Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawm

OMEGA vs. ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

poszukuję w miarę uniwersalnego zegarka. Takiego do koszuli i garnituru i na co dzień.

Zastanawia się nad:

 

1. Omegą Aqua Terra nr ref.: O 231.10.39.21.03.002

przykład: http://jubitom.com/meskie/zegarek-omega-o-23110392103002-11533.html

 

 

2. Roleksem nr ref.: 116000

przykład: http://www.chrono24.pl/rolex/oyster-perpetual-36-blue-arab-369--id5014015.htm

 

Który z tych dwóch byłby lepszym wyborem? A może granicach 20k znajdzie się co innego - lepszego?

Jak widać poszukuję raczej zegarka z niebieską tarczą i na bransolecie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lepszy mechanizm.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem AT na ręce i muszę powiedzieć, że pomimo mojego małego nadgarstka leży znakomicie.

oprócz AT przymierzałem inne zegarki ale AT zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Omega ponieważ według mnie jest ładniejsza, ma datownik i odpowiedni rozmiar. Mechanizm ma naprawdę bardzo dobry, co potwierdzam po kilku latach jego używania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Rolexem a Omegą jest następująca, posłużę się przykładem kasyna:

 

  • połóż Omegę na stole w kasynie i na stole masz zegarek
  • połóż Rolexa na stole w kasynie i na stole masz 20 tysięcy złotych

Także Rolex to z całą pewnością  również inwestycja, czy zakup Omegi jest  inwestycją ....

Co do daty to w  dobie wszechobecnej elektroniki,  sprawdzisz ją sobie w telefonie  :D .

Co do modelu Rolexa to może warto zastanowic się nad Explorerem I:

 

http://kraff.pl/zegarki-rolex/4154-rolex-explorer-214270.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze Omega ... Chyba pod każdym względem wydaje sie byc lepszą opcja od Rolexa

 

E: Ale z tym co kolega napisał wyżej to trzeba się zgodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Rolexem a Omegą jest następująca, posłużę się przykładem kasyna:

 

  • połóż Omegę na stole w kasynie i na stole masz zegarek
  • połóż Rolexa na stole w kasynie i na stole masz 20 tysięcy złotych

Także Rolex to z całą pewnością  również inwestycja, czy zakup Omegi jest  inwestycją ....

Co do daty to w  dobie wszechobecnej elektroniki,  sprawdzisz ją sobie w telefonie  :D .

Co do modelu Rolexa to może warto zastanowic się nad Explorerem I:

 

http://kraff.pl/zegarki-rolex/4154-rolex-explorer-214270.html

 

Co do daty - to jej obecność nie jest dla mnie ważna. Jest OK. Nie ma jej też jest OK. Dlatego też pierwotnie pod uwagę brałem także Omegę Seamaster 300 taką: http://jubitom.com/meskie/zegarek-omega-o-23330412101001-10333.html ale ostatecznie uznałem, że nie będzie to aż tak uniwersalny zegarek ale AT.

 

W tych kwotach to raczej nie traktuję zegarka jako inwestycji. Fajnie, gdyby nie tracił na wartości jakoś bardzo dużo, ale raczej kupie ten zegarek na dłuższy czas wiec ma to dla mnie drugorzędne znaczenie. Dlatego tak się waham przed zakupem - nie przewiduję jego szybkiej odsprzedaży.

 

Explorera nie brałem pod uwagę - rozważę go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klops. Dzis na reku wyladowal Tag Heuer Monaco. Przyznaje ze zrobil na mnie spore wrazenie. Co prawda jest na pasku ale to przezyje :). Czy zatem AT bedzie lepsza od Monaco? Ktory ma lepszy mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monaco to przy poprzednio pokazywanych modelach waga ciężka jeśli chodzi o rozmiar. Do tego zegarka trzeba mieć spory nadgarstek, a i tak będzie odstawał.

 

Mechanicznie AT jest do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co podkusiło? Czysta ciekawość :) Przyznaje jest Monaco jest b. fajne ale na tę chwilę skłaniam się do ku Omedze.

Może kupię TH Monaco jako 3 albo 4 w kolejności zegarek bo ma coś w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem, że kupiłeś już TH Monaco :)

 

Jeszcze nie kupiłem zegarka. Póki co przymierzam to co mi wpadnie w oko :)

 

Tak, szczególnie model Oyster Perpetual, kolejki się będą po niego ustawiać xD. Jeżeli Kolega nie kupuje zegarka żeby grać nim w kasynie tylko się cieszyć z użytkowania to z tych dwóch zdecydowanie AT bo ładniejsza. Kupione z drugiej ręki będą bardzo podobnie trzymać swoją wartość, przy kupnie nówki Omega na początku straci minimalnie więcej.

 

 

Zegarek z założenia ma być nowy. Różnica w wysokości utraty wartości pomiędzy O. a R. nie ma dla mnie jakiegoś większego znaczenia. Zegarkiem będę się cieszył dłużej i nie mam zamiaru go szybko sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Rolexem a Omegą jest następująca, posłużę się przykładem kasyna:

 

 

  • połóż Omegę na stole w kasynie i na stole masz zegarek
  • połóż Rolexa na stole w kasynie i na stole masz 20 tysięcy złotych
Także Rolex to z całą pewnością  również inwestycja, czy zakup Omegi jest  inwestycją ....

 

Kompletne bzdury.

1) Ten model Omegi jest atrakcyjniejszy od prezentowanego Rolexa.

W przypadku ewentualnej odsprzedaży Omega też bedzie atrakcyjniejsza dla potencjalnego nabywcy.

2) Przyklad z kasynem :) to jakiś zart sam w sobie..

( kasyna nie pożyczają pod zastaw,a lichwiarze, za zegarek warty 20 tysięcy pewnie by dali z 3-4 tysiace-i to na 10% dziennie..)

 

 

 

Tak, szczególnie model Oyster Perpetual, kolejki się będą po niego ustawiać xD. Jeżeli Kolega nie kupuje zegarka żeby grać nim w kasynie tylko się cieszyć z użytkowania to z tych dwóch zdecydowanie AT bo ładniejsza. Kupione z drugiej ręki będą bardzo podobnie trzymać swoją wartość, przy kupnie nówki Omega na początku straci minimalnie więcej.

Dokladnie tak.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobre podejście, przymierzałeś tego Rolexa? Czytałem na forum kilka opinii że na żywo sporo traci. Na zdjęciach wygląda całkiem spoko, ale na żywo jest taki sobie. Ten niebieski w AT ma bardzo specyficzny odcień, bardzo ładnie zmienia kolory w zależności od oświetlenia, można to szczególnie docenić przy świetle dziennym.

Tego Rolexa akurat nie mieli w salonie. Przymierzałem podobne gabarytowo i jeśli chodzi o rozmiar to było OK (chyba DateJust).

Wykonanie - podobnie jak w Omedze - bardzo mi się podobało ale mam z Rolkiem inny problem. Bardzo dziwnie czułem się z nim na ręce :) Wydawało mi się, że jest taki "narzucający się" i prowokujący otoczenie... Zresztą, moja dziewczyna powiedziała:

"spoko - i tak ludzie będą myśleli, że to podróba :)  i dało mi to do myślenia choć wiem, że zegarek nie kupuje dla innych tylko dla siebie. Z AT takich rozterek nie mam i zwyczajnie dobrze się czułem z nim na ręce (może do Rolka jeszcze nie dorosłem? Chociaż akurat Submariner to moje marzenie i w nim się czułem świetnie i na pewno go kiedyś kupię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na rozpoznawalności marki, to przy tym budżecie pomyśl nad którymś z GS lub JLC Master Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS brałem pod uwagę, ale nie mam gdzie go zobaczyć. Później go odpuściłem. JLC - chciałbym coś bardziej casualowego. Ten mi się kojarzy z typowym garniturowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kompletne bzdury.

1) Ten model Omegi jest atrakcyjniejszy od prezentowanego Rolexa.

W przypadku ewentualnej odsprzedaży Omega też bedzie atrakcyjniejsza dla potencjalnego nabywcy.

2) Przyklad z kasynem :) to jakiś zart sam w sobie..

( kasyna nie pożyczają pod zastaw,a lichwiarze, za zegarek warty 20 tysięcy pewnie by dali z 3-4 tysiace-i to na 10% dziennie..)

 

 

  Dokladnie tak.

No gratuluje wiedzy, jesteś pewnie co do kasyn, na pewno? prowadzisz jakieś, a może streszczasz nam artykuł z wyborczej?

 

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,18229191,Osiem_lat_w_kasynie__Opowiesc_bylego_pracownika.html?disableRedirects=true

 

 

Jeżeli to bzdury to dlaczego mogę kupić modele Omegi nawet na forum za 2 tysiące złotych, a ten nieszczęsny Rolex to miniumum 7 tysięcy?

Flagowy model (oczywiście, używany dla niektórych to ważna wskazówka  ;) ) Moonwatch do kupienia za 5, 6 tysięcy, widziałeś kiedyś oryginalnego Submarinera za 5,6 tysięcy?

Oświeć mnie Master Yoda?

Tak, szczególnie model Oyster Perpetual, kolejki się będą po niego ustawiać xD. Jeżeli Kolega nie kupuje zegarka żeby grać nim w kasynie tylko się cieszyć z użytkowania to z tych dwóch zdecydowanie AT bo ładniejsza. Kupione z drugiej ręki będą bardzo podobnie trzymać swoją wartość, przy kupnie nówki Omega na początku straci minimalnie więcej.

Z producentem  Omegi jak i zagorzałymi jej fanami jest tak, że oni bardzo by chcieli, żeby Omega była lepsza i bardziej prestiżowa niż Rolex, próbują zaklinać rzeczywistość, ale to się nigdy nie stanie. Co do modelu to wszystko kwestia gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagowy model Moonwatch do kupienia za 5, 6 tysięcy.

 

To ja poproszę 10 szt. i do każdej dorzucam Ci 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę 10 szt. i do każdej dorzucam Ci 10%

No Krystian, ogarnij sie, przecież kolega Ruski swego czasu sprzedawał Moonwatche za 4- 5 tysięcy - oczywiście używane, ale może nie przeczytałeś całego tematu i myślisz, że piszę o nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mylisz reduced z flagowym Moonwatchem. Pojęcia nie masz o czym piszesz, a swojego czasu to niemal nowy 14060 leżał na bazarze ponad pół roku i nikt go nie chciał :)

Załatw mi dzisiaj 10szt. 3570 w dobrym stanie i kładę 66k.

Masz 6k czystego zarobku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mylisz reduced z flagowym Moonwatchem. Pojęcia nie masz o czym piszesz, a swojego czasu to niemal nowy 14060 leżał na bazarze ponad pół roku i nikt go nie chciał :)

Załatw mi dzisiaj 10szt. 3570 w dobrym stanie i kładę 66k.

Masz 6k czystego zarobku

Dobrze, że Ty masz pojęcie i wszystko wyprostowałeś brawo Ty!

To jeszcze powiedz mi czy to jest Moonwatch czy nie jest moonwatch?

http://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/moonwatch/omega-co-axial-chronograph/31192445101003/

 

PS. A 20 sztuk weżmiesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.