Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lena77

Projekt "ZEGAREK"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy po tym nicku tak trudno? :)

Zbyt pobieżnie czytam. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Wiesz, nie ma co się przejmować. :)  Tu jest wielu użytkowników, mnóstwo nowych wątków i postów do śledzenia na bieżąco, więc można czegoś nie doczytać. Ludzka rzecz.

Lorus DW . Np. RH887BX9

attachicon.gifRH887BX9_1m.jpg

Ascetyczne 32 mm, przy tym dobrze i tanio. Tylko moim zdaniem to zly kierunek poszukiwan :)

70'

Co jest złym kierunkiem poszukiwań według Ciebie? Lorus, rozmiar czy ascetyczny wygląd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Hamilton Watch Jazzmaster Automatic (jazzmaster automatic) silver ladies ' H32315152: bez koronki 34mm, grubość 11mm, bransoletka 18mm,

automat, marka dość niszowa w PL, 

 

wa-ham-0389.jpg

2c2ab2457f89e46763d0c8083a12d84c.jpg

reloj-hamilton-jazzmaster-lady-34mm.jpg

reloj-hamilton-jazzmaster-lady-34mm.jpg

h-32315152-cya.jpg

h32315152.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Watch Jazzmaster Automatic (jazzmaster automatic) silver ladies ' H32315152: bez koronki 34mm, grubość 11mm, bransoletka 18mm,

automat, marka dość niszowa w PL, 

 

 

 

 

 

bart8

Dzięki za podpowiedź. Ciekawa propozycja. :)  Zaraz sobie pójdę pooglądać inne zegarki tej marki. :)  A! Niszowość marki oczywiście nie jest warunkiem niezbędnym do zakupu. Chcę mieć szeroki ogląd tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamiltony fajne są.

A co do lorusa. To nie jest ta liga.

Lorusy się poleca w przedziale budżet. Tanie i dobre.

I myślę, że kolega właśnie to miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Sam stoję przed podobnym wyborem, na gwiazdkę, tylko nie dla siebie... :D

 

Jest też Certina DS1 Lady

 

 

Tissot, ale tutaj budżet pewnie większy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamiltony fajne są.

A co do lorusa. To nie jest ta liga.

Lorusy się poleca w przedziale budżet. Tenie i dobre.

I myślę, że kolega właśnie to miał na myśli.

egzo18

Ja myślę, że dla sporej grupy użytkowników tego forum taki zegarek za 2000 zł to jest właśnie liga budżetowa, ale jak to się mówi "tak krawiec kraje, jak materii staje" - dla mnie to będzie już wyższa liga albo klasa premium :) , jeśli tak to można ująć.

Zastanowiło mnie tylko skąd taka propozycja kolegi 70', skoro nijak się ona ma do moich założeń? Myślę, że chyba nie zakładałabym szukania zegarka przez pół roku, jeśli miałabym zamiar wydać na niego 200 zł.

bart8

To w sumie nie masz dużo czasu na poszukiwania. Ja zaplanowałam poszukiwania na pół roku. Certina fajna, ale ten Tissot odpada ze względu na te kryształki - mnie to nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot

Piękny jest ten zegarek wstawiony przez Ciebie. Bardzo mi się podoba, choć mam wątpliwość, co do jego wielkości. Ale stylistyka - cud, miód i maliny. Zapisuję go sobie w pamięci do dalszych rozważań. Może niekoniecznie w tym kolorze.  :)

 

 

Max Bill to reprezentant szkoły Bauhausu czyli proste i funkcjonalne wzornictwo, które zawsze będzie modne bo jest ponadczasowe. W zegarkach również.

Co do wielkości to koperta jest średnicy 32,7 mm wiec jest stosunkowo niewielka. Zegarek wizualnie wydaje się duży gdyż pierścień koperty okalający szkiełko jest bardzo wąski przez to tarcza wydaje się duża. Ale to tylko złudzenie optyczne i efekt często zamierzony w stylistyce zegarków. Max Bill powinien dobrze układać się nawet na wątłym nadgarstku ponieważ oprócz małej średnicy samego zegarka ma krótkie uszy (to te wystające elementy koperty, do których mocuje się pasek).

Jest też wersja Max Billa z mechanizmem o naciągu ręcznym ale jest nieco większa, ok. 34 mm i nieco droższa. Może warto dopłacić i mieć prawdziwy (jak to określiłaś) mechanizm. Sądzę, że 34 mm to też nie będzie za dużo na Twój nadgarstek z uwagi właśnie na krótkie uszy.

 

Co do szklanych dekli to generalnie mają sens przy mechanizmach z automatycznym albo ręcznym naciągiem. Przeszklony dekiel nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu.   

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot

Ciekawa jestem jak bardzo ten mechaniczny Max Bill wykracza poza mój budżet. Zaraz to sobie wyszukam. I czy można ten zegarek zobaczyć w jakimś salonie "na żywo"?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

bart8

To w sumie nie masz dużo czasu na poszukiwania. Ja zaplanowałam poszukiwania na pół roku. Certina fajna, ale ten Tissot odpada ze względu na te kryształki - mnie to nie kręci.

Ten tissot jest też w wersji bez kryształów, średnica 33mm i grubość niecałe 10mm.

 

http://www.jomashop.com/tissot-watch-t086-207-11-031-10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lena77
 

wykracza ok 700 zł w detalicznych cenach. Cena transakcyjna z pewnością będzie niższa. 

 

A i projekt tarczy jest nieco inny, brak datownika i cyfry arabskie ale równie ładny:

 

Max_Bill_Ladies_Hand_winding_85118246.jp

 

Gdzie można zobaczyć na żywo niestety nie wiem. Tel. do dystrybutora powinien załatwić tą sprawę. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tissot jest też w wersji bez kryształów, średnica 33mm i grubość niecałe 10mm.

 

http://www.jomashop.com/tissot-watch-t086-207-11-031-10.html

bart8

Rzeczywiście bez kryształków i od razu lepiej! :D

 

 

lena77

 

wykracza ok 700 zł w detalicznych cenach. Cena transakcyjna z pewnością będzie niższa. 

TeJot

A jeśliby był na bransolecie to jeszcze jakieś 300 więcej. Będę miała o czym myśleć w najbliższym czasie.

 

 

 

 

A tak z ciekawości... Na pewno posiadać niejeden zegarek w swoich kolekcjach. Czy kiedykolwiek kupowaliście takowy bez widzenia go "w realu"? A jeśli tak to czy taki zakup zawsze był zgodny w 100% z Waszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami?

 

Czy ja sobie mogę w tym wątku pozwolić na takie delikatne OT? Czy zaraz ktoś tu przybędzie mnie dyscyplinować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Bill to okolo 500 Euro. To zalezy tylko jak bardzo szukasz :)

70'

Co jest złym kierunkiem poszukiwań według Ciebie? Lorus, rozmiar czy ascetyczny wygląd?

Kolega egzo18 dosc trafnie to wyjasnil :)

Mysle tez, ze ten rozmiar jest jednak troche maly. Dzis jest tendencja do noszenia wiekszych zegarkow. Rozejrzyj sie i zwroc uwage, jak wiele kobiet nosi dzis zegarki mniejsze niz piecdziesieciogroszowka. Powinnas przymierzyc kilka zegarkow roznej wielkosci, zeby wyrobic sobie ostateczne zdanie na ten temat. Poniewaz duzo zalezy od budowy koperty i moze sie zdarzyc, ze mniejszy zegarek bedzie lezal gorzej na Twoim nadgarstku niz inny wiekszy. Masz pol roku, to duzo czasu, szkoda byloby wydac pieniadze i pozniej tego zalowac, nawet jesliby to bylo 200 zl. Dla jednych to czasami sufit dla innych tylko podloga :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Bill to okolo 500 Euro. To zalezy tylko jak bardzo szukasz :)

Kolega egzo18 dosc trafnie to wyjasnil :)

Mysle tez, ze ten rozmiar jest jednak troche maly. Dzis jest tendencja do noszenia wiekszych zegarkow. Rozejrzyj sie i zwroc uwage, jak wiele kobiet nosi dzis zegarki mniejsze niz piecdziesieciogroszowka. Powinnas przymierzyc kilka zegarkow roznej wielkosci, zeby wyrobic sobie ostateczne zdanie na ten temat. Poniewaz duzo zalezy od budowy koperty i moze sie zdarzyc, ze mniejszy zegarek bedzie lezal gorzej na Twoim nadgarstku niz inny wiekszy. Masz pol roku, to duzo czasu, szkoda byloby wydac pieniadze i pozniej tego zalowac, nawet jesliby to bylo 200 zl. Dla jednych to czasami sufit dla innych tylko podloga :)

70'

Myślę, że to dobry pomysł z tymi przymiarkami. :)  Tak właśnie zrobię w najbliższym czasie. Masz rację, że dla niektórych 200 zł to będzie sufit, a dla innych podłoga. Mam nadzieję, że moja wcześniejsza wypowiedź na ten temat nie została odebrana jako protekcjonalna i niegrzeczna. Nie miałam takiej intencji.

lena77

 

wykracza ok 700 zł w detalicznych cenach. Cena transakcyjna z pewnością będzie niższa. 

 

A i projekt tarczy jest nieco inny, brak datownika i cyfry arabskie ale równie ładny:

 

Max_Bill_Ladies_Hand_winding_85118246.jp

 

Gdzie można zobaczyć na żywo niestety nie wiem. Tel. do dystrybutora powinien załatwić tą sprawę. 

TeJot

Rzeczywiście nieco inny, ale i tak piękny. Wart przemyślenia i być może doskładanie nieco gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bering czy Skagen nie są złym rozwiązaniem, może nie są to zegarki o wysokim poziomie prestiżu na tym forum ale jakość wykonania mają niezłą a tradycyjna Duńska Szkoła designu przemawia do mnie z pewnością. 

 

Dorzucę swoje trzy grosze i pozwolę się nie zgodzić z powyższym. Od momentu kiedy kupiony na prezent damski Skagen rozpadł mi się w rękach postanowiłem przestrzegać przed tą marką! Poniżej dowód - mesh do koperty był przyklejony!

 

IMG_1961.jpg

 

Ostatecznie kupiłem fajną kwarcową Adriaticę w podobnej stylistyce.

 

Jeśli chodzi o meritum - to mój głos na Junghansa Max Bill Damen.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropna sprawa,

Ja mam Skagena, zona ma Skagena i w obydwu przypadkach meshe sa przykrecone. 
 
Tak czy siak ja polecam sie niewykosztowywac ,kupic jakiegos Skagena za 500zl czy ile tam kosztuja ,a potem jak uznasz ze zegerki Cie interesuja to dozbieraj na cos z wyzszej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu7

Zaraz sobie pooglądam i może coś z tego wyłuskam interesującego dla siebie. 

 

 

Tak czy siak ja polecam sie niewykosztowywac ,kupic jakiegos Skagena za 500zl czy ile tam kosztuja ,a potem jak uznasz ze zegerki Cie interesuja to dozbieraj na cos z wyzszej polki.

janekj

W jakim sensie interesują? I co rozumiesz konkretnie pod pojęciem "z wyższej półki"? Ja przepraszam za taką dociekliwość, ale chcę sobie jakieś pojęcie w temacie zbudować, więc pytam o konkrety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz sama piszesz ze nie wiesz na czym konkretnie ci zalezy, czy na automacie, czy nakrecanym ,czy kwarcowym. WIec zakladam ze nie ma to wiekszego znaczenia w tym momencie .
Dlatego ja proponuje sobie ponosic jakiegos tanszego skagena, a potem jesli uznasz ze zegarki cie ,,interesuja,, ze chcesz miec zegarek z jakims mechanizmem,badz z firmy z duza historia wtedy odlozyc pieniadze i kupic cos wyjatkowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janekj ja mysle ze tu nie chodzi o przekonanie sie do idei noszenia zegarka, tylko wlasnie o zakup czegos wyjatkowego z wyjatkowej okazji. Np. kolejnej, okraglej 39-tej rocznicy urodzin :)

 

Lena77 jezeli nadal zachwyca Cie ta bauhausowa prostota Junghansa i Nomosa, to mysle ze powinnas tez spojrzec na zegarki Mestersinger, np. modele Neo Q. Widzialem na zywo wszystkie te zegarki w meskich wersjach i najlepsze wrazenie zrobil na mnie Nomos. Moim zdaniem jego design jest perfekcyjne wywazony pomiedzy prostota, a subtelnym "blinkiem" . Zegarek robi naprawde dobre wrazenie i jest wart zainwestowanych pieniedzy. Junghans to bardzo fajny zegarek i bardzo dobrze wyglada na zdjeciach. Szczegolnie wersje kobiece z kolorowymi paskami. Niestety na zywo, moim zdaniem, ta wyoblona koperta i prosta tarcza cofnela mnie w czasie o jakies 50 lat i o kolejne postarzyla.  :) Na pewno sa "amatorzy" takiego stylu ale tez nie jest to zegarek dla kazdego i warto jednak sobie to zweryfikowac na wlasnym nadgarstku przed podjeciem decyzji.

No i Meistersinger, chyba najbardziej niszowy, rownie dobrze wykonany jak Junghans jednak z duzo lepsza stylistycznie  koperta  i nieco odmiennym systemem odczytu czasu, przez co mozna sie poczuc troche bardziej wyjatkowym niz 99 % posiadaczy zegarkow analogowych :)

Te 3 zegarki sa w bardzo podobnym stylu, a jednak bardzo rozne.

 

Edit. 

Tak pomyslalem o nieco innym stylu. Klasyka, tak jak np Maurice Lacroix LesClassiques. Wiem, ze ten zegarek przekracza zalozony budzet ale mozna je czesto kupic w promocji juz od okolo 400-450 Euro i jest to za oferowana przez nich jakosc naprawde swietna cena :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janekj ja mysle ze tu nie chodzi o przekonanie sie do idei noszenia zegarka, tylko wlasnie o zakup czegos wyjatkowego z wyjatkowej okazji. Np. kolejnej, okraglej 39-tej rocznicy urodzin :)

 

Lena77 jezeli nadal zachwyca Cie ta bauhausowa prostota Junghansa i Nomosa, to mysle ze powinnas tez spojrzec na zegarki Mestersinger, np. modele Neo Q. Widzialem na zywo wszystkie te zegarki w meskich wersjach i najlepsze wrazenie zrobil na mnie Nomos. Moim zdaniem jego design jest perfekcyjne wywazony pomiedzy prostota, a subtelnym "blinkiem" . Zegarek robi naprawde dobre wrazenie i jest wart zainwestowanych pieniedzy. Junghans to bardzo fajny zegarek i bardzo dobrze wyglada na zdjeciach. Szczegolnie wersje kobiece z kolorowymi paskami. Niestety na zywo, moim zdaniem, ta wyoblona koperta i prosta tarcza cofnela mnie w czasie o jakies 50 lat i o kolejne postarzyla.  :) Na pewno sa "amatorzy" takiego stylu ale tez nie jest to zegarek dla kazdego i warto jednak sobie to zweryfikowac na wlasnym nadgarstku przed podjeciem decyzji.

No i Meistersinger, chyba najbardziej niszowy, rownie dobrze wykonany jak Junghans jednak z duzo lepsza stylistycznie  koperta  i nieco odmiennym systemem odczytu czasu, przez co mozna sie poczuc troche bardziej wyjatkowym niz 99 % posiadaczy zegarkow analogowych :)

Te 3 zegarki sa w bardzo podobnym stylu, a jednak bardzo rozne.

 

Edit. 

Tak pomyslalem o nieco innym stylu. Klasyka, tak jak np Maurice Lacroix LesClassiques. Wiem, ze ten zegarek przekracza zalozony budzet ale mozna je czesto kupic w promocji juz od okolo 400-450 Euro i jest to za oferowana przez nich jakosc naprawde swietna cena :)

70'

Masz całkowitą słuszność, co do chęci zakupienia wyjątkowego zegarka właśnie z okazji 40 urodzin. To żaden sekret czy tajemnica. Do noszenia zegarka zachęty mi wcale nie trzeba.  :)

Twoje dwie ostatnie propozycje są znakomite. Piękne zegarki, nie ma co.  Bardzo ciekawa jest koncepcja tych zegarków jednowskazówkowych. 

A z tych bardziej klasycznych ten mi się na przykład podoba: 

el1094_ss001_110_1_big_30ec04dcf5.jpg

 

 

 

Muszę trochę ochłonąć od nadmiaru tego wszystkiego, co obejrzałam i poukładać to sobie w głowie. 

Ciekawostka jest taka, że jestem skłonna... ZWIĘKSZYĆ BUDŻET! Ale nie jakoś radykalnie. Na razie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meistersinger na co dzień, no, no ... propozycja, rzekłbym, co najmniej odważna ...  Junghans natomiast jest mało wodoszczelny, co również może mieć jakieś znaczenie przy codziennym użytkowaniu -_-   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Miałam trochę zobowiązań zawodowych pilnych do realizacji, więc na chwilkę odłożyłam swój projekt. Ale nie zamierzam rezygnować z jego realizacji. :)

 

Na razie mam taki plan: udam się gdzieś  poza moją "wioskę" w szerszy świat, żeby poprzymierzać trochę zegarków. Muszę sobie doprecyzować kwestie związane z wielkością. Jak już ustalę mniej więcej wielkość to wtedy skupię się na konkretnych markach i modelach. I tu liczę na Waszą pomoc.

 

Trochę ochłonęłam, więc myślę, że powrócę do pierwotnie zakładanego budżetu, bo na skutek gorącej dyskusji w tym temacie mocno go podciągnęłam. Chyba, że znajdę coś mega wyjątkowego. :D

 

Myślę, że ważna jest dla mnie funkcjonalność i uwaga o wodoszczelności jest bardzo zasadna. A zatem muszę zwrócić na ten aspekt większą uwagę.

 

To chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

Większe wr, minimum 100, pewnie szafir się przyda, czy bezobsługowość też?

Jeśli te trzy rzeczy na tak, to najlepszą opcją będzie jakieś kwarc solarny od citizena, dużo damek mają. Albo coś od damek seiko.

A jak na placu boju zostają mechaniki.... No to będziemy wybierać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...albo coś w stylu europejskim ... Niemcy, Szwajcaria ... :)  WR minimum 100 ?! A po co?! Do codziennego zwykłego noszenia spokojnie 50 wystarcza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.