Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)

Tak się zastanawiam, dlaczego taka marka jak Citizen nie doczekała się swojego ogólnego tematu i nawet żaden wątek tej marki nie jest podpięty.

Marki Orient, Seiko a nawet casio w dziale Japońskim mają swoje podpięte tematy a Citek gorszy?   ^_^

Może najwyższa pora czas zacząć?  :)

Zapraszam do dyskusji w tym ogólnym wątku tej marki.

Prosiłbym także o możliwość podpięcia tego tematu  :)

 

Może na zachęte duskusji wrzucę swojego "obywatela"  ;)

 

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, popieram inicjatywę kolegi.

 

9205f851515a4493b35883b40dc7c7a1.jpg

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się i biorę za robienie fajnej foty mojemu AT9030-55L bo właśnie sobie uświadomiłem że nie mam żadnej która by się nadawała do pokazania ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajnie że temat powstał, chętnie poczytam opinię innych użytkowników na temat Citizena. Uważam że robią solidne zegarki. Popularność zdobyły dzięki zasilaniu Eco-Drive, wykorzystaniu tytanu w kopertach i bransoletkach. W Polsce może jeszcze nie są tak popularne jak w USA ale czas pokaże. Bardzo dobre-"niezniszczalne" mechanizmy automatyczne np. Cal.8200. Ja od wielu lat noszę i Eco i automat i nie mam uwag. Poniżej mój Nighthawk

Pozdrawiam,

Nighthawk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Citizeny są warte uwagi i szkoda że trochę przygaszone przez Seiko.. Jako, że wątek nie dotyczy wyłącznie automatów wrzucam tu swego eco-Drive z serii signature.

post-59414-0-70145400-1478988310_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Citizeny są warte uwagi i szkoda że trochę przygaszone przez Seiko.. Jako, że wątek nie dotyczy wyłącznie automatów wrzucam tu swego eco-Drive z serii signature.

Śmiało, to jest wątek ogólny  :)

Pytać, wrzucaś zdjęcia, chwalić się swoimi Citkami  :)

 

Cześć, fajnie że temat powstał, chętnie poczytam opinię innych użytkowników na temat Citizena. Uważam że robią solidne zegarki. Popularność zdobyły dzięki zasilaniu Eco-Drive, wykorzystaniu tytanu w kopertach i bransoletkach. W Polsce może jeszcze nie są tak popularne jak w USA ale czas pokaże. Bardzo dobre-"niezniszczalne" mechanizmy automatyczne np. Cal.8200. Ja od wielu lat noszę i Eco i automat i nie mam uwag. Poniżej mój Nighthawk

Pozdrawiam,

Dokładnie.

Ja też niedawno odkupiłem Eco-Drive-a Nighthawk-a ale już teraz w wersji US  :)

Przede wszystkim na plus w tej wersji to pełna luma na indeksach i magiczny napis na tarczy, który daję duży fun factor  :)

Na plus wersji EU to ładniejszy dekiel, grawerowany bo w wersji US bida i to jeszcze w połysku, gdzie łapie łatwo rysy.

No ale magiczny napis też jest  :D

 

Wersja US:

1.jpg1.jpg

1.jpg

 

A tu wersja na EU którą miałem wcześniej:

4.jpg

1.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego Citizena podchodziłem z rezerwą i bardzo szybko okazało się, że to bardzo dobre zegarki. Rewelacyjna luma na promasterach. Przerobiłem trzy do tej pory i każdy pięknie świecił.

Mechanika mam tylko jednego, ale za to takiego jak w poście numer 1 :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomaliusz, fajnie, że powstał ten temat. Dziwię się, że dopiero teraz.

 

Ja mam tylko jednego citizena, ale może dyskusja w tym wątku zainspiruje mnie do poszerzenia kolekcji o kolejne. Mój citizen jest moim pierwszym zegarkiem zakupionym w miarę świadomie, a kupiłem go po poczytaniu forum, chyba jeszcze przed założeniem konta. :)

 

Ma też chyba dosyć nietypową tarczę, jak na eco-drive'a - bez węży. ;)

 

gallery_69574_2783_615867.jpg

 

Lumy jest w nim niewiele, ale to co jest, pięknie świeci tą charakterystyczną niebieskawą poświatą.

 

gallery_69574_1943_264051.jpg

 

Z mechaników kiedyś poważnie chodziła mi po głowie autozilla, ale jakoś się wyleczyłem, głównie za sprawą ceny, tylko... czy na zawsze? Na dzień dzisiejszy jeśli już, to prędzej zdecydowałbym się na ecozillę. Jednak śledząc czasem ofertę citizena myślę, że są ciekawsze pozycje tej marki niż zilla, czy to w wersji eco-, czy też auto-. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz, dzięki za temat.
Sol, dzięki za link.
 
Ja swojego Citizena trafiłem przez przypadek i to był strzał w 10.
Mam trochę dość zegarków z czarnymi tarczami a te z białymi są dla mnie "za grzeczne" ale połączenie tych kolorów bardzo mi się spodobało i kupiłem AV0030 Calibre 2100.
Preferuję większe zegarki ale ten okazał się idealny i bardzo wygodny. Dodatkowo na plus jest to, że to nie diver i nie ma bezela z cyframi, który zmniejsza tarczę a co za tym idzie, optycznie cały zegarek.
Na początku za minus uważałem kopertę i uszy, które są dedykowane tylko do tej bransolety ale teraz to doceniam, bo jest to niestandardowe mocowanie bez maskownic a sama bransoleta dzięki małym, podwójnym łączeniom jest bardzo wygodna i "elastyczna".
Co do kwestii mechanizmu to osobiście nie mam parcia, że kwarc to coś gorszego. Lubię niezawodne i bezobsługowe zegarki a przede wszystkim wybieram takie, które podobają mi się wizualnie :)
 
PSX_20161017_003202.jpg

DSC_5952.jpg

PSX_20161015_191418.jpg

PSX_20161109_220607.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AV 1000-57E czyli Signature flyback chronograph. Warto wspomnieć tu o jego bransolecie istne mistrzostwo. Mało gdzie widziałem tak dopracowaną bransoletę , zegar klei się do ręki choć ma 44mm.

post-59414-0-43223500-1479050508_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje byłe

 

 

00121085a7d2d11b.jpg

 

 

cde02c33ab0bdd41.jpg

 

5035e03934dc1c1c.jpg

Edytowane przez rado s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6cd88984743725c9gen.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rado s, nigdy nie miałem Ecozilla.

Wygodnie to się nosi bez uszów?

Rozumiem że to duży zegarek i wtedy tak nie odstaję od nadgarstka.

Zakładałeś kiedyś adaptery/uszy do niego?

Wtedy pewnie to jeszcze większy potwór  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nosiło bardzo dobrze, tytan nie jest tak ciężki jak stal. Adaptery musiałem sam dorabiać z tytanu, wtedy nie były dostępne.

 

f03db73dacb365f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te adaptery oryginalnie są chyba większe, przynajmniej tak mi się wydaję.

No ale samaróbka kapitalna, klamry też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku gościły 4 citki

post-70887-0-51150500-1479157915_thumb.jpg

post-70887-0-80008500-1479157888_thumb.jpg

post-70887-0-37085600-1479157923_thumb.jpg

Został tylko ulubieniec

post-70887-0-15344500-1479157955_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Citizen ma się nadal dobrze :)

 

0096ec0823658aad.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-93723-0-76333500-1479294823_thumb.jpgpost-93723-0-72698800-1479294834_thumb.jpgMojego pierwszego Citizena kupiłem w latach 90-tych. Był to model kwarcowy z tarczą funkcyjną i nosiłem go około 6 lat , a później wykończał go jeszcze mój syn. Później ten sam model w wersji tytan. Eco drive były wtedy bardzo drogie i ciężko było mi się zdobyć na zakup choć w marzeniach pozostał. 10 lat temu nieoczekiwanie zakochałem się w Tissotach (oczywiści z tytanu) i muszę przyznać , że była to dobra i wzajemna miłość , bo zegarek tyka do dnia dzisiejszego bez wizyt u zegarmistrza , a dokładność jest imponująca. Regulowany 2 razy do roku przy zmianach czasu letniego.

Wczoraj ziściły się moje marzenia i kupiłem pierwszy Eco-drive  AT8130-56 i jak to u mnie zwykle bywa , znów się zakochałem. Zobaczymy , czy z wzajemnością.


post-93723-0-43329100-1479295418_thumb.jpgI jeszcze jedna fotka

Edytowane przez gustaw223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny słoneczny dzień :)

 

4dbfeccb6b8d5151.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo!

 

Przychodzę z prośbą o pomoc!

Kupiłem niedawno tego Citizena:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140691-s-z-citizen-eco-drive-bn0151-09l/

(BN0151)

Niestety okazał się trochę za duży.

 

Zastanawiam się czy nie zamienić go na tego:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140695-citizen-promaster-eco-drive-bn0100-00e/

(BN0100)

 

W teorii różnica w średnicy jest znacząca 40 vs 43 mm, ale L2L wydaje się być zbliżony...

Czy ktoś może miał oba modele w ręce i może się podzielić spostrzeżeniami co do odczuć wielkości zegarków na nadgarstku?

 

Będę wdzięczny za każdą radę!:)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertn, wydaję mi się że BN0100 ma średnicę 41mm. a BN0151 44mm., co nie zmienia faktu o 3mm. różnicy na średnicy.

Optycznie będzie wyglądał na mniejszego (jest też bardziej stonowany) ale wygoda noszenia będzie podobna, zresztą jak sam zauważyłeś, przez podobne L2L.

Ja bym nie zamieniał, ten majtek to prawdziwy nuras z krwi i kośći a ten drugi to takise nureczek  ^_^

A na Twojej ręce nie wygląda na za dużego, przyzwyczaisz się  ;)

Nurek to nie garnitura i musi być duży  :)

No i wizualnie chyba też nie masz wątpliwości który ładniejszy?  B)

 

A dziś u mnie najthołk  :) 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.