Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Vonziej napisał:

Psst Miszko nie chcesz sprzedać za pu ceny niebieskiego? 🤯

a to do mnie pisali że nikt mi za grosze nie odsprzeda a tu proszę pierwsze już padły propozycje ;) 😁i to nie z mojej strony :) - no to i ja przystąpię do licytacji - ja bez paska wezmę za czterysta ;)sam pasek też pewnie można odesłać ;) 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie odesłałem jednego na bransie, więc potwierdzę, że jest to darmowe. Naprawdę liczycie, że ktoś sprzeda za "pół ceny", jeżeli może po prostu bezkosztowo oddać? No chyba, że już na WS się skończyły, ale to wtedy drożej, a nie taniej można będzie kupić od kolegów ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, clusca napisał:

Panowie, właśnie odesłałem jednego na bransie, więc potwierdzę, że jest to darmowe. Naprawdę liczycie, że ktoś sprzeda za "pół ceny*, jeżeli może po prostu bezkosztowo oddać? No chyba, że już na WS się skończyły, ale to wtedy drożej, a nie taniej można będzie kupić od kolegów ;)

przecież to Wszystko żarty - nie można brać poważnie :)  - trzeba odrobine luziku i się uśmiechać choćby i z kiepskiego żarciku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół ceny- to sobie zostawię do rysowania to w końcu tytan. Łapkę mam szeroką to dwa na nato zmieszczę i będzie dual time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, clusca napisał:

Panowie, właśnie odesłałem jednego na bransie, więc potwierdzę, że jest to darmowe. Naprawdę liczycie, że ktoś sprzeda za "pół ceny*, jeżeli może po prostu bezkosztowo oddać? No chyba, że już na WS się skończyły, ale to wtedy drożej, a nie taniej można będzie kupić od kolegów ;)

Maciek ale wiesz ..., jeśli z towarem jest wszystko OK to takie odsyłanie to trochę od strony kupującego słabe.

Akurat WS to wielki sklep z dużym obrotem to mają na to wywalone ale już mniejsze podmioty mogę się poczuć niefajnie.

Oczywiście każdy może się rozmyśleć ale te zakupy na odległość mam wrażenie zrobiły się swego rodzaju przymierzalnią niż chęcią świadomego zakupu.

Nie twierdzę że tak jest w tym wypadku ale z drugiej strony potem jak Ktoś inny kupuje to dostaje Kogoś zwrot, noszony po cichu zegarek a nawet porysowany.

Sklep przyjmuje zwrot i sprzedaje dalej nie oceniając nawet jaki wrócił bo przecież sprzedawca nie będzie szukał mikrorysek ale nowy nabywca już wie że dostał używany zegarek bez folii i takie tam ;) 

Jeszcze nigdy nie zwróciłem sprawnego zegarka ale może jeszcze wszystko przede mną :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest minus kupowania na odległość, nigdy do końca nie wiadomo czy towar będzie odpowiadał wyobrażeniom. Natomiast zgadzam się, że postawa na Kuźniara jest nieakceptowalna. Dlatego sklepy stosują "plomby" np. bardzo duże metki, których usunięcie powoduje niemożność zwrócenia towaru. Też proszę pamiętajcie , że część zakupów robimy na podstawie opinii, ktore czasami są niejawnie sponsorowane. A jakoś nie słyszałem oburzenia z tego tytułu.. Internet przestał już być niezależnym medium. A całej machinie marketingowej pojedyńczemu klientowi ciężko się przeciwstawić.
I ostatnia rzecz, jak by się nie opłacało to sklepy by nie oferowały takiej możliwości. Prócz patologii, większość klientów jak już zamówi i dotknie to pozostawia. Bez możliwości zwrotu przestaliby zamawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Mój BN0151-17L przyjechał do mnie z w tym tygodniu z uhrzeit w pudełku typu butla tlenowa. Był bez żadnej folii. Nic na szkiełku, nic na deklu. Ten model tak ma, czy właśnie trafił do mnie taki zegarek ze zwrotu?

Wszystko z nim OK. Żadnych rys itp. nie zauważyłem (ale ja nie jestem z tych mocno wpatrujących się). Dla mnie to taki trochę toolwatch, więc się nie będę doktoryzował, ale przy okazji powyższej dyskusji sobie o tym przypomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

z uhrzeit w pudełku typu butla tlenowa.

...a ja gupi myślałem ze dołączają do zegarka butle tlenową w przypadku jak odbiorca/delikwent po zobaczeniu co kupił zaczyna się dusić z wrażenia i wtedy podaje mu się tlen z tej butli  :) Człowiek uczy się całe życie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpewniej zwrot. Ale skoro wszystko jest okej to ... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Was zaskoczę...

Bardzo pozytywne wrażenie jak na "plastik" 😋

 

 

 

 

20201204_200413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji. Mój BN0151-17L przyjechał do mnie z w tym tygodniu z uhrzeit w pudełku typu butla tlenowa. Był bez żadnej folii. Nic na szkiełku, nic na deklu. Ten model tak ma, czy właśnie trafił do mnie taki zegarek ze zwrotu?
Wszystko z nim OK. Żadnych rys itp. nie zauważyłem (ale ja nie jestem z tych mocno wpatrujących się). Dla mnie to taki trochę toolwatch, więc się nie będę doktoryzował, ale przy okazji powyższej dyskusji sobie o tym przypomniałem.
Miałem kilka nowych Citków oprócz najwyższej półki i wszystkie były bez folii. A najlepiej zabezpieczone przychodzą Glycine i Hamiltony. A jest trend, że oprócz standardowych naklejanych folii dodatkowo koperta jest w rękawie foliowym, lekko obkurczonym. Można przymierzyć, ale na "miasto" nie wyjdziesz. Jak zerwiesz, to nie zwrócisz, możesz jedynie reklamować na wizualną wadę z wyłączeniem rys.
Z tym, że nie wiem vzy to patent producenta czy sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że część producentów nie okleja wcale swoich zegarków aby bez podejrzeń sklepy mogły handlować zwrotami i "Kuźniar-ami" :P 

Jak mnie pamięć nie myli to Citki fabrycznie rzadko są obklejone tak samo jak G-Shocki, chociaż niektóre modele, nawet te tanie są przeklejone folią jak np. GW-7900.

A np. w takim chińczyku Pagani folii jak na Rolexie, każda powierzchnia, szkło, dekiel, boki koperty, koronka, bransoleta, zapięcie a nawet boki zapięcia ^_^

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech Was zaskoczę...
Bardzo pozytywne wrażenie jak na "plastik" 
 
 
 
 
20201204_200413.thumb.jpg.8f4eb2162d066dfc929fbbb27eb2e4d7.jpg
Gdzieś już widziałem taki zegarek
A już wiem, mam taki i specjalnie go wziąłem dzisiaj na miasto, aby się nie rozmyślić i nie zwrócić. Natomiast okazuje się, że jest zabójcą Orienta Kamasu, którego dzisiaj włozyłem do paczkomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolety mają w tych BN0118 regulację w takim samym systemie jak Seiko (Pin & collar)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ncx napisał:

Bransolety mają w tych BN0118 regulację w takim samym systemie jak Seiko (Pin & collar)?

 

Tak, są piny i kołnierzyki. Trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat na jutro - bez pośpiechu, żeby czegoś nie zgubić :)

 

Podładowałem go trochę i bije już co sekundę. Może nie jest ideał w trafianiu w indeksy, ale mnie to zbytnio nie boli.

 

Luma wygląda świetnie w tym błękitnym kolorze.

 

Edit: dziękował za info :)

Edytowane przez ncx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomaliusz napisał:

Maciek ale wiesz ..., jeśli z towarem jest wszystko OK to takie odsyłanie to trochę od strony kupującego słabe.

Akurat WS to wielki sklep z dużym obrotem to mają na to wywalone ale już mniejsze podmioty mogę się poczuć niefajnie.

Oczywiście każdy może się rozmyśleć ale te zakupy na odległość mam wrażenie zrobiły się swego rodzaju przymierzalnią niż chęcią świadomego zakupu.

Nie twierdzę że tak jest w tym wypadku ale z drugiej strony potem jak Ktoś inny kupuje to dostaje Kogoś zwrot, noszony po cichu zegarek a nawet porysowany.

Sklep przyjmuje zwrot i sprzedaje dalej nie oceniając nawet jaki wrócił bo przecież sprzedawca nie będzie szukał mikrorysek ale nowy nabywca już wie że dostał używany zegarek bez folii i takie tam ;) 

Jeszcze nigdy nie zwróciłem sprawnego zegarka ale może jeszcze wszystko przede mną :)

 

Tomek, w dużej mierze podzielam Twoje zdanie. O ile sobie przypominam, to był to pierwszy raz, kiedy cokolwiek odesłałem z powrotem do sklepu - mowa oczywiście o przedmiocie bez wad, a nie o reklamacji. Nigdy jednak nie odesłałbym zegarka używanego, nawet takiego, który po domu trochę ponosiłem. Citka wyjąłem z pudła, obejrzałem dokładnie zegar i bransę, założyłem na nadgarstek na 10 sekund i już w zasadzie wiedziałem, że to nie do końca to, czego szukam. Schowałem do pudła i zamówiłem zegarek na pasku :) Nawet tych papierów zabezpieczających zapięcie bransolety nie zdjąłem. Mam takie podejście, ponieważ szanuję sprzedawców oraz dlatego, że zdarzyło mi się kilka razy otrzymać zegarek noszący właśnie ślady używania, ściągnięte folie itp. i wiem jak mnie takie rzeczy wkurzają. Mam takie podejście pomimo, że niektórzy sprzedawcy bez kozery wciskają klientom właśnie takie zegarki, jak wcześniej wspomniane, z pełną świadomością ich niedomagań. W przypadku jednak, gdy dostanę zegar choćby z najmniejszymi śladami używania, nie zawaham się ze zwrotem. To w gestii sprzedawcy jest zweryfikować, czy towar, który wrócił jest w idealnym stanie.

 

Mieszkałem kilka lat w Juesej, tam ludzie nie mają żadnych zahamowań, jeśli chodzi o zwroty. Kupują ile wlezie, również w sklepach stacjonarnych. Dopiero w domu zastanawiają się co zatrzymać. Potem przy kasach kolejki, bo ludzie całe siaty ciuchów oddają, nawet po kilku miesiącach, jeśli polityka sklepu na to pozwala. Sami sprzdawcy zachęcają do takich zakupów. Widocznie ludzi którzy kupili i zwracają jest zdecydowanie mniej, niż tych, co nie kupiliby, jeśli nie mieliby możliwości później oddać. Wiadomo, że nawet jak ktoś chce oddać, to czasem zapomni, nie chce mu się, bo za dużo z tym zachodu, przegapi termin zwrotu itd. Sklepom to się widocznie bardziej opłaca. Inaczej nie przedłużaliby terminu zwrotu, jak np. w przypadku WatchShop do 31 stycznia 2021, pomimo ustawowych 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie po tych Citizenowych maluchach wzięło na zielonego Citka. Co myślicie o takim:

 

BUY Citizen Eco-Drive Promaster GMT World Time BJ7100-23X - Buy Watches  Online | CITIZEN Red Deer Watches

 

 

Wprawdzie stal, a nie tytan, ale fajnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, jak w dobrych pieniądzach... Tylko brać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej znalazłem za 880 PLN. Niestety ten zielony nie ma szafiru, tylko szkło mineralne. Chyba będę szukał Mont-bella zielonego ;)

 

BTW, zarejestrowaliście już swoje Ray'e w celu przedłużenia gwarancji o rok?

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.