Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, 4palce napisał:

 

Zielony faktycznie był w ofertach od dawna, ale tę konkretnie zieleń, kojarzącą się z kolorem, na jaki malowano auta w Anglii po II WŚ widuję częściej od jakichś 2-3 lat. No mniejsza z tym, byłem po prostu ciekaw skąd to się wzięło. 

 

Myślę, że nie ma zbyt wielu innych czynników poza tym, że wpadli na pomysł "a walniem zielony militarny" :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo spoko ale wciąż za mały 

Ten ma 42 i faktycznie olbrzym to to nie jest, ale na pasku wydaje się bardzo Ok rozmiarowo. Mam tez czarnego na bransoletkę i ten optycznie wydaje się mniejszy. Dlatego wraca do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Tomek się odważył pierwszy po mnie z paskowaniem :P Jest ogień! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja byłem blisko, bo choć po tym co Paweł pokazał - podobne nadgarstki mamy - to zacząłem się zastanawiać czy w ogóle przebierać. Ale dziś na olx pojawiły się paski Eulit i niestety ktoś zwinął wszystkie na raz. A chciałem raptem chociaż jeden, czarny perlon, na próbę kupić.. No nic, popatrzę gdzie indziej.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, p.r.p. napisał:

No ja byłem blisko, bo choć po tym co Paweł pokazał - podobne nadgarstki mamy - to zacząłem się zastanawiać czy w ogóle przebierać. Ale dziś na olx pojawiły się paski Eulit i niestety ktoś zwinął wszystkie na raz. A chciałem raptem chociaż jeden, czarny perlon, na próbę kupić.. emoji17.png No nic, popatrzę gdzie indziej. emoji16.png


 

 

A u siebie na stronie Eulit nie ma? Jakieś 2 msc były out of stock, ale zazwyczaj można u nich dorwać bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę. Po prostu przypadkiem mi wyskoczyło jak wpisałem. No to szybko napisałem co i jak, a tu bach, już po ptokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał niebieski Ray. Jest super, powinni je sprzedawać w parach ;) Jest jedno "ale".- wyobraźcie sobie najbardziej nietrafionego w indeksy kwarca... no właśnie. Dlatego jedzie z powrotem :(
Ale odcień niebieskiego jest super. Naprawdę szkoda, bo zatrzymałbym oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia jakieś, żeby ten niebieski kolorek chociaż obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, clusca napisał:

...

wyobraźcie sobie najbardziej nietrafionego w indeksy kwarca... 

Dasz radę wrzucić którymi filmik jak zezuje? 🤭

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, p.r.p. napisał:

Daj zdjęcia jakieś, żeby ten niebieski kolorek chociaż obejrzeć.

 

Tak to mniej więcej wygląda, jeśli chodzi o kolor. To znaczy, u mnie tak wygląda na w miarę dobrze odzwierciedlającym kolory, skalibrowanym jakiś czas temu monitorze. Na drugim obok wygląda zupełnie inaczej ;) Kolor niebieski jest raczej ciepły aniżeli zimny, więc kto widzi zimny, musi wziąć poprawkę na kolor ;)

 

20201208-20201208_214243-800pxhigh.thumb.jpg.5889b704a100ecb2bc08cc03e18ed6ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny skubaniec.. Choć jako drugi właśnie. Jeśli mieć jeden to jednak czarny. Tak jak ktoś tu pisał (tomaliusz?) niebieskie wolę divery, a takie fieldy, jakoś czarne na pierwszym miejscu a potem inne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomaliusz napisał:

Dasz radę wrzucić którymi filmik jak zezuje? 🤭

 

Tutaj dwa animowane gify. Oczywiście brak równoległości matrycy aparatu i tarczy zegarka wprowadza "błąd w odczycie", stąd dwa gify na wszelki wypadek. W rzeczywistości jest to bardziej zbliżone do tego, co dzieje się na tym drugim, "wyrywkowym" gifie.

 

BN0158aaa.gif.68f8d4639b3c5ef61784268053eb39bd.gif

 

 

BN0158-from-pics.gif.070cfe82e1d943ec13bffbdba87fe90d.gif

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, clusca napisał:

 

Tutaj dwa animowane gify. Oczywiście brak równoległości matrycy aparatu i tarczy zegarka wprowadza "błąd w odczycie", stąd dwa gify na wszelki wypadek. W rzeczywistości jest to bardziej zbliżone do tego, co dzieje się na tym drugim, "wyrywkowym" gifie.

 


No kupa straszna 😐

Aż zerknę na niebieskiego mojej żony...

 

Idealny nie jest ale jest dużo lepiej niż u Ciebie. Koleżanka Małżonka nie wnika w takie błahostki... 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czarnym, którego mam jest również dużo lepiej. Dlatego niebieski wraca do WS, bo moje OCD nie da mi przejść nad tym do porządku dziennego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę, że nietrafia w część indeksów, a w częśćtrafia? Czy tylko mi się wydaje ze względu na nieosiowość zegarka i aparatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, gdyż ja sprawdzam tylko 4 główne indeksy, patrząc pod bardzo dużym kątem na tarcze tak prosta wzroku przechodziła dokładnie przez oś zegarka i środek indeksu i wtedy sprawdzam, czy końcówka wskazówki sekundnika leży na tej samej lini, czy też poza nią.22824a17a37901dfc1e34d2e481b0e4d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Miszkolc napisał:

Czy ja dobrze widzę, że nietrafia w część indeksów, a w częśćtrafia? ...

No ale przecież to normalne ^_^

Może w chodzić pół na pół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miszkolc napisał:

Czy ja dobrze widzę, że nietrafia w część indeksów, a w częśćtrafia? Czy tylko mi się wydaje ze względu na nieosiowość zegarka i aparatu?

 

Dobrze widzisz, trafia część (nie jest idealnie), a część się zdecydowanie rozjeżdża. Wszystkie trzy, które miałem u siebie (czarny na bransie, na pasku i niebieski) mają mniejszy lub większy problem z trafianiem w ostatniej kwarcie każdej minuty, z tym że czarne nieznacznie się rozjeżdżały w przedziale 50-60s, za to niebieski trafia w połowie między indeksami przez ostatnie 20s, a i reszta nie jest idealna ;)

 

@Miszkolc

Sorry, że popsułem Ci przyjemność z posiadania idealnie trafiającego Citka - jak mniemam, sprawdzisz, czy trafia reszta, poza czterema głównymi indeksami, które swoją droga są tak grube, że nawet jak nie trafia, to widać że trafia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, sprawdziłem czarnego i niebieskiego, którego odsyłam. Rzeczywiście mają problem w 4 ćwiartce. Na 52 indeksie czarny zewnętrzne obrysy indeksu i sekundnika są w lini (czyli lekka odchyłka) w niebieskim jest lepiej bo zewnętrzne linie zachodzą na siebie.W obu przypadkach odchyłka na minus.
A teraz najlepsze, sprawdzam dla "sportu" (jestem perfekcjonistą) w normalnej eksploatacji niezauważalne, tym bardziej, ze się cieszę jak widzę wskazówkę i indeksy bez okularów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, clusca napisał:

Tutaj dwa animowane gify. Oczywiście brak równoległości matrycy aparatu i tarczy zegarka wprowadza "błąd w odczycie", stąd dwa gify na wszelki wypadek. W rzeczywistości jest to bardziej zbliżone do tego, co dzieje się na tym drugim, "wyrywkowym" gifie.

U mnie na monitorze pierwszy pokazuje 15:36 a drugi 20:30 u Was też tak jest ? :) Chyba Monitor muszę wymienić ;)  I zegarek za 1,5 tys żeby w indeksy nie trafiał w tak prostym wykonaniu - Citizen dał ciała w tym modelu na całej linii jeśli nie trafia w indeksy a może to jednostkowy przypadek ?  Chyba napisze do Japonii i trochę ich zawstydzę pokazując majatkowca trafiającego w indeksy :)  

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, unadarek napisał:

Chyba Monitor muszę wymienić ;) 

 

Koniecznie. U mnie jest na obu kilka minut do piątej, ale na pierwszym rano, a na drugim po południu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeszcze Wam nie przeszło? :lol:

Na ostatnich 20 stronach (albo i więcej) cały czas się podniecacie jednym modelem.

Ja rozumiem, że jest fajny, mały, wygodny i ma dobrą lumę, bo miałem takiego - tylko mój był tańszy, ale w 2015 to i ceny były inne - ale zlitujcie się, bo nie chce mi się stron przewijać :D

 

Dobra, wpadnę znowu za tydzień :P


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś innego, nie takiego samego.. 🤣

Ale w sumie MOD mógł by wydzielić te strony jako nowy wątek o samym właśnie BN0118-55E. Łatwiej by było dla wszystkich tu obecnych jak i "przyszłych pokoleń".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.