Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki bazarek?  spacer.png 

 

Biedamasa to przy nim popierdółka 🤭 

Koperta jest znacznie masywniejsza a sam zegar zdecydowanie cięższy.

Przez krótkie uszy optycznie zmniejsza swój gabaryt ale to duży zegarek choć do wygody noszenia zarzucić mu nic nie mogę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadal obydwa.

Citizen jest większy i cięższy. Tarcza w Citizenie to mistrzostwo świata. Nakładane indeksy, kanapka i ten datownik :wub: Szkło z AR także lepsze. Ciężko mi czasami idealnie dopasować bransoletę i to mnie wkurza. Łatwiej schudnąć / przytyć ;)

Jak dopasujesz to jest wygodny, bo koperta jest fajnie wyprofilowana.

 

51MAS ma fajniejszą kopertę (więcej finezji), lepszy bezel. Tarcza dobra, ale bardziej klasyczna, fajne wskazówki i indeksy, za to luma wymiata. Jest lżejszy, mniejszy i przez to bardziej wygodny. Można go też fajnie ubierać w paski.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20200702_091447.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tomaliusz napisał:

Biedamasa to przy nim popierdółka 🤭 

Koperta jest znacznie masywniejsza a sam zegar zdecydowanie cięższy.

Przez krótkie uszy optycznie zmniejsza swój gabaryt ale to duży zegarek choć do wygody noszenia zarzucić mu nic nie mogę :)

 

14 godzin temu, Sol napisał:

Ja mam nadal obydwa.

Citizen jest większy i cięższy. Tarcza w Citizenie to mistrzostwo świata. Nakładane indeksy, kanapka i ten datownik :wub: Szkło z AR także lepsze. Ciężko mi czasami idealnie dopasować bransoletę i to mnie wkurza. Łatwiej schudnąć / przytyć ;)

Jak dopasujesz to jest wygodny, bo koperta jest fajnie wyprofilowana.

 

51MAS ma fajniejszą kopertę (więcej finezji), lepszy bezel. Tarcza dobra, ale bardziej klasyczna, fajne wskazówki i indeksy, za to luma wymiata. Jest lżejszy, mniejszy i przez to bardziej wygodny. Można go też fajnie ubierać w paski.

 

Dzięki za opinie Panowie. Myślę, że ostudzi to trochę moje ciągoty do GTSa. AR, tarcza i sam "look" to bardzo kuszące "ficzery", ale biedaMAS to chyba maksimum, co mój nadgarstek zniesie komfortowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosiłem GTSa na nadgarstku 17-18 cm i, jeżeli odpowiednio dopasowałem bransoletę, było bardzo dobrze.

A przestrzeń na tarczy jest wręcz niesamowita.

Ja bym go nie skreślał ze względu na rozmiar :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sol napisał:

...

Ja bym go nie skreślał ze względu na rozmiar :)

Tu chyba chodzi o przekonanie samego siebie że jest za duży, nie dla mnie bo znowu trzeba będzie kolejny miesiąc chleb z pasztetem wsuwać 🤭

A potem i tak kupi bo tak :D:):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie damkę kolejną kupiłem - Hammy 38mm :)

Jeżeli jednak Ci kiedyś przyjdzie do głowy Tomku rozstać się z tym bikolorowym monstrum, to daj znać. Chociaż znając życie już się do niego kolejka ustawiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nosiłem GTSa na nadgarstku 17-18 cm i, jeżeli odpowiednio dopasowałem bransoletę, było bardzo dobrze.
A przestrzeń na tarczy jest wręcz niesamowita.
Ja bym go nie skreślał ze względu na rozmiar
 

Ja na 18,5-19,5 i nie było problemu z noszeniem i dopasowaniem, a muszę mieć niemal idealnie bo 2-3mm za mało albo za dużo i już mi zegarek przeszkadza. Zaczął już męczyć rozmiarem (ale nie był niewygodny).
Dlatego zawsze jak ktoś ma problem z dopasowaniem proponuję przekładanie ogniw i przesuwanie klamry w którymś kierunku które wiadomo, że nie zmienia długości bransy, ale sprawia że inaczej się układa i można tym zniwelować drobne niedopasowanie.

Zegar extra, ale na razie nie wracam ;). Courageousy skutecznie go zastąpiły.
Tak jak i Octavie nie dopuszczają GT na nadgarstek, chociaż GTków na razie nie sprzedaję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.Mike, powrzucał byś czasem trochę zdjęć tej pięknej octavki. Dał nacieszyć wzrok innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavka, pierwsza z lewej, obok Signaturka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Miał ktoś może styczność z Citizen Super Titanium Promaster AV0080-88E . Bardzo mi się podoba. Co o tym zegarku sądzicie ?

 

 

 

Bardzo ciekawy zegarek. Mierzyłem i oglądałem osobiście. Gdyby nie inne na oku to pewnie bym brał. Zwraca uwagę i był na nadgarstku wygodny.

Pushery jak w dawnym stoperze robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź. Mam 17,5  cm rozmiar nadgarstka. Ciekawe czy nie bedzie za wielki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !

Czy Citizen NY 0100z kopertą i bransoletą super titanium jest wart uwagi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Octavka, pierwsza z lewej, obok Signaturka.

 

Obydwie Octavie na tym zdjęciu są obok Signaturów, bo wszystko co na zdjęciu to Signaturki.

Ale przyznam, że pierwsza z lewej jest tylko jedna default_wink.png aktualnie rzadko trafia na rękę, ale jak już mi o niej przypomniałeś to ją przewietrzylem.

4J8ZrMO.jpg&key=439ee69348c2bde4f7f45ac6f3633446a44e37fba9dab749dee87fd7d5b9d53b

 

Ostatnio noszę tylko bikolora na zmianę z karbonem, co ciekawe - za chrono nie przepadam, ale dla tych zrobiłem wyjątek

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... aktualnie rzadko trafia na rękę, ale jak już mi o niej przypomniałeś to ją przewietrzylem.

Mogę Ci pomóc ulżyć w tymże "cierpieniu"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedź. Mam 17,5  cm rozmiar nadgarstka. Ciekawe czy nie bedzie za wielki ?

Ja mam 18,5 i było bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Citizen NY0100 jest wykonany w technologii super titanium czy tylko titanium? Na różnych stronach są różne sprzeczne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen stosuje od długiego, długiego już czasu tylko Super Titanium i tak też jest w zegarkach NY0100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście jest on tak wytrzymały jak to opisują i wychwalają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kiedyś tak myślałem przyznaję ale doświadczenie pokazało że nie jest to "cudowny" materiał. Ten określany jako Super Titanium jest też określany jako Duratect TIC lub PTIC podstawowa wersja obróbki utwardzania. Rysuje się, nic nie poradzisz. Rysy są troszkę inne niż na stali nierdzewnej, bardziej subtelne. Super Titanium - Duratect powoduje ładny efekt estetyczny w dziennym lub jasnym świetle, połysk elementów max. wypolerowanych. Pisałem kiedyś w innym temacie że mam Citizena Super Titanium (europejska dystrybucja ) rysuje się i widać otarcia. Mam Citizena Attesę Japan - Duratect TIC. Rysuje się. Ale mam też Promastera starego Skyhawka Titanium i używany na równi z poprzednimi zegarkami nie rysuję się wcale. Myślę że to inny sposób obróbki - chociaż oficjany Support Citizena na moje zapytanie odpowiedział że zastosowano w nim Duratect TIC i bądź tu mądry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki. A jak porównanie tego super titanium by wyszło w odniesieniu do Dia Shield od Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.