągi (figury) będące podstawą zegarów Junghansa wyróżniamy trzy główne grupy:
 1. Postacie ludzkie
 2. Zwierzęta (słoń, kangur, delfin)
3. Elementy architektoniczne - kolumny.
Pierwsza grupa czyli postacie ludzkie ma swoje podgrupy:
A) ludzie ze zwierzętami np. facet lub kobitka z orłem albo lwem (Proteo, Freia)
B) olbrzymia grupa aniołków. aniołów, amorów czyli dorosłych lub dzieci ze skrzydłami tych skrzydlatych to jest naprawdę urodzaj
 
Bardzo ciekawa jest grupa architektoniczna - mamy tu trzy kolumny:
I kolonna  - Elegant C
II Kolonna
III San Marco i ta ostatnia kolumna będzie przedmiotem dzisiejszych dywagacji
Wenecja - Plac Świętego Marka. To tutaj znajdują się najsłynniejsze zabytki Wenecji: Pałac Dożów oraz kolumny św. Marka i św. Teodora.
 Od końca XII wieku w południowej części placyku stoją właśnie te dwie kolumny. Na jednej z nich umieszczono lwa św. Marka, czyli występujący w każdym zakątku miasta atrybut patrona Wenecji. Kolumny przywiezione z Konstantynopola.
Nasza junghansowa kolumna San Marco ma wysokośc 44 cm ma numer katalogowy 89/12 została wykonana w 1913 r. oczywiście w weneckiej fabryce - bo gdzieżby indziej. San Marco był oferowany z różnymi zegarami w zależności od fantazji kupujących. W katalogach z tego okresu są podane różne ceny w zależności od powieszonego zegara. co ciekawe najtańsze były zegary z jednoprętowym zegarem - nr 4. Obecnie ten zegar jest najrzadszy i osiąga zdecydowanie najwyższe ceny

IMG-1068.jpg

unnamed.png

IMG-1057.jpg

IMG-1061.jpg

IMG-1070.jpg

IMG-1052.jpg

IMG-1049.jpg

kolumna-z-lwem-symbolu-san-marco-w-wenecji-kolor-wody-reprezentujący-kolumnę-symbolem-lwa-167673327.jpg

IMG-1071.jpg

IMG-1053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amour  -  nr kat. 916 z 1910 r wysokość 29 cm
Zegar widmo. Przez wiele lat byłem przekonany, że ten zegar pomimo, że jest w katalogu z 1910 r. nigdy nie powstał. Znajomy z Niemiec pokazał mi zdjęcia tego amora użytego do produkcji lampek nocnych (zdjęcia poniżej). Na bazie rzeźb A. Moreau wykonano zresztą niezliczoną ilość lamp.     
Wyciągnąłem wtedy błędny wniosek, że Junghans wykorzystał ten element do swoich przyszłościowych planów produkcyjnych, a w rzeczywistości wykonał zegar na bazie innego anioła.  Jednak oryginał pojawił się i jest.
Rzeźbiarz - Auguste Moreau

ur. 1834 - 1917, kraj: Francja

Auguste Moreau – rzeźbiarz francuski, pochodzący ze znakomitej rodziny rzeźbiarzy. Był ojcem trzech rzeźbiarzy (Louisa Augusta, Hipolita i Edmonda) i dwóch malarzy (Gastona Augusta i Alberta Augusta); jego bratem był rzeźbiarz Hipolit Francois. Zadebiutował na Paryskim Salonie w 1861 roku i regularnie do 1913 wystawiał tam swoje prace: dwu- i trzypostaciowe sceny rodzajowe, alegoryczne, a także nieliczne portrety, wykonane głównie w brązie. Międzynarodową sławę przyniosły mu stauetki amorków. Jego prace znajdują się w muzeach, m.in. w Bordeaux, Dijon, Gray, Paryżu i Reims, a także w licznych kolekcjach prywatnych.
Zegar można będzie obejrzeć i dotknąć jutro w Srebrnej Górze - no oczywiście jeżeli Fokus będzie miał odwróconą uwagę 🙀
 
 
 
AAcHTteUY10a-SdeVWG7QBQS9tixOaDGg9hwexkL0UovOA=s40-p
 

IMG-3331.jpg

IMG-3333.jpg

IMG-3335.jpg

unnamed.jpg

IMG-3334.jpg

IMG-3337.jpg

IMG-3347.jpg

IMG-3345.jpg

post-57457-0-29971100-1532068355.jpg

post-57457-0-92701800-1532068329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam też parę figur z patynowanego brązu z jednej ktoś zrobił kiwaka ale coś komuś nie poszło ja kupiłem tą figurę i chcę zrobić dużego kiwaka zegarmistrz holenderski tu gdzie mieszkam powiedział że da się z tej figury złożyć piękny zegar chyba spróbuję mam dużo miejsc gdzie mogę szperać w starych zegarach i częściach bez końca mieszkam 30 km od Niemiec i 60 km od belgi także raj dla poszukiwaczy antyków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja , po spotkaniu w Srebrnej Górze tak się napaliłem na kiwaka, że kupiłem ... no i jest ...8 dni rezerwa i pięknie pracuje 😉 

4DE9DD2D-C2C4-4EC4-81F0-5B61052F6AB2_1_105_c.jpeg

EBDF03F2-56DF-412E-9D85-A73B7B00CB93_1_105_c.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka na marginesie kiwaków chcę pokazać dwie figury, które były wykorzystywane przez Junghansa do kiwaków.

Ta duża figura chłopaka jest z zegarem, ale to nie jest i nigdy nie był kiwak.

Druga mniejsza to samodzielna figura chłopaka z wędką i rybką.

Autorem rzeźb jest artysta Schimmel..... coś tam [kolega Leszek gdzieś wyżej o nim pisał]

IMG_20230804_110716821.jpg

IMG_20230804_110738332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.