Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Ale właśnie takie zakupy mnie przerastają...

W jaki sposób można dokonać zapłaty (przelew walutowy?)? Jak przeliczyć ostateczną cenę (przewalutowanie, ew. cło lub inne opłaty)? Co z paragonem, gwarancją, ew. zwrotem? Wstyd się przyznać, ale średnio sobie z tym radzę.

 

Choć zegarek tam jest:http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-at8124-83e-eco-drive-global-radio-controlled-at-chronograph-perpetual-sapphire-gents-watch

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu forumowiczów tam kupowało, sklep sprawdzony. Płatność z tego co widzę to PayPal albo karta (czyli standard).

 

Jeśli chodzi o opłaty to UC sam nalicza, zwykle na przesyłce jest podana zanizona wartosc ($30 czy coś w tym stylu). Standardowo pełne oplaty to ok 25% ceny. Wiec optymistycznie brak opłat, pesymistyczne te $300 + 25%.

 

Duty ma tez opcje "przesyłki bez cla/vat", z tego co pamiętam to wtedy paczka idzie przez Wielka Brytanie i dopiero do Polski. Kosztuje to chyba ok $20, wiec może sie bardziej opłacać niz ryzyko cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flaming - płacisz używają PayPala.

Z cłem i podatkiem musisz się liczyć, chociaż czasem uda się uniknąć.

 

Jak masz problem pisz PW, na ile umiem, to pomogę. Nie jest to aż tak trudne :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, postaram się rozeznać jeszcze. A co do PayPala, to już kiedyś się zamierzałem, jednak po otwarciu regulaminu (a jestem z tych, co najpierw czytają, a dopiero podpisują) i ukazaniu się kilkunastu stron tekstu niemalże "prawniczego" po angielsku (choć radzę sobie z nim nieźle), odpuściłem ;-)

A płaceniu kartą podając jej dane też średnio ufam. Pewnie niepotrzebnie, ale taki to już ze mnie sceptyczny typ. Nic na to nie poradzę. Najlepiej robi mi się zakupy internetowe poprzez np. PayU - loguję się na stronę banku, robię przelew i cześć.

Wiem, że czasy idą naprzód, a ja powoli dziadzieję, więc może faktycznie czas się przekonać, bo za chwilę nie będę potrafił TV uruchomić :-P


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się dobrze dobraliśmy, bo ja też bardzo nieufny jestem. Kartą jeszcze w życiu nie płaciłem, podając jej dane w necie.

Ale PayPal działa spoko. Rejestrujesz się i możesz od razu zasilić konto szybkim przelewem, gdzie kasę od razu masz do wydania. Następnie klikasz w sklepie i płacisz PayPalem z tej właśnie kasy.

Plusem jest to, że w razie problemów możesz domagać się zwrotu kasy z PayPala :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się dobrze dobraliśmy, bo ja też bardzo nieufny jestem. Kartą jeszcze w życiu nie płaciłem, podając jej dane w necie.

Ale PayPal działa spoko. Rejestrujesz się i możesz od razu zasilić konto szybkim przelewem, gdzie kasę od razu masz do wydania. Następnie klikasz w sklepie i płacisz PayPalem z tej właśnie kasy.

Plusem jest to, że w razie problemów możesz domagać się zwrotu kasy z PayPala :)

Witam,

Od kilku dni czytam forum i mam jeszcze większy mętlik w głowie, zdecydowałem się na zakup zegarka marki Citizen Eko-Drive w budżecie do 2000. 

Proszę o poradę czym się kierować w wyborze bo przepadłem w mnogości modeli.

 

Pozdrawiam Kazimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest adekwatna do ceny, czyli najlepiej będziesz wybierał to co ci się spodoba i to co będzie miało dodatkowe możliwości jak np. synchronizacja czasu.

W tym budżecie masz masz spory wybór.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest adekwatna do ceny, czyli najlepiej będziesz wybierał to co ci się spodoba i to co będzie miało dodatkowe możliwości jak np. synchronizacja czasu.

W tym budżecie masz masz spory wybór.

Właśnie i to jest mój problem, oczywiście synchronizacja radiowa szkło szafirowe i bransoleta.

Mój obwód nadgarstka to 18 cm, jaką wielkość koperty wybrać, może ktoś poleci jakiś sprawdzony model o tych kryteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i to jest mój problem, oczywiście synchronizacja radiowa szkło szafirowe i bransoleta.

Mój obwód nadgarstka to 18 cm, jaką wielkość koperty wybrać, może ktoś poleci jakiś sprawdzony model o tych kryteriach.

No to spójrz właśnie na modele, które przytoczyłem kilka postów wyżej, bo mam podobne kryteria :)

A co do wielkości koperty, to nie sugeruj się tym parametrem. Ja mam mniejszy nadgarstek i wielokrotnie przekonałem się, że to jak leży zegarek na ręcę nie tyle zależy od nominalnej wielkości koperty, co bardziej od jej budowy. Ale tu to już tylko przymiarka da Ci odpowiedź.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni czytam forum i mam jeszcze większy mętlik w głowie, zdecydowałem się na zakup zegarka marki Citizen Eko-Drive w budżecie do 2000. 

Proszę o poradę czym się kierować w wyborze bo przepadłem w mnogości modeli.

 

Pozdrawiam Kazimierz

W takim budżecie, to ja bym kupił trzy dobre zegary. :rolleyes: No ale jak chcesz tyle wydać, to mnie zaciekawił ostatnio Citizen BZ1006-82E.

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czy tego modelu szukasz AT8124-83E ?

Dokładnie tak. Chciałbym go kupić w PL.

Ale jest jeszce inny, podobny, z tym że ma pasek i pomarańczowe wskazówki - AT8124-08H. Też fajny.

 

post-90102-0-44572800-1502112808_thumb.png

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coś więcej o tych trzech napisz. :)

Proszę bardzo. Kultowa Ecozilla, mega zegarCitizen chrono eco śmieko radio alarm. Na dokładkę np. Orienta Mako, w cenie 400-500 złociszy co i rusz się pokazują na bazarku. Jak Zilla nie pasuje, to łatwością kupisz pilota Citizena z WR100, eco i czytelną tarczą.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się dobrze dobraliśmy, bo ja też bardzo nieufny jestem. Kartą jeszcze w życiu nie płaciłem, podając jej dane w necie.

Ale PayPal działa spoko. Rejestrujesz się i możesz od razu zasilić konto szybkim przelewem, gdzie kasę od razu masz do wydania. Następnie klikasz w sklepie i płacisz PayPalem z tej właśnie kasy.

Plusem jest to, że w razie problemów możesz domagać się zwrotu kasy z PayPala :)

Polecam wirtualne karty, np ING ma taka. Dziala jak karta przedpłacona, a w internecie jest rozpoznawana jak kredytowa. Wiec mozna bezpiecznie placic bez obaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi po głowie CC3020-57L. Ktoś miał okazję widzieć go na żywo lub jest w jego posiadaniu?92b74312f4859b1197b00016b66dfdfa.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ogólny wątek o citizenach.... Interesuje mnie jakie mechanizmy mają w swoich bebechach automaty citizena (swoją drogą upatrzyłem sobie taki: http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-nh8370-86e-automatic-50m-gents-watch) ? I gdzie można o nich poczytać (może być po angielsku), być może jest jakiś spis mechanizmów stosowanych przez daną markę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prostych modelach najcześciej znajdziesz mechanizmy Miyota 8200 lub 8210. Dobre kalibry sprawnie pracują przez długie lata. poczytać można na stronie Global Citizen Watch. Tam pojawił się chyba nie tak dawno przegląd ich wszystkich kultowych modeli z opisem oraz rokiem produkcji. Bardzo fajnie się ogląda. Poza tym na stronie którą podałeś można sobie pobrać PDF z instrukcją obsługi tam zawsze w specyfikacji jest rodzaj zastosowanego mechanizmu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.