Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, GTB napisał:

Duro jest super przy cenie nowego  +/- 250zł ale porównując go z  Excaliburem to wypada nieco gorzej - Citek sprawia wrażenie solidniejszego zegarka (ale też jest wyceniany blisko 3 x drożej).

Tu bym raczej wybrał BN0100 (dodatkowo dostajesz solara) ale zależy też od tego jaki rozmiar preferujesz (Citek jest mniejszy) , jeśli rozważasz tego z OLX to myślę że warto - w zestawie jest solidna i dobra jakościowo oryginalna bransoleta a z nią dość rzadko trafiają się na rynku wtórnym.

tak -  ten z OLX jest tam jeszcze za 555zł (pewnie też taniej da się ponegocjować) z kwietnia 2019 - mniejszy mógłby być - no właśnie 260zł Duro ale nadal nie wiem jak jakościowo one są porównywalne do Citizena ? Czy to Eco-drive napędza cenę Citizena ?

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, unadarek napisał:

tak -  ten z OLX jest tam jeszcze za 555zł (pewnie też taniej da się ponegocjować) z kwietnia 2019 - mniejszy mógłby być - no właśnie 260zł Duro ale nadal nie wiem jak jakościowo one są porównywalne do Citizena ? Czy to Eco-drive napędza cenę Citizena ?

 

No ale nie możesz porównywać zegarka za 250 PLN z zegarkiem za 700 czy z bransą 800. To nie jest dobra droga porównawcza. Oba zegarki są świetne, ale oba też mają innych odbiorców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Vonziej napisał:

 

No ale nie możesz porównywać zegarka za 250 PLN z zegarkiem za 700 czy z bransą 800. To nie jest dobra droga porównawcza. Oba zegarki są świetne, ale oba też mają innych odbiorców. 

no dobrze ale odbiorca powinny być te same osoby - oba divery oba WR200 stycznego czyli oba do kąpania się lub  lekkiego nurkowania - kwesta tylko estetyki i gustu oraz zasobności portfela  kupującego tak to rozumiem - skoro to są porównywalne marki - seria BN Citizena ot takie Duro Casio - Oceanus to takie Attensa Citizena - czy to tak działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, unadarek napisał:

no dobrze ale odbiorca powinny być te same osoby - oba divery oba WR200 stycznego czyli oba do kąpania się lub  lekkiego nurkowania -

 

Jeden droższy o 500 PLN od drugiego. 3 duro = 1 excalibur 😂 Jak zawsze wszystko sprowadza się do zasobności portfela i możliwości odbiorcy

 

 

Wiem, że to Citkowy i za chwikę się zreflektuję, ale wrzucę intruza jak już o nim rozmawiamy 

IMG_20201113_140008.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

 

Jeden droższy o 500 PLN od drugiego. 3 duro = 1 excalibur 😂 Jak zawsze wszystko sprowadza się do zasobności portfela i możliwości odbiorcy

 

no tak nie ma co akademicko dyskutować - zbieram już na dwa,  a potem jeden na jednej ręce drugi na drugiej i  w teren  - który przetrwa ten  zwycięzca ;) tzw testy terenowe i zanurzeniowe :) poważnie skoro tak to może faktycznie może najpierw kupie Casio - tańszego obadam ponoszę  i zdam relacje :) heheheh w dziale Citizen :) taki szpieg będę  infiltrujący Casio :) ale Citizena to kupię na pewno wcześniej czy później  bo ta potrzeba jest silniejsza ode mnie  :) Ładnie wygląda Casio na ręce ale.... jest taki jakiś biedniejszy niż Citizen , Citizen  (BN0100) jakby więcej szczegółów miął choćby kropeczki na bezelu :) choćby strzałeczkę na minutniku :) 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna subtelna różnica prócz solara - Citek jest pełnoprawnym Diverem 200M spełniającym normę ISO 6425 ,  Duro to tylko WR200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GTB napisał:

Jest jeszcze jedna subtelna różnica prócz solara - Citek jest pełnoprawnym Diverem 200M spełniającym normę ISO 6425 ,  Duro to tylko WR200.

i wszystko w jasne :) znaczy jak będę tonął to na 200 metrach na Citizenie jeszcze odczytam godzinne o której się utopiłem a na Casio marne szanse :) ... a to ważna informacja bo jak już będę stał u Bram Raju a św. Piotr zapyta: Te... Cfaniak z tym sikorem na ręku  to o której sie utopiło ? to co ja Jemu powiem ? - nie wiem - to nie wpuści do Raju.... i co przez następną nieskończoność będę u dołu szuflował węgiel pod kotłami z smołą .... ? - i przez co ... ? przez to że nie dołożyłem paru złotych i nie kupiłem  Citizena z ISO 6425 - trzeba myśleć perspektywicznie :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vonziej napisał:

No to co? Czekamy... Napisane, że jutro będzie. Z moich doświadczeń z DHL Express International z UK to jest jak najbardziej możliwe.. Dzięki @clusca za jeszcze 5 dyszek w kieszeni 

 

Karol, nie ma sprawy, niech się nosi dobrze. Zdaj relację, jak wrażenia. Może też się skuszę kiedyś :)

 

4 godziny temu, unadarek napisał:

no dobrze ale odbiorca powinny być te same osoby - oba divery oba WR200 stycznego czyli oba do kąpania się lub  lekkiego nurkowania - kwesta tylko estetyki i gustu oraz zasobności portfela  kupującego tak to rozumiem - skoro to są porównywalne marki - seria BN Citizena ot takie Duro Casio - Oceanus to takie Attensa Citizena - czy to tak działa ?

 

Nie możesz tak dosłownie porównywać tych zegarków. To niekoniecznie ta sama półka. Duro to prawdopodobnie najtańszy diver "firmowy", jakiego uda Ci się znaleźć, który nie rozpadnie Ci się po tygodniu na części, albo nie zepsuje mechanicznie po dwóch. Niektóre firmy potrafią zrobić zegarek, który pomimo bardzo niskiej ceny jest naprawdę niezły jakościowo, cały czas jednak mając z tyłu głowy kwotę, którą musieliśmy za niego wyłożyć. Ot ponadprzeciętny stosunek jakości do ceny. Zdarza się to oczywiście zdecydowanie rzadziej, niż sytuacja z goła odwrotna, kiedy producenci potrafią ładnie zapakowane przysłowiowe g...no w papierku sprzedać za mocno naciągniętą kwotę, a dodatkowo sprawić, że kupując je, czujemy się wyjątkowo. Ot magia marketingu. Zdecydowanie częściej również lubimy chwalić się, że kupiliśmy coś dobrego jakościowo i bardzo drogiego. Ale zdarza się, że nawet będąc klientem salonów Cartiera, czy Rolexa, rozpiera nas duma, że udało nam się kupić coś w miarę dobrego, ale za kwotę, którą normalnie zostawiamy w ciągu miesiąca w wózku pod marketem, bo nie chce nam się go odprowadzać*. I to jest właśnie taka sytuacja. Duro zyskał swoją sławę, bo jest solidny, nawet ładny, ale przede wszystkim tani.  W żadnym wypadku jednak nie porównywałbym go do rozpatrywanego przez Ciebie Citizena, który jest po prostu mocnym średniakiem w kategorii entry lever i to już niekoniecznie dzięki niskiej cenie.

 

Co więcej, nie rozpatruj tego w ten sposób: Duro=BN, Oceanus=Attesa. Producenci dość często stosują politykę wypełniania luk w ofercie konkurencji. Nie tworzą produktu, który będzie na tej samej półce cenowej i jakościowej, co konkurencyjny, tylko kierują go do tych, dla których towar z jednej półki innego producenta będzie za drogi, za duży, zbyt ekstrawagancki, a półkę niżej za mały, zbyt nudny, albo stać ich na więcej. Często produkty marek zegarkowych nie stanowią bezpośredniej konkurencji, ale się w pewien sposób zazębiają.

 

4 godziny temu, unadarek napisał:

no tak nie ma co akademicko dyskutować - zbieram już na dwa,  a potem jeden na jednej ręce drugi na drugiej i  w teren  - który przetrwa ten  zwycięzca ;) tzw testy terenowe i zanurzeniowe :) poważnie skoro tak to może faktycznie może najpierw kupie Casio - tańszego obadam ponoszę  i zdam relacje :) heheheh w dziale Citizen :) taki szpieg będę  infiltrujący Casio :) ale Citizena to kupię na pewno wcześniej czy później  bo ta potrzeba jest silniejsza ode mnie  :) Ładnie wygląda Casio na ręce ale.... jest taki jakiś biedniejszy niż Citizen , Citizen  (BN0100) jakby więcej szczegółów miął choćby kropeczki na bezelu :) choćby strzałeczkę na minutniku :) 

 

 

Kup od razu to, co Ci się podoba, nie ma co się zastanawiać dniami i nocami, który wybrać, bo sam już wiesz, czego chcesz, tylko jeszcze nie wiesz, czy chcesz na niego wydać pieniądze. Zakup substytutów w świecie zegarkowym może skończyć się na dwa sposoby: albo dokupisz to, co chciałeś pierwotnie, albo sprzedasz, co kupiłeś i kupisz to, co chciałeś na początku. Innej drogi nie ma. Ten świat nie znosi kompromisów. A przynajmniej takich, których da się uniknąć, bo u ich podstawy nie leży przyczyna natury ekonomicznej, której nie możemy obejść ;)

 

 

 

* - to oczywiści pół żartem, pół serio, żeby mnie ktoś czasem o jakieś nowobogactwo nie posądzał ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, clusca napisał:

Kup od razu to, co Ci się podoba, nie ma co się zastanawiać dniami i nocami, który wybrać, bo sam już wiesz, czego chcesz, tylko jeszcze nie wiesz, czy chcesz na niego wydać pieniądze. Zakup substytutów w świecie zegarkowym może skończyć się na dwa sposoby: albo dokupisz to, co chciałeś pierwotnie, albo sprzedasz, co kupiłeś i kupisz to, co chciałeś na początku. Innej drogi nie ma. Ten świat nie znosi kompromisów. A przynajmniej takich, których da się uniknąć, bo u ich podstawy nie leży przyczyna natury ekonomicznej, której nie możemy obejść ;)

 dzięki za odpowiedzi - faktycznie chyba będę się trzymał tego aby jak pierwotnie planowałem, pozbieram jeszcze i kupię  Citizena - Casio wcale nie neguje - dużo racji w tym co Napisałeś i co sądziłem - przejrzałem oferty Casio i cenowo jest naprawdę super - dla przeciętnego  człowieka oferty zegarków dobrze wyposażonych zaczynają się od 70zł wzwyż - po prostu każdy może sobie coś znaleźć -  Citizen nowy to od 300 się zaczyna i to w jakiejś promocji, podstawowy model - ale one się uzupełniają i to jest fajne .

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym?

Cena znośna i czarne okno daty 🙃 

Nie "plastikowy" jak tytan :P 

Nie ma szafiru ale cena miodna :)

 

Screenshot_2020-11-27-11-43-26-694_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał:

A co sądzicie o tym?

Cena znośna i czarne okno daty 🙃 

Nie "plastikowy" jak tytan :P 

Nie ma eco-srajwa ale cena miodna :)

 

 

 

Tomek, co rozumiesz przez plastikowy?

 

Co do zegarka to okej, kwestia subiektywna. Ekosrajwa ma przecież :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
33 minuty temu, tomaliusz napisał:

A co sądzicie o tym?

Cena znośna i czarne okno daty 🙃 

Nie "plastikowy" jak tytan :P 

Nie ma eco-srajwa ale cena miodna :)

 

 


No ma Srajwa 😆

Za tę cenę - petarda.

 

 

2ECE05A3-3297-4C1B-B33A-FA6F8F6B8391.jpeg

 

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Tomek, co rozumiesz przez plastikowy?

 

Co do zegarka to okej, kwestia subiektywna. Ekosrajwa ma przecież :)

Nic złego generalnie ale dla niektórych, jak też dla mnie tytan jest za lekki i nie czuję zegarka na ręku, nosisz tak jak plastikowy zegarek :P

Oczywiście to indywidualna ocena, pewnie dla wielu to atut :)

A eco-srajwa oczywiście ma, chodziło mi że szafiru nie ma a napisałem co innego ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomaliusz napisał:

Nic złego generalnie ale dla niektórych, jak też dla mnie tytan jest za lekki i nie czuję zegarka na ręku, nosisz tak jak plastikowy zegarek :P

Oczywiście to indywidualna ocena, pewnie dla wielu to atut :)

A eco-srajwa oczywiście ma, chodziło mi że szafiru nie ma a napisałem co innego ^_^

 

No jest lekki to fakt. Ja np lubię. Pierwszy zegarek poważny (odziedziczony po ojcu) był właśnie tytanowym ale Tissotem. Lekkość i brak czucia to bardzo dobra rzecz, ale czasem potrzeba jakieś kowadło ponosić -  ;) . Ciekawe czy to Super Titanium jest mocniejsze w rysach realnie od stali tak jak to ogłaszają... jak myślisz?

 

Co do szafirku - to preferencja subiektywna. Ja tam wole zdecydowanie szafirek, więc polecałbym Ci to samo. Ten zegarek nie ma opuszczonego szkła jak np często w diverach. 

 

Aczkolwiek odnosząc się do rotacji jaką często masz u siebie to weź bo i sprzeda się jak nie pyknie ;)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Vonziej napisał:

... Ciekawe czy to Super Titanium jest mocniejsze w rysach realnie od stali tak jak to ogłaszają... jak myślisz?

...

A to różnie, generalnie utwardzany tytan, jego powłoka jest dość dobra w Citkach ale w Casio, starszych Ockach już było gorzej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
14 minut temu, tomaliusz napisał:

A to różnie, generalnie utwardzany tytan, jego powłoka jest dość dobra w Citkach ale w Casio, starszych Ockach już było gorzej.

 

 

Citizen jak dotad przoduje w technologii utwardzania powierzchniowego tytanu. Prawdopodobnie uzywaja weglika tytanu, wegloazotku tytanu i azotku tytanu do dyfuzyjnego nakladania kilkunanometrowej warstwy na powierznie metalu. Badanie twardosci tych materialow wykazuje okolo 2000 -2600 HV, gdzie stal stopowa ma okolo 1400 HV.

Ale to tylko na zarysowania - przy uderzeniach juz jest gorzej niz przy stali 316L...

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maritimeeng napisał:

 

Citizen jak dotad przoduje w technologii utwardzania powierzchniowego tytanu. Prawdopodobnie uzywaja weglika tytanu, wegloazotku tytanu i azotku tytanu do dyfuzyjnego nakladania kilkunanometrowej warstwy na powierznie metalu. Badanie twardosci tych materialow wykazuje okolo 2000 -2600 HV, gdzie stal stopowa ma okolo 1400 HV.

Ale to tylko na zarysowania - przy uderzeniach juz jest gorzej niz przy stali 316L...

 

Na zarysowaniach w tym momencie najbardziej mi zależy, bo to mały zegarek i nie będę nim futryn przestawiał 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, Vonziej napisał:

 

Na zarysowaniach w tym momencie najbardziej mi zależy, bo to mały zegarek i nie będę nim futryn przestawiał 😏

 

To z zarysowaniami bedzie OK. SuperTitanium i DuraTec to nazwy handlowe dla (rowniez prawdopodobnie) Ti grade 5 (albo 23) i weglika tytanu jako warstwy utwardzajacej. Najtwardsza powloka - to ta zlototego koloru i jest to azotek tytanu, azotek tytanu i aluminium lub wegloazotek tytanu. Albo kombinacja kilku 🙂 Tajemnica inzynierow metalurgow Citizena...

Ale generalnie temat zarysowan maja ogarniety przez 50 lat doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

 

... bo to mały zegarek i nie będę nim futryn przestawiał 😏

No właśnie szkoda że tamten stalowy nie jest w tym rozmiarze a jest 4 mm. większy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
43 minuty temu, maritimeeng napisał:

 

...weglika tytanu jako warstwy utwardzajacej. Najtwardsza powloka - to ta zlototego koloru i jest to azotek tytanu, azotek tytanu i aluminium lub wegloazotek tytanu...

 

Yeah, science b*tch! :D 

heisenberg-breaking-bad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
42 minuty temu, Noodles napisał:

 

Yeah, science b*tch! :D 


Dużo czytam, zapamiętuję 😁

 

 

3EC4AF68-DC88-40D0-9C65-D676444C1DFD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piknie świeci , od razu widać , że to Citek.

Coraz większego smaka mam na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
15 minut temu, Vonziej napisał:

😎

 


Wincyj fotek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, maritimeeng napisał:


Wincyj fotek...

 

Dzisiaj tylko jedno, bo jest tak ciemno, że tylko lume dobrze można sfotografować ;)

 

IMG_20201127_174814.thumb.jpg.23548dcd9914320f1e0732145d26a077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.