Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

detrs

automat open heart ~2000zł max

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na jesienną chandrę zastanawiam się nad rozszerzeniem kolekcji zegarków z mojej skromnej kolekcji. Obecnie posiadam 2 orienty białego Curatora i złotego bambino.

ps8up6Y.jpg

Chcę teraz coś z widocznym mechanizmem. Bardziej przekonują mnie Open hearty niż typowe skeletony.

 

Wymagania:

* rozmiar - obecnie mam 40,5 i 41 mm i wydaje się te wielkość idealna. W kręgu rozważań są modele 39-42mm

* koperta - koniecznie stalowa bez powłoki PVD. Bardziej podoba mi się cieńsza z wąską obwolutą wokół tarczy(bardziej w stronę bambino niż curatora).

* szkło - w tej cenie chciałbym szafir

* bransoleta/pasek - bransoleta najchętniej, w ostateczności może być na pasku, ale zdecydowanie wolałbym coś na bransolecie

* markery godzin - koniecznie indeksy. Raczej wypukłe szlifowane ładnie załamujące światło (bardziej w stronę curatora niż bambino). Sama XII może być rzymska, choć dla mnie to wada XII, VI i więcej czynnik dyskfalifikujący

* rezerwa chodu - Mam w curatorze, lubię ją, ale nie jest niezbędna

* data - raczej wolałbym OH bez daty, a jeśli już to jako okienko, a nie tarcza

* sekundnik - zdecydowanie wolę zwykły sekundnik od małej sekundy

* luma - jeśli ładnie się będzie komponować z tarczą to może być, ale w wielu przypadkach szpeci.

* okienko w tarczy - najlepiej wykończone na brzegach

* tył - Nie zalezy mi na przeszkolonym dekielku

 

Proszę o pomoc w wyborze, bardzo chętnie rozważę inne propozycje. Mogą być również chińskie marki

Modele, które mi się spodobały. Niestety tylko orient star:

1) SDA02002W/SDA02002B - największa wada to rozmiar 39 mm. Gdyby miał 41mm to byłby prawie idealny Jak zazwyczaj wolę zdecydowanie białe tarcze tak tu mi się obydwie bardzo podobają

2) SDK05002D0/SDK05004D0 - idealny rozmiar, natomiast z wad, wskazówki i mała sekunda

3) WZ0161DK - znajduję bardzo rozbieżne informacje dotyczące jego 40 czy 42mm, szkło mineralne czy szafir, bardzo podoba mi się kształt koperty i szkło. Niekoniecznie wskazówki, mała sekunda, mesh, indeksy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) SDA02002W/SDA02002B - największa wada to rozmiar 39 mm. Gdyby miał 41mm to byłby prawie idealny Jak zazwyczaj wolę zdecydowanie białe tarcze tak tu mi się obydwie bardzo podobają

2) SDK05002D0/SDK05004D0 - idealny rozmiar, natomiast z wad, wskazówki i mała sekunda

generalnie eliminując rzymskie cyfry zostawiłeś sobie najlepsze możliwe propozycje

1) rozmiaru nie naprawimy.

takie zdjęcie porównawcze mojego autorstwa

6297166_IMGP1843.JPG

 

2) mała wskazówka ma swój urok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję biało srebrną tego zegarka. Z czystym sumieniem polecam.

Dobrze wkonany, badzo dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

post-57210-0-43633900-1478029281_thumb.jpg

post-57210-0-40168200-1478029317_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może co to za model watermana w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam piór od dawna, ale nigdy nie zastanawiałem się jaki to model.  :( Zwykły Waterman ;).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tak. Wszystko zależy, jaki kanał dystrybucji wybierze. Ja kupowałem w Niemczech około 550 euro jeśli dobrze pamiętam (kilka lat temu). W wątku o Hamiltonach były chyba podobne oferty z Anglii. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmilton ładny.

Ale pod względem mechanicznym, to orient, prostrzy mechanizm i rezerwa chodu.

No co poradzę, każde pióro, zegarek i rower rzucają mi się w oczy z kilometra :)

51971b6f253e6da5dd1ead70f4a679c6.jpg

Na zachętę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamilton mimo cyferek w 3,6,9,12 całkiem mi się podoba jaki to ref i jaka średnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś sda02002b/w na żywo wydają się jeszcze mniejsze niż na zdjęciach :( Ten rozmiar zbyt bardzo mi przeszkadza, więc te modele odpadają. Ma ktoś informacje dot. WZ0161DK?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

@edit

Znalazłem takie cudo, niestety przekracza budżet 3krotnie :(

3403.193.20.18.30-Epos-Passion-3403-OH.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda, mój os jest dość mały, ale z małym nadgarstkiem fo pasuje.

A epos ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton poniżej 2600 nawet przy sprowadzaniu z zagranicy nie do dostania. 2000 to już górna granica

SSA073K1 - zupełnie nie w tą stronę

Wygląda na to, że będę musiał gdzieś znaleźć modern open heart na żywo, tylko on pozostał na placu boju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że piszesz do 2000 zł:

-Orient SDB08004B0- dużo tańszy (przez co np. nie ma szafiru), ale wpisuje się w sytlistykę już posiadanych przez Ciebie zegarków

-Seiko sary053               

-Tissot powrmatic (T0639071103800)?

i są jeszcze fajne Citki, ale 39 mm i z mała sekundą, także nie szukam nawet numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.