Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bronek

Seiko 5 mój pierwszy mod

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się!

Wpadłem właśnie na taki pomysł aby zrobić swojego pierwszego moda na seiko 5. Poniżej przedstawiony zegarek został zakupiony taniej niż koszty przesyłki i nie sądzę żeby więcej niż koperta z niego została w tym projekcie. Stanu mechanizmu nie konsultowałem jeszcze z zegarmistrzem. Mam taką wizję tego zegarka: bransoleta out, zamiast tego granatowy pasek, nowa tarcza w kolorze białym lub niebieskim z zachowanym datownikiem. Do tego wskazówki jasnozielone lub białe z czerwoną sekundą i "chapter ring" w tym samym kolorze. Jak widać z mojego posta w temacie jestem zielony i wszelkich rad chętnie wysłucham - za równo ws. nabywania części, jak i wprowadzanych zmian.

post-30970-0-98459100-1478694038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Cześć kolego.
Tarczę dobierasz pod mechanizm, po pozycji koronki i rozmiarze tarczy. .Obstawiam, że w tej "5" masz 7s26 i to jest dobra wiadomość bo będą tarcze, większość z nich będzie w rozmiarach tarcz do diverów - 28.5mm, zmieści Ci się?

Wybór wskazówek jest duży, ale nie przypominam sobie czy widziałem jasnozielone, z drugiej strony też nigdy nie szukałem.

Chapter ringi dostaniesz do popularnych diverów: SKX, monster, sumo, chyba już też żółw.

 

Życzę sukcesów, ale może pomyśl czy SKX albo starszy 7002 nie dałby Ci większego pola manewru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj się rozbija o kilka rzeczy: wielkości - mój chudy nadgarstek znacznie ogranicza wybór; kształt - ten został zakupiony głównie ze względu na kształt i wielkość koperty. Nie bardzo ogarniam jeszcze oznaczenia modeli. Ten ma z tylu wybite 6119-8200. Z racji że jest to pierwszy taki projekt to raczej ważne jest też, żeby ograniczyć straty. Obawiam sie, że największym kosztem będą koszty przesyłek z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pierwsze problemy. Drugi z odwiedzonych zegarmistrzów powiedział, że z tym mechanizmem nie ma co robić (urwany wałek) ale jak się znajdzie mechanizm to może zrobić. W tym jest 6119 i tutaj takie pytanie: czy późniejsze mechanizmy pasują do wcześniejszych kopert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.