Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoże że ja też zażywam kąpieli w wannie i jako niemający nurka (oraz wielu innych) nie chciałbym odstawać od ogółu,  postanowiłem z dniem dzisiejszym, wieczorową porą  że wszystkie siły, środki, chęci, możliwości, talenty  skieruję na zdobycie na początek jednego egzemplarza próbnego (na razie mam ograniczony budżet ale popracuje nad nim ) - jak się sprawdzi podczas  kąpieli w wannie wtedy zadecydują o zakupie następnych na początek  do 1 kg nurków !!! :)O swoich wynikach poszukiwawczych niezwłocznie poinformuje Szanowne Grono  w powyższym temacie.  Oczywiście będzie to Sprzęt z stajni Citizen  !!!  Ale co zauważyłem - to  z 70% wszystkich w tym temacie nurków nowych  jest strasznie podobna do siebie, nawet z innych firm też są podobne albo mi się tylko wydaje.  Miałem za to na oku piękny inny od współczesnych, używany stary ale w dobrym stanie  z 1995  roku Citizen nurek - Eco Drive, tytan, WR200  Promaster , rozbierany od góry- ale ktoś mi go wykupił :( Za długo się zastanawiałem. ale jednak 25 lat to kawał czasu -model sprzedawany był w Japonii, bo jakoś w Europie mało ich znalazłem. Dodam że świat spowiła plaga pandemii wiec nie wiadomo jak długo pociągnę a głupio byłoby umierać bez nurka promastera !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, unadarek napisał:

Jakoże że ja też zażywam kąpieli w wannie i jako niemający nurka (oraz wielu innych) nie chciałbym odstawać od ogółu,  postanowiłem z dniem dzisiejszym, wieczorową porą  że wszystkie siły, środki, chęci, możliwości, talenty  skieruję na zdobycie na początek jednego egzemplarza próbnego (na razie mam ograniczony budżet ale popracuje nad nim ) - jak się sprawdzi podczas  kąpieli w wannie wtedy zadecydują o zakupie następnych na początek  do 1 kg nurków !!! :)O swoich wynikach poszukiwawczych niezwłocznie poinformuje Szanowne Grono  w powyższym temacie.  Oczywiście będzie to Sprzęt z stajni Citizen  !!!  Ale co zauważyłem - to  z 70% wszystkich w tym temacie nurków nowych  jest strasznie podobna do siebie, nawet z innych firm też są podobne albo mi się tylko wydaje.  Miałem za to na oku piękny inny od współczesnych, używany stary ale w dobrym stanie  z 1995  roku Citizen nurek - Eco Drive, tytan, WR200  Promaster , rozbierany od góry- ale ktoś mi go wykupił :( Za długo się zastanawiałem. ale jednak 25 lat to kawał czasu -model sprzedawany był w Japonii, bo jakoś w Europie mało ich znalazłem. Dodam że świat spowiła plaga pandemii wiec nie wiadomo jak długo pociągnę a głupio byłoby umierać bez nurka promastera !!!

 

Bardzo dobry pomysł z nabyciem. Ja jednak Ciebie ostrzegę, że np 25 letni Diver to ciężka sprawa z utrzymaniem wodoszczelności. Musiałbyś zainwestować w przegląd i zmienić uszczelki + test wodoszczelności. Najlepiej szukaj modelu, który ma ogólnodostępne części jakby coś się wydarzyło. Polecałbym szukanie protoplasty NY0040 na przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Vonziej napisał:

Bardzo dobry pomysł z nabyciem. Ja jednak Ciebie ostrzegę, że np 25 letni Diver to ciężka sprawa z utrzymaniem wodoszczelności. Musiałbyś zainwestować w przegląd i zmienić uszczelki + test wodoszczelności. Najlepiej szukaj modelu, który ma ogólnodostępne części jakby coś się wydarzyło. Polecałbym szukanie protoplasty NY0040 na przykład

Dziękuj za odpowiedź - właśnie trochę to mnie zastanawiało bo on był rozbierany od góry to uszczelki  musiałby mieć pod szkiełkiem i nie każdy zegarmistrz z tego co się orientuje podejmuje się takie rozbierać - a jak rozbierać to trze byłoby w nim wymienić od razu akumulatorek, szybka  była trochę porysowana, i pewnie te uszczelki  - kosztował 300zł - ale koszty tej operacji i może coś jeszcze by wylazło  plus trzysta złotych i mam tego  NY0040 - faktycznie chyba jednak dobrze że   nie wziąłem - dozbieram jeszcze parę złotych i faktycznie pomyślę o tym modelu bo jest fajny.  Właśnie znalazłem notatę że z dwa miesiące temu zapisałem ten model jako potencjalnego delikwenta do zakupu. :)  jeszcze raz dziękuje - jakbyście mieli jeszcze jakieś takie modele do 800zł to byłbym wdzięczny za podanie to bym przejrzał.  zamieszczę zdjęcie tego starego który mi się podobał. To nie ten egzemplarz ale był identyczny.

promaster.thumb.jpg.8b1fb60b86c4fca0351fb9748df52f4e.jpg

promaster_2.thumb.jpg.83b2d88a95533b9e7e63a6586e225b2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

incubus05 - dzięki zapisałem w obserwacji - cena faktycznie przyjazdna dla nabywcy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było, to można skasować, ale zdaje się, że to absolutna nowość od citka. Ich pierwszy CZ SMART.

0fb2af62d83dd96942f9c44506a69b12.jpg
323f7e727ab1b4357569e3072c093934.jpg
6fcbe5b10c325f3b3433e0db953fa48e.jpg
1f1500df3be36defdc5b984167248047.jpg
7b980b3c56fac7dee46c1aa60424b761.jpg
Cena ok 395$

I tak jak nie ciągnie mnie za żadne skarby do tych wszystkich smartwatchy, mibandów, fitbandów itp., tak do samego citka jak najbardziej. I może tego niebieskiego nawet chętnie bym spróbował.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. no nie, specjalnie uciekłem do zegarków Citizen aby być daleko od Smrtłoczy a one nawet i tu mnie dopadają :) - no nie ..... u chińczyków  w promocji tego od 76zł wzwyż całe kilogramy - ....ale on ma wskazówki czy wyświetlane są ? jednak to Citizen. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

incubus05 - - tamtego już ktoś wykupił - ma jeszcze dwa  podobny do tego za 500zł (Citizen BN0193-17E) i za 800 - o i tego za 800 już nie ma ale biorą .... ale ten faktycznie w  lepszej cenie. Chyba będę musiał się zapożyczyć  :( bo szkoda przepuścić  ... w tym miesiącu już dwa  Citizeny kupiłem :) i dlatego mały korek finansowy powstał.  Jak mówią, miesiąc bez Citizena zakupionego miesiącem straconym  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unadarek, cena za tego BN 0190 byla tak dobra, ze nie dziwne ze ktos od razu lyknal 😄Widze, ze sie wciagnales na powaznie w zegarkowy szal.

Pochwal sie jak cos zakupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

incubus05 - wiem wiem  cena b.dobra i za te też dobra - ale żebym tych dwóch nie kupił to bym kupił tego - najbardziej boli jak okazje przeciekają miedzy palcami - ale spoko  może tego nie wykupią - Zegarki to ja z 30-35 lat temu zbierałem ale wtedy to były radzieckie Poljoty, Rakiety, polskie, pierwsze elektroniczne - cieszyłem się z nich bo nie trzeba było pilnować aby nakręcić  itd... potem przeszło  "kolekcja się rozeszła" ... a teraz.... ech i znów nawrót tylko w stronę Citizena - rodzina patrzy podejrzliwie, zaczynają się docinki w stylu - co ty dzidziuś że zegareczkami się zacząłeś bawić itd... nie jest łatwo ... a i ten nałóg zaczyna kosztować echhhhh że też musiało paść na zegarki nie mogło np na nalepki - ale cóż jakoś udźwigniemy, będziemy walczyć nie poddamy się.  Ale za to ile jest radochy jak przyjdzie nowy/używany zegareczek, pierwsze ustawianie, pierwsze ścieranie kurzu szmateczką, pierwsze założenie, pierwszy odczyt czasu  niezapomniane chwile .... Jak kupię to oczywiście pochwale się ale musze się finansowo zebrać a oglądanie jak toś kupuje w dobrej cenie Citizena i nie jestem to ja, to nie na moje nerwy  Pozdrawiam i dziękuje za wskazanie ciekawych modelików w dobrej cenie. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 18:22, p.r.p. napisał:

Jeśli było, to można skasować, ale zdaje się, że to absolutna nowość od citka. Ich pierwszy CZ SMART.

 

Nawet fajne te Citki, ale bezele im nie centrują jak w Seiko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bart_us napisał:

 

Kurcze a kilka msc temu za tyle czy mniej można było dostać wersję na bransie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bart_us napisał:

Jest w b.dobrej cenie. Jestem zaskoczony że nowe  promaster, diver, Eco drive są w takich cenach, zawsze  myślałem że zaczynają sie min od 1500zł  - ale właśnie obserwuje dwuletnia używkę (zbierając kasę na niego) 500zł Citizen BN 190 - to który ogólnie jest lepszym modelem bo z zewnątrz wyglądają podobnie oprócz wskazówki minutowej ? Jest jeszcze taki sam  którego Kolega incubus05 polecił za 460 zł (to można byłoby jeszcze może te 60zł urwać - skoro w sklepie jest obniżka) i ten na pasek i bransoletę co trochę podnosi wartość. A ogólnie to ich ceny zbliżone są do podobnie wyglądających automatów. I co lepsze automat czy bateryjka,  na baterie mam już wiec  może automat. Tyle Citizenów tyle wyborów same dylematy.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam do mojego NY0085-86EE paska gumowego i tu pytanie czy kauczuk czy może coś innego trwałego? Może macie jakieś propozycje do 200zł? Czerwony? Czarny?20201111_141113.thumb.jpg.1e5031bf5e69643d247f77ee290f06bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego moim zdaniem, kauczukowy Bonetto Cinturini 285/S odpowiedni dla zegarków typu Diver lub NATO/ZULU klasyczny czarny też będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

To mój pierwszy Citizen ale chyba nie ostatni. Jakby co sekundnik jest niebieski...


Poka na łapsku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie ktoś miał lub ma ten model ? Jakieś opinie ?

 

Pojawił się na creationwatches i lekko nie daje mi spokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karloss napisał:

Panowie ktoś miał lub ma ten model ? Jakieś opinie ?

 

Pojawił się na creationwatches i lekko nie daje mi spokoju ;)

...co tu Pytać, Jak się podoba to rozsupłać woreczek z grosikami wyciągnąć  z 1574 zł i cieszyć się Nowym Pięknym  Citizenem Promasterem CB0170-81E - życie jest zbyt krótkie aby sobie odmawiać tak drobnych przyjemności jak nowy Citizen :) Raz na milion lat skorygujesz  go o 1s wiec nie ma nad czym się zastanawiać, chyba że to za małą dokładność ... to wtedy trzeba szukać dalej  ... jak kupisz opisz wrażenia z jego posiadania !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, karloss napisał:

 

Panowie ktoś miał lub ma ten model ? Jakieś opinie ?

 

Pojawił się na creationwatches i lekko nie daje mi spokoju ;)

 

Zapytaj kolege - moze ten ci przypasuje. Jak nie, to czegos sie dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

...co tu Pytać, Jak się podoba to rozsupłać woreczek z grosikami wyciągnąć  z 1574 zł i cieszyć się Nowym Pięknym  Citizenem Promasterem CB0170-81E - życie jest zbyt krótkie aby sobie odmawiać tak drobnych przyjemności jak nowy Citizen :)

Po rabacie  mi wychodzi 1445zł, oczywiście jeśli by nie wpadło "szczurkowe", ale ogólnie podoba mi się Twoje podejście do sprawy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karloss napisał:

Po rabacie  mi wychodzi 1445zł, oczywiście jeśli by nie wpadło "szczurkowe", ale ogólnie podoba mi się Twoje podejście do sprawy ... :)

... bo akurat w tych modelach to o co tu pytać :) ogólnie co do wyglądu (mi się bardzo podoba)  ten i ten  co Kolega maritimeeng poleca  - cena mniej :)każdy ma inny gust: jednemu się podoba a jednemu nie, a wszystko na zdjęciach i filmikach widać (chodź przeważnie jak przychodzi i na żywo to jeszcze lepiej wygląda) , co do  noszenia to tak samo jednemu będzie pasować drugiemu nie,  co do trwałości - Citizen marka sam w sobie - no chyba że jakiś bubel wypuścili a to praktycznie niemożliwe skoro ich zegarki 20-30 letnie chodzą bez problemu,  jaki werk: żeby to był automat to można podyskutować na temat chodu, zastosowanych komponentów czy dokładności dobowej- tu w radiowym nie ma o czym mówić, póki radio nadaje to to się machnie raz na milion lat :) a bez radyjka  tak zapewne z 10-15s na miesiąc :) uważam że ta funkcję powinny mieć wszystkie zegarki - ale  z drugiej strony nudno byłoby jakby wszystkie dokładnie ten sam czas pokazywały :)  i ile tematów z forum by wypadło :)   jedynie może o opcjach ustawiania czy są przyjazne czy nie  ale to też kwestia gustu, wiec pozostaje jeszcze CENA hehehh no i  tu jest pole do popisu  odpisującym tak aby polecić  bezpieczny zakup i jak najtaniej  :) Ilu ludzi tyle opinii :)  pozdrawiam i miłego przyszłego noszenia :) - może kiedyś odkupie go od Ciebie :) bo na razie mnie nie stać na nowego :) (mam  już jednego radiowca - teraz odkładam na promastera divera może do choinki coś naskrobie ) .  Moje Motto: miesiąc bez nowego/używanego Citizena miesiącem straconym ;) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.