Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Vonziej napisał:

Wracając do zakupów, cały czas się łamię.. eh, te wybory

 Weź trzy głębokie oddechy, wyzbądź się wątpliwości i potraktuj ten dobry zakup jako inwestycje w przyszłość swoją i swoich dzieci !!! Przy zakupie Citizenów nie można się wahać - ja się zawahałem i mi spod nosa wykupili :)wprawdzie używki ale zawsze. Życie jest zbyt krótkie aby się wahać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
27 minut temu, clusca napisał:

Dla mnie na szczęście sprawa jest prosta - o ile en face jest bardzo ładny, o tyle z profilu się mnie w ogóle nie widzi ;)


Ale który z profilu? Ten?

 

 

A4F17D86-AF02-488F-B3BD-10FB18821EFB.jpeg

E22F4B18-A6C2-4049-9FAD-279CEB6CCCCA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, unadarek napisał:

 Weź trzy głębokie oddechy, wyzbądź się wątpliwości i potraktuj ten dobry zakup jako inwestycje w przyszłość swoją i swoich dzieci !!! Przy zakupie Citizenów nie można się wahać - ja się zawahałem i mi spod nosa wykupili :)wprawdzie używki ale zawsze. Życie jest zbyt krótkie aby się wahać !!!

 

Właśnie gonię króliczka ciągle. a chciałbym w końcu osiąść z jednym zegarkiem 🥴 Męczy mnie ciągłe zmienianie w pudle. Chociaż ostatnio jest względny spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maritimeeng

Tak Pawle, ten model. Nie widziałem go na żywo, więc mogę być w błędzie, ale na zdjęciach wydaje się jakiś taki zbyt wysoki w stosunku do średnicy, z drugiej strony jednak na drugim Twoim zdjęciu wygląda już całkiem OK.

Chociaż wiem, nie pasuje mi w nim za bardzo ta mocno zwężająca się luneta, która pewnie powoduje taki efekt, o którym wspomniałem.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sam zegar jest dość mały. Dodatkowo tarcza mała, mocno obudowana, co dodatkowo potęguje to wrażenie. Choć ma 40mm to na moim ręku trochę bardziej wyglądał jak 38 albo mniej. Trochę taki dziecięcy. Ale bez przesady, to wciąż świetny zegar. I ta luma..mniam.
Osobiści ideałem byłoby połączenie gabarytów bn0211-50e Promaster Tough z tarczą ww Ray Maers. Brałbym w ciemno. A tak pierwszy trochę nudnawy się wydaje, a drugi trochę za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, clusca napisał:

@maritimeeng

Tak Pawle, ten model. Nie widziałem go na żywo, więc mogę być w błędzie, ale na zdjęciach wydaje się jakiś taki zbyt wysoki w stosunku do średnicy, z drugiej strony jednak na drugim Twoim zdjęciu wygląda już całkiem OK.

Chociaż wiem, nie pasuje mi w nim za bardzo ta mocno zwężająca się luneta, która pewnie powoduje taki efekt, o którym wspomniałem.

 

 

Z tego co mi się wydaje to ma niecałe 11 mm grubości. A ja czekam na przelew i chyba biorę 😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vonziej napisał:

Właśnie gonię króliczka ciągle. a chciałbym w końcu osiąść z jednym zegarkiem 🥴 Męczy mnie ciągłe zmienianie w pudle. Chociaż ostatnio jest względny spokój

... niestety raczej niemożliwe  z jednym zegarkiem to osiadają osoby dla  których jest to przyrząd tylko i wyłącznie do zerkania która godzina, jeśli ktoś jest pasjonatem  to długo z jednym nie wysiedzi i na tym żerują producenci -  środki te same, opakowanie zmieniają i każdy zadowolony oni z kasy ty z nowego/starego sprzętu .... Ten względny spokój zawsze panuje przed burzą ....znaczy idą u Ciebie większe zmiany tylko jeszcze o tym nie wiesz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Właśnie gonię króliczka ciągle. a chciałbym w końcu osiąść z jednym zegarkiem 🥴 Męczy mnie ciągłe zmienianie w pudle. Chociaż ostatnio jest względny spokój

 

No to niestety musisz kupić coś, co da Ci poczucie, że masz zegar doskonały - rzecz jasna będzie to kompromis pomiędzy tym, czego oczekujesz od zegarka doskonałego, a ceną, którą będziesz musiał za niego zapłacić. Da Ci to, na jakiś czas oczywiście, poczucie spełnienia ;) Ja tak zrobiłem kupując MRG i na jakiś czas mam spokój z gonieniem króliczka. To przy założeniu, że sakiewka z zegarkowymi "drobniakami" ma jakieś realne dno. Jeżeli masz bardziej rozbudowany budżet, to prędzej, czy później znów wrócisz do "polowania". I będzie to raczej prędzej niż później :)

 

Prawdą jednak jest, że moje postrzeganie ww. Citka jest nieco kreowane na siłę, taka autosugestia, żeby nie poczynić kolejnego zakupu, bo zegarek sam w sobie jest świetny. Poza tym w kolejce najpierw stoi OCW-s100... i tyle by było, jeśli chodzi o przerwę w pogoni za królikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, clusca napisał:

 

No to niestety musisz kupić coś, co da Ci poczucie, że masz zegar doskonały - rzecz jasna będzie to kompromis pomiędzy tym, czego oczekujesz od zegarka doskonałego, a ceną, którą będziesz musiał za niego zapłacić. Da Ci to, na jakiś czas oczywiście, poczucie spełnienia ;) Ja tak zrobiłem kupując MRG i na jakiś czas mam spokój z gonieniem króliczka. To przy założeniu, że sakiewka z zegarkowymi "drobniakami" ma jakieś realne dno. Jeżeli masz bardziej rozbudowany budżet, to prędzej, czy później znów wrócisz do "polowania". I będzie to raczej prędzej niż później :)

 

Prawdą jednak jest, że moje postrzeganie ww. Citka jest nieco kreowane na siłę, taka autosugestia, żeby nie poczynić kolejnego zakupu, bo zegarek sam w sobie jest świetny. Poza tym w kolejce najpierw stoi OCW-s100... i tyle by było, jeśli chodzi o przerwę w pogoni za królikiem ;)

 

Mój OCW już czeka na nadanie w paczkomacie. Piękny zegarek, ale nie miał tego czegoś + koronka wbijała mi się jak szalona w rękę...

 

A Citki mają to coooś, tak jak Hamiltony 😎 Przynajmniej w mojej opinii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał:

... niestety raczej niemożliwe  z jednym zegarkiem to osiadają osoby dla  których jest to przyrząd tylko i wyłącznie do zerkania która godzina, jeśli ktoś jest pasjonatem  to długo z jednym nie wysiedzi i na tym żerują producenci -  środki te same, opakowanie zmieniają i każdy zadowolony oni z kasy ty z nowego/starego sprzętu .... Ten względny spokój zawsze panuje przed burzą ....znaczy idą u Ciebie większe zmiany tylko jeszcze o tym nie wiesz :) 

 

Jakiś czas temu przeczytałem bardzo fajną opinię na temat zegarków i ich posiadania przez facetów. Zegarek to w zasadzie jedyna biżuteria, jaka przystoi mężczyźnie - pomijam kolczyki w nosie, brwiach, czy sutkach ;) Więc skoro tak, to dlaczego mamy mieć tylko jeden zegar? Nie musimy być jakoś specjalnie próżni, chcąc mieć więcej niż jeden czasomierz, a producenci nie żerują, oni wychodzą nam na przeciw pomagając spełnić marzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vonziej napisał:

A Citki mają to coooś

Citizem ma jakąś magie (czarują te zegarki czy co ? może jest szaman na linii produkcyjnej? kto wie ? )  - chciałem kupić Seiko ale wydały mi się jakieś takie bezbarwne (moje odczucie) , Casio - no taka masowa klepanka z milionami modeli - idzie się pogubić  (nie twierdzę że są złe powiem więcej dostępne cenowa dla każdego i to się chwali) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
36 minut temu, clusca napisał:

 

zegarek sam w sobie jest świetny. Poza tym w kolejce najpierw stoi OCW-s100... i tyle by było, jeśli chodzi o przerwę w pogoni za królikiem ;)

 

 

why-not-both.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
1 godzinę temu, unadarek napisał:

Citizem ma jakąś magie (czarują te zegarki czy co ? może jest szaman na linii produkcyjnej? kto wie ? )  - chciałem kupić Seiko ale wydały mi się jakieś takie bezbarwne (moje odczucie) , Casio - no taka masowa klepanka z milionami modeli - idzie się pogubić  (nie twierdzę że są złe powiem więcej dostępne cenowa dla każdego i to się chwali) !!!


Tak jak Citizen, Casio ma kilka linii zegarków. Moim zdaniem nie można tak mocno generalizować.

Casio oprócz G-Shock, robi też inne zegarki, które nijak się nie wpisują w określenie „masowa klepanka”.

 

 

EA856B19-4F1C-4108-B401-FBEDD5BBEDCE.jpeg

89345743-B13F-46A5-8CA5-BA8482B93D35.jpeg

A5710FE9-8A71-4CE2-8AD4-0C24311CA83F.jpeg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maritimeeng napisał:

Casio oprócz G-Shock, robi też inne zegarki, które nijak się nie wpisują w określenie „masowa klepanka”.

Zgadzam się, ale to są zapewne marginalne serie w skali fabryki, Casio bazuje na masowej produkcji dla określonej niszy kupców czyli  budżetowe które jak na ceną do jakości  są bardzo dobre i ciężko komukolwiek je przebić - Oceanusa ostatnio mało nie kupiłem ( oczywiście był stary OC-500 w b.dobrym stanie nawet sprzedawca zjechał z ceny i nie wiem czy dobrze zrobiłem że zrezygnowałem czy nie, do tej pory chodzę i o tym myślę - na nowe mnie nie stać, wiec pozostają używki z których również się cieszę i wyszukuje jakieś znośne w dobrej cenie - kiedyś może  dojdę do nowych :) ) te na zdjęciu są bardzo fajne - ale też jest jeszcze zasadnicze pytanie - jak z jakością ? Ile lat wytrzyma, z jakich  materiałów robiony, jakie technologie ma w sobie ?  Ja osobiście mam wrażenie że Casio to taki Opel a Citizen to takie Audi jakbym miał się odnosić do motoryzacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co? Czekamy... Napisane, że jutro będzie. Z moich doświadczeń z DHL Express International z UK to jest jak najbardziej możliwe.. Dzięki @clusca za jeszcze 5 dyszek w kieszeni 

8412eb522cd70a53fe5e8af23dcf7b5c.thumb.png.6cc2f34e1432e9f0fd5697be33ad45ba.png

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście mam wrażenie że Casio to taki Opel a Citizen to takie Audi jakbym miał się odnosić do motoryzacji

Chyba czas zgłębić trochę bardziej historię firmy Casio, a przede wszystkim jej wyższe modele, bo osobiście nie odważył bym się na takie porównanie.. U Citizena też można znaleźć nazwijmy to modele nie najwyższych lotów. Żeby nie było, są to moje dwie ulubione firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, p.r.p. napisał:


Chyba czas zgłębić trochę bardziej historię firmy Casio, a przede wszystkim jej wyższe modele, bo osobiście nie odważył bym się na takie porównanie.. U Citizena też można znaleźć nazwijmy to modele nie najwyższych lotów. emoji16.png Żeby nie było, są to moje dwie ulubione firmy.

 

Moim zdaniem można porównywalnie traktować te firmy. Każda ma swoje plusy i minusy ;)

Też nie odważyłbym się na porównanie Casio do Opla. Same G to jest już klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to co? Czekamy... Napisane, że jutro będzie. Z moich doświadczeń z DHL Express International z UK to jest jak najbardziej możliwe.. Dzięki [mention=97432]clusca[/mention] za jeszcze 5 dyszek w kieszeni 
8412eb522cd70a53fe5e8af23dcf7b5c.thumb.png.6cc2f34e1432e9f0fd5697be33ad45ba.png

Eee! za***iście. Gratuluję i czekam z niecierpliwością na twoje pierwsze wrażenia. Sam wciąż myślę czy by nie kliknąć.. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, p.r.p. napisał:


Eee! za***iście. Gratuluję i czekam z niecierpliwością na twoje pierwsze wrażenia. Sam wciąż myślę czy by nie kliknąć.. 🤣

 

Patryk, to co Ty byś klikał, to by Bill Gates nie miał tyle na koncie 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vonziej napisał:

No to co? Czekamy... Napisane, że jutro będzie. Z moich doświadczeń z DHL Express International z UK to jest jak najbardziej możliwe.. Dzięki @clusca za jeszcze 5 dyszek w kieszeni 

8412eb522cd70a53fe5e8af23dcf7b5c.thumb.png.6cc2f34e1432e9f0fd5697be33ad45ba.png

Gratulacja oby się dobrze nosił - co do Casio - zagłębie temat obiecuje - ale oglądałem ich droższe modele i nie wiem nadal nie mam do niech przekonania, może i się mylę całkowicie, mam dwa  Casio ale z tych tańszych jednego Edifensa i jednego Dzi Szoka ale to z masówek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, unadarek napisał:

Gratulacja oby się dobrze nosił - co do Casio - zagłębie temat obiecuje - ale oglądałem ich droższe modele i nie wiem nadal nie mam do niech przekonania, może i się mylę całkowicie, mam dwa  Casio ale z tych tańszych jednego Edifensa i jednego Dzi Szoka ale to z masówek .

 

Kup sobie Casio Duro - w swojej cenie to fantastyczny zegarek świadczący o tym, że można tanio, oryginalnie i dobrze coś zrobić. Pfi! Tanio to mało powiedziane! Wrzuciłbym fotkę, ale to nie dział Casio, tylko Citków 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Patryk, to co Ty byś klikał, to by Bill Gates nie miał tyle na koncie 

Oj tam, oj tam.. Raptem może z 3-4 modele, chodzą mi po głowie.. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Vonziej napisał:

 

Kup sobie Casio Duro - w swojej cenie to fantastyczny zegarek świadczący o tym, że można tanio, oryginalnie i dobrze coś zrobić. Pfi! Tanio to mało powiedziane! Wrzuciłbym fotkę, ale to nie dział Casio, tylko Citków 😆

Właśnie wczoraj przyglądałem się CASIO MDV-106G 1A za 350zł bo zbieram na divera ale  ta cena już blisko jest  Citizen  promaster BN0100-51E którego używanego mam  za  460zł (może i za mniej by oddał sprzedawca) w dobrym  stanie a za 660 zł nowego i rodzi się pytanie: co byście wybrali Casio nowego czy używanego Citizena ? O Citizeniu tu poczytałem i wiem że są dobre a Casio nic nie wiem - z wyglądu Citizen jakby odrobine ładniejszy , Nawet znalazłem już za 260zł .... z końcówka A nie G  - szok i to rodzi moje podejrzenia - diver nowy za 260zł ? 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, unadarek napisał:

Właśnie wczoraj przyglądałem się CASIO MDV-106G 1A za 350zł bo zbieram na divera ale  ta cena już blisko jest  Citizen  promaster BN0100-51E którego używanego mam  za  460zł (może i za mniej by oddał sprzedawca) w dobrym  stanie a za 660 zł nowego i rodzi się pytanie: co byście wybrali Casio nowego czy używanego Citizena ? O Citizeniu tu poczytałem i wiem że są dobre a Casio nic nie wiem - z wyglądu Citizen jakby odrobine ładniejszy , Nawet znalazłem już za 260zł .... z końcówka A nie G  - szok i to rodzi moje podejrzenia - diver nowy za 260zł ? 

Duro jest super przy cenie nowego  +/- 250zł ale porównując go z  Excaliburem to wypada nieco gorzej - Citek sprawia wrażenie solidniejszego zegarka (ale też jest wyceniany blisko 3 x drożej).

Tu bym raczej wybrał BN0100 (dodatkowo dostajesz solara) ale zależy też od tego jaki rozmiar preferujesz (Citek jest mniejszy) , jeśli rozważasz tego z OLX to myślę że warto - w zestawie jest solidna i dobra jakościowo oryginalna bransoleta a z nią dość rzadko trafiają się na rynku wtórnym.

 

 

 

 

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.