Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja moich odczuć związanych z przybyciem dzisiaj nowego nabytku - wszyscy chyba wiedzą o który chodzi, a jak nie, to niech sprawdzą, jakich zegarków od Citizena będzie teraz najwięcej na bazarku i OLX ;)

 

A tak zupełnie serio, to mowa oczywiście o BN0118 w wersji na bransolecie. Cóż, zegarek dotarł i po opisach kolegów spodziewałem się czegoś nadzwyczajnego, ale chyba się przeliczyłem. Jak Tomasz @tomaliusz wcześniej wspomniał o "plastiku", to wybuchła wrzawa i oburzone głosy zwolenników tytanowych zegarków gotowe werbalnie (głosy mogą chyba tylko werbalnie ;) ) zlinczować "biedaczka". No to teraz ja biję się w pierś i przyznaję Tomkowi rację - jest plastik, i o ile zegarek jest "plastikowy" w dobrym tego słowa znaczeniu, tj. lekki, zwinny i powabny, to bransoleta jest jak z chińskiej podróby bransoletki Cartiera, zrobionej z tworzywa sztucznego i pomalowanej farbą w sprayu na kolor srebrny. Tylko czekać aż zacznie się wycierać kolor. Wiadomo, nie zacznie, ale nie robi to MZ dobrego wrażenia. sytuację ratuje jedynie zapięcie, które nie jest z przysłowiowej puszki po piwie.

 

Może przesadzam z moją opinią, ale porównuję do jedynego zegarka z tytanu, z którym kiedykolwiek miałem styczność, tj. do MRG od Casio i powiem szczerze, że nastawiłem się na zupełnie co innego. Moje "expectations vs reality" opisuje dość dobrze poniższe zdjęcie:

 

Pin on Expectation Vs Reality

 

 

No dobra, może nie jest aż tak źle, ale to już jest bliskie prawdy:

 

 

Expectation vs reality - We try out the big fast food chains to see how  close the REAL thing is to the glossy picture - Grimsby Live

 

 

Przyszedł dziś do mnie również tani zegarek Casio za 90 PLN i to on jest pozytywnym zaskoczeniem dnia. Chyba muszę nieco zweryfikować swoje zdanie na temat tytanowych zegarków, albo po prostu nie wrzucać ich wszystkich do jednego worka. Nosiłem się z zamiarem kupna Casio Oceanusa w tytanie, ale teraz się boję, czy jest bliższy MRG, czy Citka. Patryk, pomożesz? :)

 

Sorry Panowie, ale teraz to chyba ciężko będzie sprzedać te Citki na bazarku. Lepiej odsyłać, póki czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan i tytan. Podobna półka cenowa (bez inflacji przez 10 lat). IMG_20201201_202612.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, od początku mówiłem że tytan to gufno i nie inaczej jest w Ockach.

Doświadczyłeś MRG ale to zegar za 10k. to jest ciutkę lepiej ;) 

Sam zegar jest kozak a pasek w super jakości imo :) 

Mój ma dożywocie 😇😇

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca teraz mnie tylko utwierdziłeś w słusznym wyborze "nie klikania" (tym bardziej , że brałem pod uwagę tylko wersję na bransie). Podobał mi się już jakiś czas ale bałem się , że nie będzie tego efektu WOW który tak pięknie zobrazowałeś (przy Ocku takich obaw nie miałem) .

 

Edit

A Ocka polecam T200 (w razie wątpliwości mogę pomóc).

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, być może trochę przesadziłem, bo cały czas zastanawiam się, czy nie odesłać tego i nie zamówić wersji na pasku. Sam zegarek jest naprawdę fajny, ale aktualna cena jest MZ adekwatna. Wkurzyłbym się chyba, gdybym miał za niego zapłacić prawie 2k.

 

 

21 minut temu, tomaliusz napisał:

Doświadczyłeś MRG ale to zegar za 10k. to jest ciutkę lepiej ;) 

 

To dwa różne światy. Czy jest 6,5x lepiej? Miałem odpowiedzieć, że pewnie nie, ale... chyba jest ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do fotki, którą umieściłem Tissot 98 gramów, Citizen 103 gramy. Linki dopasowane na 17 cm nadgarstek. Uczucie 'plastikowości' wynika z przyzwyczajenia do cięższej stali na nadgarstku. W Citku może też miec wpływ to w jaki sposób jest wykończona. Nie na błysk, tylko wszystko mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, gdyby był w stali to klękajcie narody ale jest w zegarkowym szajs metalu to opinia taka a nie inna.

Natomiast sam zegar jest kozak, na pasku który imo jest rewelacyjny robi robotę.

Nie czuć plastiku bo sam zegar z mechanizmem swoje waży. 

No ale plastiku się nie wyprzesz i za pu ceny nawet nie sprzedaż :D

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
20 minut temu, tomaliusz napisał:

Maciek, gdyby był w stali

a to nie jest tak, że ze stali łatwiej/taniej zrobić zegarek? Nie kupiłem go tylko dlatego, że jest z tytanu właśnie... no i bransa bez mikroregulacji. Ciężko dopasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 gr. W kwestii zegarków z tytanu. Ten który dzisiaj przyjechał jest moim czwartym tytanem, i odpowiem tak, jak zegarek ma być wygodny i niezauważalny na ręku to tytan. Jak ma o sobie przypominać, to stal. Tytanowy zegarek szczególnie kiedyś mi odpowiadał, jak dużo jeździłem służbowo samochodem. I możecie mi uwierzyć na słowo że jak się ponosi tytana lub kostkę 5600 to każdy zegarek ze stali będzie o sobie przypominał na nadgarstku. Poniżej zdjęcie mojego pierwszego tytana po dziesięciu latach tyrania prawie dzień w dzień. Waga całego kompletu 105 gr a rozmiar podobny.
Tak przy okazji, to ten Citek jest o 10 gram cięższy od kostki GWB5600 i warzy z paskiem 65gr.f14b44f05b9851b089a91d21807bee0d.jpgf88bd9dd7c8c88a0e71c027c7b034461.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się tutaj tak podniecacie.

Miałem taki zegarek 4-5 lat temu.

 

spacer.png

 

Nie jest to ten sam model, ale może ktoś mnie oświeci o co tyle szumu?

PS. Kupiłem za trzy stówy chyba. Używka na bransolecie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sol napisał:

Nie wiem czym się tutaj tak podniecacie.

Miałem taki zegarek 4-5 lat temu.

 

 

 

Nie jest to ten sam model, ale może ktoś mnie oświeci o co tyle szumu?

PS. Kupiłem za trzy stówy chyba. Używka na bransolecie.

 

Jest trochę różnic. Tytan, szafir z AR, monocoque case, Seria Tough z 300 m WR. Pomijając już kwestie estetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze do nowych szczęśliwych posiadaczy "wiadomoczego". Jak wygląda "dokręcanie koronki" w Waszych egzemplarzach? Czy jest to około 1-1,5 obrotu, czy podobnie jak w np. diverach Seiko 2 i więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam powyższe komentarze i się zastanawiam czy dobrze że zamówiłem AW1410-08E za ino pińćset plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, czy zwroty na WS są darmowe, czy musimy przesyłkę opłacić sami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie, czy zwroty na WS są darmowe, czy musimy przesyłkę opłacić sami?
Nasz koszt, chyba że reklamacja- to WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie chyba było, że sam płacisz. Pytanie ile. Strzelam, że pewnie ze 100-
150 zł DHLem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przed snem, to który pasek?
Info dla tych, którzy chcą zmienić pasek. W tym zegarku są "grube teleskopy" jak w diverach, więc paski quick raczej odpadają d935ac28a41ad6e19ee5e7b65ee46d1a.jpg2644084eea7c1e09489d95d71d50c954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba fajne, mnie się bardzie na Nato podoba :)

 

24 minuty temu, clusca napisał:

I jeszcze jedno pytanie, czy zwroty na WS są darmowe, czy musimy przesyłkę opłacić sami?

 

Ok, to odpowiem sam sobie jeszcze, bo sprawdziłem właśnie. Jest link na stronie WS do formularza na stronie DHL. Po wypełnieniu możemy pobrać lub wydrukować etykietę zwrotną. Zwrot jest darmowy. Co ciekawe paczka jest wysyłana do Niemiec, skąd pewnie idzie do WS Royal Mail.

Żeby było jeszcze ciekawiej, to przesyłkę nadajemy w placówce Poczty Polskiej.

 

A jak z tą koronką u Was Panowie (bo Panie chyba nie zamawiały, choć to damski rozmiar ;) )?

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już na ręku (18,5cm). No fakt, wydaje się mały jak na 40mm, czego się obawiałem najbardziej. Ale on ma taki być. I ja taki mały chciałem. Chyba wyrosłem z dużych zegarków typu roman 9400 itp. A gdyby zrobili tego citka większego, z większą tarczą to myślę, że byłby wówczas przerysowany. Ma taki być i ju. W końcu dla Royal Marines Commando jest cała seria tych citków, to chyba nie damski.. 🤣

Fakt, bransa sprawia śmieszne wrażenie. Ale zegar pachnie nowością, więc jest jeszcze szorstka, nie wygładzona od ręki, surowa. Ale plastikowa? Eee tam. To tytan. Jest lekki i takie wrażenie sprawia. W ocku s100 pierwszego dnia miałem podobne odczucia. Że co to za chińska zabawka niby. A dziś? Najwygodniejszy zegar to s100! I ma dożywocie, tak samo jak mój absolutny ulubieniec GW-5000-1JF.
Sumując, BN0118-55E zostaje. Jako kolejne małe, wdzięczne, mega czytelne i pocieszne EDC.
Na jak długo to nie wiem. Zobaczymy. Bałem się rozmiaru itd. Kwestia przyzwyczajenia. Jest OK.
A! Oczywiście skacze co drugą sekundę, więc jutro ładowanko będzie grane.

4bffe96aa3191b3d49df95182c5d0dce.jpg&key=5d1f616a10418a276c1effcec97db66f0ef4b017b47f002225cf81cdf337fc90
2abb2b84b73ae347468eb14de23d856e.jpg&key=a84dffb3e92d65784e44d92be2727775ddecc164e7277e7634950495b9a5fa86







Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło światło lampki biurkowej przez kilkanaście minut i zaczął chodzić normalnie. Z tym damskim to żartowałem oczywiście ;) A jak z trafianiem w indeksy, bo u mnie niestety część jest trafiona idealnie, a część przestrzelona nieznacznie. No i jak u Ciebie z koronką. W porównaniu do innych zegarków, z którymi miałem do czynienia, ma dość skromną ilość obrotów do całkowitego dokręcenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie chodzić normalnie to zobaczę jak trafia. Na razie wydaje mi się, że całkiem dobrze. Koronkę kilka razy musiałem przekręcić. Ale jutro się upewnię. Dosyć szorstka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to widzieli? 

 

I super ciekawostka pewnie ma jakieś przełożenie na diashield 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli Marcin, widzieli. 😁 Dla mnie tytan jest ok. Ale, żebym miał specjalnie się nim jarać to nie. Dla mnie jest wygodny bo lekki, fajniej dostosowuje się do temperatury ciała i otoczenia. Stal za to, mogę dużo łatwiej wypolerować gdy już narobi się za dużo rysek, które to zresztą łatwiej łapie niż tytan. Więc bądź tu "mundry".. 🤣 I to i to ma swoje wady, zalety i zwolenników. Ja lubię i jedno i drugie. 

Prawdę mówiąc, być może trochę przesadziłem, bo cały czas zastanawiam się, czy nie odesłać tego i nie zamówić wersji na pasku. Sam zegarek jest naprawdę fajny, ale aktualna cena jest MZ adekwatna. Wkurzyłbym się chyba, gdybym miał za niego zapłacić prawie 2k.
 


No ja 2k za Chiny bym nie dał. Ale za tyle ile teraz jest to super zegar.

Nie odsyłaj. Paweł marynarz szukał bransy. Poratuj chłopaka. Kup pasek i masz co chcesz. Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze się waha nad tym Citkiem to WS przyszykował kolejną obniżkę (niebieski nawet poniżej 1k).

Screenshot_2020-12-02-08-34-59-115_com.mi.globalbrowser.jpg

 

Screenshot_2020-12-02-08-34-47-323_com.mi.globalbrowser.jpg

 

Screenshot_2020-12-02-08-35-18-430_com.mi.globalbrowser.jpg

Na stronie mają coś powalone bo powyższe ceny są z kodem SWIETA300

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Miszkolc napisał:

Tak przed snem, to który pasek?
Info dla tych, którzy chcą zmienić pasek. W tym zegarku są "grube teleskopy" jak w diverach, więc paski quick raczej odpadają emoji853.png

 

Ja miałem quick założony i wszystko okej. Blushark. Co do grubych teleskopów, to w bransie zmieniłem je na zwykłe i też śmigają ładnie - nie mogłem założyć tych grubych z powrotem razem z bransą. Chyba jakiś słaby jednak jestem w tym ...

 

Co do ceny Tomek, to nie denerwuj mnie już. Kupiłem chyba najdrożej z wszystkich nas.... 200 PLN już w plecy ... Co ja takiego kurde zrobiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.