Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, p.r.p. napisał:

Podrzucam swoje typy (zdjęcia pozbierane z wątków Watchuseek).
50908e487fe5f81dc5c0542b63671d34.jpg
e6077fa4bb06ef64fa3dcf31316ef2c6.jpg
 

 

Na tych dwóch wygląda super. To perlony? Gdzie takowe dobrej jakości można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karol, ja noszę na oryginalnej szmacie bo jest dla mnie idealna a ta dodatkowa tytanowa szlufka jest miodna.
A tak w ogóle to już Ktoś wydziargał na niej swoje dane?
 
 
IMG_20201206_151001.thumb.jpg.f635725311569153faada375a2f1fcbd.jpg
Też jestem ciekaw doświadczeń z "dziergania"
Gdzie można urwać taki?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ten akurat wyczaiłem na Ali, a namiary miałem z tematu na watchuseek. Sklep to ZL strap store. Z tym, że odpowiednią sprzączkę w macie i odcieniu to z własnych zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Na tych dwóch wygląda super. To perlony? Gdzie takowe dobrej jakości można dostać?

No te dwa to też moje najmocniejsze typy. I to właśnie w tej kolejności. Tak, to perlony lub może "nylon pleciony typu perlon". Na razie sam szukam.. Ten drugi, zielony to w miarę popularny, ale pierwszy, szary nigdzie nie mogę znaleźć póki co. Są zwykłe jakieś szaraki, ale to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten pierwszy to może być to. Pytanie czy to faktycznie perlon czy tylko nylon o takim wzorze. Ponoć jedynie Eulit robi prawdziwe perlony. Reszta to jak wyżej. Szybko się rozłażą/poszerzają, jak namoknie to schnie i schnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng


Ładne te Wasze  Ray’e Mears’y. Nie było mi dane doświadczyć przyjemności posiadania. Jak przyszła paczka - to koleżanka małżonka wykrzyknęła: ale piękny kolor i fason - dziękuję za prezent. I tyle go widziałem... 🥺 Potem ukradkiem przymierzyłem. Za mały... Duuużo za mały - a taki piękny... 😞

No nic, polujemy na zielonego, co nie trybi w Jewropie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu.. Łatwo przyszło łatwo poszło.. 🤣
Jeśli masz nadgarstek powyżej 19cm to faktycznie średnio już może wyglądać. Ja mam płaskie 18,5cm, więc duże zegary typu Romek gw-9400 mi leżą, ale ogólnie już się z nich trochę wyleczyłem. Przynajmniej na jakiś czas. Powyższy Ray Mears fakt, jest mały, nawet na moim nadgarstku, na żywo, bo na zdjęciach aż tak tego nie widać, ale mam to gdzieś. Kwestia przyzwyczajenia przez parę dni. Złoto zegar!
A! Tylko Paweł, ten zielony PMD co nie trybi w EU, to też maluch.. 🤣
Foto z WUSa.
ed97de18f2e74401ef07c6e30d819184.jpg




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak się mają te Ray'e do na przykład takiego Boldr Venture. Rozmiarem i stylem to zdaje się dość podobne zegarki. Taki zielony jak niżej nawet fajny jest :)

 

BOLDR Venture Jungle Green - SeriousWatches.com

 

Świetnie wyglądające i pasujące do Ray'ów paski mają na stronie tego Bordra. Tylko nietanie niestety.

 

image.png.e3bbf0bd3e3fca0e54871dac3b70cb80.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie te Boldrerki są bardzo fajne.
Paweł, mam coś dla ciebie. Większy niż bn0118 i zielony i Eco-Drive.

AW1410-32X

8a53e10dde06917c6ada295ee09cce01.jpg
Zdjęcia z https://donghohaitrieu.com
d6aa3623b636fe9f20fb1756822576bb.jpg
7388eca4a8c97dbb4576925f1ed47372.jpg
23ca3067d9759b5ee476274e879c3911.jpg
a0e408f38979085a47fb2f0db093723e.jpg
e905c16ee2d35849c55d77bad1fe9e4e.jpg
4fb82032d2e328efc331d0f2615ea0ec.jpg
7ece4e8a3843cadd9eb7697e869ba230.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
13 godzin temu, p.r.p. napisał:

Uuu.. Łatwo przyszło łatwo poszło.. 🤣
Jeśli masz nadgarstek powyżej 19cm to faktycznie średnio już może wyglądać. Ja mam płaskie 18,5cm, więc duże zegary typu Romek gw-9400 mi leżą, ale ogólnie już się z nich trochę wyleczyłem. Przynajmniej na jakiś czas. Powyższy Ray Mears fakt, jest mały, nawet na moim nadgarstku, na żywo, bo na zdjęciach aż tak tego nie widać, ale mam to gdzieś. Kwestia przyzwyczajenia przez parę dni. Złoto zegar! emoji16.png
A! Tylko Paweł, ten zielony PMD co nie trybi w EU, to też maluch.. 🤣
Foto z WUSa.
 


Też mam płaskie 18,5 (szerokość 62mm) i jak założyłem na chwilę Mears’a to od razu zdjąłem 🙃

I tak żona przejęła natychmiast...

Zielony mnie zmartwił - myślałem, że będzie trochę większy 😐

Na razie i tak hamuję zakupy...

 

Teraz ten mi lata po głowie:

https://www.ippojapanwatch.com/collections/citizen-promaster/products/citizen-promaster-cc3067-70w-radio-wave-stainless-watch

 

 

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, maritimeeng napisał:

Też mam płaskie 18,5 (szerokość 62mm) i jak założyłem na chwilę Mears’a to od razu zdjąłem 🙃

 

 

Mam niemalże identyczny nadgarstek - okolice 18,5cm, może nawet nieco więcej, szerokość 6,5cm - i muszę powiedzieć, że mi Ray siadł super. Do tego stopnia, że spodziewam się kuriera z niebieskim ;)

 

Paweł, jak chcesz super zegar, świetnie wyglądający i leżący idealnie na naszych nadgarstkach, to polecam Hamiltona Khaki Field Pioneer Mechanical H60419533. Miałem Murpha i tego Pioneera i Murph jednak przegrywa w tym porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
O proszę, nawet nie wiedziałem, że zrobili też taką zieloną wersję.
Mi podstawowa czarna, a zwłaszcza ta niebieska wersja poniżej, najbardziej się podoba.
cda96bc990ec8d13b229783ee85722e6.jpg&key=7eae9d148288a9545e3f21553e48e738ccd45312fdbd855919ebb87b034b79a8


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, p.r.p. napisał:


O proszę, nawet nie wiedziałem, że zrobili też taką zieloną wersję.
Mi podstawowa czarna, a zwłaszcza ta niebieska wersja poniżej, najbardziej się podoba.
 


Zielony jest spoko. Mam sikory czarne i niebieskie - teraz będzie zielony...

No, jeszcze nie teraz 😁

 

 

0371D5EA-35A7-4CF1-9A91-8D6039AB2F23.jpeg

50A2E2F4-754A-480D-AE2B-7EDBADD6B654.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej niż spoko! za***iście pasuje mu ta zieleń na tych fotach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW skąd się wzięła moda na tę powojenną zieleń?  

 

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepsze co było w zegarkach... to już było? ;)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Hogg napisał:

Bo najlepsze co było w zegarkach... to już było? ;)

teraz producenci tylko obudowy zmieniają i paski :) no i GPS czasem dorzucą z  lub BT :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
3 godziny temu, 4palce napisał:

BTW skąd się wzięła moda na tę powojenną zieleń?  

 


Dlaczego moda? Mam w dvpie modę. Kupuję to, co mi się podoba. To chyba fajnie, że jest wybór kolorów? Czy jesteś faszystą kolorystycznym i tylko nazi Black jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
1 godzinę temu, john.doe napisał:

To zielony :)


Jest bardzo spoko ale wciąż za mały 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maritimeeng napisał:


Dlaczego moda? Mam w dvpie modę. Kupuję to, co mi się podoba. To chyba fajnie, że jest wybór kolorów? Czy jesteś faszystą kolorystycznym i tylko nazi Black jest OK?

 

Hmm, a po co te wulgaryzmy i agresja? Zauważyłem, że od pewnego czasu wielu producentów ma w ofercie zegarki z tarczą w tym kolorze i zastanawiam się, co dało temu początek. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Citizenweek z tytułu nowego nabytku.
A w kwestii zielonego, od kiedy pamiętam zawsze był w ofercie, przynajmniej u Orienta i Seiko szczególnie w zegarkach "militarno-outdoorowych"ab2f55f78248e5bf702699725c82af48.jpg0bd118f899e3cb7a90d243c87bb8cd00.jpgff85cb0565c093cdb68c62c528d3520b.jpgda36e51fcf816c9d4a63bbeb1983e88c.jpg7cbc98313f4aea2b29c99f52794bbc3e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, 4palce napisał:

 

Hmm, a po co te wulgaryzmy i agresja? Zauważyłem, że od pewnego czasu wielu producentów ma w ofercie zegarki z tarczą w tym kolorze i zastanawiam się, co dało temu początek. 


Dvpa nie jest wulgaryzmem, od agresji jestem daleko, zielony był w ofercie był od dawna. 
Wielu producentów ma w ofercie ten kolor - kluczem do Twojego pytania może być hasło „badanie rynku”.

Pozdrawiam przyjaźnie i bez agresji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maritimeeng napisał:


Dvpa nie jest wulgaryzmem, od agresji jestem daleko, zielony był w ofercie był od dawna. 
Wielu producentów ma w ofercie ten kolor - kluczem do Twojego pytania może być hasło „badanie rynku”.

Pozdrawiam przyjaźnie i bez agresji. 

 

Zielony faktycznie był w ofertach od dawna, ale tę konkretnie zieleń, kojarzącą się z kolorem, na jaki malowano auta w Anglii po II WŚ widuję częściej od jakichś 2-3 lat. No mniejsza z tym, byłem po prostu ciekaw skąd to się wzięło. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.