Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jacus

Zegarmistrz godny polecenia

Rekomendowane odpowiedzi

To moze ktos mi podpowie gdzie w wawie zrobic serwis Heuera carrery automata?


TAG Indy 500, Samurai white&black, Delbana, Heuer Carrera, Certina DS Podium RK i troche kwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gato

Polecam pana Piotra Kowala w Krakowie ul. Basztowa 17 niedaleko koło siedziby Lotu. Tanie ceny i wspaniała robota. Teraz też jest tam możliwość renowacji cyferblatu, koperty itp. za niską cenę w porównaniu do innych zakładów. Sam odnawiałem tam kopertę do zegarka po dziadku i wyszła wspaniale. Naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malować każdy może - jeden lepiej inny trochę gorzej - ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi , a jedynie aby oddać prawdziwe "uzdolnienia " , pasję , znajomość werków etc. dlatego jedna osoba to na pewno zbyt mało aby wydać opinię pozytywną , sam raz to zrobiłem a niedawno ten sam "zegarmistrz" spaprał sprawę .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jak napisałe kolega wyżej bardzo dobrymi zegarmistrzami są Baum & Baum, robią wszystko poza kopertami ;) Widziałem kilka zegarków po ich robocie i wyglądają jak z fabryki! Jedynym problemem są długie kolejki, bo mają tylu chętnych :D

 

Jest jeszcze jeden zegarmistrz prowadzący zakład, którego warto polecić :D Mianowicei p. Andrzej Kliks na portowej (koło placu kaszubskiego) w Gdyni. Nigdy nic u niego nie naprawiałem, ale brałem mnustwo części :D Fajny gość, potrafi zrobić dużo skomplikowanych rzeczy :D, chociaż nie zrobi wszystkiego :D

 

Dlaczego go chwalę:

-nie duzo kasuje za czyszczenie przeciętnego zegareka (jakiś rusek, seiko, atlanik, tissot), ale za Rolexa bierze extra :evil: , poza tym strasznie uczciwy :D

-potrafi dorobić parę elementów (wstawić zęby, wstawić czopy, wytoczyć oś czy wałem itd.),

-poratuje amatora jakimiś drobnymi częsciami :D

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale warty odświeżenia jakby ktoś szukał, Pan Janusz Bilicki z Poznania, ul Sienkiewicza 9a 0618435216 608304597, najlepszy zegarmistrz w Polsce, za przystepne ceny naprawi każdy zegarek, dorabia czopy do wszystkich zegarków, a konserwacja patka z wiecznym kalendarzem to nie problem. Problem jest tylko, że jest zawalony robota i praktycznie za każdym razem jak u niego jestem, stoję w kilku osobowej kolejce. Ale warto poczekać, chyba, że ktoś woli autoryzowane serwisy które kasują, jak za zboże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że temat ożył gdyż obecnie zastanawiam się gdzie na podkarpaciu znaleźć zegarmistrza do przeglądu Bell-Matica zegarek jest w stanie NOS i chciałbym uniknąć zarysowań na kopercie przy otwieraniu.

Jak się nie znajdzie to na wakacjach skoczę do Krakowa


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Lawnowerman polecam Baum & Baum w Gdańsku. Odnawiałem u niego zegarki, naprawiał mi werki, dorabiał szkiełka, polerował koperty i zawsze byłem zadowolony. Magiczne miejsce, lubię tam chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to bardzo ciekawe , że tak wartościowy ( i merytorycznie ważny dla miłośników zegarków ) temat jest w dziale " PO GODZINACH " (a nie np: Na Forum Głównym) i na równi jest traktowany z innymi "wartościowymi" tematami jak :

1. a cóż nam w kieliszku/kuflu/szklance/z czego kto pije

2. Radom - gdzie zjeść?

3.pomóżcie wybrać pralkę

4.Jakiej firmy zmywarki polecacie?

5.Pytanie do nożowników

... pierwsze z brzegu wybrane tytuły.

Czy na Forum są poważni Moderatorzy, - proszę się nad tym zastanowić . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Lawnowerman polecam Baum & Baum w Gdańsku. Odnawiałem u niego zegarki, naprawiał mi werki, dorabiał szkiełka, polerował koperty i zawsze byłem zadowolony. Magiczne miejsce, lubię tam chodzić.

Potwierdzam! Moim zdaniem zakład zegarmistrzowski w Gdańsku bez konkurencji. Byłem tam kilka razy i zawsze każda usługa perfekcyjnie wykonana. Panowie mają czas na rozmowę jeśli tylko czas im pozwala bo pracy mają naprawdę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to bardzo ciekawe , że tak wartościowy ( i merytorycznie ważny dla miłośników zegarków ) temat jest w dziale " PO GODZINACH " (a nie np: Na Forum Głównym) [...]

Czy na Forum są poważni Moderatorzy, - proszę się nad tym zastanowić . :(

Czy ten temat który zamienił się w poszukiwanie najlepszego zegarmistrza w Polsce jest wartościowy? Wszystko w jednym worku i trudno coś znaleźć.

 

Mamy specjalny dział Fachowiec poszukiwany w podforum KĄCIK ZEGARMISTRZOWSKI i tam zadawane są konkretne pytania, o dobrych zegarmistrzów w konkretnych miejscowościach czy regionach. Przenoszę tam ten temat, bo tutaj to faktycznie nie za bardzo pasuje.

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Pan Baum to zrobił, ale po jego regulacji moja DS-1 spieszy się 0,5 s na dobę. To chyba wystarczy za komentarz. Wiem, że nie ma znaczenia dokładność w tego typu zegarkach, zawsze miałem ok 6 sekund, ale tym razem wymiękłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Pan Baum to zrobił, ale po jego regulacji moja DS-1 spieszy się 0,5 s na dobę. To chyba wystarczy za komentarz.

Każdy zegarmistrz potrafi wyregulować zegarek nawet na 0,0 s/dobę (jak ma do tego odpowiedni przyrząd), tylko jest kwestia jak długo zegarek potrafi tą dokładność utrzymać. Wiekszość zegarków traci ją już po chwili i dochodzi do swojej właściwej, inne trzymają ja jakiś czas dłuższy, a te które potrafią utrzymać +/- 5 s/dobę średnio przez 16 dni, w pięciu rożnych pozycjach i trzech rożnych temperaturach, dostają certyfikat chronometru COSC.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmierzyłeś te 0,5 sekundy :lol:

Sekunda na dwa dni :rolleyes:Piotrze zgadza się, co do utrzymywania tej dokładności, na początku chodził idealnie przy prawie maksymalnym naciągu sprężyny, teraz rzeczywiście się dociera, ale i tak jestem zadowolony. Oczywiście nie przywiązuję tak wielkiej wagi do dokładności, po prostu bardzo zaskoczyło mnie to na początku. Przepraszam za odbiegnięcie od tematu ale to było ad vocem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś dobrego zegarmistrza w Zielonej Górze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem zapytać czy ktoś może polecić dobrego zegarmistrza w okolicach Sosnowca, Katowic ? Bo mój stały zegarmistrz niestety jest chory i lezy w szpitalu.

Więc może ktoś mógłby kogoś polecić ?

Jedynie Krzysiek_W polecał w 2007 roku jednego zegarmistrza z Sosnowca z ulicy Targowej.

Czy on jeszcze przyjmuje ?

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

czy może ktoś polecić zegarmistrza ze Szczecina do naprawy Omegi vintage.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że działają, nikomu innemu w Trójmieście zegarka bym nie oddał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że w Szczecinie nie ma zegarmistrza którego ktoś może polecić :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy panowie Baum jeszcze działają? Ew. kto w trójmieście godny polecenia?

 

Działają a co potrzebujesz?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy panowie Baum jeszcze działają? Ew. kto w trójmieście godny polecenia?

 

 

W 3mieście oczywiście panowie Baum są super ...jedynie te terminy.

Edytowane przez bosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktos sprawdzonego zegarmistrza w Warszawie ?

Na sławnej złotej zawołali 350 za serwis omegi która jedynie sucha była :blink:

w Krakowie płaciłem za to samo 70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.