Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Jestem szczęśliwym użytkownikiem ecodrive'a, po pół roku zauważyłem, że spieszy się pół minuty. Wystawiałem na okno ( blokowisko ) kilka razy na noc, bez efektu. Ręcznie można minuty tylko nastawiać, więc mogę tylko cofnąć o minutę, wówczas będzie się późnił.

Co mogę zrobić? Aby wyregulować idealnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Jestem szczęśliwym użytkownikiem ecodrive'a, po pół roku zauważyłem, że spieszy się pół minuty. Wystawiałem na okno ( blokowisko ) kilka razy na noc, bez efektu. Ręcznie można minuty tylko nastawiać, więc mogę tylko cofnąć o minutę, wówczas będzie się późnił.

Co mogę zrobić? Aby wyregulować idealnie?

Czy ma stop sekundę? Tzn., czy podczas regulacji sekundnik stoi? Jeżeli tak, to ustawiasz sobie wskazówkę minutową, a koronkę wciskasz wtedy, gdy sekundnik jest we właściwym miejscu. W ten sposób masz czas dokładny co do sekundy.

Jeszcze jedno eco-drive to zegarek pobierający energię ze słońca i innych źródeł światła, ale nie znaczy że sam się reguluje. Taką opcję mają Citizeny radio-controled i satellite-controled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik zatrzymuje się po wyciągnięciu koronki, wszak to zegarek kwarcowy. A 30 sekund na 6 miesięcy to bardzo dobry wynik, jeśli to zegarek bez automatycznej synchronizacji czasu.

Jarbis68 jaki masz model Citizena?

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen cb0013-04a.

Powinien sam się regulować, ale mieszkam na obrzydliwym blokowisku i to stąd może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen cb0013-04a.

Powinien sam się regulować, ale mieszkam na obrzydliwym blokowisku i to stąd może być problem

W takim razie musisz wyjść poza swoje giga-blokowisko i tam dokonać regulacji. Pół minuty na pół roku to bardzo dobra dokładność i wystarczy jedna wycieczka w teren sprzyjający, nawet raz na rok.

Wysokie budynki to przyczyna Twoich kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam w instrukcji wyczytać, jak ustawia, a raczej wymusza się samoregulację? I to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułóż go na noc na parapecie.

Tarczą w dół, indeksem "12" na zachód.

Zobaczymy jutro rano.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zegarek na noc położyć po prostu na parapecie godziną 9 skierowaną do okna i tyle. W dzień nie ma sensu włączać synchronizacji na żądanie bo niepotrzebnie wyczerpuje to akumulator, sychronizacja w dzień najczęściej trwa dłużej i kończy się niepowodzeniem z uwagi na silniejsze zakłócenia elektromagnetyczne oraz upał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej dokładności Twojego zegarka nie przejmowałbym się kilkoma sekundami w tą, czy w drugą. Chyba czasami wydostajesz się poza swoje blokowisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo, bardzo dużo pracy, bo jestem w trakcie przeprowadzki, więc mam mało czasu, wieczorem zwalam się do łóżka jak trup, nie myślę o telefonie, w ogóle mało myślę. Ale bardzo dziękuję za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo, bardzo dużo pracy, bo jestem w trakcie przeprowadzki, więc mam mało czasu, wieczorem zwalam się do łóżka jak trup, nie myślę o telefonie, w ogóle mało myślę. Ale bardzo dziękuję za wszystkie porady.

Może więc problem z automatyczną samoregulacją rozwiąże się samoistnie, o ile nie przenosisz się z jednego blokowiska do drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop sekunda to kompilacja właściwa dla zegarków mechanicznych. W tym kwarcu sekundnik się zatrzyma jak maksymalnie wysuniesz koronkę, ale to nie jest tożsame.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Mam kolejne :) Otóż mam możliwość po taniości zakupić mało używanego citka bk2250-56e, jednak jest on na bransie - nigdy nie nosiłem na bransolecie, chciałbym spróbować, ale też chciałbym, żeby była opcja zmiany na pasek i pytanie, czy w tym modelu da się wymienić branse na pasek. Dzięki ! :)

post-41619-0-27261600-1533730318_thumb.jpg

post-41619-0-16975300-1533730357_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Mam kolejne :) Otóż mam możliwość po taniości zakupić mało używanego citka bk2250-56e, jednak jest on na bransie - nigdy nie nosiłem na bransolecie, chciałbym spróbować, ale też chciałbym, żeby była opcja zmiany na pasek i pytanie, czy w tym modelu da się wymienić branse na pasek. Dzięki ! :)

Twoja decyzja, twój pomysł. Czy warto zamieniać bransoletę tytanową na pasek? Zegarek z tytanu ważyć może mniej niż stalowy z paskiem skórzanym. Nie lepiej wybrać jakiś inny model nie z tytanu? Może, jak cena okazyjna to go kup i odsprzedaj z zyskiem, a potem kup coś na pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie: do tej koperty żaden standardowy pasek nie spasuje. Możliwe, że Citizen ma w ofercie pasek dedykowany, ale szczerze mówiąc wątpię.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pytaniu bardziej chodziło mi o to, czy konstrukcja tego zegarka pozwala na ściągnięcie bransolety i zastąpienie jej skórą/gumą i jeśli tak, to czy będzie pasowała większość pasków, czy jakiś specjalny typ. Nigdy nie miałem do czynienia z zegarkami na bransie i też się nimi nie interesowałem i interesuje mnie, czy są jakieś zegarki sprzedawane na bransie (bardziej o jakiej konstrukcji), do których nie podejdzie żaden pasek, tylko bransa.

Tego citka mierzyłem i jak na moje gabaryty jest prawie niewidoczny, ale czegoś takiego właśnie szukam (pod koszulę) no i mogę go mieć prawie darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, podziękował panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja citka cb013-04b mówi o tym, że sygnał do regulacji wysyłany jest o godzinach 2,4 i 5 przed południem, zegarek należy położyć na parapecie szerokiego okna pod kątem ok 45 stopni do okna.

Niestety przeprowadzam się w ramach tego blokowiska, co prawda będę mieszkał niby wysoko, bo trzecie piętro, jednak co z tego, gdy przede mną ok 200 , 300(?) m dalej niebo zasłania mi i piękny świat obrzydliwie wielki wieżowiec.

I ten mój zegarek dziwnie się zachowuje.

Po wciśnięciu krótkim przycisku wskazówka powinna pokazać, czy jest możliwy odbiór sygnału, czy nie . A ona w ogóle tego nie pokazuje, tylko zatrzymuje się pomiędzy 12 a 13 godziną.

No nic, w przyszłym tygodniu napiszę, czy mi się udało.

Pozdrowienia

Jarrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja citka cb013-04b mówi o tym, że sygnał do regulacji wysyłany jest o godzinach 2,4 i 5 przed południem, zegarek należy położyć na parapecie szerokiego okna pod kątem ok 45 stopni do okna.

Niestety przeprowadzam się w ramach tego blokowiska, co prawda będę mieszkał niby wysoko, bo trzecie piętro, jednak co z tego, gdy przede mną ok 200 , 300(?) m dalej niebo zasłania mi i piękny świat obrzydliwie wielki wieżowiec.

I ten mój zegarek dziwnie się zachowuje.

Po wciśnięciu krótkim przycisku wskazówka powinna pokazać, czy jest możliwy odbiór sygnału, czy nie . A ona w ogóle tego nie pokazuje, tylko zatrzymuje się pomiędzy 12 a 13 godziną.

No nic, w przyszłym tygodniu napiszę, czy mi się udało.

Pozdrowienia

Jarrro

W tej sytuacji sprawdziłbym położenie wskazówek i wykonał korekcję pozycji referencyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wyrażenie korekcja pozycji referencyjnej?

Zegarek wyregulowany siłą osobistą został przeze mnie po wnikliwej lekturze instrukcji obsługi. Jako wzór czasu posłużył telefon komórkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam taką opcję musisz zobaczyć w instrukcji - "Checking and correcting ... reference position". Pewną manipulacją koronką i przyciskiem sprawdzasz położenie "wyjściowe" wszystkich wskazówek oraz datownika. W skrócie chodzi o to aby wszystkie wskazówki w tym momencie sprawdzania znalazły się dokładnie równo na godzinie 12. Jeśli tak nie jest należy dokonać ręcznej korekty. Przypuszczam że w Twoim modelu siedzi mechanizm H144 lub H145 http://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/h144/e.pdf Czasem właśnie nieprawidłowe położenie wskazówki np. minutowej spowodowane np. silnym wstrząsem lub silnym polem elektrostatycznym mimo prawidłowej synchronizacji powoduje błędne wyświetlanie czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu aż pojawi się nowy "majtek" w wersji NY0082-17X

 

43071830565_114dcf447e_o.jpg

(foto zapożyczone z netu)

 

 

na rękę trafił starszy brat ;)

 

43928791852_d7cafceda0_o.jpg

 

Nieco MZ przekombinowali z tą "samurajową" koronką w nowych wersjach.

 

BTW, czy komuś zdarzyło się, że długo nie używany bezel zaczął się "zapiekać". Nie wiem nawet jak to nazwać, ale efekt jest taki, że ciężko go ruszyć z miejsca, jak już się nieco obróci, to kręci się bez problemu do momentu, kiedy znów dojdzie do pozycji, w której stał przez jakiś czas nieruchomo. Potem przez jakieś 1/5 obrotu znów idzie ciężko, jakby coś kleistego go blokowało, a później znów jest ok na resztę pełnego obrotu. Wykonałem kilkanaście pełnych obrotów bezelem i jest ok, ale zastanawia mnie ta sytuacja, bo nie przypominam sobie, żeby mi się coś lepkiego wylało na zegarek, a takie właśnie wrażenie można odnieść - jakby się coś w środku lepiło.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.