Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Po rabacie  mi wychodzi 1445zł, oczywiście jeśli by nie wpadło "szczurkowe", ale ogólnie podoba mi się Twoje podejście do sprawy ...

Swego czasu byłem napalony na wersję Mont-bell. Jak również na model z niebieską tarczą. Ale ww podstawowa też mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, p.r.p. napisał:


Swego czasu byłem napalony na wersję Mont-bell. Jak również na model z niebieską tarczą. Ale ww podstawowa też mi się podoba.

 

Ten Mont-bell czymś się różni prócz napisu?

 

BTW, ja bym "szamotania pępka" dostał, jakbym trafił na taki egzemplarz, jak na powyższym video. Wszystkie indeksy skutecznie ominięte przez wskazówkę sekundową. Jakby to był jakiś slalom, którego celem jest za wszelką cenę nie dotknąć słupka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, clusca napisał:

 

Ten Mont-bell czymś się różni prócz napisu?

 

BTW, ja bym "szamotania pępka" dostał, jakbym trafił na taki egzemplarz, jak na powyższym video. Wszystkie indeksy skutecznie ominięte przez wskazówkę sekundową. Jakby to był jakiś slalom, którego celem jest za wszelką cenę nie dotknąć słupka ;) 

ale piszesz o filmiku z tym Citizenem CB0170 ?  to może to być złudzenie optyczne wywołane kątem pod jakim kręcono filmik  nie sądzę żeby na żywo nie trafiał w pierwszych sekundach (11s-36s)  jak kamera jest prosto to idealnie trafia wystarczy trochę pod kątem ja przestawić i już widać  że jakby nie trafiał ale to złudzenie optyczne  - ale jestem stronniczy i zawsze będę trzymał stronę Citizena :) i nikt mi nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest  białe !!!! Miałem takie same uwagi co do Rolexa - ale Koledzy z forum szybciutko wyprowadzili mnie z błędu i wskazali ścieżkę myślową którą powinien podążać jak widzę pod kątem wskazówkę sekundową !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, choć wydawało mi się, że jednak w większości ujęć "na wprost" to nie efekt paralaksy, a wskazówka po prostu zatrzymuje się nieco za każdym z indeksów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, clusca napisał:

Może masz rację, choć wydawało mi się, że jednak w większości ujęć "na wprost" to nie efekt paralaksy, a wskazówka po prostu zatrzymuje się nieco za każdym z indeksów :)

dopóki nie kupimy po jednym to się nie przekonamy :) a żeby skala pomiaru wzrokowego była dokładniejsza to nawet po dwa :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał:

Na minus tytan (mam wrażenie, że w tytanie ten zegarek będzie po prostu za lekki) mineralne szkło i werk.

czyli ogólnie niewiele z zegareczka zostało na plus ;) Według mnie to wszystko kwestia gustu - mi tam im lżejszy tym lepiej - szkło mineralne gdzieś mi mignęło jest wszędzie w diverach bo lepiej znosi większe ciśnienia wody od szafirowego ( szafirowe jest twarde,  kruche i podatne  na stłuczenie)  i nie wiem ale nie widziałem szafirowego w diverach (może się mylę)  ale także  produkcja mineralnych jest tańsza i są elastyczniejsze wiec stosują je w sportowych zegarkach- co do werku to nie wypowiem się ponieważ tu są koledzy co się o niebo lepiej na tym znają - ale ogólnie fajny zegareczek (one wszystkie do siebie podobne są wiec kwestią gustu jest czy podobają się wskazówki, tarcza itd... to indywidualna ocena) - także pewnie ceną nabija ten tytan - może  są wersje ze stali wiec i on będzie cięższy i nawet może  tańszy. W rzeczywistości pewnie lepiej wygląda iż na tych zdjęciach - dobrze aby ktoś wypowiedział się co użytkuje. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 minuty temu, unadarek napisał:

czyli ogólnie niewiele z zegareczka zostało na plus ;) Według mnie to wszystko kwestia gustu - mi tam im lżejszy tym lepiej - szkło mineralne gdzieś mi mignęło jest wszędzie w diverach bo lepiej znosi większe ciśnienia wody od szafirowego ( szafirowe jest twarde,  kruche i podatne  na stłuczenie)  i nie wiem ale nie widziałem szafirowego w diverach (może się mylę)  ale także  produkcja mineralnych jest tańsza i są elastyczniejsze wiec stosują je w sportowych zegarkach- co do werku to nie wypowiem się ponieważ tu są koledzy co się o niebo lepiej na tym znają - ale ogólnie fajny zegareczek (one wszystkie do siebie podobne są wiec kwestią gustu jest czy podobają się wskazówki, tarcza itd... to indywidualna ocena) - pewnie ceną nabija ten tytan - może  są wersje ze stali wiec i on będzie cięższy. 

W diverach jest jak najbardziej stosowany szafir :) Masz rację, w tym konkretnym modelu cenę nabija tytan. Tu chodzi tez o bransoletę - wersje na stali mają albo zwijana bransę z kapsli od piwa (depilacja gwarantowana), bez mikroregulacji (czyli duże ryzyko że będzie za cisna/luźna) albo taką trochę lepszą , nadal bez mikroregulacji. Ten ma 3 pozycje na zapięciu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Noodles napisał:

W diverach jest jak najbardziej stosowany szafir :) Masz rację, w tym konkretnym modelu cenę nabija tytan. Tu chodzi tez o bransoletę - wersje na stali mają albo zwijana bransę z kapsli od piwa (depilacja gwarantowana), bez mikroregulacji (czyli duże ryzyko że będzie za cisna/luźna) albo taką trochę lepszą , nadal bez mikroregulacji. Ten ma 3 pozycje na zapięciu.  

a jest szafir  !!! - mało się na tym znam ale właśnie specjalnie  przyglądałem się  driverom ( bo sam zbieram aby sobie sprawić ) pod względem tego szkiełka i albo przeoczyłem (bo nie było oznakowane)  bo nie mogłem nigdzie odczytać że ma szafir - ale skoro są to dobra wiadomość będę baczniej teraz zwracał uwagę. Bransoleta ważna rzecz bo i ja już się przejechał na dwóch że teraz nie mogę znaleźć ani ogniw ani dopasować właśnie przez brak regulacji, no i pełne ogniwa to plus  - według mnie to skoro podoba Ci się ten model to bym faktycznie go wziął do ciężaru idzie się przyzwyczaić - i pewnie trzeba byłoby uważać na ten tytan bo może się delikatnie rysować.  Jak nie przypasuje z małą stratą sprzedaż, ( jak mocno nie porysujesz) lub może zwrócisz bo chyba jest z 14 dni tylko wtedy delikatnie z użytkowaniem :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szafiru. Szkiełko jest mineralne. W środku jest chyba Miyota 8203 więc szału nie ma. Bez stop sekundy, wahnik nakręca mechanizm tylko w jedną stronę. Tyle, że można go dokręcać koronką. Ja w Citizenach to wolę eco-drive. Sam design całkiem fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Nie ma szafiru. Szkiełko jest mineralne. W środku jest chyba Miyota 8203 więc szału nie ma. Bez stop sekundy, wahnik nakręca mechanizm tylko w jedną stronę. Tyle, że można go dokręcać koronką. Ja w Citizenach to wolę eco-drive. Sam design całkiem fajny.

.. czyli jak rozumiem na tą kwotę cenową taki podstawowy model zegareczka z podstawowymi funkcjami z nabitą cena poprzez tytan ?  jesli mógłbym zapytać czyli co byłoby lepiej kupić takiego podstawowego automata czy właśnie eco-driver z tych driverów (bo sam się przymierzam)  - oczywiście na początek używkę (względy finansowe)  mam na oku BN0100-51E lub Promaster ny0040 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T

30 minut temu, unadarek napisał:

jesli mógłbym zapytać czyli co byłoby lepiej kupić takiego podstawowego automata czy właśnie eco-driver z tych driverów

 

Tak jak napisałem, ja osobiście dużo bardziej lubię u Citizena zegarki na mechanizmach eco-drive. W tym są liderem. Gdybym chciał kupić divera mechanicznego, to raczej bym szukał u innych producentów. Ale to moje osobiste zdanie, nie chcę tutaj wywoływać wojny. Mój ulubiony diver Citizena to ten:

BN0151-17L. Jak się poszuka, to można go też jeszcze kupić na bransolecie.

obraz.png.b2f7468c9d62452d53a21ee2ec4ead96.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Tak jak napisałem, ja osobiście dużo bardziej lubię u Citizena zegarki na mechanizmach eco-drive. W tym są liderem. Gdybym chciał kupić divera mechanicznego, to raczej bym szukał u innych producentów. Ale to moje osobiste zdanie, nie chcę tutaj wywoływać wojny. Mój ulubiony diver Citizena to ten:

BN0151-17L. Jak się poszuka, to można go też jeszcze kupić na bransolecie.

dziękuję bardzo i o taką odpowiedź mi chodziło - przynajmniej mam kierunek - mam kilka z Eco-drive i uważam to za faktycznie dobrą technologie, miedzy innymi dlatego trzymam się samych Citizenów w dziedzinie kwarców, radio coroll oraz super tytanium duratec , GPS jeszcze drogowaty  - wiec na początek skupie się na Eco Drive Diver - ten podany (BN0151-17L) to nawet i cenę nowego ma przyzwoitą   - a jak poszukam jakiegoś dwuletniego to powinienem taniej trafić  (zapisałem na liście pożądanych ten model) - a mechanicznego Divera  rozejrzę się może w Seiko , jeszcze popytam, poczytam pozbieram kase - dziękuje  Wczoraj o mało nie kupiłem Casio Oceanus OC-500 stary w b.dobrym stanie  w dobrej zdaje sie cenie ( poszedł od ręki potem)  - sprzedający nawet z ceny zjechał - ale jak pomyślałem ze jakbym  mógłbym zdradzić Citizeny - jakby im  mógł w wskazówki spojrzeć jakbym kupił Casio i zrezygnowałem  :) (nie mam nic przeciwko Casio) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
1 minutę temu, tomaliusz napisał:

Diver mechaniczny godny polecenia ;) 

 


Problem z dostępnością. No nie na każdą rękę. 

Ale fakt - świetny (GT również)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaliusz napisał:

Diver mechaniczny godny polecenia ;)

 

Pewnie, że tak. 👍 chociaż tylko z rynku wtórnego.

Trochę inna masa, inny rozmiar, inny mechanizm i jeszcze parę szczegółów innych 😉 w tym cena... też trochę inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomaliusz napisał:

Diver mechaniczny godny polecenia ;) 

a jaki to model ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
3 minuty temu, unadarek napisał:

a jaki to model ? 


GTS (jest jeszcze fajny GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Signature GTS. I nawet widać, że są dostępne egzemplarze na OLX czy też na Allegro. Jest chyba nawet jeden w Twojej okolicy, tylko dość sponiewierany.

 

Tu masz recenzję z Forum:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Citizen Signature GTS. I nawet widać, że są dostępne egzemplarze na OLX czy też na Allegro. Jest chyba nawet jeden w Twojej okolicy, tylko dość sponiewierany.

a..... Koledzy  to jak Porsche GT3RS - to nie moja liga  - ale świetny jest, ja odkładam zaskórniaki na Diverka :) za ok 400-800zł :) ale chętnie poczytam o nim i zapisze może trafię na używkę w dobrej cenie ( trzeba mieć nadzieję :) )  ale duży jest - jak się rozbuja to jeszcze i rękę może urwać :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Noodles napisał:

Koledzy a co myślicie o tym:

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ny0100-50me

Na plus bransa z pełnych ogniw, poprawili endlinki i zapięcie. Na minus tytan (mam wrażenie, że w tytanie ten zegarek będzie po prostu za lekki) mineralne szkło i werk. A wam jak leży ten model? 

 

Tutaj masz prawie cztery stówki taniej :)

https://www.e-zegareczek.pl/zegarki-citizen/13815-zegarek-citizen-automatic-ny0100-50m-4974374298218.html?gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5frqtDgpHBPfYJy7_w0B6vJYcbvqelCVlxaGOaTu8J_B6ODhY3xd8BBoC6ocQAvD_BwE

 

Miałem wersję stalową i uważam, że to bardzo fajny zegarek. Mechanizm bez stopsekundy, ale z dokręcaniem (w tych nowych chyba pod tym względem nic nie zmienili). Gdzieś czytałem, że mają wyjść większe wersje tych zegarków z szafirem. Jak znajdę info, to się podzielę. Chociaż prawdę mówiąc, to ten rozmiar jest idealny. Znakomicie nosi się na NATO, więc nawet nie miałem ciśnienia na bransoletę do tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, clusca napisał:

Tutaj masz prawie cztery stówki taniej

 

Za cztery stówy mniej, to już dużo, dużo łatwiej przejść do porządku nad przeciętnym mechanizmem. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.